marmaraereğlisi, ibrahim uyan, asfalt

tekirdağ haberleri

ÜRETKEN BAŞKAN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÜRETKEN BAŞKAN

 


Tekirdağ’ın en küçük ilçesi olmasına rağmen hiç zaman kaybetmeden asfalt şantiyesini kuran, ardından uzun imar yolları için stabilize kombina aracı alan ve daha sonra bu araca bir tane daha takviye yapan Belediye Başkanı İbrahim Uyan, adeta en ‘hizmet için en hızlı çözüm’ konusunda ülkeye örnek bir hizmet anlayışı yürütüyor.


Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, yaz sezonunu gelmesiyle birlikte ilçe ve mahallelerdeki yollar konusunda hassasiyetini göstermeye devam ediyor. Küçük bir ilçe olmasına rağmen en uzun imar yolu olan Marmaraereğlisi’nde asfalt şantiyesinin yeterli kapasitede üretim yapamayacağını bilen Başkan Uyan, kombine araçlar alarak stabilize yollarla toz ve çamurdan bölge halkını da kurtarıyor.


 ÖNCE VİCDANIMIZA HESAP VERİYORUZ

Özellikle Yeniçiftlik mahallesinde alt yapı çalışmalarının sürdüğüne de dikkat çeken Belediye Başkanı İbrahim Uyan, “alt yapısı bitmeden asfalt yapmak istemiyoruz. Bunu yaparsak kısa süre sonra tekrar kazı yapılacak ve harcanan paralar boşa gitmiş olacak. Biz milletin parasını hizmet için harcarken dikkat etmemiz gereken ve önce vicdanımıza hesap vermemiz gereken bir makamda oturuyoruz. Ancak toz ve çamurdan da vatandaşımızı kurtarmak zorundayız. Bu bilinçle iki adet satıh kaplama aracı büyük bir hızla yolların üstüne mıcır ve zift karışımı ile neredeyse yarı asfalt diyebileceğimiz bir malzeme kaplıyor. Böylelikle hem vatandaşlarımız toz ve çamur içinde olmuyor hem de bizler alt yapı yapılacak bölgelere ciddi paralar harcayıp zarar etmiyoruz. Vatandaşlarımızın da bu hizmetten son derece memnun olduğunu görüyoruz” dedi.


ÖRNEK OLUYOR

Türkiye’de çok az olan ve Trakya’da satıh kaplama aracını ilk uygulayan belediye olan Marmaraereğlisi bu konuda da öncü oldu. Birçok belediye başkanı sistemin nasıl çalıştığını Başkan İbrahim Uyan’ı arayarak veya bizzat gelerek bilgi aldı. Başkan Uyan, “Ben bu aracı ilk gördüğümde bölgem için ciddi faydalı olabileceğini düşündüm. Bunu kullanan belediyelere sorduk. Fen İşleri ekibimle istişare ettik ve sonunda bir araç almaya karar verdik. Faydalı ve etkili bir hizmet olduğunu anlayınca bir araç daha aldık. Kendi projelerimizin yanı sıra vatandaşın gündelik ihtiyaçlarına da cevap verecek çalışmaları yapıyoruz. Seçimler öncesi söz verdiğimiz tüm hizmetleri yerine getirme gayreti içindeyiz” diye konuştu.


HALK MEMNUN

Yapılan hizmetin önemini bildiklerini ifade eden vatandaşlar ise tecrübeli bir belediye başkanının olmasının kendileri açısından bir avantaj olduğuna dikkat çektiler. Vatandaşlar, “Belediye başkanımızdan bir talepte bulunuyoruz ve yapılabilecek en iyi şeyi hemen hayata geçiriyor. İsteklerimizin hızla yerine gelmesinin tek sebebi ise başkanımızın iyi bir tecrübesi olduğundan kaynaklanıyor. Aksi takdirde bu tür hizmetlerin yapılabilmesi daha uzun bir süreç olabilirdi. Bölgenin çok ihtiyacı olduğunu bizler de biliyoruz. Başkanımızın ve ekibinin ne kadar cefakârca çalıştıklarını da görüyoruz. Gecenin bir yarısı bile çekinmeden arayabileceğimiz ve ulaşabildiğimiz bir belediye başkanı olması bizleri son derece memnun ediyor. Verdikleri mücadele ve emek için sonsuz teşekkür ederiz” dediler.


Okunma Sayısı : 1247
Yapılan Yorumlar
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 990
Dün : 8280
Toplam : 7127131

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri