tekirdağ, sahil, marina, liman

tekirdağ haberleri

TEKİRDAĞ’IN İHTİYAÇLARI

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


TEKİRDAĞ’IN İHTİYAÇLARI


Yine gündem biliyorsunuz ki sahillerimiz ve yapılması planlanan kimyasal depolar. Tekirdağ’ın derdi yetmiyormuş gibi her geçen gün buradaki halka sormadan alınan kararlar sabır sınırlarını zorluyor.


Gün geçmiyor ki, kent yeni bir gündemle boğuşsun. Marina yapıldıktan sonra herkes kendi kazancı çerçevesinde planlar yapıyorken Tekirdağ’da yaşayanların fikri dahi alınmıyor. Ankara’da masa başı yapılan planlar adeta dayatmayla önümüze getiriliyor. Bunu yapan Ak Parti iktidarının bir mensubu olan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel bile bu yapılanlara isyan edip bakanın yanında müsteşarına bağırmak zorunda kalıyor.

 

Yani zorla insanı bağırtıyorlar. Aslında istişarelerle herkesin dediği olacağı gibi kent adına yararlı birçok yatırımın da önü açılmış olabilir. Ama kimse kimsenin umurunda değil bunu son yaşananlardan sonra bir kez daha görebildik.


Gelinen nokta kent adına hiç iç açıcı olmasa da bu kez en azından şehrine sahip çıkanların çokluğu oluşturulan kamuoyu bir nebze olsun sahipsiz olunmadığını gösterdi. Bu konuda biz basın mensuplarının aynı noktada kent adına bir duruş sergilemesi de önemli bir etken olarak görülebiliyor. İşte bu noktadan hareketle herkesin bu çember etrafında buluşması gerektiği inancındayım.

 

Bir taraftan marina projesi ile kentin denizle olan bağlantısını kesmek isteyenler, diğer taraftan Limana yapılması planlanan devasa kimyasal tanklarla adeta kentin ortasına bomba bırakmak isteyenler. Yıllardır denizinden yeteri kadar yararlanamamış olanlara bir sözüm var. Mübadele ve 1 Temmuz Kabotaj Bayramlarında denize çelenk bırakmaya yer bulamayacaksınız.

 

Sevindiren taraf ise bunu yapmak isteyen iktidar mensuplarının bir parçası Cüneyt Yüksel’in bu işe karşı çıkması oldu. Büyükşehir ve ilçe belediyesi ayrı partilerden olmasına rağmen kent adına aynı noktada buluşması Tekirdağ tarihinde çok az görülen bir olay olduğunu da söyleyebiliriz. Durum böyle olunca kentte bulunan etkin STK’lar da konuya duyarsız kalmadı ve herkes elini taşın altına koymaya karar verdi.

 

Kente yeteri kadar zarar verildiğinin farkında olan yurttaşlarda bu çember etrafında birleşiyor ki doğru bir durum.

 

Gelin birlikte el ele verelim ve Çerkezköy ve Çorlu’ya yapılan kötülüğün bir benzerini Süleymanpaşa’ya yaptırmayalım. Eğer sanayi gelecekse ki ben bunu en çok isteyenlerden birisiyim, kontrollü ve çevreye duyarlı kuruluşların gelmesi yönünde ciddi bir çaba gösterelim. Eğer hemen önümüzdeki liman proje uygulayacaksa kent hassasiyetine dikkat ederek yapılsın. Eğer marina büyütülecekse kentin önüne değil, daha doğuya uzayarak devam etsin. Sahiplenelim ki, ileride çocuklarımızın da sahipleneceği başka unsurlar olsun. Aksi takdirde hem geleceğimizi hem de kişiliğimizi kaybederiz.


Okunma Sayısı : 2030
Yapılan Yorumlar
 • TRAKYAKENT EĞİTİME DEVAM EDİYOR
  21 02 2020.. Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT ve Marmara Belediyeler Birliği MBB ortaklığında düzenlenen eğitim çalışmalarına, belediye personeline yönelik olarak “Vatandaş Odaklı Hizmet” konulu program ile devam edildi.
 • TEKNOPARK GENEL KURULU
  20 02 2020--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark) Genel Kurul Toplantısı Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin başkanlığında Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
 • Çeşmelerden ikrama devam
  20.02.2020--Ergene Belediyesinin sunmuş olduğu ikram çeşmelerinden sıcak çorbalar vatandaşlara ikram edilmeye devam ediliyor.
 • Örgülerin kraliçesi, Vildan Çakmak
  6 Şubat 2020--Son yılların trend saç modellerinden biri de şüphesiz ki farklı farklı saç örgüleri ile
 • BURSLULUK SINAVI
  6 şubat 2020--Aden okulları Bursluluk sınavı için geri sayım başladı.
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6795
Dün : 15484
Toplam : 10607383

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri