tekirdağspor, tekirdağ haberleri, tekirdağ

tekirdağ haberleri

TEKİRDAĞSPOR’A SAHİP ÇIKMAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


TEKİRDAĞSPOR’A SAHİP ÇIKMAK

 

Şimdi bu yazacaklarım bazı kesimlerin hoşuna gitmeyecek ama bu gerçeği de görmezden gelemeyiz. Tekirdağ’da yıllardan bu yana yerli-yabancı algısı yapılıyor. Bunu yapanların da kim oldukları aslında çok açık… Ancak kimin ne kadar yerli olduğunu sanırım bu yazıyı okuduktan sonra bir kez daha sorgulamak gerektiğine inanacaksınız.

 

Öncelikle şunu söylemek isterim. Kente yapılan yatırımlar (devlet ve yerel yönetim yatırımlarından bahsetmiyorum) kimler yaptı? Tekirdağ’ın köy kalmasını isteyenler kimler? Tekirdağlıya kaliteli yaşamı hak görmeyen kimler?

 

Yok yok merak etmeyin, öyle isimler üzerinden olayı kişiselleştirip küçük bir sorunmuş gibi gösterme niyetinde değilim. Bu yazıyı epeydir yazacaktım ancak Salih Canikli (Giresunlu) Tekirdağspor Kulübüne başkan olunca çıkan bazı çatlak seslerden sonra tam zamanı diye düşündüm.

 

Diyorlar ki; Onca Tekirdağlı varken Tekirdağspor’un başkanı Salih Canikli oldu. İyi de Salih Canikli Yıllardır Tekirdağ’da yatırım yapıp, burada nefes almıyor mu? Kim ne kadar Tekirdağlı o zaman şöyle bir sorgulayalım.

 

Yıllardır dededen, babadan kalma arazilerinden elde ettikleri milyonlarca lirayı bankaya yatırıp, banka müdürleri ile 0,5 oranında daha fazla faiz alıp yan gelip yatanlar mı Tekirdağlı? Yoksa her fırsatta kente bir çivi çakıp iş istihdamı oluşturarak katma değer kazandıran il dışından gelen insanlar mı Tekirdağlı? Sahi sizin Tekirdağlı anlayışınız nasıl?

 

Bugün itibariyle nüfusunun neredeyse yarısı başka illerden gelen insanların yaşadığı bir kentten bahsediyoruz. Bugün dünya üzerinde neredeyse herkes başka bir ülkede kendine yer bulabilirken, Tekirdağ’da bu ayrımcılık nedendir. İşte gördük bu ayrımcılığı yapan Tekirdağlıları. Tekirdağsporumuza bile sahip çıkamadınız. Sizin ‘yabancı’ olarak nitelediğiniz Salih Canikli en sonunda dayanamadı ve elini taşın altına koydu. Hem de yanına yine sizin deyiminizde ‘yerli’ Tekirdağlıları alarak yaptı bu işi. Yeni jenerasyon zaten işin yerlisine yabancısına bakmıyor. Gençler kente kimler katkı yapar ona bakıyor. Bu nedenle artık bırakalım bu kısır kavgaları da kent için vizyonumuzu geliştirelim ne dersiniz?

 

Vizyon demişken; Tekirdağspor’da bu kentin vizyonu için önemli bir reklam aracı. İşte bu noktada Salih Canikli’yi gerçekten tebrik etmek gerekiyor. Önemli bir hamle yaptı. Ciddi adımlar attı ve kısa sürede sarı-siyahlı kulüp adına kente yeni bir heyecan aşıladı. Bu işin yerlisi yabancısı kalmadı. 26 yıldır Tekirdağ’da yaşayan ve burayı herkesten çok benimsemiş birisi olarak ben ne kadar yabancıyım? Bu kent hepimizin değil mi? Ayrıca ben buraya nüfus cüzdanımla geldim. Bilmem anlatabildim mi?

 

Yani kimin yabancı olduğunu daha fazla irdelemeden Tekirdağ için ve Tekirdağspor için ciddi adımlar atılırken, kimsenin dedikodusunu yapmadan tüm samimiyetimiz le bu katıma sahip çıkmak gerektiği inancımı tekrarlıyorum.

 

Başka kentten gelmiş olsa da herkesin aynı heyecanla kentine ve futbol kulübüne sahip çıkacak akılda olabileceğini biliyorum. Geçmişte mutlaka katkıları olan insanların da o heyecanlarını yeniden güncellemeleri gerektiğini söylemek isterim.


Okunma Sayısı : 1548
Yapılan Yorumlar
 • 4. Uluslararası Rodosto Kupası başlıyor
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliğinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Uluslararası Rodosto Kupası’nın programı belli oldu.
 • TREDAŞ AİLESİ TEKNOFEST’TE
  20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne, TREDAŞ çalışanları da çocuklarıyla birlikte katıldı.
 • Metruk binalar ilaçlanıyor
  Kent içindeki metruk binalar hem görsel olarak kentin görüntüsünü bozuyor hem de fiziki anlamda tehlike arz ediyor. Bir türlü dokunulmayan bu metruk binalara ilaçlama çalışması yapıldı.
 • Başkan Aşure Günü’nde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muharrem ayı münasebetiyle Marmaraereğlisi ilçesi Yeniçiftlik Mahallesinde düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katıldı.
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2779
Dün : 7996
Toplam : 6941782

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri