tekirdağ pusula, belediye

tekirdağ haberleri

Bize tarih değil, icraat gerek!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim

 

Bize tarih değil, icraat gerek!

 

Ben boşa demiyorum, Tekirdağ’da havalar hep günlük güneşlik olsun; hiç kar, yağmur, dolu yağmasın! Zira yağan yağmurun azlığı çokluğu da fark etmiyor her şekilde memleket yağmur sonrası kaos ortamına dönüşüyor. Yarım saatlik yağan yağmur kazılmış mayın tarlası yolları tamamıyla çamura dönüştürüyor. Hal böyle olunca gazetemizin mailine vatandaş tarafından şikayet mesajlarından tutun da rezilliği gösteren videoların ardı arkası kesilmiyor. Yağmur bir de kentin meşhur Perşembe Pazarı’nın kurulduğu güne denk geliyorsa vay pazarcı vatandaşın haline! Pazarcı vatandaş oluk oluk akan su ile mi mücadele etsin, malına zarar gelmesin diye toplamaya mı çalışsın, paçaları dize kadar sıvayıp tezgahının etrafını mı temizlesin?

Şimdi bu kentin halkı bu şartlarda yaşamayı mı hak ediyor? Kentin yöneticileri, söz sahipleri sizler yıl olmuş 2017 bu rezil kent yaşamını mı reva görüyorsunuz halkınıza? İlla hızlı ve kökten değişim yaşanması için sakin olan Tekirdağ halkının hırslanması, öfkelenmesi ve kapınıza mı dayanması lazım. Ancak havadan vaatleri sunup sunup, icraata gelince elle tutulur bir şeyler yapamamaya biraz daha devam edilirse sanırım kent halkı artık isyanını gösterecek.

Hatırlayanlar mutlaka olacaktır, hatırlamayanlar için hatırlatalım. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın geçen sene vermiş olduğu bir tarih vardı. 01. 07. 2017 şeklinde. Evet, Başkan Albayrak geçen sene şu sözleri dile getirdi: “seneye 01.07.2017 tarihi geldiğinde Tekirdağ’da tüm alt yapı – üst yapı hizmetleri bitmiş olacak, halk tamamıyla düzgün yollara kavuşacak, tertemiz suda yüzecek, temiz bir sudan balık yiyecekler” dedi. Birçok vatandaş gibi bizlerde bu sözler karşısında elbette heyecanlandık ve sabırla beklemeye başladık. Ancak ne yazık ki Tekirdağ yine hüsrana uğradı. Bırakın tamamıyla düzgün, temiz yolları şehir daha da şantiye alanına dönüştü. Evimizin önü kazıldı, kazıldığı gibi bırakıldı. Bu sadece benim evimin önü mü? Hayır sizin, diğerinin, öbürünün kısaca hepimizin.

 Söz vermek başta kolaydır, ağızdan bir çırpıda çıkar, süresi de varsa “oo o gün gelene kadar dur bakalım” denir ama boşa dememişler “sayılı gün çabuk geçer” diye geçen sene çok varmış gibi gözüken 01. 07. 2017 geldi bile. Ee tarih geldi verilen sözler yine yerinde yok. Sayın Albayrak şimdi ne söyleyecek? Tarihi biraz daha öteleyecek mi? Tam kestirememişiz tarihi erken vermişiz mi diyecek? Şu saatten sonra ne söylense kafi gelmez, ikna etmez.

Hep dediğim gibi Tekirdağ halkı isyancı, kavgacı değil. Sabırla verilen tarihin gelmesini bekledi. Başka bir kentte olsa bu hizmetin bir türlü yerine ulaşamaması belki de insanlar bu kadar sabırlı davranmazlar. Üzülerek söylemeliyim ki Tekirdağ halkı yine sabrının karşılığını alamadı. Burası Türkiye’nin en batısında bulunan bir il, doğa güzellikleri, denizi, havası, insanıyla her şeyin güzelini hak eden bir memleket. Ancak insan sokağa çıkıp etrafı inceleyerek yürüdüğünde kendini unutulmuş, kaderine terk edilmiş bir yerde hissediyor. Bu hissi bu memlekete yıllarca yaşatmış ve halen yaşatmaya devam edenler artık biraz şapkanızı önünüze koyun, düşünün ve gerçek manada harekete geçin. Söz vermekle, ortaya tarih atmakla olacak iş değil bunlar. Hadi bakalım yeni tarihlerin gelmesini beklemeye hep beraber devam edelim… 

Okunma Sayısı : 899
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5149
Dün : 5113
Toplam : 7090549

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri