TESKİ, kalder, tekirdağ, şafak başa

tekirdağ haberleri

TESKİ’NİN NİYETİ İYİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


TESKİ’NİN NİYETİ İYİ

 

 

TESKİ Genel Müdürlüğü Türkiye Kalite Derneğine (KalDer) üyelik başvurusunda bulundu. TESKİ verdiği hizmetlere “Toplam Kalite Yönetimi” kavramını kazandırmak, Daire Başkanlıkları ve Şube Müdürlüklerinin hedef ve performanslarını iyileştirmek, gelişmeyi sağlayacak yönetim modellerini uygulamak ve personel deneyimlerinin en üst seviyeye çıkarmak amacıyla Kurum bünyesinde “Kalite Yönetim Sistemleri” uygulamaları başlattı.

 

 

KalDer Genel Sekreteri Semih Ersun yaptığı konuşmasında, “kalite bilincinin gelişmesi ve yaygınlaşması TESKİ’yi çok iyi noktalara taşıyacaktır. Mükemmellik yolculuğuna başlamış olan kuruluş sayısı 600’ü geçmiş durumdadır. TESKİ Genel Müdürlüğü de bu kuruluşların arasına dâhil olmaktadır. Mükemmellik yolculuğu zorlu bir süreçtir. Sabır ve azim gerektirir. Kısa süre içinde TESKİ bünyesinde büyük gelişmeler yaşanacaktır. Ülkemizin güzide kuruluşlarından biri olan TESKİ ile imzalanacak olan iyi niyet bildirgesi sayesinde mükemmellik yolculuğu devam edecektir. Bugüne kadar TESKİ ile çok uyumlu çalıştık. Süreç çok hızlı ve koordineli ilerledi. KalDer ekibi olarak TESKİ’ye gönülden başarılar diliyoruz. Şimdiden TESKİ’nin elde edeceği başarılar için tebrik ediyoruz.”dedi.

 

TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa, “TESKİ Genel Müdürlüğü kendini geliştirmeye devam ediyor. Kurumumuz bünyesinde Kalite Yönetim Sistemleri uygulamaları başlatılmıştır. Bu kapsamda “OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi”, “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi”, “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemlerinin” hayata geçirilme sürecinde rehberlik, eğitim ve sertifika programlarının en etkin şekilde gerçekleştirilmesi ve sürecinin hızlı bir şekilde yürütülmesi amacıyla (Türkiye Kalite Derneği) KalDer’e üyelik başvurusunda bulunduk.

Entegre Yönetim Sistemi çatısı altında bütünsel bir yaklaşım sağlamak için Kalite Yönetim Birimimizi ve ekibimizi oluşturduk. İlk olarak, “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi”, “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi” ve “OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi” Kalite Belgesini almayı hedefledik.

 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, Vatandaş odaklı hizmet anlayışımız için bize bir sürekli iyileştirme mekanizması ve disiplin kazandıracak. OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sisteminin temel işlevi, çalışanlar için güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak, çalışanları çalışma ortamından kaynaklanan sağlık ve güvenlik risklerine karşı korumak, çalışanların güvenlik, sağlık ve refahını sağlamak ve geliştirmektir.  Bu amaçla Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığımız altında İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğümüz kurulmuş olup faaliyet göstermektedir. ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, tesislerin çevreye verdikleri veya verebilecekleri zararların sistematik bir şekilde azaltılması ve mümkün ise ortadan kaldırılabilmesi için geliştirilen yönetim sistemidir. Gelecek nesillere iyi bir doğa, güzel bir çevre ve sağlıklı içme suyu bırakmak önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır.

 

“Kişilerle değil, sistemlerle yönetilen bir kurum olmak” ve kurumsal mükemmelliği yakalayarak tüm paydaşların memnuniyetini sağlamak, katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışı yerleştirmek en önemli amacımızdır.

Amaçlarımızın gerçekleşmesi doğrultusunda her zaman olduğu gibi bizlere desteğini esirgemeyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a, TESKİ emekçilerine ve KalDer Yönetimine teşekkür ederiz” dedi.


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yaptığı konuşmasında; “Yeni kurulan sistemlerde asıl olan, yaptığını yaz yazdığını uygula modelidir. Bu prensipten yola çıkarak işleyişin daha kolay olacağı görülmektedir. Belgeyi almak önemli değil, bu belgeyi yaşamak, devam ettirmek önemlidir. Bu belgeleri almak için ortaya konulan çalışmalar büyük önem arz ediyor. İmzalanacak olan “İyi Niyet Bildirgesi”nin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Yapılan konuşmaların ardından TESKİ Genel Müdürü Dr, Şafak Başa ve KalDer Genel Sekreteri Semih Ersun iyi niyet bildirgesini imzaladılar. Bunun sonucunda TESKİ Genel Müdürlüğü Türkiye Kalite Derneğinin(KalDer) üyesi oldu ve mükemmellik yolculuğu başladı.

 

 

Okunma Sayısı : 1258
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5309
Dün : 5113
Toplam : 7090709

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri