tekirdağ pusula, belediye

tekirdağ haberleri

Bize tarih değil, icraat gerek!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim

 

Bize tarih değil, icraat gerek!

 

Ben boşa demiyorum, Tekirdağ’da havalar hep günlük güneşlik olsun; hiç kar, yağmur, dolu yağmasın! Zira yağan yağmurun azlığı çokluğu da fark etmiyor her şekilde memleket yağmur sonrası kaos ortamına dönüşüyor. Yarım saatlik yağan yağmur kazılmış mayın tarlası yolları tamamıyla çamura dönüştürüyor. Hal böyle olunca gazetemizin mailine vatandaş tarafından şikayet mesajlarından tutun da rezilliği gösteren videoların ardı arkası kesilmiyor. Yağmur bir de kentin meşhur Perşembe Pazarı’nın kurulduğu güne denk geliyorsa vay pazarcı vatandaşın haline! Pazarcı vatandaş oluk oluk akan su ile mi mücadele etsin, malına zarar gelmesin diye toplamaya mı çalışsın, paçaları dize kadar sıvayıp tezgahının etrafını mı temizlesin?

Şimdi bu kentin halkı bu şartlarda yaşamayı mı hak ediyor? Kentin yöneticileri, söz sahipleri sizler yıl olmuş 2017 bu rezil kent yaşamını mı reva görüyorsunuz halkınıza? İlla hızlı ve kökten değişim yaşanması için sakin olan Tekirdağ halkının hırslanması, öfkelenmesi ve kapınıza mı dayanması lazım. Ancak havadan vaatleri sunup sunup, icraata gelince elle tutulur bir şeyler yapamamaya biraz daha devam edilirse sanırım kent halkı artık isyanını gösterecek.

Hatırlayanlar mutlaka olacaktır, hatırlamayanlar için hatırlatalım. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın geçen sene vermiş olduğu bir tarih vardı. 01. 07. 2017 şeklinde. Evet, Başkan Albayrak geçen sene şu sözleri dile getirdi: “seneye 01.07.2017 tarihi geldiğinde Tekirdağ’da tüm alt yapı – üst yapı hizmetleri bitmiş olacak, halk tamamıyla düzgün yollara kavuşacak, tertemiz suda yüzecek, temiz bir sudan balık yiyecekler” dedi. Birçok vatandaş gibi bizlerde bu sözler karşısında elbette heyecanlandık ve sabırla beklemeye başladık. Ancak ne yazık ki Tekirdağ yine hüsrana uğradı. Bırakın tamamıyla düzgün, temiz yolları şehir daha da şantiye alanına dönüştü. Evimizin önü kazıldı, kazıldığı gibi bırakıldı. Bu sadece benim evimin önü mü? Hayır sizin, diğerinin, öbürünün kısaca hepimizin.

 Söz vermek başta kolaydır, ağızdan bir çırpıda çıkar, süresi de varsa “oo o gün gelene kadar dur bakalım” denir ama boşa dememişler “sayılı gün çabuk geçer” diye geçen sene çok varmış gibi gözüken 01. 07. 2017 geldi bile. Ee tarih geldi verilen sözler yine yerinde yok. Sayın Albayrak şimdi ne söyleyecek? Tarihi biraz daha öteleyecek mi? Tam kestirememişiz tarihi erken vermişiz mi diyecek? Şu saatten sonra ne söylense kafi gelmez, ikna etmez.

Hep dediğim gibi Tekirdağ halkı isyancı, kavgacı değil. Sabırla verilen tarihin gelmesini bekledi. Başka bir kentte olsa bu hizmetin bir türlü yerine ulaşamaması belki de insanlar bu kadar sabırlı davranmazlar. Üzülerek söylemeliyim ki Tekirdağ halkı yine sabrının karşılığını alamadı. Burası Türkiye’nin en batısında bulunan bir il, doğa güzellikleri, denizi, havası, insanıyla her şeyin güzelini hak eden bir memleket. Ancak insan sokağa çıkıp etrafı inceleyerek yürüdüğünde kendini unutulmuş, kaderine terk edilmiş bir yerde hissediyor. Bu hissi bu memlekete yıllarca yaşatmış ve halen yaşatmaya devam edenler artık biraz şapkanızı önünüze koyun, düşünün ve gerçek manada harekete geçin. Söz vermekle, ortaya tarih atmakla olacak iş değil bunlar. Hadi bakalım yeni tarihlerin gelmesini beklemeye hep beraber devam edelim… 

Okunma Sayısı : 852
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4287
Dün : 4124
Toplam : 6794624

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri