tahminler, pusula, özkan

tekirdağ haberleri

TAHMİNLER TAHMİNLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


TAHMİNLER TAHMİNLER

 

Seçim havasına çok giremedik, malum sıcaklar, Ramazan ayı derken erken seçimin tadını alamadan sandığa gitmiş olacağız. Bu arada tahminler ise havalarda uçuyor. Gülüyorum. Çünkü en güzel tahmin sandıktan çıkandır. Boş konuşuyoruz…


Tabi, bu tahminlerin en baş aktörleri de hiç kuşkusuz siyasi partilerin yöneticileri. Hem de ne yönetici. Sorarsan silip süpürüyorlar. Ne bölgenin siyasi yapısından haberleri var, ne de insanların ülke gündemi üzerindeki düşüncelerinden.

 

Bir partiye yönetici olmuşlar, sanıyorlar alemin kralı kendileri. Yahu adam yokluğunda olmuşsun işte baksana işine. Ama bu tiplerin en güzel özellikleri ise ‘gazla’ çalışmaları. Kendilerine veriyorlar gazı, sonra da il başkanı ve vekil adaylarının etrafında ‘fır’ dönüp başlıyorlar kendi gazlarını boşaltmaya. Bu süreçlerde genellikle de aday olanlar bu tipleri gerçekten ‘bir şey’ zannederek dinliyorlar. İşin kötü tarafı esasen o. Kanaat önderi gibi laflarını dinleten bu tipler, kendi gazları ile söyledikleri sonuç çıkmayınca da bir dahaki seçime kadar ya susuyorlar, ya da kendilerini inkar ederek “ben öyle bir şey söylemedim” diyerek yeni bir manevra alanı yaratmaya çalışıyorlar.

 

Kimden bahsediyor bu adam demeyin. Şöyle vekil adaylarının yanlarındakilere bakın yeterli. Ha sadece yanındakiler değil. Bir de hariçten gazel okuyanlar var. Onlar ise daha fena. Eğer adaylarla azıcık samimiyetleri varsa, hem uzak durup hem de yönlendirmeye çalışıyorlar. Kendi yalanlarına inanan bu zavallılar aynı yalana başkalarının da inanmasını bekliyorlar.

 

Son dönemde ortaya çıkan bu arkadaşlar özellikle sosyal medyadan karşı gruba da kendince ‘ayar’ vermeye çalışarak siyasi mesajlar paylaşıp, eleştirel paylaşımlarda bulunuyor. Maksat kendi yalanını desteklemek. Bunun yalan olduğunu bilen ve yine de inanan zavallılar ise başka bur araştırma konusu.


Şu bir gerçek ki; bu seçim ülkenin alışılagelmiş dinamiklerini yerinden oynatacak, yeni bir sistemin sancılarını da beraberinde getirecek bir seçim. Ülkemiz güzel günler görecek, orası kesin ama onu biz görebilecek miyiz o başka bir durum. Son bir hafta da iki kez faiz artışına giden Merkez Bankası’nın bu hamlesi ile sürekli yükseliş trendinde olan dövizi durdurmaya çalışması aslında içinde bulunduğumuz durumun kısa özeti. Yani işin daha da anlaşılır durumu, pazarda bir hafta önce aldığımız ürünün bir hafta sonraki fiyatı ne yazık ki neredeyse iki katı. Bu durum tabi ki kimsenin istediği bir durum değil. Ama sandığa giderken bunları da görmezden gelemeyiz. Siyasi düşüncemiz ne olursa olsun, ülke gerçeklerini ve kendi gerçeklerimizi örtüştürerek oy vermemiz gerektiği düşüncesindeyim. Katı sağ-sol tutumumuzu bir kenara bırakmanın zamanı çoktan geldi de geçiyor.

 

Demem o dur ki; ne tutucu tarafımızı ortaya çıkaralım, ne de aşırı özgürlükçü duruşumuzu… Esasen ülkenin geleceğine odaklanıp, 1919’da başlayan kurtuluş mücadelesinin ne şartlarda ve nasıl yapıldığını unutmadan, bugünün de o günden farklı olduğunu da aklımızın bir köşesine yazarak sandığa gidelim. Ne körü körüne Atatürkçü, ne de siyasal İslamcıların dediği kadar Müslüman olalım. Peygamberimiz kadar yapamasak da, Müslümanlığı elden bırakmadan, Atatürk’ün gösterdiği hedefe yürümenin kolaylığını bilelim yeter. Zaten Kur’an-ı Kerim’i anlasak siyasal İslamcılar bu kadar rahat insan kandıramazlar da, neyse o başka bir konu…


Okunma Sayısı : 259
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1107
Dün : 7442
Toplam : 6649835

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri