tekirdağ haberleri, habibe tekirdağ

tekirdağ haberleri

Tekirdağ halkı isyanda

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Tekirdağ halkı isyandaTekirdağ’da sorunlar bitmiyor, biteceğe de benzemiyor. İnsanlarla yaptığımız her sohbette bize dert yanıyorlar. Vatandaşlar, “Kentin değişim göstereceğine dair büyük umutlar yeşerttik ancak bu dönem geldi gidiyor, yeni seçimler yaklaştı bile şehir rahatlayıp, kent görünümü kazanacağına daha da bakımsız, viran bir hal aldı. Tekirdağ bu kadar mı sahipsiz bir şehir, üzülüyoruz” diyorlar.

Evet, mesele tam da bu aşamada başlıyor. Tekirdağ hak ettiği o şıkır şıkır görüntüye neden bir türlü kavuşamıyor? Yapılan asfalt çalışmalarının nasıl gümlediğine hepimiz şahit olduk, prestij caddesi oldu kabus cadde. Yapılan bir hizmetin ya hakkını tam verin ya da yarım yamalak yapıp göz boyamaya, vatandaşı kandırmaya çalışmayın efendiler. Bu halk artık yemiyor ve isyan ediyor. Belki siz sıcak odalarınızda, deri kaplı koltuklarınızda insanların öfkesini çok iyi göremiyorsunuz ya da o güzel makam araçlarınız varken kenti yürüyerek gezmediğinizden durumun vahimliğini anlamıyor musunuz acaba?

Prestij Caddesi’ne kavuşacağız diye Hükümet Caddesi tek yön oldu. E tek yön yapmaya karar verildiyse gerekli fizibilite çalışmalarını çok çok iyi yapmanız gerekiyordu. Ne yazık ki yeterli çalışma yapılmadığı aksine oldu bittiye getirildiği o kadar ortada ki artık söyleyecek söz bulamıyoruz. Oluşturulan alternatif yollar Pazar Sokak, Tintinpınar Sokak, Peştamelci Caddesi ve Demir Sokak’tan oluşuyor. Hem araçlar hem de halk otobüsleri mecbur bu yolları kullanıyorlar. E peki seçtiğiniz bu alternatif yollardan özellikle Demir Sokak sizce araç ve halk otobüslerinin kullanımı için uygun bir yol mu kent yöneticilerine sormak istiyorum. Bilenler zaten biliyor bilmeyenler için söylüyorum boş bir vaktinizde Hüseyin Pehlivan Caddesi ile kesişen Demir Sokak’tan Ertuğrul Mahallesi’ne doğru bir yürümeyi deneyin lütfen. Daracık bu yolda hem yayalar yürümeye uğraşıyor, hem araçlar, otobüsler gitmeye çalışıyor. Kaldırım falan ararsanız yok öyle bir şey. İki adım atıp arkanıza bakmanız şart yoksa Allah korusun araçlar üzerinize çıkabilir. Yol ağır vasıta olan otobüsler için uygun olmadığından zemini çökmüş sallanıyor. Bizler bu güzergahı günde en az 3-4 kere kullananlar olarak insanların araç şoförleriyle de nasıl atıştıklarına şahit oluyoruz. Yaya diyor “üzerime çıkacaktın dikkat et”, şoför diyor “yol benim sen iyice kenardan yürü”. Neden çünkü yol ne araçlık bir yol ne kaldırımı olan bir yaya yolu. Sen böyle daracık bir mahalle yolunu ana yola çevirirsen vatandaşı birbirine kırdırırsın.

Geçenlerde bu yolda şahit olduğum bir cümleyi aynen aktarmak istiyorum. Çocuğunun elinden tutmuş okula götüren bir anne evladına “sen öbür elimden tut arkadan gelen otobüs çarparsa bana çarpsın” diyor. Cümleye bakar mısınız? Anne evladını korumak için kendisini ortaya koyuyor. Oysa kendine bir şey olsa yine çocuğu da zarar görmüş olacak. Şehrin içinde vatandaş bu şartlarda bir kentte yaşarken bu kentin yöneticileri ne yapıyorlar? O anneye bir şey olsa bunun hesabını kim verecek? Üstelik bu yollar kalıcı güzargahlar. Belli ki Tekirdağ halkının çilesi bitmeyecek.

Görev zamanı dolup yeniden sıra oy istemeye geldiği vakit vatandaş da tüm yaşatılan sıkıntıların cevabını sandık başında verecektir, bilginize…     

Okunma Sayısı : 1750
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2590
Dün : 7743
Toplam : 7479122

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri