vahap akay, çerkezköy, chp

tekirdağ haberleri

VAHAP AKAY ÖZÜR BEKLİYOR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


VAHAP AKAY ÖZÜR BEKLİYOR

 


Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, hafta sonu ilçe kongresinde yaptığı konuşmayla yine gündemi belirledi. CHP’de yaşanan ince çatışmaların yansıması ise ilçe kongresinde kendini gösterdi. Çıkan arbedeyle gerginleşen ortam sonrası Vahap Akay, “Derdi, tasası hesabı olan çıksın dışarıda halletsin. İlçe kongresi için buradayız. Buraya niçin geldiğinizi şaşırmayın” dedi.


Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ilçe kongresinde yaptığı konuşmada bir anlamda geçmişin hesabını sordu. Akay, “Birilerinin eliyle ‘Bundan başkasıyla kazanamayız dedikleri aday, 10 gün sonra Ak Parti’den meclis adayı oldu’ onların olmaz dediği isme ise önce örgüt sahip çıktı, sonra Çerkezköy sahip çıktı. O kişilerin olmaz dediği aday gümbür gümbür CHP örgütleri ile birlikte Belediye Başkanlığını kazandı. Şimdi o belediye başkanı olarak bir özür bekliyorum. Bunu söylemek bugüne kısmetmiş. Buna hakkım var ve o arkadaşlar çıkıp özür dilesinler” dedi.

 

İĞNEYİ KENDİMİZE

Divam Başkanlığını Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu’nun yaptığı Çerkezköy İlçe kongresinde tek adayla gidilen seçimde konuşmasını sürdüren Akay, “Biz öncelikle iğneyi kendimize batıralım. Sonra gelelim çuvaldız meselesine. 10 Yıldır AK Partili belediyeler tarafından yönetilen yerleri aldık. Ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak ile geldiğimizden bugüne var gücümüzle çalışıyoruz. Alt yapı, dere taşkın, yağmur suları çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalar halen devam ediyor. Çerkezköy geçmişte su baskınları ile gündeme geliyordu. Bunlardan hiçbirini görmezden geliyorlardı. Biz göreve geldiğimiz günden itibaren bu hizmetlere başladık. Şimdi bu sorunlar ortadan kalktı. Onların talan ettiği yüze yakın yeşil alanı halkımıza geri kazandırdık. Kazandırmaya devam edeceğiz. Örnek sokaklar ile Çerkezköy modern görünümü ile büyümeye devam edecek. Ailelerimizin giremediği alanları yeniden revize ettik ve geri kazandırdık. Binlerce ailemiz şimdi buralara girebiliyorlar. Karayolunun Kızılpınar’da yapması gereken içi üzerimize aldık ve burayı aydınlatıyoruz” dedi.

 

HACİZLİ BELEDİYE TESLİM ALDIK

Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in “Kızılpınar’a yatırım yapmadılar” sözlerini hatırlatan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Sayın il başkanı size sesleniyorum. Kızılpınar’a yatırım yapılım yapılmadığını sormadan önce, Kızılpınar Belediyesi’nin nasıl teslim ettiğinize baktınız mı? Biz talan edilmiş bir belediye bulduk. Aynı zamanda 50 tane haciz dosyası teslim aldık. Siz öyle bir belediye teslim edersiniz. Biz de Kızılpınar’ın alt yapısını üst yapısını yaparız. Sizlerde bu söylediklerinizden utanırsınız. Bizi sokakta göremeyenlere sesleniyorum. Biz 3,5 yıldır sokaklardayız. Çerkezköy bugün ikili öğretimde. Üçlü öğretime doğru yol aldı. Milli eğitim sorunumuz var. Bunun sebebi sizsiniz. Çerkezköy’de Milli Eğitim alanlarını sorunlu alanlar haline getirdiniz. 10 yıldır bu sorunu görmediniz ve öylece bıraktınız. Çerkezköy’ün okul ihtiyacı nedir, 50-55 kişilik sınıflarda öğretim görülüyor, tekli öğrenime geçmenin yollarını bakmadınız. Siz öğretmen tayinleri ile uğraştınız. Millet Çerkezköy’de hizmetin nasıl yapıldığını gördü. Büyükşehir ile birlikte sorumluluktan kaçmadan nasıl hizmet edildiğini hemşerilerim gördü.

 

YÜCEER FİTİLİ ATEŞLEDİ

Milletvekili Candan Yüceer’in şahsına ve ailesine küfürler edildiğini söylemesi ve eşi Kamil Yüceer’in böyle bir partili ile ilgili işlem yapmadığı için İl Başkanı Recep Ökten’e kongre salonunda ağır konuşması kavganın fitilini ateşledi. Bir süre İl Başkanına ağır cümlelerle konuşan Kamil Yüceer’in bu tavrı Yüceer taraftarlarını da harekete geçirdi ve protokol tribününde yumruklaşmaya varan tartışma yaşandı. Araya giren polis olayları büyümeden önlerken, Candan Yüceer’in İl Başkanı konuşurken salonu terk etmesi ise parti içindeki gerginliği ortaya koyuyordu. Bilindiği gibi CHP ilçe delege seçimlerinde Candan Yüceer’in desteklediği hiçbir aday kazanamamıştı.

Okunma Sayısı : 797
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2747
Dün : 7703
Toplam : 5935511

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri