chp, tekirdağ, haberleri

tekirdağ haberleri

ANGAJMAN KURALLARI UYGULANACAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ANGAJMAN KURALLARI UYGULANACAK
 

CHP gecikmeli Süleymanpaşa 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongrede ki konuşmacıların ortak noktası ise birlik ve beraberlik üzerine idi. İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ise kendilerine yapılan haksızlıkları unutmadıklarını zamanı gelince hepsinin hesabının sorulacağını ifade etti. Yağcıoğlu diğer taraftan Ak Parti'den yapılan açıklamalara ile misli ile karşılık verileceğini aktardı.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ merkez Süleşmanpaşa ilçe kongresi büyük bir katılımla ve coşku içinde yapıldı. Kongreye İl Başkanı Recep Ökten, Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Sülemanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, son dönem milletvekili adaylarından Arzu Mandalı Sucu, Şerafetdin Terzi, eski milletvekili Mehmet Nuri Saygun ve delegelerin tamamına yakını katıldı.
 
ALGI OLUŞTURUYORLAR
Divan Başkanlığına Parti Meclisi üyesi Mehmet Ali Çelebi'nin seçildiği kongrede konuşmacıların tamamına yakını hükümeti ve Cumhurbaşkanı'nın eleştirirken, parti içinde ise birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Milletvekili Emre Küprülü ise Ak Parti'nin istediği anayası için görüşmeyi bıraktıklarını ve hatta masaya bile oturmayacaklarını söyledi. Köprülü, "Bizleri törer destekçisi parti gibi gösterip yeni bir algı operasyonu yapıyorlar. Bizler mi Habur'da çadır mahkemeler kurarak teröristleri davulla zurnayla karşıladık? Bizler mi Oso'da teröristlerle masaya oturduk? Kimse bizi teröre destek veren bir parti konumuna sokamaz ve böyle birşey söz konusu olamaz. Çünkü bizler hiç bir vali ve kaymakama töreristllerin şehir yapılanması sırasında 'görmezden gelin' demedik" dedi. 
 
YEL AYNAYA BAKSIN
Toplantının dikkat çeken konuşmalarından birisini de Merkez ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu yaptı. Yağcıoğlu, "Seçim süreci, delege süreci derken sıkı bir iç seçim geçirdik. Bu seçimler öncesi ve sonrasında yaşananları, bizlere yapılan haksızlıkları ve karalamaları unutmadık. Bunu parti içinde mutlaka görüşeceğiz. Hesabı görülmesi gereken varsa bunları da bir tarafa yazdık zamanı gelince halledeceğiz. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. Üye listelerini kimler nasıl dışarı çıkardı bunların da hesabı sorulacak" dedi. 
CHP'yi 'Apocu' olmakla suçlayan Ak Parti Milletvekili Mustafa Yel'e de seslenen Yağcıoğlu, "Sayın Mustafa Yel eğer bir 'Apocu' görmek istiyorsa aynaya bakması yeterli olacaktır" diye konuştu.
 
MİSLİ İLE KARŞILIK VERİLECEK
Geçirdikleri zorlu sürecin ardından belediye yönetimleri ile iyi bir uyum içinde çalışmak istedikleri, yapacakları çalışmalarda 6 bine yakın parti üyesi de bu sürecin içine katarak katılımcı bir siyaset benimsediklerini ifade eden Yağcıoğlu, "Delge seçimi ve bu süreçte yaşananlar malum. Ancak bu kongrenin ardından daha aktif bir ilçe göreceksiniz. Ak Parti Süleymanpaşa ilçe başkanı açıklamalar yapıyor. Vatandaşımızı yanıltıyorlar bizlere yönelik haksız karalamalarda bulunuyorlar. Bundan sonra ne açıklama yapılırsa kimsenin şüphesi olmasın misli ile k arşılık verilecek. CHP Tekirdağ Merkez Süleymanpaşa ilçe örgütü suskun kalmayacak. Bir taraftan belediyelerle halkın arasında bir köprü olacak, diğer taraftan da yapılan tüm haksız eleştirilere gereken karşılığı verecektir" dedi.
İlker Yağcıoğlu'nun konuşmasının ardından yeni yönetim kurulu delgelere tanıtıldı ve ardından tek liste olan kongrede seçime geçildi. Yağcıoğlu ve listesi delegelerin büyük çoğunluğunun geldiği kongrede yeniden iş başına geldi.
 
Okunma Sayısı : 1983
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 817
Dün : 5221
Toplam : 7672587

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri