tekirdağ, vem

tekirdağ haberleri

tekirdağ haberleri, spor salonu

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


VEM’de spor keyfi bambaşka
 
 
 
Sağlıklı bir vücuda sahip olmanın yolu şüphesiz ki spor yapmaktan geçer. Spor yapmanın faydaları say say bitmeyecek kadar çok. Siz de uzman hocalarla düzenli spor yapmak istiyorsanız adresiniz VEM (Vücut Eğitim Merkezi) Fıtness Club olmalı!

Sporun faydalarını kimse inkar edemez. Solunum yapabilme yetisini güçlendirmek, toksinlerden arınmak, yaşlılık etkilerini azaltmak, cilt ve saç derisinin daha sağlıklı olması, metobolizmanın güçlenmesi, kasların kuvvetlenmesi gibi pek çok olumlu etkileri bulunuyor. Tüm bunları göz önüne aldığımızda sadece bir saat ayırmak çok mudur? Ayrıca sporun diğer bir güzel yanı ise doğal antidepresan olması. Sporla salgılanan endorfin hormonu sayesinde ilaçlar kullanmadan daha mutlu ruh halinde olabilirsiniz.
 
Peki, sizce biz Türk toplumu olarak ne kadar spor yapıyoruz? Ne kadar spora zaman ayırıyoruz hatta ayırıyor muyuz? Bence ne yazık ki spora çok zaman ayıran, belki niyetlenen ama icraata pek geçiremeyen, zaman yok bahanesinin ardına saklanan bir toplumuz. Gelin sporu, spor salonlarının önemini yıllarını spora vermiş ve bugün iki spor salonu işleten Recep Hasılcıoğulları’ndan dinleyelim.
 
Habibe Tilki Üzel: Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?
Recep Hasılcıoğulları: Elbette. Ben Recep Hasılcıoğulları. 1961 İstanbul doğumluyum. Spor oldum olası hayatımın hep içindeydi. 12 yaşımdan beri sporla uğraştım. Zira spora bir başlayıp, istikrar gösterdiğinizde kopmak çok zor oluyor. Uzun bir süre akaryakıt istasyonu işlettim. 2003 yılında Edirne’de ki akaryakıt istasyonunu kapattık ve hep yapmak istediğim şeyi yaparak 2005’te spor salonumuzu açtık. 
 
H.T.Ü.: Spora çok küçük yaşlarda başlamışsınız, nasıl oldu bu?
R.H.: Evet, spora karşı hep ilgim vardı. Meraklıydım ve ilk olarak Uzakdoğu – Karate ile başladım. 19980’den sonra ise vücut geliştirmeye merak saldım, bu alanda kendimi geliştirdim, çeşitli yarışmalara katıldım, ödüller aldım. Ancak ne yazık ki şuanda bazı sağlık sorunları nedeniyle spora ara vermek zorunda kaldım. 
 
H.T.Ü: 2. salonunuzla da hizmetisiniz değil mi?
R.H.: Aynen. İlk şubemiz Yavuz Mahallesi’nde bulunuyor. İkinci ve yeni şubemizi Değirmenaltı’na açtık. Hep aklımızdaydı zaten 2. şube ile hizmette olmak. Özellikle öğrenciler spora çok meraklı ve merkezdeki salonumuz onlar için hem uzak hem de yol itibariyle külfet oluyordu. Şimdi onların bölgesindeyiz, böylece çok daha kolay spora gelebiliyorlar.
 
H.T.Ü: Spor salonlarınıza gelen bir kişi neleri bulabiliyor?
R.H.: Spor salonlarımız 600-700 m2 civarında. İçinde her türlü fıtness, vücut geliştirme aletleri bulunuyor. Belgeli hocalarımız eşliğinde spor yapılıyor. Plates, kickbox, oryantal v.s gibi bölümlerde vardı fakat çok fazla ilgi bunlara olmadığı için kaldırdık. 7 hocamız bulunuyor. 
 
H.T.Ü: Sporu spor salonuna gelerek yapmanın faydası nedir sizce?
R.H.: Sporun yeri, mekanı yoktur aslında ancak düzenli spor yapmak için salonlar çok önemli. Hem hocalar program uyguluyor hem de toplu yapıldığı için daha şevkle yapılabiliyor. 
 
H.T.Ü: Tekirdağ halkı sporu seviyor mu sizce?
R.H.: Bana kalırsa yerli halktan ziyade öğrenciler daha fazla seviyor ve düzenli olarak geliyor. Özellikle öğrenciler arasında 3-4 sene içinde spora karşı muazzam bir eğilim var. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. Gençlerin spora merakını, isteğini görmek nefis bir şey. Ne yazık ki işten eve gidip yemekten sonra kumanda elimizde uyuklayan bir halkız. Oysa bir saat olsun spor yapmak hem kafaca hem beyin olarak bize nasıl fayda sağlayacak bunun farkında değiliz.
 
H.T.Ü: Spor salonları deyince pahalı diye bir algı oluşuyor, sizce nasıl?
R.H.: Aylık fiyatlar yerine kişi 3-4 aylık kayıt yaptırsa çok daha uygun fiyata uzun süre spor yapmış oluyorlar. Biz herkesi spora alıştırmak için fiyat konusunda da gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Gelsinler salonumuzu gezsinler, hocalarımızla konuşsunlar bizler elimizden geleni yaparız zaten.
 
H.T.Ü: Spor salonu işletmeciliği nasıl bir sektör?
R.H.: Ben bu işe “ya bir iş yerim olsun, param var, salon açayım” mantığıyla yapan kişileri onaylamıyorum. Bana göre bu böyle bir sektör değil. Sporla evvelden beri uğraşmanız  lazım,bilginiz olması lazım, eğitimli hocalarınız olması lazım, spordan anlayan belgeli insanların bu işin içinde olmasını isterim.
 
H.T.: Çok teşekkür ederiz bize zaman ayırdığınız için, bol sporlu günleriniz olsun.
1. şube: Yavuz mah. Tintinpınar cad. No.75/B Süleymanpaşa Tekirdağ, Yavuz muhtarlığı karşısı
2. şube: Değirmeneltı mah. Değirmenaltı cad. No.4 YSK Center alt kat bowling yanı  

Okunma Sayısı : 1746
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 566
Dün : 7703
Toplam : 5933330

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri