teski, tekirdağ, büyükşehir, şafak başa

tekirdağ haberleri

TESKİ BU İŞİ CİDDİYE ALIYOR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


TESKİ BU İŞİ CİDDİYE ALIYOR

 


Yaptığı alt yapı çalışmalarıyla kentin genelinde ciddi problemleri halleden Tekirdağ Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürlüğü bu kez de numune istasyonlarıyla sağlıklı su için ciddi adımlar attı.


Tekirdağ’da kentin alt yapı çalışmalarını neredeyse tamamlayan TESKİ su numune istasyonlarıyla da ciddi bir adım atmış oldu. Kentin çeşitli yerlerinde 400 noktada oluşturulan su numune istasyonlarıyla her gün analizler yaparak vatandaşa sağlıklı su ulaşmasını sağlayan TESKİ için vatandaşlar da teşekkürlerini iletiyorlar.


Alt yapısı bitmeyen bölgeler için de hızla bu çalışmaları tamamlayacaklarını aktaran TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, “TESKİ olarak 4 yılda geldiğimiz nokta, yeni kurulan Büyükşehir Belediyelerinin Su ve Kanalizasyon idareleri açısından çok önemlidir. Ciddi ve planlı çalışma sonrası TESKİ bugün Türkiye’de hizmet açısından emsallerinin de önündedir. Yeni kurulan su numune istasyonları ile sadece TESKİ değil, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri de buradan aldıkları numunelerle analizler yapmaktadır. Yani sadece kurum olarak bizler değil, devletin diğer kurumları da bu hizmetten faydalanmaktadır” dedi.


ARITMA TESİSLERİ TAM KAPASİTE

Özellikle Merkez Süleymanpaşa ilçesinde yapılan İleri Biyolojik Arıtma Tesisinin ardından diğer ilçelerde de arıtma tesislerinin aynı kapasite ile çalıştığına dikkat çeken Başa, “Tekirdağ ciddi hizmet bekleyen bir kentti. Bizlerde Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’ın talimatları ile çalışmalarımızı yönlendirdik. Yönetim Kurulu ve meclise sunduğumuz projeler beklemeden onay aldı ve bu şekilde hızlı bir çalışma içine girdik. Bugün ilçelerimizin birçoğunda da ileri biyolojik arıtma tesisi hizmete girmiş ve tam kapasite ile çalışmaktadır. Vatandaşlarımızın da bu çalışmalar sırasında göstermiş oldukları sabırdan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.


YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Tekirdağ’ın her bölgesinde çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten TESKİ Genel Müdürü Başa, “Tekirdağ’ı bir bütün olarak düşünüyoruz. Bu nedenle ciddi bir alt yapı çalışması gerektiğini gördük. Buna göre planlamalarımızı gerçekleştirdik ve geldiğimiz nokta Tekirdağ’ın geleceği için önemli bir noktadır. Bur taraftan kanalizasyon ve yağmur suyu, diğer taraftan içme suyu çalışmaları ile neredeyse her tarafa aynı anda hizmet götürdük. Bir taraftan da arıza bakım onarımlarını süratle yapıyoruz. Bugün 185 TESKİ ihbar hattına gelen şikâyetler yüzde 70 oranında düşmüştür. Artık arıza kayıtlarına neredeyse anında yanıt verebilir duruma geldik. Kurulan skada sistemi ile de anında yaşanan arızalardan haberimiz oluyor ve ekiplerimiz süratle müdahale ediyorlar” dedi.


Okunma Sayısı : 1192
Yapılan Yorumlar
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1889
Dün : 4390
Toplam : 7260323

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri