tekirdağ pusula, belediye

tekirdağ haberleri

Bize tarih değil, icraat gerek!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim

 

Bize tarih değil, icraat gerek!

 

Ben boşa demiyorum, Tekirdağ’da havalar hep günlük güneşlik olsun; hiç kar, yağmur, dolu yağmasın! Zira yağan yağmurun azlığı çokluğu da fark etmiyor her şekilde memleket yağmur sonrası kaos ortamına dönüşüyor. Yarım saatlik yağan yağmur kazılmış mayın tarlası yolları tamamıyla çamura dönüştürüyor. Hal böyle olunca gazetemizin mailine vatandaş tarafından şikayet mesajlarından tutun da rezilliği gösteren videoların ardı arkası kesilmiyor. Yağmur bir de kentin meşhur Perşembe Pazarı’nın kurulduğu güne denk geliyorsa vay pazarcı vatandaşın haline! Pazarcı vatandaş oluk oluk akan su ile mi mücadele etsin, malına zarar gelmesin diye toplamaya mı çalışsın, paçaları dize kadar sıvayıp tezgahının etrafını mı temizlesin?

Şimdi bu kentin halkı bu şartlarda yaşamayı mı hak ediyor? Kentin yöneticileri, söz sahipleri sizler yıl olmuş 2017 bu rezil kent yaşamını mı reva görüyorsunuz halkınıza? İlla hızlı ve kökten değişim yaşanması için sakin olan Tekirdağ halkının hırslanması, öfkelenmesi ve kapınıza mı dayanması lazım. Ancak havadan vaatleri sunup sunup, icraata gelince elle tutulur bir şeyler yapamamaya biraz daha devam edilirse sanırım kent halkı artık isyanını gösterecek.

Hatırlayanlar mutlaka olacaktır, hatırlamayanlar için hatırlatalım. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın geçen sene vermiş olduğu bir tarih vardı. 01. 07. 2017 şeklinde. Evet, Başkan Albayrak geçen sene şu sözleri dile getirdi: “seneye 01.07.2017 tarihi geldiğinde Tekirdağ’da tüm alt yapı – üst yapı hizmetleri bitmiş olacak, halk tamamıyla düzgün yollara kavuşacak, tertemiz suda yüzecek, temiz bir sudan balık yiyecekler” dedi. Birçok vatandaş gibi bizlerde bu sözler karşısında elbette heyecanlandık ve sabırla beklemeye başladık. Ancak ne yazık ki Tekirdağ yine hüsrana uğradı. Bırakın tamamıyla düzgün, temiz yolları şehir daha da şantiye alanına dönüştü. Evimizin önü kazıldı, kazıldığı gibi bırakıldı. Bu sadece benim evimin önü mü? Hayır sizin, diğerinin, öbürünün kısaca hepimizin.

 Söz vermek başta kolaydır, ağızdan bir çırpıda çıkar, süresi de varsa “oo o gün gelene kadar dur bakalım” denir ama boşa dememişler “sayılı gün çabuk geçer” diye geçen sene çok varmış gibi gözüken 01. 07. 2017 geldi bile. Ee tarih geldi verilen sözler yine yerinde yok. Sayın Albayrak şimdi ne söyleyecek? Tarihi biraz daha öteleyecek mi? Tam kestirememişiz tarihi erken vermişiz mi diyecek? Şu saatten sonra ne söylense kafi gelmez, ikna etmez.

Hep dediğim gibi Tekirdağ halkı isyancı, kavgacı değil. Sabırla verilen tarihin gelmesini bekledi. Başka bir kentte olsa bu hizmetin bir türlü yerine ulaşamaması belki de insanlar bu kadar sabırlı davranmazlar. Üzülerek söylemeliyim ki Tekirdağ halkı yine sabrının karşılığını alamadı. Burası Türkiye’nin en batısında bulunan bir il, doğa güzellikleri, denizi, havası, insanıyla her şeyin güzelini hak eden bir memleket. Ancak insan sokağa çıkıp etrafı inceleyerek yürüdüğünde kendini unutulmuş, kaderine terk edilmiş bir yerde hissediyor. Bu hissi bu memlekete yıllarca yaşatmış ve halen yaşatmaya devam edenler artık biraz şapkanızı önünüze koyun, düşünün ve gerçek manada harekete geçin. Söz vermekle, ortaya tarih atmakla olacak iş değil bunlar. Hadi bakalım yeni tarihlerin gelmesini beklemeye hep beraber devam edelim… 

Okunma Sayısı : 958
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2591
Dün : 7743
Toplam : 7479123

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri