chp, tekirdağ, haberleri

tekirdağ haberleri

ANGAJMAN KURALLARI UYGULANACAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ANGAJMAN KURALLARI UYGULANACAK
 

CHP gecikmeli Süleymanpaşa 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongrede ki konuşmacıların ortak noktası ise birlik ve beraberlik üzerine idi. İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ise kendilerine yapılan haksızlıkları unutmadıklarını zamanı gelince hepsinin hesabının sorulacağını ifade etti. Yağcıoğlu diğer taraftan Ak Parti'den yapılan açıklamalara ile misli ile karşılık verileceğini aktardı.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ merkez Süleşmanpaşa ilçe kongresi büyük bir katılımla ve coşku içinde yapıldı. Kongreye İl Başkanı Recep Ökten, Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Sülemanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, son dönem milletvekili adaylarından Arzu Mandalı Sucu, Şerafetdin Terzi, eski milletvekili Mehmet Nuri Saygun ve delegelerin tamamına yakını katıldı.
 
ALGI OLUŞTURUYORLAR
Divan Başkanlığına Parti Meclisi üyesi Mehmet Ali Çelebi'nin seçildiği kongrede konuşmacıların tamamına yakını hükümeti ve Cumhurbaşkanı'nın eleştirirken, parti içinde ise birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Milletvekili Emre Küprülü ise Ak Parti'nin istediği anayası için görüşmeyi bıraktıklarını ve hatta masaya bile oturmayacaklarını söyledi. Köprülü, "Bizleri törer destekçisi parti gibi gösterip yeni bir algı operasyonu yapıyorlar. Bizler mi Habur'da çadır mahkemeler kurarak teröristleri davulla zurnayla karşıladık? Bizler mi Oso'da teröristlerle masaya oturduk? Kimse bizi teröre destek veren bir parti konumuna sokamaz ve böyle birşey söz konusu olamaz. Çünkü bizler hiç bir vali ve kaymakama töreristllerin şehir yapılanması sırasında 'görmezden gelin' demedik" dedi. 
 
YEL AYNAYA BAKSIN
Toplantının dikkat çeken konuşmalarından birisini de Merkez ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu yaptı. Yağcıoğlu, "Seçim süreci, delege süreci derken sıkı bir iç seçim geçirdik. Bu seçimler öncesi ve sonrasında yaşananları, bizlere yapılan haksızlıkları ve karalamaları unutmadık. Bunu parti içinde mutlaka görüşeceğiz. Hesabı görülmesi gereken varsa bunları da bir tarafa yazdık zamanı gelince halledeceğiz. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. Üye listelerini kimler nasıl dışarı çıkardı bunların da hesabı sorulacak" dedi. 
CHP'yi 'Apocu' olmakla suçlayan Ak Parti Milletvekili Mustafa Yel'e de seslenen Yağcıoğlu, "Sayın Mustafa Yel eğer bir 'Apocu' görmek istiyorsa aynaya bakması yeterli olacaktır" diye konuştu.
 
MİSLİ İLE KARŞILIK VERİLECEK
Geçirdikleri zorlu sürecin ardından belediye yönetimleri ile iyi bir uyum içinde çalışmak istedikleri, yapacakları çalışmalarda 6 bine yakın parti üyesi de bu sürecin içine katarak katılımcı bir siyaset benimsediklerini ifade eden Yağcıoğlu, "Delge seçimi ve bu süreçte yaşananlar malum. Ancak bu kongrenin ardından daha aktif bir ilçe göreceksiniz. Ak Parti Süleymanpaşa ilçe başkanı açıklamalar yapıyor. Vatandaşımızı yanıltıyorlar bizlere yönelik haksız karalamalarda bulunuyorlar. Bundan sonra ne açıklama yapılırsa kimsenin şüphesi olmasın misli ile k arşılık verilecek. CHP Tekirdağ Merkez Süleymanpaşa ilçe örgütü suskun kalmayacak. Bir taraftan belediyelerle halkın arasında bir köprü olacak, diğer taraftan da yapılan tüm haksız eleştirilere gereken karşılığı verecektir" dedi.
İlker Yağcıoğlu'nun konuşmasının ardından yeni yönetim kurulu delgelere tanıtıldı ve ardından tek liste olan kongrede seçime geçildi. Yağcıoğlu ve listesi delegelerin büyük çoğunluğunun geldiği kongrede yeniden iş başına geldi.
 
Okunma Sayısı : 1782
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2215
Dün : 3620
Toplam : 6762978

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri