asyaport, ahmet soyuer, süleymanpaşa

tekirdağ haberleri

SOYUER’DEN AÇIKLAMA

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SOYUER’DEN AÇIKLAMA

 

 

Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, bir basın toplantısı yaparak liman yatırımlarının kasıtlı bir şekilde durdurulduğunu iddia etti. Soyuer, “Yatırımlarımızla kente ne kadar katkıda bulunduğumuzu geçtiğimiz aylarda kamuoyu ile paylaştık. Şimdi bu kente daha fazla katkımız olsun istiyoruz. Yapacağımız yeni yatırımı kasıtlı olarak engelliyorlar. Bu konuda uyarı yapmama rağmen kimseye kendimizi dinletemedik” dedi.


BİNLERCE KİŞİYE SMS

Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, 700 kişiye ek iş imkânı sağlayacak liman büyütme projesinin Süleymanpaşa Belediyesi tarafından durdurulmak istendiği gerekçesi ile limana iş başvurusu yapan 6 bin kişiye bir bildiri gönderdi. Bu bildirinin ardından ise tartışmalar başladı. Bildiride niçin işe alınmadıkları ise gerekçeli olarak anlatıldı. Projeleri Süleymanpaşa Belediyesi’nin geciktirdiği iddia edildi. Yeni yapılan liman binasında gazetecileri bilgilendiren Soyuer, niçin iş başvurusunda bulunanlara böyle bir bildiriyi attığını detaylı olarak anlattı.


KASITLI DAVRANIŞLARDAN YARALANDIM

Soyuer, “Yeni yatırımlarımızla ilgili Süleymanpaşa Belediyesi’nde yaşanan olumsuzlukları sizlerle paylaşmak istedim. Bu bilgilendirmenin siyasetle hiçbir ilgisi yok. Bunun özellikle altını çiziyorum. Zamanlama açısında öyle algılanabilir ama konu tamamen siyasetin dışındadır. Benim bir partinin yandaşı veya karşıtı olmam söz konusu olmayıp amacım kişisel yanlışların duyurulmasından ibarettir.  Aktif iş hayatından ayrılmadan önce yatırımları biran önce gerçekleştirmeyi gayret ederken ilçemin seçilmiş yöneticilerinin bazılarının hasmane davranışları beni yaralamıştır” dedi.


ÇAKIR’I ŞİKAYET ETTİ

Soyuer açıklamasında “Gücümü haklı olmaktan alarak bu hasım olan insanların koyduğu engelleri hiç kuşkunuz olmasın aşarım.  Kendi ilçemin yerel seçilmişlerinin bazılarının bozduğu moralim ve yatırımlarının gecikmesi sebebiyle kaybedilecek zamanın bedelini iş aş, gelecek bekleyen insanlar ödeyecektir. Süleymanpaşa’da iş yapmak isteyen insanların kâbusu olan Berkay Çakır’ı duygusal olarak garezle hareket ettiği için ocak ayında şikayet ettim. Şayet şikâyet değerlendirilir ve müfettiş görevlendirilirse İlhan İmrak’ı da şikâyetime ilave edeceğim” dedi.


ATATÜRK’Ü DİNLEMEDİKLERİ İÇİN

Soyuer, “Bunları niçin topluma ve idareye şikâyet ediyorum. Dilsiz şeytan olmamak için, Bildikleri yaşadıkları duygusal engelleri ifade etmekten çekinen iş insanlarının haline tercüman olmak için, Çocuklarına torunlarına damatlarına gelinlerine iş bulmak için çırpınan aileleri aydınlatmak için, Şirketimize iş müracaatında bulunan insanların vebalini taşımamak için, Bilimi hakkı hukuku tanımadıkları için, Atatürkçü geçinip Atatürk’ü özünde dinlemedikleri için şikayet ediyorum. Şehrimizin bilerek yaşanabilir bir Tekirdağ planlamasını biran evvel yerel yönetimlerden yapmaları yerel yönetimlerden beklentimdir” dedi.


Okunma Sayısı : 1388
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3998
Dün : 4946
Toplam : 8634444

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri