tekirdağspor, tekirdağ haberleri, tekirdağ

tekirdağ haberleri

TEKİRDAĞSPOR’A SAHİP ÇIKMAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


TEKİRDAĞSPOR’A SAHİP ÇIKMAK

 

Şimdi bu yazacaklarım bazı kesimlerin hoşuna gitmeyecek ama bu gerçeği de görmezden gelemeyiz. Tekirdağ’da yıllardan bu yana yerli-yabancı algısı yapılıyor. Bunu yapanların da kim oldukları aslında çok açık… Ancak kimin ne kadar yerli olduğunu sanırım bu yazıyı okuduktan sonra bir kez daha sorgulamak gerektiğine inanacaksınız.

 

Öncelikle şunu söylemek isterim. Kente yapılan yatırımlar (devlet ve yerel yönetim yatırımlarından bahsetmiyorum) kimler yaptı? Tekirdağ’ın köy kalmasını isteyenler kimler? Tekirdağlıya kaliteli yaşamı hak görmeyen kimler?

 

Yok yok merak etmeyin, öyle isimler üzerinden olayı kişiselleştirip küçük bir sorunmuş gibi gösterme niyetinde değilim. Bu yazıyı epeydir yazacaktım ancak Salih Canikli (Giresunlu) Tekirdağspor Kulübüne başkan olunca çıkan bazı çatlak seslerden sonra tam zamanı diye düşündüm.

 

Diyorlar ki; Onca Tekirdağlı varken Tekirdağspor’un başkanı Salih Canikli oldu. İyi de Salih Canikli Yıllardır Tekirdağ’da yatırım yapıp, burada nefes almıyor mu? Kim ne kadar Tekirdağlı o zaman şöyle bir sorgulayalım.

 

Yıllardır dededen, babadan kalma arazilerinden elde ettikleri milyonlarca lirayı bankaya yatırıp, banka müdürleri ile 0,5 oranında daha fazla faiz alıp yan gelip yatanlar mı Tekirdağlı? Yoksa her fırsatta kente bir çivi çakıp iş istihdamı oluşturarak katma değer kazandıran il dışından gelen insanlar mı Tekirdağlı? Sahi sizin Tekirdağlı anlayışınız nasıl?

 

Bugün itibariyle nüfusunun neredeyse yarısı başka illerden gelen insanların yaşadığı bir kentten bahsediyoruz. Bugün dünya üzerinde neredeyse herkes başka bir ülkede kendine yer bulabilirken, Tekirdağ’da bu ayrımcılık nedendir. İşte gördük bu ayrımcılığı yapan Tekirdağlıları. Tekirdağsporumuza bile sahip çıkamadınız. Sizin ‘yabancı’ olarak nitelediğiniz Salih Canikli en sonunda dayanamadı ve elini taşın altına koydu. Hem de yanına yine sizin deyiminizde ‘yerli’ Tekirdağlıları alarak yaptı bu işi. Yeni jenerasyon zaten işin yerlisine yabancısına bakmıyor. Gençler kente kimler katkı yapar ona bakıyor. Bu nedenle artık bırakalım bu kısır kavgaları da kent için vizyonumuzu geliştirelim ne dersiniz?

 

Vizyon demişken; Tekirdağspor’da bu kentin vizyonu için önemli bir reklam aracı. İşte bu noktada Salih Canikli’yi gerçekten tebrik etmek gerekiyor. Önemli bir hamle yaptı. Ciddi adımlar attı ve kısa sürede sarı-siyahlı kulüp adına kente yeni bir heyecan aşıladı. Bu işin yerlisi yabancısı kalmadı. 26 yıldır Tekirdağ’da yaşayan ve burayı herkesten çok benimsemiş birisi olarak ben ne kadar yabancıyım? Bu kent hepimizin değil mi? Ayrıca ben buraya nüfus cüzdanımla geldim. Bilmem anlatabildim mi?

 

Yani kimin yabancı olduğunu daha fazla irdelemeden Tekirdağ için ve Tekirdağspor için ciddi adımlar atılırken, kimsenin dedikodusunu yapmadan tüm samimiyetimiz le bu katıma sahip çıkmak gerektiği inancımı tekrarlıyorum.

 

Başka kentten gelmiş olsa da herkesin aynı heyecanla kentine ve futbol kulübüne sahip çıkacak akılda olabileceğini biliyorum. Geçmişte mutlaka katkıları olan insanların da o heyecanlarını yeniden güncellemeleri gerektiğini söylemek isterim.


Okunma Sayısı : 1644
Yapılan Yorumlar
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4444
Dün : 7743
Toplam : 7480976

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri