tekirdağ, vem

tekirdağ haberleri

tekirdağ haberleri, spor salonu

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


VEM’de spor keyfi bambaşka
 
 
 
Sağlıklı bir vücuda sahip olmanın yolu şüphesiz ki spor yapmaktan geçer. Spor yapmanın faydaları say say bitmeyecek kadar çok. Siz de uzman hocalarla düzenli spor yapmak istiyorsanız adresiniz VEM (Vücut Eğitim Merkezi) Fıtness Club olmalı!

Sporun faydalarını kimse inkar edemez. Solunum yapabilme yetisini güçlendirmek, toksinlerden arınmak, yaşlılık etkilerini azaltmak, cilt ve saç derisinin daha sağlıklı olması, metobolizmanın güçlenmesi, kasların kuvvetlenmesi gibi pek çok olumlu etkileri bulunuyor. Tüm bunları göz önüne aldığımızda sadece bir saat ayırmak çok mudur? Ayrıca sporun diğer bir güzel yanı ise doğal antidepresan olması. Sporla salgılanan endorfin hormonu sayesinde ilaçlar kullanmadan daha mutlu ruh halinde olabilirsiniz.
 
Peki, sizce biz Türk toplumu olarak ne kadar spor yapıyoruz? Ne kadar spora zaman ayırıyoruz hatta ayırıyor muyuz? Bence ne yazık ki spora çok zaman ayıran, belki niyetlenen ama icraata pek geçiremeyen, zaman yok bahanesinin ardına saklanan bir toplumuz. Gelin sporu, spor salonlarının önemini yıllarını spora vermiş ve bugün iki spor salonu işleten Recep Hasılcıoğulları’ndan dinleyelim.
 
Habibe Tilki Üzel: Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?
Recep Hasılcıoğulları: Elbette. Ben Recep Hasılcıoğulları. 1961 İstanbul doğumluyum. Spor oldum olası hayatımın hep içindeydi. 12 yaşımdan beri sporla uğraştım. Zira spora bir başlayıp, istikrar gösterdiğinizde kopmak çok zor oluyor. Uzun bir süre akaryakıt istasyonu işlettim. 2003 yılında Edirne’de ki akaryakıt istasyonunu kapattık ve hep yapmak istediğim şeyi yaparak 2005’te spor salonumuzu açtık. 
 
H.T.Ü.: Spora çok küçük yaşlarda başlamışsınız, nasıl oldu bu?
R.H.: Evet, spora karşı hep ilgim vardı. Meraklıydım ve ilk olarak Uzakdoğu – Karate ile başladım. 19980’den sonra ise vücut geliştirmeye merak saldım, bu alanda kendimi geliştirdim, çeşitli yarışmalara katıldım, ödüller aldım. Ancak ne yazık ki şuanda bazı sağlık sorunları nedeniyle spora ara vermek zorunda kaldım. 
 
H.T.Ü: 2. salonunuzla da hizmetisiniz değil mi?
R.H.: Aynen. İlk şubemiz Yavuz Mahallesi’nde bulunuyor. İkinci ve yeni şubemizi Değirmenaltı’na açtık. Hep aklımızdaydı zaten 2. şube ile hizmette olmak. Özellikle öğrenciler spora çok meraklı ve merkezdeki salonumuz onlar için hem uzak hem de yol itibariyle külfet oluyordu. Şimdi onların bölgesindeyiz, böylece çok daha kolay spora gelebiliyorlar.
 
H.T.Ü: Spor salonlarınıza gelen bir kişi neleri bulabiliyor?
R.H.: Spor salonlarımız 600-700 m2 civarında. İçinde her türlü fıtness, vücut geliştirme aletleri bulunuyor. Belgeli hocalarımız eşliğinde spor yapılıyor. Plates, kickbox, oryantal v.s gibi bölümlerde vardı fakat çok fazla ilgi bunlara olmadığı için kaldırdık. 7 hocamız bulunuyor. 
 
H.T.Ü: Sporu spor salonuna gelerek yapmanın faydası nedir sizce?
R.H.: Sporun yeri, mekanı yoktur aslında ancak düzenli spor yapmak için salonlar çok önemli. Hem hocalar program uyguluyor hem de toplu yapıldığı için daha şevkle yapılabiliyor. 
 
H.T.Ü: Tekirdağ halkı sporu seviyor mu sizce?
R.H.: Bana kalırsa yerli halktan ziyade öğrenciler daha fazla seviyor ve düzenli olarak geliyor. Özellikle öğrenciler arasında 3-4 sene içinde spora karşı muazzam bir eğilim var. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. Gençlerin spora merakını, isteğini görmek nefis bir şey. Ne yazık ki işten eve gidip yemekten sonra kumanda elimizde uyuklayan bir halkız. Oysa bir saat olsun spor yapmak hem kafaca hem beyin olarak bize nasıl fayda sağlayacak bunun farkında değiliz.
 
H.T.Ü: Spor salonları deyince pahalı diye bir algı oluşuyor, sizce nasıl?
R.H.: Aylık fiyatlar yerine kişi 3-4 aylık kayıt yaptırsa çok daha uygun fiyata uzun süre spor yapmış oluyorlar. Biz herkesi spora alıştırmak için fiyat konusunda da gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Gelsinler salonumuzu gezsinler, hocalarımızla konuşsunlar bizler elimizden geleni yaparız zaten.
 
H.T.Ü: Spor salonu işletmeciliği nasıl bir sektör?
R.H.: Ben bu işe “ya bir iş yerim olsun, param var, salon açayım” mantığıyla yapan kişileri onaylamıyorum. Bana göre bu böyle bir sektör değil. Sporla evvelden beri uğraşmanız  lazım,bilginiz olması lazım, eğitimli hocalarınız olması lazım, spordan anlayan belgeli insanların bu işin içinde olmasını isterim.
 
H.T.: Çok teşekkür ederiz bize zaman ayırdığınız için, bol sporlu günleriniz olsun.
1. şube: Yavuz mah. Tintinpınar cad. No.75/B Süleymanpaşa Tekirdağ, Yavuz muhtarlığı karşısı
2. şube: Değirmeneltı mah. Değirmenaltı cad. No.4 YSK Center alt kat bowling yanı  

Okunma Sayısı : 2073
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1973
Dün : 2856
Toplam : 6660908

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri