TESKİ, kalder, tekirdağ, şafak başa

tekirdağ haberleri

TESKİ’NİN NİYETİ İYİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


TESKİ’NİN NİYETİ İYİ

 

 

TESKİ Genel Müdürlüğü Türkiye Kalite Derneğine (KalDer) üyelik başvurusunda bulundu. TESKİ verdiği hizmetlere “Toplam Kalite Yönetimi” kavramını kazandırmak, Daire Başkanlıkları ve Şube Müdürlüklerinin hedef ve performanslarını iyileştirmek, gelişmeyi sağlayacak yönetim modellerini uygulamak ve personel deneyimlerinin en üst seviyeye çıkarmak amacıyla Kurum bünyesinde “Kalite Yönetim Sistemleri” uygulamaları başlattı.

 

 

KalDer Genel Sekreteri Semih Ersun yaptığı konuşmasında, “kalite bilincinin gelişmesi ve yaygınlaşması TESKİ’yi çok iyi noktalara taşıyacaktır. Mükemmellik yolculuğuna başlamış olan kuruluş sayısı 600’ü geçmiş durumdadır. TESKİ Genel Müdürlüğü de bu kuruluşların arasına dâhil olmaktadır. Mükemmellik yolculuğu zorlu bir süreçtir. Sabır ve azim gerektirir. Kısa süre içinde TESKİ bünyesinde büyük gelişmeler yaşanacaktır. Ülkemizin güzide kuruluşlarından biri olan TESKİ ile imzalanacak olan iyi niyet bildirgesi sayesinde mükemmellik yolculuğu devam edecektir. Bugüne kadar TESKİ ile çok uyumlu çalıştık. Süreç çok hızlı ve koordineli ilerledi. KalDer ekibi olarak TESKİ’ye gönülden başarılar diliyoruz. Şimdiden TESKİ’nin elde edeceği başarılar için tebrik ediyoruz.”dedi.

 

TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa, “TESKİ Genel Müdürlüğü kendini geliştirmeye devam ediyor. Kurumumuz bünyesinde Kalite Yönetim Sistemleri uygulamaları başlatılmıştır. Bu kapsamda “OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi”, “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi”, “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemlerinin” hayata geçirilme sürecinde rehberlik, eğitim ve sertifika programlarının en etkin şekilde gerçekleştirilmesi ve sürecinin hızlı bir şekilde yürütülmesi amacıyla (Türkiye Kalite Derneği) KalDer’e üyelik başvurusunda bulunduk.

Entegre Yönetim Sistemi çatısı altında bütünsel bir yaklaşım sağlamak için Kalite Yönetim Birimimizi ve ekibimizi oluşturduk. İlk olarak, “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi”, “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi” ve “OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi” Kalite Belgesini almayı hedefledik.

 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, Vatandaş odaklı hizmet anlayışımız için bize bir sürekli iyileştirme mekanizması ve disiplin kazandıracak. OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sisteminin temel işlevi, çalışanlar için güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak, çalışanları çalışma ortamından kaynaklanan sağlık ve güvenlik risklerine karşı korumak, çalışanların güvenlik, sağlık ve refahını sağlamak ve geliştirmektir.  Bu amaçla Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığımız altında İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğümüz kurulmuş olup faaliyet göstermektedir. ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, tesislerin çevreye verdikleri veya verebilecekleri zararların sistematik bir şekilde azaltılması ve mümkün ise ortadan kaldırılabilmesi için geliştirilen yönetim sistemidir. Gelecek nesillere iyi bir doğa, güzel bir çevre ve sağlıklı içme suyu bırakmak önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır.

 

“Kişilerle değil, sistemlerle yönetilen bir kurum olmak” ve kurumsal mükemmelliği yakalayarak tüm paydaşların memnuniyetini sağlamak, katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışı yerleştirmek en önemli amacımızdır.

Amaçlarımızın gerçekleşmesi doğrultusunda her zaman olduğu gibi bizlere desteğini esirgemeyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a, TESKİ emekçilerine ve KalDer Yönetimine teşekkür ederiz” dedi.


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yaptığı konuşmasında; “Yeni kurulan sistemlerde asıl olan, yaptığını yaz yazdığını uygula modelidir. Bu prensipten yola çıkarak işleyişin daha kolay olacağı görülmektedir. Belgeyi almak önemli değil, bu belgeyi yaşamak, devam ettirmek önemlidir. Bu belgeleri almak için ortaya konulan çalışmalar büyük önem arz ediyor. İmzalanacak olan “İyi Niyet Bildirgesi”nin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Yapılan konuşmaların ardından TESKİ Genel Müdürü Dr, Şafak Başa ve KalDer Genel Sekreteri Semih Ersun iyi niyet bildirgesini imzaladılar. Bunun sonucunda TESKİ Genel Müdürlüğü Türkiye Kalite Derneğinin(KalDer) üyesi oldu ve mükemmellik yolculuğu başladı.

 

 

Okunma Sayısı : 947
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2752
Dün : 7703
Toplam : 5935516

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri