vahap akay, çerkezköy, chp

tekirdağ haberleri

VAHAP AKAY ÖZÜR BEKLİYOR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


VAHAP AKAY ÖZÜR BEKLİYOR

 


Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, hafta sonu ilçe kongresinde yaptığı konuşmayla yine gündemi belirledi. CHP’de yaşanan ince çatışmaların yansıması ise ilçe kongresinde kendini gösterdi. Çıkan arbedeyle gerginleşen ortam sonrası Vahap Akay, “Derdi, tasası hesabı olan çıksın dışarıda halletsin. İlçe kongresi için buradayız. Buraya niçin geldiğinizi şaşırmayın” dedi.


Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ilçe kongresinde yaptığı konuşmada bir anlamda geçmişin hesabını sordu. Akay, “Birilerinin eliyle ‘Bundan başkasıyla kazanamayız dedikleri aday, 10 gün sonra Ak Parti’den meclis adayı oldu’ onların olmaz dediği isme ise önce örgüt sahip çıktı, sonra Çerkezköy sahip çıktı. O kişilerin olmaz dediği aday gümbür gümbür CHP örgütleri ile birlikte Belediye Başkanlığını kazandı. Şimdi o belediye başkanı olarak bir özür bekliyorum. Bunu söylemek bugüne kısmetmiş. Buna hakkım var ve o arkadaşlar çıkıp özür dilesinler” dedi.

 

İĞNEYİ KENDİMİZE

Divam Başkanlığını Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu’nun yaptığı Çerkezköy İlçe kongresinde tek adayla gidilen seçimde konuşmasını sürdüren Akay, “Biz öncelikle iğneyi kendimize batıralım. Sonra gelelim çuvaldız meselesine. 10 Yıldır AK Partili belediyeler tarafından yönetilen yerleri aldık. Ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak ile geldiğimizden bugüne var gücümüzle çalışıyoruz. Alt yapı, dere taşkın, yağmur suları çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalar halen devam ediyor. Çerkezköy geçmişte su baskınları ile gündeme geliyordu. Bunlardan hiçbirini görmezden geliyorlardı. Biz göreve geldiğimiz günden itibaren bu hizmetlere başladık. Şimdi bu sorunlar ortadan kalktı. Onların talan ettiği yüze yakın yeşil alanı halkımıza geri kazandırdık. Kazandırmaya devam edeceğiz. Örnek sokaklar ile Çerkezköy modern görünümü ile büyümeye devam edecek. Ailelerimizin giremediği alanları yeniden revize ettik ve geri kazandırdık. Binlerce ailemiz şimdi buralara girebiliyorlar. Karayolunun Kızılpınar’da yapması gereken içi üzerimize aldık ve burayı aydınlatıyoruz” dedi.

 

HACİZLİ BELEDİYE TESLİM ALDIK

Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in “Kızılpınar’a yatırım yapmadılar” sözlerini hatırlatan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Sayın il başkanı size sesleniyorum. Kızılpınar’a yatırım yapılım yapılmadığını sormadan önce, Kızılpınar Belediyesi’nin nasıl teslim ettiğinize baktınız mı? Biz talan edilmiş bir belediye bulduk. Aynı zamanda 50 tane haciz dosyası teslim aldık. Siz öyle bir belediye teslim edersiniz. Biz de Kızılpınar’ın alt yapısını üst yapısını yaparız. Sizlerde bu söylediklerinizden utanırsınız. Bizi sokakta göremeyenlere sesleniyorum. Biz 3,5 yıldır sokaklardayız. Çerkezköy bugün ikili öğretimde. Üçlü öğretime doğru yol aldı. Milli eğitim sorunumuz var. Bunun sebebi sizsiniz. Çerkezköy’de Milli Eğitim alanlarını sorunlu alanlar haline getirdiniz. 10 yıldır bu sorunu görmediniz ve öylece bıraktınız. Çerkezköy’ün okul ihtiyacı nedir, 50-55 kişilik sınıflarda öğretim görülüyor, tekli öğrenime geçmenin yollarını bakmadınız. Siz öğretmen tayinleri ile uğraştınız. Millet Çerkezköy’de hizmetin nasıl yapıldığını gördü. Büyükşehir ile birlikte sorumluluktan kaçmadan nasıl hizmet edildiğini hemşerilerim gördü.

 

YÜCEER FİTİLİ ATEŞLEDİ

Milletvekili Candan Yüceer’in şahsına ve ailesine küfürler edildiğini söylemesi ve eşi Kamil Yüceer’in böyle bir partili ile ilgili işlem yapmadığı için İl Başkanı Recep Ökten’e kongre salonunda ağır konuşması kavganın fitilini ateşledi. Bir süre İl Başkanına ağır cümlelerle konuşan Kamil Yüceer’in bu tavrı Yüceer taraftarlarını da harekete geçirdi ve protokol tribününde yumruklaşmaya varan tartışma yaşandı. Araya giren polis olayları büyümeden önlerken, Candan Yüceer’in İl Başkanı konuşurken salonu terk etmesi ise parti içindeki gerginliği ortaya koyuyordu. Bilindiği gibi CHP ilçe delege seçimlerinde Candan Yüceer’in desteklediği hiçbir aday kazanamamıştı.

Okunma Sayısı : 1081
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 640
Dün : 5867
Toplam : 6771513

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri