tahminler, pusula, özkan

tekirdağ haberleri

TAHMİNLER TAHMİNLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


TAHMİNLER TAHMİNLER

 

Seçim havasına çok giremedik, malum sıcaklar, Ramazan ayı derken erken seçimin tadını alamadan sandığa gitmiş olacağız. Bu arada tahminler ise havalarda uçuyor. Gülüyorum. Çünkü en güzel tahmin sandıktan çıkandır. Boş konuşuyoruz…


Tabi, bu tahminlerin en baş aktörleri de hiç kuşkusuz siyasi partilerin yöneticileri. Hem de ne yönetici. Sorarsan silip süpürüyorlar. Ne bölgenin siyasi yapısından haberleri var, ne de insanların ülke gündemi üzerindeki düşüncelerinden.

 

Bir partiye yönetici olmuşlar, sanıyorlar alemin kralı kendileri. Yahu adam yokluğunda olmuşsun işte baksana işine. Ama bu tiplerin en güzel özellikleri ise ‘gazla’ çalışmaları. Kendilerine veriyorlar gazı, sonra da il başkanı ve vekil adaylarının etrafında ‘fır’ dönüp başlıyorlar kendi gazlarını boşaltmaya. Bu süreçlerde genellikle de aday olanlar bu tipleri gerçekten ‘bir şey’ zannederek dinliyorlar. İşin kötü tarafı esasen o. Kanaat önderi gibi laflarını dinleten bu tipler, kendi gazları ile söyledikleri sonuç çıkmayınca da bir dahaki seçime kadar ya susuyorlar, ya da kendilerini inkar ederek “ben öyle bir şey söylemedim” diyerek yeni bir manevra alanı yaratmaya çalışıyorlar.

 

Kimden bahsediyor bu adam demeyin. Şöyle vekil adaylarının yanlarındakilere bakın yeterli. Ha sadece yanındakiler değil. Bir de hariçten gazel okuyanlar var. Onlar ise daha fena. Eğer adaylarla azıcık samimiyetleri varsa, hem uzak durup hem de yönlendirmeye çalışıyorlar. Kendi yalanlarına inanan bu zavallılar aynı yalana başkalarının da inanmasını bekliyorlar.

 

Son dönemde ortaya çıkan bu arkadaşlar özellikle sosyal medyadan karşı gruba da kendince ‘ayar’ vermeye çalışarak siyasi mesajlar paylaşıp, eleştirel paylaşımlarda bulunuyor. Maksat kendi yalanını desteklemek. Bunun yalan olduğunu bilen ve yine de inanan zavallılar ise başka bur araştırma konusu.


Şu bir gerçek ki; bu seçim ülkenin alışılagelmiş dinamiklerini yerinden oynatacak, yeni bir sistemin sancılarını da beraberinde getirecek bir seçim. Ülkemiz güzel günler görecek, orası kesin ama onu biz görebilecek miyiz o başka bir durum. Son bir hafta da iki kez faiz artışına giden Merkez Bankası’nın bu hamlesi ile sürekli yükseliş trendinde olan dövizi durdurmaya çalışması aslında içinde bulunduğumuz durumun kısa özeti. Yani işin daha da anlaşılır durumu, pazarda bir hafta önce aldığımız ürünün bir hafta sonraki fiyatı ne yazık ki neredeyse iki katı. Bu durum tabi ki kimsenin istediği bir durum değil. Ama sandığa giderken bunları da görmezden gelemeyiz. Siyasi düşüncemiz ne olursa olsun, ülke gerçeklerini ve kendi gerçeklerimizi örtüştürerek oy vermemiz gerektiği düşüncesindeyim. Katı sağ-sol tutumumuzu bir kenara bırakmanın zamanı çoktan geldi de geçiyor.

 

Demem o dur ki; ne tutucu tarafımızı ortaya çıkaralım, ne de aşırı özgürlükçü duruşumuzu… Esasen ülkenin geleceğine odaklanıp, 1919’da başlayan kurtuluş mücadelesinin ne şartlarda ve nasıl yapıldığını unutmadan, bugünün de o günden farklı olduğunu da aklımızın bir köşesine yazarak sandığa gidelim. Ne körü körüne Atatürkçü, ne de siyasal İslamcıların dediği kadar Müslüman olalım. Peygamberimiz kadar yapamasak da, Müslümanlığı elden bırakmadan, Atatürk’ün gösterdiği hedefe yürümenin kolaylığını bilelim yeter. Zaten Kur’an-ı Kerim’i anlasak siyasal İslamcılar bu kadar rahat insan kandıramazlar da, neyse o başka bir konu…


Okunma Sayısı : 515
Yapılan Yorumlar
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4859
Dün : 6047
Toplam : 7819659

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri