tekirdağ, vem

tekirdağ haberleri

tekirdağ haberleri, spor salonu

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


VEM’de spor keyfi bambaşka
 
 
 
Sağlıklı bir vücuda sahip olmanın yolu şüphesiz ki spor yapmaktan geçer. Spor yapmanın faydaları say say bitmeyecek kadar çok. Siz de uzman hocalarla düzenli spor yapmak istiyorsanız adresiniz VEM (Vücut Eğitim Merkezi) Fıtness Club olmalı!

Sporun faydalarını kimse inkar edemez. Solunum yapabilme yetisini güçlendirmek, toksinlerden arınmak, yaşlılık etkilerini azaltmak, cilt ve saç derisinin daha sağlıklı olması, metobolizmanın güçlenmesi, kasların kuvvetlenmesi gibi pek çok olumlu etkileri bulunuyor. Tüm bunları göz önüne aldığımızda sadece bir saat ayırmak çok mudur? Ayrıca sporun diğer bir güzel yanı ise doğal antidepresan olması. Sporla salgılanan endorfin hormonu sayesinde ilaçlar kullanmadan daha mutlu ruh halinde olabilirsiniz.
 
Peki, sizce biz Türk toplumu olarak ne kadar spor yapıyoruz? Ne kadar spora zaman ayırıyoruz hatta ayırıyor muyuz? Bence ne yazık ki spora çok zaman ayıran, belki niyetlenen ama icraata pek geçiremeyen, zaman yok bahanesinin ardına saklanan bir toplumuz. Gelin sporu, spor salonlarının önemini yıllarını spora vermiş ve bugün iki spor salonu işleten Recep Hasılcıoğulları’ndan dinleyelim.
 
Habibe Tilki Üzel: Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?
Recep Hasılcıoğulları: Elbette. Ben Recep Hasılcıoğulları. 1961 İstanbul doğumluyum. Spor oldum olası hayatımın hep içindeydi. 12 yaşımdan beri sporla uğraştım. Zira spora bir başlayıp, istikrar gösterdiğinizde kopmak çok zor oluyor. Uzun bir süre akaryakıt istasyonu işlettim. 2003 yılında Edirne’de ki akaryakıt istasyonunu kapattık ve hep yapmak istediğim şeyi yaparak 2005’te spor salonumuzu açtık. 
 
H.T.Ü.: Spora çok küçük yaşlarda başlamışsınız, nasıl oldu bu?
R.H.: Evet, spora karşı hep ilgim vardı. Meraklıydım ve ilk olarak Uzakdoğu – Karate ile başladım. 19980’den sonra ise vücut geliştirmeye merak saldım, bu alanda kendimi geliştirdim, çeşitli yarışmalara katıldım, ödüller aldım. Ancak ne yazık ki şuanda bazı sağlık sorunları nedeniyle spora ara vermek zorunda kaldım. 
 
H.T.Ü: 2. salonunuzla da hizmetisiniz değil mi?
R.H.: Aynen. İlk şubemiz Yavuz Mahallesi’nde bulunuyor. İkinci ve yeni şubemizi Değirmenaltı’na açtık. Hep aklımızdaydı zaten 2. şube ile hizmette olmak. Özellikle öğrenciler spora çok meraklı ve merkezdeki salonumuz onlar için hem uzak hem de yol itibariyle külfet oluyordu. Şimdi onların bölgesindeyiz, böylece çok daha kolay spora gelebiliyorlar.
 
H.T.Ü: Spor salonlarınıza gelen bir kişi neleri bulabiliyor?
R.H.: Spor salonlarımız 600-700 m2 civarında. İçinde her türlü fıtness, vücut geliştirme aletleri bulunuyor. Belgeli hocalarımız eşliğinde spor yapılıyor. Plates, kickbox, oryantal v.s gibi bölümlerde vardı fakat çok fazla ilgi bunlara olmadığı için kaldırdık. 7 hocamız bulunuyor. 
 
H.T.Ü: Sporu spor salonuna gelerek yapmanın faydası nedir sizce?
R.H.: Sporun yeri, mekanı yoktur aslında ancak düzenli spor yapmak için salonlar çok önemli. Hem hocalar program uyguluyor hem de toplu yapıldığı için daha şevkle yapılabiliyor. 
 
H.T.Ü: Tekirdağ halkı sporu seviyor mu sizce?
R.H.: Bana kalırsa yerli halktan ziyade öğrenciler daha fazla seviyor ve düzenli olarak geliyor. Özellikle öğrenciler arasında 3-4 sene içinde spora karşı muazzam bir eğilim var. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. Gençlerin spora merakını, isteğini görmek nefis bir şey. Ne yazık ki işten eve gidip yemekten sonra kumanda elimizde uyuklayan bir halkız. Oysa bir saat olsun spor yapmak hem kafaca hem beyin olarak bize nasıl fayda sağlayacak bunun farkında değiliz.
 
H.T.Ü: Spor salonları deyince pahalı diye bir algı oluşuyor, sizce nasıl?
R.H.: Aylık fiyatlar yerine kişi 3-4 aylık kayıt yaptırsa çok daha uygun fiyata uzun süre spor yapmış oluyorlar. Biz herkesi spora alıştırmak için fiyat konusunda da gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Gelsinler salonumuzu gezsinler, hocalarımızla konuşsunlar bizler elimizden geleni yaparız zaten.
 
H.T.Ü: Spor salonu işletmeciliği nasıl bir sektör?
R.H.: Ben bu işe “ya bir iş yerim olsun, param var, salon açayım” mantığıyla yapan kişileri onaylamıyorum. Bana göre bu böyle bir sektör değil. Sporla evvelden beri uğraşmanız  lazım,bilginiz olması lazım, eğitimli hocalarınız olması lazım, spordan anlayan belgeli insanların bu işin içinde olmasını isterim.
 
H.T.: Çok teşekkür ederiz bize zaman ayırdığınız için, bol sporlu günleriniz olsun.
1. şube: Yavuz mah. Tintinpınar cad. No.75/B Süleymanpaşa Tekirdağ, Yavuz muhtarlığı karşısı
2. şube: Değirmeneltı mah. Değirmenaltı cad. No.4 YSK Center alt kat bowling yanı  

Okunma Sayısı : 2518
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6264
Dün : 7231
Toplam : 8034059

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri