tekirdağ, vem

tekirdağ haberleri

tekirdağ haberleri, spor salonu

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


VEM’de spor keyfi bambaşka
 
 
 
Sağlıklı bir vücuda sahip olmanın yolu şüphesiz ki spor yapmaktan geçer. Spor yapmanın faydaları say say bitmeyecek kadar çok. Siz de uzman hocalarla düzenli spor yapmak istiyorsanız adresiniz VEM (Vücut Eğitim Merkezi) Fıtness Club olmalı!

Sporun faydalarını kimse inkar edemez. Solunum yapabilme yetisini güçlendirmek, toksinlerden arınmak, yaşlılık etkilerini azaltmak, cilt ve saç derisinin daha sağlıklı olması, metobolizmanın güçlenmesi, kasların kuvvetlenmesi gibi pek çok olumlu etkileri bulunuyor. Tüm bunları göz önüne aldığımızda sadece bir saat ayırmak çok mudur? Ayrıca sporun diğer bir güzel yanı ise doğal antidepresan olması. Sporla salgılanan endorfin hormonu sayesinde ilaçlar kullanmadan daha mutlu ruh halinde olabilirsiniz.
 
Peki, sizce biz Türk toplumu olarak ne kadar spor yapıyoruz? Ne kadar spora zaman ayırıyoruz hatta ayırıyor muyuz? Bence ne yazık ki spora çok zaman ayıran, belki niyetlenen ama icraata pek geçiremeyen, zaman yok bahanesinin ardına saklanan bir toplumuz. Gelin sporu, spor salonlarının önemini yıllarını spora vermiş ve bugün iki spor salonu işleten Recep Hasılcıoğulları’ndan dinleyelim.
 
Habibe Tilki Üzel: Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?
Recep Hasılcıoğulları: Elbette. Ben Recep Hasılcıoğulları. 1961 İstanbul doğumluyum. Spor oldum olası hayatımın hep içindeydi. 12 yaşımdan beri sporla uğraştım. Zira spora bir başlayıp, istikrar gösterdiğinizde kopmak çok zor oluyor. Uzun bir süre akaryakıt istasyonu işlettim. 2003 yılında Edirne’de ki akaryakıt istasyonunu kapattık ve hep yapmak istediğim şeyi yaparak 2005’te spor salonumuzu açtık. 
 
H.T.Ü.: Spora çok küçük yaşlarda başlamışsınız, nasıl oldu bu?
R.H.: Evet, spora karşı hep ilgim vardı. Meraklıydım ve ilk olarak Uzakdoğu – Karate ile başladım. 19980’den sonra ise vücut geliştirmeye merak saldım, bu alanda kendimi geliştirdim, çeşitli yarışmalara katıldım, ödüller aldım. Ancak ne yazık ki şuanda bazı sağlık sorunları nedeniyle spora ara vermek zorunda kaldım. 
 
H.T.Ü: 2. salonunuzla da hizmetisiniz değil mi?
R.H.: Aynen. İlk şubemiz Yavuz Mahallesi’nde bulunuyor. İkinci ve yeni şubemizi Değirmenaltı’na açtık. Hep aklımızdaydı zaten 2. şube ile hizmette olmak. Özellikle öğrenciler spora çok meraklı ve merkezdeki salonumuz onlar için hem uzak hem de yol itibariyle külfet oluyordu. Şimdi onların bölgesindeyiz, böylece çok daha kolay spora gelebiliyorlar.
 
H.T.Ü: Spor salonlarınıza gelen bir kişi neleri bulabiliyor?
R.H.: Spor salonlarımız 600-700 m2 civarında. İçinde her türlü fıtness, vücut geliştirme aletleri bulunuyor. Belgeli hocalarımız eşliğinde spor yapılıyor. Plates, kickbox, oryantal v.s gibi bölümlerde vardı fakat çok fazla ilgi bunlara olmadığı için kaldırdık. 7 hocamız bulunuyor. 
 
H.T.Ü: Sporu spor salonuna gelerek yapmanın faydası nedir sizce?
R.H.: Sporun yeri, mekanı yoktur aslında ancak düzenli spor yapmak için salonlar çok önemli. Hem hocalar program uyguluyor hem de toplu yapıldığı için daha şevkle yapılabiliyor. 
 
H.T.Ü: Tekirdağ halkı sporu seviyor mu sizce?
R.H.: Bana kalırsa yerli halktan ziyade öğrenciler daha fazla seviyor ve düzenli olarak geliyor. Özellikle öğrenciler arasında 3-4 sene içinde spora karşı muazzam bir eğilim var. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. Gençlerin spora merakını, isteğini görmek nefis bir şey. Ne yazık ki işten eve gidip yemekten sonra kumanda elimizde uyuklayan bir halkız. Oysa bir saat olsun spor yapmak hem kafaca hem beyin olarak bize nasıl fayda sağlayacak bunun farkında değiliz.
 
H.T.Ü: Spor salonları deyince pahalı diye bir algı oluşuyor, sizce nasıl?
R.H.: Aylık fiyatlar yerine kişi 3-4 aylık kayıt yaptırsa çok daha uygun fiyata uzun süre spor yapmış oluyorlar. Biz herkesi spora alıştırmak için fiyat konusunda da gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Gelsinler salonumuzu gezsinler, hocalarımızla konuşsunlar bizler elimizden geleni yaparız zaten.
 
H.T.Ü: Spor salonu işletmeciliği nasıl bir sektör?
R.H.: Ben bu işe “ya bir iş yerim olsun, param var, salon açayım” mantığıyla yapan kişileri onaylamıyorum. Bana göre bu böyle bir sektör değil. Sporla evvelden beri uğraşmanız  lazım,bilginiz olması lazım, eğitimli hocalarınız olması lazım, spordan anlayan belgeli insanların bu işin içinde olmasını isterim.
 
H.T.: Çok teşekkür ederiz bize zaman ayırdığınız için, bol sporlu günleriniz olsun.
1. şube: Yavuz mah. Tintinpınar cad. No.75/B Süleymanpaşa Tekirdağ, Yavuz muhtarlığı karşısı
2. şube: Değirmeneltı mah. Değirmenaltı cad. No.4 YSK Center alt kat bowling yanı  

Okunma Sayısı : 2341
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5049
Dün : 9409
Toplam : 7467178

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri