tahminler, pusula, özkan

tekirdağ haberleri

TAHMİNLER TAHMİNLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


TAHMİNLER TAHMİNLER

 

Seçim havasına çok giremedik, malum sıcaklar, Ramazan ayı derken erken seçimin tadını alamadan sandığa gitmiş olacağız. Bu arada tahminler ise havalarda uçuyor. Gülüyorum. Çünkü en güzel tahmin sandıktan çıkandır. Boş konuşuyoruz…


Tabi, bu tahminlerin en baş aktörleri de hiç kuşkusuz siyasi partilerin yöneticileri. Hem de ne yönetici. Sorarsan silip süpürüyorlar. Ne bölgenin siyasi yapısından haberleri var, ne de insanların ülke gündemi üzerindeki düşüncelerinden.

 

Bir partiye yönetici olmuşlar, sanıyorlar alemin kralı kendileri. Yahu adam yokluğunda olmuşsun işte baksana işine. Ama bu tiplerin en güzel özellikleri ise ‘gazla’ çalışmaları. Kendilerine veriyorlar gazı, sonra da il başkanı ve vekil adaylarının etrafında ‘fır’ dönüp başlıyorlar kendi gazlarını boşaltmaya. Bu süreçlerde genellikle de aday olanlar bu tipleri gerçekten ‘bir şey’ zannederek dinliyorlar. İşin kötü tarafı esasen o. Kanaat önderi gibi laflarını dinleten bu tipler, kendi gazları ile söyledikleri sonuç çıkmayınca da bir dahaki seçime kadar ya susuyorlar, ya da kendilerini inkar ederek “ben öyle bir şey söylemedim” diyerek yeni bir manevra alanı yaratmaya çalışıyorlar.

 

Kimden bahsediyor bu adam demeyin. Şöyle vekil adaylarının yanlarındakilere bakın yeterli. Ha sadece yanındakiler değil. Bir de hariçten gazel okuyanlar var. Onlar ise daha fena. Eğer adaylarla azıcık samimiyetleri varsa, hem uzak durup hem de yönlendirmeye çalışıyorlar. Kendi yalanlarına inanan bu zavallılar aynı yalana başkalarının da inanmasını bekliyorlar.

 

Son dönemde ortaya çıkan bu arkadaşlar özellikle sosyal medyadan karşı gruba da kendince ‘ayar’ vermeye çalışarak siyasi mesajlar paylaşıp, eleştirel paylaşımlarda bulunuyor. Maksat kendi yalanını desteklemek. Bunun yalan olduğunu bilen ve yine de inanan zavallılar ise başka bur araştırma konusu.


Şu bir gerçek ki; bu seçim ülkenin alışılagelmiş dinamiklerini yerinden oynatacak, yeni bir sistemin sancılarını da beraberinde getirecek bir seçim. Ülkemiz güzel günler görecek, orası kesin ama onu biz görebilecek miyiz o başka bir durum. Son bir hafta da iki kez faiz artışına giden Merkez Bankası’nın bu hamlesi ile sürekli yükseliş trendinde olan dövizi durdurmaya çalışması aslında içinde bulunduğumuz durumun kısa özeti. Yani işin daha da anlaşılır durumu, pazarda bir hafta önce aldığımız ürünün bir hafta sonraki fiyatı ne yazık ki neredeyse iki katı. Bu durum tabi ki kimsenin istediği bir durum değil. Ama sandığa giderken bunları da görmezden gelemeyiz. Siyasi düşüncemiz ne olursa olsun, ülke gerçeklerini ve kendi gerçeklerimizi örtüştürerek oy vermemiz gerektiği düşüncesindeyim. Katı sağ-sol tutumumuzu bir kenara bırakmanın zamanı çoktan geldi de geçiyor.

 

Demem o dur ki; ne tutucu tarafımızı ortaya çıkaralım, ne de aşırı özgürlükçü duruşumuzu… Esasen ülkenin geleceğine odaklanıp, 1919’da başlayan kurtuluş mücadelesinin ne şartlarda ve nasıl yapıldığını unutmadan, bugünün de o günden farklı olduğunu da aklımızın bir köşesine yazarak sandığa gidelim. Ne körü körüne Atatürkçü, ne de siyasal İslamcıların dediği kadar Müslüman olalım. Peygamberimiz kadar yapamasak da, Müslümanlığı elden bırakmadan, Atatürk’ün gösterdiği hedefe yürümenin kolaylığını bilelim yeter. Zaten Kur’an-ı Kerim’i anlasak siyasal İslamcılar bu kadar rahat insan kandıramazlar da, neyse o başka bir konu…


Okunma Sayısı : 354
Yapılan Yorumlar
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5226
Dün : 7253
Toplam : 6926200

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri