büyükşehir, tekirdağ, soylu, hayrabolu

tekirdağ haberleri

SOYLU MAHALLESİ’NE ATATÜRK ANITI

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SOYLU MAHALLESİ’NE ATATÜRK ANITI

 

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Hayrabolu ilçesinde Mustafa Kemal Atatürk Anıtı’nın açılış töreni gerçekleştirildi.

 

Hayrabolu’nun Soylu Mahallesinde gerçekleşen törene Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, TESKİ Genel Müdür Vekili Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, Soylu Mahalle Muhtarı Osman Seyrel ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Törende açılış konuşmasını Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu gerçekleştirdi.  Altayoğlu konuşmasında vermiş olduğu desteklerden dolayı Başkan Kadir Albayrak’a teşekkür ederek, “Hayrabolu’da eksiklikler çoktu fakat çalışmalarımız neticesinde bu eksiklikler giderildi. Kırsaldan mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin daha da gelişmesi için her şeyin en iyisini yaptık. Aynı anlayış ile görevimize devam edeceğiz. Ben, Atatürk Anıtı’nı bize kazandıran Başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olmak üzere emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Büyük Atatürk’ün aştığı yolda, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Bu memleketi üreten çiftçiler ile üreten sanayiciler ile tekrar kalkındıracağız.” dedi.

 

“ATATÜRK’EBORCUMUZ BİTMEZ”

Fehmi Altayoğlu’nun ardından kürsüye konuşmasını yapmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak takdim edildi. Başkan Albayrak konuşmasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe merkezleri ile kırsal mahallelerde Atatürk anıtları ve Atatürk büstler inşa ettiklerini belirterek, “Vatanımızı kurtaran, bu güzel yurdu bizlere armağan eden ve cumhuriyetimizi kuran Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e vefa borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Ancak devraldığımız bu mirasın ne kadar büyük olduğunun bilinciyle Atamızın hatırasını caddelerimizde, meydanlarımızda, parklarımızda, inşa ettiğimiz okul, kapalı spor salonu ve kültür merkezlerinde yaşatıyoruz. Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz Atatürk Anıtının manevi değeri çok büyük. Çocuklarımız ve gençlerimiz, anıtı gördükten sonra Atamızı hatırlayacak ve yâd edecekler. Atatürk sevgisi, yüce Türk milletinin kalbinde her zaman var olmaya devam edecek ve yurtsever halkımız var olduğu müddetçe de Türkiye Cumhuriyeti ile Atamızın ilke ve devrimleri ilelebet yaşayacak. Atatürk’ün, “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır,” sözünden yola çıkarak, görevimizi en iyi şekilde yapma idealiyle hareket ediyoruz. Göreve geldiğimiz tarihten bu yana Hayrabolu ilçemizde önemli projeler gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Hayrabolu ilçemizde Atatürk Kapalı Spor Salonu’nu hizmete sunduk. TESKİ bünyesinde gerek Hayrabolu ilçe merkezinde ve gerekse kırsal mahallerimizde büyük altyapı yatırımları yaptık. Tüm bu hizmetlerimiz artarak devam edecek. Hayrabolu ilçemizde Kırsal Kalkınmayı Destekleme projemiz kapsamında da önemli çalışmalarımız oldu. Tekirdağ’ı tarım ve hayvancılığın merkezi haline getirme konusunda kararlıyız. Büyükşehir Belediyemizin ilk 5 yıllık hizmet dönemini proje ve yatırımlarla dolu dolu geçirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Elbette bu başarıların gerçek mimarı 11 ilçemizin belediye başkanları, Büyükşehir Belediye Meclisimiz ve en büyük destekçimiz olan halkımızdır. Sizden aldığımız güçle her zaman daha iyisini yapma idealiyle var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.


Soylu Mahallesi Atatürk Anıtı Açılış Töreni yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi ile son buldu. Törenin ardından vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kadir Albayrak, kendilerine Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan doğa dostu bez torbaları hediye etti.


Okunma Sayısı : 1078
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3394
Dün : 8256
Toplam : 9025723

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri