tekirdağ, dilenci, belediye, habibe

tekirdağ haberleri

Tekirdağ dilenci kaynıyor

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Tekirdağ dilenci kaynıyor

 

 

Modern, bakımlı, temiz, yaşam kalitesi yüksek, dışarıdan ziyaretçi aldığında memnun kalınan bir şehir olmanın mutlaka belli başlı şartları var. Ancak öyle yaşanabilir kentler sıralamasında yerinizi alabilirsiniz. Tekirdağ bu anlamdaki gelişimin henüz çok başlarında. Görülüyor ki çok yol kat etmesi, sıkı çalışması, başarılı şehircilik örneklerinden kendine uygun olanları alabilmesi lazım.

Hepimizin bildiği üzere çarşı bir kentin can damarı, ekonomisi, gelişmişlik ya da gelişmemişlik ölçüsüdür. Bugün kendimizi Tekirdağ çarşısına attığımızda ne yazık ki neredeyse pek çok noktasında dilencilere rastlıyoruz. Hatta tüm köşe başlarının tutulmuş olduğunu görüyoruz. E böyle bir manzara karşısında insan sormadan edemiyor gelişmişlik bu kentin neresinde, belediyeler bu durumu görmüyor mu?

Tekirdağ konum itibariyle çok güzel bir noktada. İyi değerlendirilebilse Yunanistan, Bulgaristan gibi ülkelerden turist kazanabilir. Hadi bizim gözümüz dilencilere, bu perişan görüntüye alışkın diyelim hangi turist böyle bir kente gelmeyi tercih eder?

Kentimizdeki bu dilencilerin belki kimi gerçekten ihtiyaçtan kimi ise durumu sektöre çevirdiğinden köşe başlarında insanların hem dini duygularına hem de vicdanlarına karşı acıtasyon yapmalarına bir an evvel dur denilmeli. Ama öyle böyle değil ciddi adımlar atılarak yapılmalı. Zira zabıtanın dilenciyi bu köşeden kovalayıp onun gidip diğer köşeye oturmasıyla olacak iş değil. Yahut karakola götürüp tutanak tutulup salınmasıyla da bu durumun önüne geçilemez.

Sosyal belediyeciliği savunan Sülaymanpaşa Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi kenti yöneten insanlar olarak el ele verip köklü çözümler üretmeleri şart. Konuyla ilgili vatandaşla yaptığımız görüşmelerde hepsi çeşitli örneklerle durumun acilliyetinden bahsediyorlar. Çarşıda, pasaj içlerinde, köşe başlarında sürekli aynı dilencilerin gezdiğini, her dükkana sırayla girip dilendiklerini ifade ediyorlar. Marka şehir olmakla ilgili adımlar attıklarını söyleyen Belediye Başkanı Kadir Albayrak bu konuyla ilgili acaba ne düşünüyor? Bu sefil görüntüyü Tekirdağ’a yakıştırıyor mu? Büyükşehir unvanıyla bağdaştırıyor mu? Halk konuyla ilgili acil icraat görmek istediklerini ve açıklama yapılmasını istiyor. Umarız bir an önce Albayrak dahil tüm kent yöneticileri konuyu ekibiyle masaya yatırır, en kısa zamanda da gerekli açıklamayı yapar. Hem kenti bu basit görüntüden kurtarmak hem de halkın duygularına acıtasyon yapılmasını engellemek açısından gayet aciliyet gerektiren bir konu. 

Okunma Sayısı : 1020
Yapılan Yorumlar
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2648
Dün : 4781
Toplam : 7140101

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri