tekirdağspor, tekirdağ haberleri, tekirdağ

tekirdağ haberleri

TEKİRDAĞSPOR’A SAHİP ÇIKMAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


TEKİRDAĞSPOR’A SAHİP ÇIKMAK

 

Şimdi bu yazacaklarım bazı kesimlerin hoşuna gitmeyecek ama bu gerçeği de görmezden gelemeyiz. Tekirdağ’da yıllardan bu yana yerli-yabancı algısı yapılıyor. Bunu yapanların da kim oldukları aslında çok açık… Ancak kimin ne kadar yerli olduğunu sanırım bu yazıyı okuduktan sonra bir kez daha sorgulamak gerektiğine inanacaksınız.

 

Öncelikle şunu söylemek isterim. Kente yapılan yatırımlar (devlet ve yerel yönetim yatırımlarından bahsetmiyorum) kimler yaptı? Tekirdağ’ın köy kalmasını isteyenler kimler? Tekirdağlıya kaliteli yaşamı hak görmeyen kimler?

 

Yok yok merak etmeyin, öyle isimler üzerinden olayı kişiselleştirip küçük bir sorunmuş gibi gösterme niyetinde değilim. Bu yazıyı epeydir yazacaktım ancak Salih Canikli (Giresunlu) Tekirdağspor Kulübüne başkan olunca çıkan bazı çatlak seslerden sonra tam zamanı diye düşündüm.

 

Diyorlar ki; Onca Tekirdağlı varken Tekirdağspor’un başkanı Salih Canikli oldu. İyi de Salih Canikli Yıllardır Tekirdağ’da yatırım yapıp, burada nefes almıyor mu? Kim ne kadar Tekirdağlı o zaman şöyle bir sorgulayalım.

 

Yıllardır dededen, babadan kalma arazilerinden elde ettikleri milyonlarca lirayı bankaya yatırıp, banka müdürleri ile 0,5 oranında daha fazla faiz alıp yan gelip yatanlar mı Tekirdağlı? Yoksa her fırsatta kente bir çivi çakıp iş istihdamı oluşturarak katma değer kazandıran il dışından gelen insanlar mı Tekirdağlı? Sahi sizin Tekirdağlı anlayışınız nasıl?

 

Bugün itibariyle nüfusunun neredeyse yarısı başka illerden gelen insanların yaşadığı bir kentten bahsediyoruz. Bugün dünya üzerinde neredeyse herkes başka bir ülkede kendine yer bulabilirken, Tekirdağ’da bu ayrımcılık nedendir. İşte gördük bu ayrımcılığı yapan Tekirdağlıları. Tekirdağsporumuza bile sahip çıkamadınız. Sizin ‘yabancı’ olarak nitelediğiniz Salih Canikli en sonunda dayanamadı ve elini taşın altına koydu. Hem de yanına yine sizin deyiminizde ‘yerli’ Tekirdağlıları alarak yaptı bu işi. Yeni jenerasyon zaten işin yerlisine yabancısına bakmıyor. Gençler kente kimler katkı yapar ona bakıyor. Bu nedenle artık bırakalım bu kısır kavgaları da kent için vizyonumuzu geliştirelim ne dersiniz?

 

Vizyon demişken; Tekirdağspor’da bu kentin vizyonu için önemli bir reklam aracı. İşte bu noktada Salih Canikli’yi gerçekten tebrik etmek gerekiyor. Önemli bir hamle yaptı. Ciddi adımlar attı ve kısa sürede sarı-siyahlı kulüp adına kente yeni bir heyecan aşıladı. Bu işin yerlisi yabancısı kalmadı. 26 yıldır Tekirdağ’da yaşayan ve burayı herkesten çok benimsemiş birisi olarak ben ne kadar yabancıyım? Bu kent hepimizin değil mi? Ayrıca ben buraya nüfus cüzdanımla geldim. Bilmem anlatabildim mi?

 

Yani kimin yabancı olduğunu daha fazla irdelemeden Tekirdağ için ve Tekirdağspor için ciddi adımlar atılırken, kimsenin dedikodusunu yapmadan tüm samimiyetimiz le bu katıma sahip çıkmak gerektiği inancımı tekrarlıyorum.

 

Başka kentten gelmiş olsa da herkesin aynı heyecanla kentine ve futbol kulübüne sahip çıkacak akılda olabileceğini biliyorum. Geçmişte mutlaka katkıları olan insanların da o heyecanlarını yeniden güncellemeleri gerektiğini söylemek isterim.


Okunma Sayısı : 1726
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6249
Dün : 7472
Toplam : 8026813

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri