tekirdağ pusula, belediye

tekirdağ haberleri

Bize tarih değil, icraat gerek!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim

 

Bize tarih değil, icraat gerek!

 

Ben boşa demiyorum, Tekirdağ’da havalar hep günlük güneşlik olsun; hiç kar, yağmur, dolu yağmasın! Zira yağan yağmurun azlığı çokluğu da fark etmiyor her şekilde memleket yağmur sonrası kaos ortamına dönüşüyor. Yarım saatlik yağan yağmur kazılmış mayın tarlası yolları tamamıyla çamura dönüştürüyor. Hal böyle olunca gazetemizin mailine vatandaş tarafından şikayet mesajlarından tutun da rezilliği gösteren videoların ardı arkası kesilmiyor. Yağmur bir de kentin meşhur Perşembe Pazarı’nın kurulduğu güne denk geliyorsa vay pazarcı vatandaşın haline! Pazarcı vatandaş oluk oluk akan su ile mi mücadele etsin, malına zarar gelmesin diye toplamaya mı çalışsın, paçaları dize kadar sıvayıp tezgahının etrafını mı temizlesin?

Şimdi bu kentin halkı bu şartlarda yaşamayı mı hak ediyor? Kentin yöneticileri, söz sahipleri sizler yıl olmuş 2017 bu rezil kent yaşamını mı reva görüyorsunuz halkınıza? İlla hızlı ve kökten değişim yaşanması için sakin olan Tekirdağ halkının hırslanması, öfkelenmesi ve kapınıza mı dayanması lazım. Ancak havadan vaatleri sunup sunup, icraata gelince elle tutulur bir şeyler yapamamaya biraz daha devam edilirse sanırım kent halkı artık isyanını gösterecek.

Hatırlayanlar mutlaka olacaktır, hatırlamayanlar için hatırlatalım. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın geçen sene vermiş olduğu bir tarih vardı. 01. 07. 2017 şeklinde. Evet, Başkan Albayrak geçen sene şu sözleri dile getirdi: “seneye 01.07.2017 tarihi geldiğinde Tekirdağ’da tüm alt yapı – üst yapı hizmetleri bitmiş olacak, halk tamamıyla düzgün yollara kavuşacak, tertemiz suda yüzecek, temiz bir sudan balık yiyecekler” dedi. Birçok vatandaş gibi bizlerde bu sözler karşısında elbette heyecanlandık ve sabırla beklemeye başladık. Ancak ne yazık ki Tekirdağ yine hüsrana uğradı. Bırakın tamamıyla düzgün, temiz yolları şehir daha da şantiye alanına dönüştü. Evimizin önü kazıldı, kazıldığı gibi bırakıldı. Bu sadece benim evimin önü mü? Hayır sizin, diğerinin, öbürünün kısaca hepimizin.

 Söz vermek başta kolaydır, ağızdan bir çırpıda çıkar, süresi de varsa “oo o gün gelene kadar dur bakalım” denir ama boşa dememişler “sayılı gün çabuk geçer” diye geçen sene çok varmış gibi gözüken 01. 07. 2017 geldi bile. Ee tarih geldi verilen sözler yine yerinde yok. Sayın Albayrak şimdi ne söyleyecek? Tarihi biraz daha öteleyecek mi? Tam kestirememişiz tarihi erken vermişiz mi diyecek? Şu saatten sonra ne söylense kafi gelmez, ikna etmez.

Hep dediğim gibi Tekirdağ halkı isyancı, kavgacı değil. Sabırla verilen tarihin gelmesini bekledi. Başka bir kentte olsa bu hizmetin bir türlü yerine ulaşamaması belki de insanlar bu kadar sabırlı davranmazlar. Üzülerek söylemeliyim ki Tekirdağ halkı yine sabrının karşılığını alamadı. Burası Türkiye’nin en batısında bulunan bir il, doğa güzellikleri, denizi, havası, insanıyla her şeyin güzelini hak eden bir memleket. Ancak insan sokağa çıkıp etrafı inceleyerek yürüdüğünde kendini unutulmuş, kaderine terk edilmiş bir yerde hissediyor. Bu hissi bu memlekete yıllarca yaşatmış ve halen yaşatmaya devam edenler artık biraz şapkanızı önünüze koyun, düşünün ve gerçek manada harekete geçin. Söz vermekle, ortaya tarih atmakla olacak iş değil bunlar. Hadi bakalım yeni tarihlerin gelmesini beklemeye hep beraber devam edelim… 

Okunma Sayısı : 1033
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6153
Dün : 7472
Toplam : 8026717

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri