marmaraereğlisi, ibrahim uyan, asfalt

tekirdağ haberleri

ÜRETKEN BAŞKAN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÜRETKEN BAŞKAN

 


Tekirdağ’ın en küçük ilçesi olmasına rağmen hiç zaman kaybetmeden asfalt şantiyesini kuran, ardından uzun imar yolları için stabilize kombina aracı alan ve daha sonra bu araca bir tane daha takviye yapan Belediye Başkanı İbrahim Uyan, adeta en ‘hizmet için en hızlı çözüm’ konusunda ülkeye örnek bir hizmet anlayışı yürütüyor.


Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, yaz sezonunu gelmesiyle birlikte ilçe ve mahallelerdeki yollar konusunda hassasiyetini göstermeye devam ediyor. Küçük bir ilçe olmasına rağmen en uzun imar yolu olan Marmaraereğlisi’nde asfalt şantiyesinin yeterli kapasitede üretim yapamayacağını bilen Başkan Uyan, kombine araçlar alarak stabilize yollarla toz ve çamurdan bölge halkını da kurtarıyor.


 ÖNCE VİCDANIMIZA HESAP VERİYORUZ

Özellikle Yeniçiftlik mahallesinde alt yapı çalışmalarının sürdüğüne de dikkat çeken Belediye Başkanı İbrahim Uyan, “alt yapısı bitmeden asfalt yapmak istemiyoruz. Bunu yaparsak kısa süre sonra tekrar kazı yapılacak ve harcanan paralar boşa gitmiş olacak. Biz milletin parasını hizmet için harcarken dikkat etmemiz gereken ve önce vicdanımıza hesap vermemiz gereken bir makamda oturuyoruz. Ancak toz ve çamurdan da vatandaşımızı kurtarmak zorundayız. Bu bilinçle iki adet satıh kaplama aracı büyük bir hızla yolların üstüne mıcır ve zift karışımı ile neredeyse yarı asfalt diyebileceğimiz bir malzeme kaplıyor. Böylelikle hem vatandaşlarımız toz ve çamur içinde olmuyor hem de bizler alt yapı yapılacak bölgelere ciddi paralar harcayıp zarar etmiyoruz. Vatandaşlarımızın da bu hizmetten son derece memnun olduğunu görüyoruz” dedi.


ÖRNEK OLUYOR

Türkiye’de çok az olan ve Trakya’da satıh kaplama aracını ilk uygulayan belediye olan Marmaraereğlisi bu konuda da öncü oldu. Birçok belediye başkanı sistemin nasıl çalıştığını Başkan İbrahim Uyan’ı arayarak veya bizzat gelerek bilgi aldı. Başkan Uyan, “Ben bu aracı ilk gördüğümde bölgem için ciddi faydalı olabileceğini düşündüm. Bunu kullanan belediyelere sorduk. Fen İşleri ekibimle istişare ettik ve sonunda bir araç almaya karar verdik. Faydalı ve etkili bir hizmet olduğunu anlayınca bir araç daha aldık. Kendi projelerimizin yanı sıra vatandaşın gündelik ihtiyaçlarına da cevap verecek çalışmaları yapıyoruz. Seçimler öncesi söz verdiğimiz tüm hizmetleri yerine getirme gayreti içindeyiz” diye konuştu.


HALK MEMNUN

Yapılan hizmetin önemini bildiklerini ifade eden vatandaşlar ise tecrübeli bir belediye başkanının olmasının kendileri açısından bir avantaj olduğuna dikkat çektiler. Vatandaşlar, “Belediye başkanımızdan bir talepte bulunuyoruz ve yapılabilecek en iyi şeyi hemen hayata geçiriyor. İsteklerimizin hızla yerine gelmesinin tek sebebi ise başkanımızın iyi bir tecrübesi olduğundan kaynaklanıyor. Aksi takdirde bu tür hizmetlerin yapılabilmesi daha uzun bir süreç olabilirdi. Bölgenin çok ihtiyacı olduğunu bizler de biliyoruz. Başkanımızın ve ekibinin ne kadar cefakârca çalıştıklarını da görüyoruz. Gecenin bir yarısı bile çekinmeden arayabileceğimiz ve ulaşabildiğimiz bir belediye başkanı olması bizleri son derece memnun ediyor. Verdikleri mücadele ve emek için sonsuz teşekkür ederiz” dediler.


Okunma Sayısı : 1358
Yapılan Yorumlar
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2849
Dün : 5754
Toplam : 7428145

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri