marmaraereğlisi, ibrahim uyan, asfalt

tekirdağ haberleri

ÜRETKEN BAŞKAN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÜRETKEN BAŞKAN

 


Tekirdağ’ın en küçük ilçesi olmasına rağmen hiç zaman kaybetmeden asfalt şantiyesini kuran, ardından uzun imar yolları için stabilize kombina aracı alan ve daha sonra bu araca bir tane daha takviye yapan Belediye Başkanı İbrahim Uyan, adeta en ‘hizmet için en hızlı çözüm’ konusunda ülkeye örnek bir hizmet anlayışı yürütüyor.


Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, yaz sezonunu gelmesiyle birlikte ilçe ve mahallelerdeki yollar konusunda hassasiyetini göstermeye devam ediyor. Küçük bir ilçe olmasına rağmen en uzun imar yolu olan Marmaraereğlisi’nde asfalt şantiyesinin yeterli kapasitede üretim yapamayacağını bilen Başkan Uyan, kombine araçlar alarak stabilize yollarla toz ve çamurdan bölge halkını da kurtarıyor.


 ÖNCE VİCDANIMIZA HESAP VERİYORUZ

Özellikle Yeniçiftlik mahallesinde alt yapı çalışmalarının sürdüğüne de dikkat çeken Belediye Başkanı İbrahim Uyan, “alt yapısı bitmeden asfalt yapmak istemiyoruz. Bunu yaparsak kısa süre sonra tekrar kazı yapılacak ve harcanan paralar boşa gitmiş olacak. Biz milletin parasını hizmet için harcarken dikkat etmemiz gereken ve önce vicdanımıza hesap vermemiz gereken bir makamda oturuyoruz. Ancak toz ve çamurdan da vatandaşımızı kurtarmak zorundayız. Bu bilinçle iki adet satıh kaplama aracı büyük bir hızla yolların üstüne mıcır ve zift karışımı ile neredeyse yarı asfalt diyebileceğimiz bir malzeme kaplıyor. Böylelikle hem vatandaşlarımız toz ve çamur içinde olmuyor hem de bizler alt yapı yapılacak bölgelere ciddi paralar harcayıp zarar etmiyoruz. Vatandaşlarımızın da bu hizmetten son derece memnun olduğunu görüyoruz” dedi.


ÖRNEK OLUYOR

Türkiye’de çok az olan ve Trakya’da satıh kaplama aracını ilk uygulayan belediye olan Marmaraereğlisi bu konuda da öncü oldu. Birçok belediye başkanı sistemin nasıl çalıştığını Başkan İbrahim Uyan’ı arayarak veya bizzat gelerek bilgi aldı. Başkan Uyan, “Ben bu aracı ilk gördüğümde bölgem için ciddi faydalı olabileceğini düşündüm. Bunu kullanan belediyelere sorduk. Fen İşleri ekibimle istişare ettik ve sonunda bir araç almaya karar verdik. Faydalı ve etkili bir hizmet olduğunu anlayınca bir araç daha aldık. Kendi projelerimizin yanı sıra vatandaşın gündelik ihtiyaçlarına da cevap verecek çalışmaları yapıyoruz. Seçimler öncesi söz verdiğimiz tüm hizmetleri yerine getirme gayreti içindeyiz” diye konuştu.


HALK MEMNUN

Yapılan hizmetin önemini bildiklerini ifade eden vatandaşlar ise tecrübeli bir belediye başkanının olmasının kendileri açısından bir avantaj olduğuna dikkat çektiler. Vatandaşlar, “Belediye başkanımızdan bir talepte bulunuyoruz ve yapılabilecek en iyi şeyi hemen hayata geçiriyor. İsteklerimizin hızla yerine gelmesinin tek sebebi ise başkanımızın iyi bir tecrübesi olduğundan kaynaklanıyor. Aksi takdirde bu tür hizmetlerin yapılabilmesi daha uzun bir süreç olabilirdi. Bölgenin çok ihtiyacı olduğunu bizler de biliyoruz. Başkanımızın ve ekibinin ne kadar cefakârca çalıştıklarını da görüyoruz. Gecenin bir yarısı bile çekinmeden arayabileceğimiz ve ulaşabildiğimiz bir belediye başkanı olması bizleri son derece memnun ediyor. Verdikleri mücadele ve emek için sonsuz teşekkür ederiz” dediler.


Okunma Sayısı : 1460
Yapılan Yorumlar
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2135
Dün : 6047
Toplam : 7816935

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri