TESKİ, kalder, tekirdağ, şafak başa

tekirdağ haberleri

TESKİ’NİN NİYETİ İYİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


TESKİ’NİN NİYETİ İYİ

 

 

TESKİ Genel Müdürlüğü Türkiye Kalite Derneğine (KalDer) üyelik başvurusunda bulundu. TESKİ verdiği hizmetlere “Toplam Kalite Yönetimi” kavramını kazandırmak, Daire Başkanlıkları ve Şube Müdürlüklerinin hedef ve performanslarını iyileştirmek, gelişmeyi sağlayacak yönetim modellerini uygulamak ve personel deneyimlerinin en üst seviyeye çıkarmak amacıyla Kurum bünyesinde “Kalite Yönetim Sistemleri” uygulamaları başlattı.

 

 

KalDer Genel Sekreteri Semih Ersun yaptığı konuşmasında, “kalite bilincinin gelişmesi ve yaygınlaşması TESKİ’yi çok iyi noktalara taşıyacaktır. Mükemmellik yolculuğuna başlamış olan kuruluş sayısı 600’ü geçmiş durumdadır. TESKİ Genel Müdürlüğü de bu kuruluşların arasına dâhil olmaktadır. Mükemmellik yolculuğu zorlu bir süreçtir. Sabır ve azim gerektirir. Kısa süre içinde TESKİ bünyesinde büyük gelişmeler yaşanacaktır. Ülkemizin güzide kuruluşlarından biri olan TESKİ ile imzalanacak olan iyi niyet bildirgesi sayesinde mükemmellik yolculuğu devam edecektir. Bugüne kadar TESKİ ile çok uyumlu çalıştık. Süreç çok hızlı ve koordineli ilerledi. KalDer ekibi olarak TESKİ’ye gönülden başarılar diliyoruz. Şimdiden TESKİ’nin elde edeceği başarılar için tebrik ediyoruz.”dedi.

 

TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa, “TESKİ Genel Müdürlüğü kendini geliştirmeye devam ediyor. Kurumumuz bünyesinde Kalite Yönetim Sistemleri uygulamaları başlatılmıştır. Bu kapsamda “OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi”, “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi”, “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemlerinin” hayata geçirilme sürecinde rehberlik, eğitim ve sertifika programlarının en etkin şekilde gerçekleştirilmesi ve sürecinin hızlı bir şekilde yürütülmesi amacıyla (Türkiye Kalite Derneği) KalDer’e üyelik başvurusunda bulunduk.

Entegre Yönetim Sistemi çatısı altında bütünsel bir yaklaşım sağlamak için Kalite Yönetim Birimimizi ve ekibimizi oluşturduk. İlk olarak, “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi”, “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi” ve “OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi” Kalite Belgesini almayı hedefledik.

 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, Vatandaş odaklı hizmet anlayışımız için bize bir sürekli iyileştirme mekanizması ve disiplin kazandıracak. OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sisteminin temel işlevi, çalışanlar için güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak, çalışanları çalışma ortamından kaynaklanan sağlık ve güvenlik risklerine karşı korumak, çalışanların güvenlik, sağlık ve refahını sağlamak ve geliştirmektir.  Bu amaçla Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığımız altında İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğümüz kurulmuş olup faaliyet göstermektedir. ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, tesislerin çevreye verdikleri veya verebilecekleri zararların sistematik bir şekilde azaltılması ve mümkün ise ortadan kaldırılabilmesi için geliştirilen yönetim sistemidir. Gelecek nesillere iyi bir doğa, güzel bir çevre ve sağlıklı içme suyu bırakmak önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır.

 

“Kişilerle değil, sistemlerle yönetilen bir kurum olmak” ve kurumsal mükemmelliği yakalayarak tüm paydaşların memnuniyetini sağlamak, katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışı yerleştirmek en önemli amacımızdır.

Amaçlarımızın gerçekleşmesi doğrultusunda her zaman olduğu gibi bizlere desteğini esirgemeyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a, TESKİ emekçilerine ve KalDer Yönetimine teşekkür ederiz” dedi.


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yaptığı konuşmasında; “Yeni kurulan sistemlerde asıl olan, yaptığını yaz yazdığını uygula modelidir. Bu prensipten yola çıkarak işleyişin daha kolay olacağı görülmektedir. Belgeyi almak önemli değil, bu belgeyi yaşamak, devam ettirmek önemlidir. Bu belgeleri almak için ortaya konulan çalışmalar büyük önem arz ediyor. İmzalanacak olan “İyi Niyet Bildirgesi”nin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Yapılan konuşmaların ardından TESKİ Genel Müdürü Dr, Şafak Başa ve KalDer Genel Sekreteri Semih Ersun iyi niyet bildirgesini imzaladılar. Bunun sonucunda TESKİ Genel Müdürlüğü Türkiye Kalite Derneğinin(KalDer) üyesi oldu ve mükemmellik yolculuğu başladı.

 

 

Okunma Sayısı : 1189
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 638
Dün : 5867
Toplam : 6771511

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri