cüneyt yüksel, ak parti, cumhur ittifakı, tekirdağ

tekirdağ haberleri

TEKİRDAĞ’I YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


TEKİRDAĞ’I YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ

 


Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı ve AK Parti Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi adayı Ali Rıza Eti tarafından düzenlenen ‘pazar kahvaltısı buluşmasında, Anadolu dernek başkanları ve şoför esnaflarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Yüksel, Tekirdağ’ın hiç olmadığı kadar güçlü bir siyasi performansa sahip olduğunu ifade ederek, “1 Nisan’dan sonra Büyükşehir Belediye Başkanımız Mestan Özcan ile birlikte Tekirdağ’ımızı turizmin, ekonominin ve hizmet sektörünün merkezi olarak yeniden inşa edeceğiz.” dedi.


Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen buluşmada, programın açış konuşmasını Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Adayı Ali Rıza Eti yaptı.


Eti, davetlileri selamlayarak başladığı konuşmasında, güçlü ve emin adımlarla 31 Mart seçimlerine hazırlandıklarını söyledi.


“KIRGINLIĞIMIZ YOK, OMUZ OMUZA ÇALIŞIYORUZ”

Eti, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı için aday gösterilmemesine ilişkin olarak bazı çevrelerce maksatlı olarak dedikodular üretildiğini işaret ederek, “Süleymanpaşa Belediye Başkan Adaylığı Cüneyt Yüksel kardeşimin olmuştur. Bize nasip olmadı ancak aramızda en ufak bir kırgınlık veya soğukluk söz konusu değildir. Sürekli birlikte ve bir aradayız, omuz omuza çalışıyoruz.” diye konuştu.


“TEKİRDAĞ’IMIZ HİÇ OLMADIĞI KADAR GÜÇLÜ BİR PERFORMANSA SAHİP”

Programda konuşan Cüneyt Yüksel de, Tekirdağ’ın kader seçimi olarak gördükleri 31 Mart seçimlerine büyük bir gayret ve azimle hazırlandıklarını söyledi.  Süleymanpaşa için 300’ü aşkın projesinin olduğunu belirten Yüksel, “Anlatacak ve yapacak çok şeyimiz var. Bir kaçından bahsetmek istiyorum. Süleymanpaşa’mızı tarihin ve turizmin şehri yapmak üzere hayata geçireceğimiz projelerden ilki, ‘Tarihi Süleymanpaşa’ ve ‘Modern Süleymanpaşa’ olacak.  Ülkemizde bunun bir çok örneği var. Biz de, şehrimizin dinamiklerini, ekonomimize kazandıracağız.” şeklinde konuştu.


Tekirdağ’ın, bu dönem hiç olmadığı kadar güçlü bir performansa sahip olduğunu vurgulayan Yüksel, şunları söyledi, “Ülkemizde, 24 Haziran Genel Seçimlerin ardından devreye giren yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi ile büyük bir değişim yaşıyoruz. Türkiye’de birinci makam Cumhurbaşkanlığı, ikincisi ise TBMM Başkanlığı oldu. Şuan TBMM Başkanı Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop hocamız. İçimizden biri. Bu şehirde doğmuş büyümüş bir büyüğümüz. İlimizin sorunlarına vakıf bir devlet adamı. Tekirdağ’ımızın 10 yıllık geri kalmışlığını hızlı bir şekilde giderecek, şehrimize vizyon katabilecek bir dönemdeyiz. Daha önce hiç olmadığımız kadar güçlü bir performansa sahibiz.”


“SÜLEYMANPAŞA NEFES ALAN BİR ŞEHİR OLACAK”

Şehir merkezinde yaşanan sıkıntılara değinen Yüksel, esnafların ve vatandaşların yaşadığı sorunları ortadan kaldıracaklarının sözünü verdi. Şehre yeni meydanlar ve sosyal alanlar katacaklarını, bunu yaparken yer altında kapalı otoparklar inşa edeceklerini, Hükümet caddesini çift yönlü olarak trafiğe açacaklarını aktaran Yüksel, “Süleymanpaşa’mızı hem sosyal, hem çevresel hem de ekonomik anlamda nefes alan bir şehir haline getireceğiz. Şehrimizden, sahil ve çevre yolundan günlük olarak geçen 48.000 aracı, şehrimize kazandıracağız. Hepsinin projesi hazır. Allah’ın izniyle bu projelerimizi halkımızla paylaştığımızda, vatandaşlarımızın büyük bir teveccüh ve destek gösterdiğini görüyoruz. Çünkü biz de bu şehirde yaşıyor ve aynı sorunlarla boğuşuyoruz.” diye konuştu.


“480 YATAK KAPASİTELİ ŞEHİR HASTANEMİZİN KAPASİTESİ DÜN İTİBARİYLE 560’A ÇIKARILDI”

Yüksel, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Cumartesi günü geldiği Tekirdağ’da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunduğunu anımsatarak, şöyle devam etti, “Dün sayın bakanımızı ağırladık. Sağlık yatırımları ve ilimizdeki sağlık hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesine ilişkin değerlendirme ve incelemelerde bulunduk. Bu kapsamda, TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop hocamızın ve milletvekillerimizin de desteğiyle, 480 yataklı olarak planlanan şehir hastanemizin yatak kapasitesini 560’a çıkardık. Şehrimize ve vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.”“SÜLEYMANPAŞA’DA İŞSİZLİK BİTECEK”

Yüksel, Süleymanpaşa’da işsizliği bitirecek proje olan SELEB’in detaylarını aktararak, temelleri 6 yıl önce atılan TORSAB projesinin Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat tarafından “değişik bahanelerle” iptal ettirildi. Yüksel, “Şimdi bizim Kalkınma Bakanlığı’mızla birlikte hazırladığımız Süleymanpaşa Ekolojik Lojistik Endüstri Bölgesi (SELEB) projemiz var. Bir montaj sanayi gibi düşünün. Yer altı sularının kullanılmayacağı, bacası olmayan, evsel atık dışında bir atığı olmayacak tesislerde, 11.000’i aşkın vatandaşımız için istihdam yaratacağız. Yani, vatandaşlarımıza yaşadıkları yerde karnını doyurma imkanı sağlamış olacağız. Yerini şehrimizde bulunan tüm STK’larımız ve vatandaşlarımızla belirleyeceğimiz bu proje ile birlikte, Allah nasip ederse, 2024 yılının sonuna geldiğimizde Süleymanpaşa’mızda işsizlik sorunu ortadan kalkmış olacak.”“BİZE SAHİP ÇIKMANIZI İSTİYORUZ”

Yüksel, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bize sahip çıkmanızı istiyoruz. Tekirdağ’ımızın 10 yıldır ne kazandığını, ne kaybettiğini hepimiz biliyoruz. Biz, emanet oylarınızı istiyoruz. 1 dönem iktidar partisinin adaylarına fırsat verelim, Yoksa bu şehir yaşanmaz hale gelecek.”


“BU SEÇİM ÖNCELİĞİMİZ GÖNÜLLERE GİRMEK”

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan ise 100 gündür sahada gezdiğini, 11 ilçe ve 355 mahallede ziyaretlerde bulunduklarını söyledi.


Tekirdağ için önemli projeler hazırladıklarını ve halka anlattıklarını kaydeden Özcan, “Şüphesiz projeler çok önemli ancak, vatandaşlarımızla sohbet ederken, bize sordukları ilk soru şu oluyor. (Sizi seçtiğimizde kapıdan içeri girebilecek miyiz? Size ulaşabilecek miyiz?) Yani vatandaşlarımız öncelikli olarak iletişim ve samimiyete önem veriyor. İşte biz bunu yapıyoruz. Sayın cumhurbaşkanımızın da bizlere sürekli söylediği, (gönüllere girin) sözüne, gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde karşılık buluyoruz. Allah’ın izniyle halkımızın gönüllerini fethederek geliyoruz.” diye konuştu.


Şehrin yöneticilerinin, bu şehrin potansiyelinin farkında olmadığını söyleyen Özcan, “Yöneticiliği bilmeyen insanlardan kent yönetimi beklemek yanlış olur. Biz şehrimizin potansiyelini ve dinamiklerini biliyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ve şehrimizin eksiklerini biliyoruz. Yeniden bir Tekirdağ inşa etmek üzere geliyoruz.” dedi.


Toplantı, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmasının ardından son buldu.


Okunma Sayısı : 483
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2580
Dün : 7231
Toplam : 8459704

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri