tekirdağ haberleri, habibe tekirdağ

tekirdağ haberleri

Tekirdağ halkı isyanda

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Tekirdağ halkı isyandaTekirdağ’da sorunlar bitmiyor, biteceğe de benzemiyor. İnsanlarla yaptığımız her sohbette bize dert yanıyorlar. Vatandaşlar, “Kentin değişim göstereceğine dair büyük umutlar yeşerttik ancak bu dönem geldi gidiyor, yeni seçimler yaklaştı bile şehir rahatlayıp, kent görünümü kazanacağına daha da bakımsız, viran bir hal aldı. Tekirdağ bu kadar mı sahipsiz bir şehir, üzülüyoruz” diyorlar.

Evet, mesele tam da bu aşamada başlıyor. Tekirdağ hak ettiği o şıkır şıkır görüntüye neden bir türlü kavuşamıyor? Yapılan asfalt çalışmalarının nasıl gümlediğine hepimiz şahit olduk, prestij caddesi oldu kabus cadde. Yapılan bir hizmetin ya hakkını tam verin ya da yarım yamalak yapıp göz boyamaya, vatandaşı kandırmaya çalışmayın efendiler. Bu halk artık yemiyor ve isyan ediyor. Belki siz sıcak odalarınızda, deri kaplı koltuklarınızda insanların öfkesini çok iyi göremiyorsunuz ya da o güzel makam araçlarınız varken kenti yürüyerek gezmediğinizden durumun vahimliğini anlamıyor musunuz acaba?

Prestij Caddesi’ne kavuşacağız diye Hükümet Caddesi tek yön oldu. E tek yön yapmaya karar verildiyse gerekli fizibilite çalışmalarını çok çok iyi yapmanız gerekiyordu. Ne yazık ki yeterli çalışma yapılmadığı aksine oldu bittiye getirildiği o kadar ortada ki artık söyleyecek söz bulamıyoruz. Oluşturulan alternatif yollar Pazar Sokak, Tintinpınar Sokak, Peştamelci Caddesi ve Demir Sokak’tan oluşuyor. Hem araçlar hem de halk otobüsleri mecbur bu yolları kullanıyorlar. E peki seçtiğiniz bu alternatif yollardan özellikle Demir Sokak sizce araç ve halk otobüslerinin kullanımı için uygun bir yol mu kent yöneticilerine sormak istiyorum. Bilenler zaten biliyor bilmeyenler için söylüyorum boş bir vaktinizde Hüseyin Pehlivan Caddesi ile kesişen Demir Sokak’tan Ertuğrul Mahallesi’ne doğru bir yürümeyi deneyin lütfen. Daracık bu yolda hem yayalar yürümeye uğraşıyor, hem araçlar, otobüsler gitmeye çalışıyor. Kaldırım falan ararsanız yok öyle bir şey. İki adım atıp arkanıza bakmanız şart yoksa Allah korusun araçlar üzerinize çıkabilir. Yol ağır vasıta olan otobüsler için uygun olmadığından zemini çökmüş sallanıyor. Bizler bu güzergahı günde en az 3-4 kere kullananlar olarak insanların araç şoförleriyle de nasıl atıştıklarına şahit oluyoruz. Yaya diyor “üzerime çıkacaktın dikkat et”, şoför diyor “yol benim sen iyice kenardan yürü”. Neden çünkü yol ne araçlık bir yol ne kaldırımı olan bir yaya yolu. Sen böyle daracık bir mahalle yolunu ana yola çevirirsen vatandaşı birbirine kırdırırsın.

Geçenlerde bu yolda şahit olduğum bir cümleyi aynen aktarmak istiyorum. Çocuğunun elinden tutmuş okula götüren bir anne evladına “sen öbür elimden tut arkadan gelen otobüs çarparsa bana çarpsın” diyor. Cümleye bakar mısınız? Anne evladını korumak için kendisini ortaya koyuyor. Oysa kendine bir şey olsa yine çocuğu da zarar görmüş olacak. Şehrin içinde vatandaş bu şartlarda bir kentte yaşarken bu kentin yöneticileri ne yapıyorlar? O anneye bir şey olsa bunun hesabını kim verecek? Üstelik bu yollar kalıcı güzargahlar. Belli ki Tekirdağ halkının çilesi bitmeyecek.

Görev zamanı dolup yeniden sıra oy istemeye geldiği vakit vatandaş da tüm yaşatılan sıkıntıların cevabını sandık başında verecektir, bilginize…     

Okunma Sayısı : 1824
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6152
Dün : 7472
Toplam : 8026716

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri