marmaraereğlisi, ibrahim uyan, asfalt

tekirdağ haberleri

ÜRETKEN BAŞKAN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÜRETKEN BAŞKAN

 


Tekirdağ’ın en küçük ilçesi olmasına rağmen hiç zaman kaybetmeden asfalt şantiyesini kuran, ardından uzun imar yolları için stabilize kombina aracı alan ve daha sonra bu araca bir tane daha takviye yapan Belediye Başkanı İbrahim Uyan, adeta en ‘hizmet için en hızlı çözüm’ konusunda ülkeye örnek bir hizmet anlayışı yürütüyor.


Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, yaz sezonunu gelmesiyle birlikte ilçe ve mahallelerdeki yollar konusunda hassasiyetini göstermeye devam ediyor. Küçük bir ilçe olmasına rağmen en uzun imar yolu olan Marmaraereğlisi’nde asfalt şantiyesinin yeterli kapasitede üretim yapamayacağını bilen Başkan Uyan, kombine araçlar alarak stabilize yollarla toz ve çamurdan bölge halkını da kurtarıyor.


 ÖNCE VİCDANIMIZA HESAP VERİYORUZ

Özellikle Yeniçiftlik mahallesinde alt yapı çalışmalarının sürdüğüne de dikkat çeken Belediye Başkanı İbrahim Uyan, “alt yapısı bitmeden asfalt yapmak istemiyoruz. Bunu yaparsak kısa süre sonra tekrar kazı yapılacak ve harcanan paralar boşa gitmiş olacak. Biz milletin parasını hizmet için harcarken dikkat etmemiz gereken ve önce vicdanımıza hesap vermemiz gereken bir makamda oturuyoruz. Ancak toz ve çamurdan da vatandaşımızı kurtarmak zorundayız. Bu bilinçle iki adet satıh kaplama aracı büyük bir hızla yolların üstüne mıcır ve zift karışımı ile neredeyse yarı asfalt diyebileceğimiz bir malzeme kaplıyor. Böylelikle hem vatandaşlarımız toz ve çamur içinde olmuyor hem de bizler alt yapı yapılacak bölgelere ciddi paralar harcayıp zarar etmiyoruz. Vatandaşlarımızın da bu hizmetten son derece memnun olduğunu görüyoruz” dedi.


ÖRNEK OLUYOR

Türkiye’de çok az olan ve Trakya’da satıh kaplama aracını ilk uygulayan belediye olan Marmaraereğlisi bu konuda da öncü oldu. Birçok belediye başkanı sistemin nasıl çalıştığını Başkan İbrahim Uyan’ı arayarak veya bizzat gelerek bilgi aldı. Başkan Uyan, “Ben bu aracı ilk gördüğümde bölgem için ciddi faydalı olabileceğini düşündüm. Bunu kullanan belediyelere sorduk. Fen İşleri ekibimle istişare ettik ve sonunda bir araç almaya karar verdik. Faydalı ve etkili bir hizmet olduğunu anlayınca bir araç daha aldık. Kendi projelerimizin yanı sıra vatandaşın gündelik ihtiyaçlarına da cevap verecek çalışmaları yapıyoruz. Seçimler öncesi söz verdiğimiz tüm hizmetleri yerine getirme gayreti içindeyiz” diye konuştu.


HALK MEMNUN

Yapılan hizmetin önemini bildiklerini ifade eden vatandaşlar ise tecrübeli bir belediye başkanının olmasının kendileri açısından bir avantaj olduğuna dikkat çektiler. Vatandaşlar, “Belediye başkanımızdan bir talepte bulunuyoruz ve yapılabilecek en iyi şeyi hemen hayata geçiriyor. İsteklerimizin hızla yerine gelmesinin tek sebebi ise başkanımızın iyi bir tecrübesi olduğundan kaynaklanıyor. Aksi takdirde bu tür hizmetlerin yapılabilmesi daha uzun bir süreç olabilirdi. Bölgenin çok ihtiyacı olduğunu bizler de biliyoruz. Başkanımızın ve ekibinin ne kadar cefakârca çalıştıklarını da görüyoruz. Gecenin bir yarısı bile çekinmeden arayabileceğimiz ve ulaşabildiğimiz bir belediye başkanı olması bizleri son derece memnun ediyor. Verdikleri mücadele ve emek için sonsuz teşekkür ederiz” dediler.


Okunma Sayısı : 994
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1270
Dün : 3980
Toplam : 6776123

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri