vahap akay, çerkezköy, chp

tekirdağ haberleri

VAHAP AKAY ÖZÜR BEKLİYOR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


VAHAP AKAY ÖZÜR BEKLİYOR

 


Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, hafta sonu ilçe kongresinde yaptığı konuşmayla yine gündemi belirledi. CHP’de yaşanan ince çatışmaların yansıması ise ilçe kongresinde kendini gösterdi. Çıkan arbedeyle gerginleşen ortam sonrası Vahap Akay, “Derdi, tasası hesabı olan çıksın dışarıda halletsin. İlçe kongresi için buradayız. Buraya niçin geldiğinizi şaşırmayın” dedi.


Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ilçe kongresinde yaptığı konuşmada bir anlamda geçmişin hesabını sordu. Akay, “Birilerinin eliyle ‘Bundan başkasıyla kazanamayız dedikleri aday, 10 gün sonra Ak Parti’den meclis adayı oldu’ onların olmaz dediği isme ise önce örgüt sahip çıktı, sonra Çerkezköy sahip çıktı. O kişilerin olmaz dediği aday gümbür gümbür CHP örgütleri ile birlikte Belediye Başkanlığını kazandı. Şimdi o belediye başkanı olarak bir özür bekliyorum. Bunu söylemek bugüne kısmetmiş. Buna hakkım var ve o arkadaşlar çıkıp özür dilesinler” dedi.

 

İĞNEYİ KENDİMİZE

Divam Başkanlığını Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu’nun yaptığı Çerkezköy İlçe kongresinde tek adayla gidilen seçimde konuşmasını sürdüren Akay, “Biz öncelikle iğneyi kendimize batıralım. Sonra gelelim çuvaldız meselesine. 10 Yıldır AK Partili belediyeler tarafından yönetilen yerleri aldık. Ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak ile geldiğimizden bugüne var gücümüzle çalışıyoruz. Alt yapı, dere taşkın, yağmur suları çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalar halen devam ediyor. Çerkezköy geçmişte su baskınları ile gündeme geliyordu. Bunlardan hiçbirini görmezden geliyorlardı. Biz göreve geldiğimiz günden itibaren bu hizmetlere başladık. Şimdi bu sorunlar ortadan kalktı. Onların talan ettiği yüze yakın yeşil alanı halkımıza geri kazandırdık. Kazandırmaya devam edeceğiz. Örnek sokaklar ile Çerkezköy modern görünümü ile büyümeye devam edecek. Ailelerimizin giremediği alanları yeniden revize ettik ve geri kazandırdık. Binlerce ailemiz şimdi buralara girebiliyorlar. Karayolunun Kızılpınar’da yapması gereken içi üzerimize aldık ve burayı aydınlatıyoruz” dedi.

 

HACİZLİ BELEDİYE TESLİM ALDIK

Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in “Kızılpınar’a yatırım yapmadılar” sözlerini hatırlatan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Sayın il başkanı size sesleniyorum. Kızılpınar’a yatırım yapılım yapılmadığını sormadan önce, Kızılpınar Belediyesi’nin nasıl teslim ettiğinize baktınız mı? Biz talan edilmiş bir belediye bulduk. Aynı zamanda 50 tane haciz dosyası teslim aldık. Siz öyle bir belediye teslim edersiniz. Biz de Kızılpınar’ın alt yapısını üst yapısını yaparız. Sizlerde bu söylediklerinizden utanırsınız. Bizi sokakta göremeyenlere sesleniyorum. Biz 3,5 yıldır sokaklardayız. Çerkezköy bugün ikili öğretimde. Üçlü öğretime doğru yol aldı. Milli eğitim sorunumuz var. Bunun sebebi sizsiniz. Çerkezköy’de Milli Eğitim alanlarını sorunlu alanlar haline getirdiniz. 10 yıldır bu sorunu görmediniz ve öylece bıraktınız. Çerkezköy’ün okul ihtiyacı nedir, 50-55 kişilik sınıflarda öğretim görülüyor, tekli öğrenime geçmenin yollarını bakmadınız. Siz öğretmen tayinleri ile uğraştınız. Millet Çerkezköy’de hizmetin nasıl yapıldığını gördü. Büyükşehir ile birlikte sorumluluktan kaçmadan nasıl hizmet edildiğini hemşerilerim gördü.

 

YÜCEER FİTİLİ ATEŞLEDİ

Milletvekili Candan Yüceer’in şahsına ve ailesine küfürler edildiğini söylemesi ve eşi Kamil Yüceer’in böyle bir partili ile ilgili işlem yapmadığı için İl Başkanı Recep Ökten’e kongre salonunda ağır konuşması kavganın fitilini ateşledi. Bir süre İl Başkanına ağır cümlelerle konuşan Kamil Yüceer’in bu tavrı Yüceer taraftarlarını da harekete geçirdi ve protokol tribününde yumruklaşmaya varan tartışma yaşandı. Araya giren polis olayları büyümeden önlerken, Candan Yüceer’in İl Başkanı konuşurken salonu terk etmesi ise parti içindeki gerginliği ortaya koyuyordu. Bilindiği gibi CHP ilçe delege seçimlerinde Candan Yüceer’in desteklediği hiçbir aday kazanamamıştı.

Okunma Sayısı : 1176
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5152
Dün : 5113
Toplam : 7090552

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri