tekirdağ, vem

tekirdağ haberleri

tekirdağ haberleri, spor salonu

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


VEM’de spor keyfi bambaşka
 
 
 
Sağlıklı bir vücuda sahip olmanın yolu şüphesiz ki spor yapmaktan geçer. Spor yapmanın faydaları say say bitmeyecek kadar çok. Siz de uzman hocalarla düzenli spor yapmak istiyorsanız adresiniz VEM (Vücut Eğitim Merkezi) Fıtness Club olmalı!

Sporun faydalarını kimse inkar edemez. Solunum yapabilme yetisini güçlendirmek, toksinlerden arınmak, yaşlılık etkilerini azaltmak, cilt ve saç derisinin daha sağlıklı olması, metobolizmanın güçlenmesi, kasların kuvvetlenmesi gibi pek çok olumlu etkileri bulunuyor. Tüm bunları göz önüne aldığımızda sadece bir saat ayırmak çok mudur? Ayrıca sporun diğer bir güzel yanı ise doğal antidepresan olması. Sporla salgılanan endorfin hormonu sayesinde ilaçlar kullanmadan daha mutlu ruh halinde olabilirsiniz.
 
Peki, sizce biz Türk toplumu olarak ne kadar spor yapıyoruz? Ne kadar spora zaman ayırıyoruz hatta ayırıyor muyuz? Bence ne yazık ki spora çok zaman ayıran, belki niyetlenen ama icraata pek geçiremeyen, zaman yok bahanesinin ardına saklanan bir toplumuz. Gelin sporu, spor salonlarının önemini yıllarını spora vermiş ve bugün iki spor salonu işleten Recep Hasılcıoğulları’ndan dinleyelim.
 
Habibe Tilki Üzel: Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?
Recep Hasılcıoğulları: Elbette. Ben Recep Hasılcıoğulları. 1961 İstanbul doğumluyum. Spor oldum olası hayatımın hep içindeydi. 12 yaşımdan beri sporla uğraştım. Zira spora bir başlayıp, istikrar gösterdiğinizde kopmak çok zor oluyor. Uzun bir süre akaryakıt istasyonu işlettim. 2003 yılında Edirne’de ki akaryakıt istasyonunu kapattık ve hep yapmak istediğim şeyi yaparak 2005’te spor salonumuzu açtık. 
 
H.T.Ü.: Spora çok küçük yaşlarda başlamışsınız, nasıl oldu bu?
R.H.: Evet, spora karşı hep ilgim vardı. Meraklıydım ve ilk olarak Uzakdoğu – Karate ile başladım. 19980’den sonra ise vücut geliştirmeye merak saldım, bu alanda kendimi geliştirdim, çeşitli yarışmalara katıldım, ödüller aldım. Ancak ne yazık ki şuanda bazı sağlık sorunları nedeniyle spora ara vermek zorunda kaldım. 
 
H.T.Ü: 2. salonunuzla da hizmetisiniz değil mi?
R.H.: Aynen. İlk şubemiz Yavuz Mahallesi’nde bulunuyor. İkinci ve yeni şubemizi Değirmenaltı’na açtık. Hep aklımızdaydı zaten 2. şube ile hizmette olmak. Özellikle öğrenciler spora çok meraklı ve merkezdeki salonumuz onlar için hem uzak hem de yol itibariyle külfet oluyordu. Şimdi onların bölgesindeyiz, böylece çok daha kolay spora gelebiliyorlar.
 
H.T.Ü: Spor salonlarınıza gelen bir kişi neleri bulabiliyor?
R.H.: Spor salonlarımız 600-700 m2 civarında. İçinde her türlü fıtness, vücut geliştirme aletleri bulunuyor. Belgeli hocalarımız eşliğinde spor yapılıyor. Plates, kickbox, oryantal v.s gibi bölümlerde vardı fakat çok fazla ilgi bunlara olmadığı için kaldırdık. 7 hocamız bulunuyor. 
 
H.T.Ü: Sporu spor salonuna gelerek yapmanın faydası nedir sizce?
R.H.: Sporun yeri, mekanı yoktur aslında ancak düzenli spor yapmak için salonlar çok önemli. Hem hocalar program uyguluyor hem de toplu yapıldığı için daha şevkle yapılabiliyor. 
 
H.T.Ü: Tekirdağ halkı sporu seviyor mu sizce?
R.H.: Bana kalırsa yerli halktan ziyade öğrenciler daha fazla seviyor ve düzenli olarak geliyor. Özellikle öğrenciler arasında 3-4 sene içinde spora karşı muazzam bir eğilim var. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. Gençlerin spora merakını, isteğini görmek nefis bir şey. Ne yazık ki işten eve gidip yemekten sonra kumanda elimizde uyuklayan bir halkız. Oysa bir saat olsun spor yapmak hem kafaca hem beyin olarak bize nasıl fayda sağlayacak bunun farkında değiliz.
 
H.T.Ü: Spor salonları deyince pahalı diye bir algı oluşuyor, sizce nasıl?
R.H.: Aylık fiyatlar yerine kişi 3-4 aylık kayıt yaptırsa çok daha uygun fiyata uzun süre spor yapmış oluyorlar. Biz herkesi spora alıştırmak için fiyat konusunda da gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Gelsinler salonumuzu gezsinler, hocalarımızla konuşsunlar bizler elimizden geleni yaparız zaten.
 
H.T.Ü: Spor salonu işletmeciliği nasıl bir sektör?
R.H.: Ben bu işe “ya bir iş yerim olsun, param var, salon açayım” mantığıyla yapan kişileri onaylamıyorum. Bana göre bu böyle bir sektör değil. Sporla evvelden beri uğraşmanız  lazım,bilginiz olması lazım, eğitimli hocalarınız olması lazım, spordan anlayan belgeli insanların bu işin içinde olmasını isterim.
 
H.T.: Çok teşekkür ederiz bize zaman ayırdığınız için, bol sporlu günleriniz olsun.
1. şube: Yavuz mah. Tintinpınar cad. No.75/B Süleymanpaşa Tekirdağ, Yavuz muhtarlığı karşısı
2. şube: Değirmeneltı mah. Değirmenaltı cad. No.4 YSK Center alt kat bowling yanı  

Okunma Sayısı : 2195
Yapılan Yorumlar
 • 4. Uluslararası Rodosto Kupası başlıyor
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliğinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Uluslararası Rodosto Kupası’nın programı belli oldu.
 • TREDAŞ AİLESİ TEKNOFEST’TE
  20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne, TREDAŞ çalışanları da çocuklarıyla birlikte katıldı.
 • Metruk binalar ilaçlanıyor
  Kent içindeki metruk binalar hem görsel olarak kentin görüntüsünü bozuyor hem de fiziki anlamda tehlike arz ediyor. Bir türlü dokunulmayan bu metruk binalara ilaçlama çalışması yapıldı.
 • Başkan Aşure Günü’nde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muharrem ayı münasebetiyle Marmaraereğlisi ilçesi Yeniçiftlik Mahallesinde düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katıldı.
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2737
Dün : 7996
Toplam : 6941740

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri