imamoğlu, tekirdağ, göknur, cumhurbaşkanı, chp

tekirdağ haberleri

Tekirdağ’da İmamoğlu rüzgarı esti

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Tekirdağ’da İmamoğlu rüzgarı esti


Tekirdağ halkı haftanın ilk gününe Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Tekirdağ ziyareti ile başladı. Tekirdağ’da işini yapan makyaj ustası Göknur Damat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘manevi kızı’ olarak tanınıyordu. Ancak İstanbul seçimlerinde bazı kesimlerin beklediği gibi Binali Yıldırım’ı değil de İmamoğlu’nu desteklemesi ve yaptığı bağış desteğini sosyal medyadan yayınlaması çok ciddi eleştirileri de beraberinde getirdi. O kadar ki Damat’ın kişisel hesaplarına sayısız hakaret mesajları yağdı. Bir süre önce kanser tedavisi görmüş olan Göknur Damat’a ‘geber’, ‘sen daha ölmedin mi ucube’ şeklinde son derece çirkin yorumlar yapıldı. Akabinde Göknur Damat sosyal medyadan konuyu özetleyen bir video yayınladı, Pusula Gazetesi’ne açıklamada bulundu. Sadece her şeyin çok güzel olmasını istediğini, parti değil kişi desteklediğini, bu kadar çirkin yorumlarda nasıl bulunuyor insanlar, nasıl bu hale geldik” diyerek düşüncelerini açıkladı.

 

Ne yazık ki Damat, geçtiğimiz gün evinin yakınlarında bir bıçaklı saldırıya uğradı. Arkadan yanına yavaşça sokulup “sen misin o yürekli?” diyen saldırgan Damat’ı yaraladı. Hastanede ayaktan tedavi gören Göknur Damat yaşananlara inanamadığını ifade etti.

 

Linç edilmesinin yanı sıra destek verenler de oldu elbette. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ve çok sayıda vatandaş desteklerini belirttiler.

 

Ekrem İmamoğlu da konudan haberdar olduktan sonra konuya kayıtsız kalmayarak yoğun temposunun arasına Tekirdağ ve Göknur Damat ziyaretini sıkıştırdı. Sabah 11.00 civarında kente gelen İmamoğlu’na Tekirdağ halkı yoğun ilgi gösterdi. Göknur Hanımın iş yerinin önünde toplanan vatandaşlar coşkuyla İmamoğlu’nu karşıladılar. Ekrem İmamoğlu, Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,   Göknur Damat ve ailesi bir süre salonda baş başa görüştükten sonra basın mensupları içeriye alındı. Beraber bir basın açıklaması yaptılar. İmamoğlu, ısrarla şunun altını çizdi: “Ben buraya Göknur Hanım manevi kız olarak anılırken bana destek oldu diye gelmedim. Biri birini destekleyebilir hoşunuza gitmedi diye nasıl bıçaklayabilirsiniz, bu kadına şiddettir ve ben kadına yapılan bu şiddeti kınamak için, Göknur Hanım’a geçmiş olsun demek için geldim. Zaten içinde yaşadığımız olay ne Ekrem meselesi, ne Göknur meselesidir, mesele memleket meselesidir.”

 

Göknur Damat ise, “Bu yaşananlara gerçekten şok olmuş durumdayım. Ben hep partiyle işim olmaz ben kişinin fikirlerine bakar ve bana uyuyorsa destek olurum dedim. Ekrem Başkanımı da bu yüzden destekliyorum. Ben Cumhurbaşkanımız ile de yan yana olmaktan hep gurur duyduğumu ifade ettim. Ancak şimdi yaşananlar tamamen başka bir duruma büründü. Ben ne siyasetin içinde olmak istiyorum ne de bir siyasi figürüm ancak hesabıma gelen hakaret ve beddua mesajlarını görseniz ağzınız açık kalır gerçekten. Kadına şiddetin her zaman karşısındayım derken şimdi bizzat yaşadım. Kanser tedavisi olmamla ilgili bile söylenenler aslında şiddetin ta kendisi. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum geldiği için, bazı şeyler dönüm noktası olsun ve cidden barış gelsin istiyorum hepimize.” dedi.

 

Ekrem İmamoğlu, “ Beni en çok üzen çoluk çocuğu alet edip ‘çaldılar’ demeleri. Koltuk için çocukları alet etmeyin. Ben her şeyden önce 3 çocuk babasıyım. Bizin gülümsemekten başta ve sermayemiz yok. Biz 31 Mart’ta bazı arızaları tedavi ettik. Bunu da edeceğiz. 21 Nisan’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla birlikte sonrası gazeteci ve ardından Göknur kardeşimiz böyle bir olaya maruz kaldı. Kavgayı beslemek iyi değil, biz kavgayı beslemeyeceğiz, biz sarılarak iyi olacağız” dedi.

 

Basın açıklamasının ardından Tekirdağ halkının karşısına çıkan Ekrem İmamoğlu dik duruşu, mütevaziliği, samimi ve içtenliği ile vatandaşlardan tam not aldı. Her şeyin güzel olacağının yeniden altını çizen İmamoğlu kendisine sarılmak isteyenlerle bir bir sarıldı, fotoğraf çekildi. Gelişi de gidişi de büyük sevgi seli içinde gerçekleşti.

 

Bizler de Göknur Damat’a dolayısıyla kadına yapılan hem bu somut şiddeti hem de fikri söyleme özgürlüğünün elimizden alınmaya çalışıyor olmasını şiddetle kınadığımızı belirterek Göknur Damat ve ailesine geçmiş olsun diyoruz.          


Okunma Sayısı : 781
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6132
Dün : 8134
Toplam : 10231268

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri