chp, tekirdağ, haberleri

tekirdağ haberleri

ANGAJMAN KURALLARI UYGULANACAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ANGAJMAN KURALLARI UYGULANACAK
 

CHP gecikmeli Süleymanpaşa 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongrede ki konuşmacıların ortak noktası ise birlik ve beraberlik üzerine idi. İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ise kendilerine yapılan haksızlıkları unutmadıklarını zamanı gelince hepsinin hesabının sorulacağını ifade etti. Yağcıoğlu diğer taraftan Ak Parti'den yapılan açıklamalara ile misli ile karşılık verileceğini aktardı.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ merkez Süleşmanpaşa ilçe kongresi büyük bir katılımla ve coşku içinde yapıldı. Kongreye İl Başkanı Recep Ökten, Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Sülemanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, son dönem milletvekili adaylarından Arzu Mandalı Sucu, Şerafetdin Terzi, eski milletvekili Mehmet Nuri Saygun ve delegelerin tamamına yakını katıldı.
 
ALGI OLUŞTURUYORLAR
Divan Başkanlığına Parti Meclisi üyesi Mehmet Ali Çelebi'nin seçildiği kongrede konuşmacıların tamamına yakını hükümeti ve Cumhurbaşkanı'nın eleştirirken, parti içinde ise birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Milletvekili Emre Küprülü ise Ak Parti'nin istediği anayası için görüşmeyi bıraktıklarını ve hatta masaya bile oturmayacaklarını söyledi. Köprülü, "Bizleri törer destekçisi parti gibi gösterip yeni bir algı operasyonu yapıyorlar. Bizler mi Habur'da çadır mahkemeler kurarak teröristleri davulla zurnayla karşıladık? Bizler mi Oso'da teröristlerle masaya oturduk? Kimse bizi teröre destek veren bir parti konumuna sokamaz ve böyle birşey söz konusu olamaz. Çünkü bizler hiç bir vali ve kaymakama töreristllerin şehir yapılanması sırasında 'görmezden gelin' demedik" dedi. 
 
YEL AYNAYA BAKSIN
Toplantının dikkat çeken konuşmalarından birisini de Merkez ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu yaptı. Yağcıoğlu, "Seçim süreci, delege süreci derken sıkı bir iç seçim geçirdik. Bu seçimler öncesi ve sonrasında yaşananları, bizlere yapılan haksızlıkları ve karalamaları unutmadık. Bunu parti içinde mutlaka görüşeceğiz. Hesabı görülmesi gereken varsa bunları da bir tarafa yazdık zamanı gelince halledeceğiz. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. Üye listelerini kimler nasıl dışarı çıkardı bunların da hesabı sorulacak" dedi. 
CHP'yi 'Apocu' olmakla suçlayan Ak Parti Milletvekili Mustafa Yel'e de seslenen Yağcıoğlu, "Sayın Mustafa Yel eğer bir 'Apocu' görmek istiyorsa aynaya bakması yeterli olacaktır" diye konuştu.
 
MİSLİ İLE KARŞILIK VERİLECEK
Geçirdikleri zorlu sürecin ardından belediye yönetimleri ile iyi bir uyum içinde çalışmak istedikleri, yapacakları çalışmalarda 6 bine yakın parti üyesi de bu sürecin içine katarak katılımcı bir siyaset benimsediklerini ifade eden Yağcıoğlu, "Delge seçimi ve bu süreçte yaşananlar malum. Ancak bu kongrenin ardından daha aktif bir ilçe göreceksiniz. Ak Parti Süleymanpaşa ilçe başkanı açıklamalar yapıyor. Vatandaşımızı yanıltıyorlar bizlere yönelik haksız karalamalarda bulunuyorlar. Bundan sonra ne açıklama yapılırsa kimsenin şüphesi olmasın misli ile k arşılık verilecek. CHP Tekirdağ Merkez Süleymanpaşa ilçe örgütü suskun kalmayacak. Bir taraftan belediyelerle halkın arasında bir köprü olacak, diğer taraftan da yapılan tüm haksız eleştirilere gereken karşılığı verecektir" dedi.
İlker Yağcıoğlu'nun konuşmasının ardından yeni yönetim kurulu delgelere tanıtıldı ve ardından tek liste olan kongrede seçime geçildi. Yağcıoğlu ve listesi delegelerin büyük çoğunluğunun geldiği kongrede yeniden iş başına geldi.
 
Okunma Sayısı : 1874
Yapılan Yorumlar
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2473
Dün : 4781
Toplam : 7139926

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri