siyasi, politika, tekirdağ

tekirdağ haberleri

SİYASİ MANEVRALAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SİYASİ MANEVRALAR


Malum artık son düzlüğe girdik. Herkes eteğindeki taşları dökmeye başladı. Ve özellikle siyasette yer edinmeye çalışanlar ederinden fazla kendini göstererek koltuk kapmaya çalışıyor. Ancak siyaset öyle bir şey ki, koltuk kapayım derken, kendi mevcut koltuğundan da ederler insanı, anlamazsın bile..

 

Söylemek istediğim aslında tecrübe ile sabit. Bu güne kadar hiç yanılmadım, yanılacağımı da sanmıyorum. Bu günlerde ciddi adamların, ciddi sohbetlerine tanık oluyorum. Hatta söyleyenlere bakıyorum gerçekten önemli insanlar ama söyledikleri siyasi manevralar artık tutmuyor. Tutmayacak da.

 

Geçtiğimiz yıllarda kentin ‘BARONLARI’ siyasetteki oyuncuları belirler ve kendi gölgelerinde gerek belediye başkanlığı, gerekse milletvekilliği, hatta meclis üyeliği yapmalarını isterlerdi. Genellikle de bu böyle olurdu. Tabi bu baronlar hiçbir zaman Tekirdağ’ın gelişimine de izin vermezlerdi. Halen de bunun için çırpınıp, buldukları tetikçilerle kente gelecek yatırımların ve yatırımcıların da önünü kesmeye çalışmaktadırlar. Bazıları buna vatan-millet aşkına karşı çıktıklarını sanırlar ancak hizmet ettikleri aslında bu baronlardan başkaları değildir.

 

Baronlardan bahsederken, kendini siyasi olarak ‘kazanmış’ görebilen arkadaşlar şimdi siyasi baronluğa soyunmuş görüyorum. Yanlışların en büyüğünü yaparak ne denli kendilerine ve partilerine zarar verdiklerini görmemek için de ısrar ederler. Hatta çok doğru yaptıklarını da söyleyebilirler ısrarla. Ama görmedikleri bir durum var. Siyaset kaygan bir zemin ve halen bu kaygan zemin üzerinde mümkün olduğunca çok hareket etmeye çalışıyorlar.

 

Yani demem o ki; Her partinin il ilçe kongreleri tamamlandı. Büyük bir azimle herkes seçim çalışmalarına başladı. Herkes sosyal medyadan boy boy fotolarla yaptıkları çalışmaları aktarıp oy toplama gayretinde. Bölgemizde siyasi dengelerin de değişeceği bir seçime doğru ilerliyoruz. Herkes bu değişim sürecini kendi lehine çevirebilmek için var gücüyle çalışıyor. İşte tam bu noktada ‘hata’ yapmayan ciddi anlamda avantajlı olacaktır. Farkındaysanız herhangi bir siyasi parti ismi gündeme getirmeden yazımı kaleme alıyorum. Çünkü kimse hedef değil. Hedefte olanlar farklı onları ilerleyen zamanlarda dile getireceğiz. Benim söylemek istediğim bunca seçim geçirmiş ve analiz etmiş birisi olarak etrafı kuşatılmış il ilçe başkanlarından olmayın. Etrafı kuşatılmış belediye başkanlarından olmayın.

 

Kraldan çok kralcı olanlar var ki; onları zaten kendi haline bırakın. Dikkat ettiniz se, her gün sosyal medyadan sanki yıllarını siyasete vermiş AKİL adamlar gibi kendini tecrübe sahibi zanneden bir sürü yer edinmeye çalışan ‘saray soytarısı’ ortalarda geziniyor. Sanki kendileri sütten çıkmış ak kaşık gibi var güçleri ile parti içi muhalefet yaptıklarını zannederek yazdıklarının aslında ilk önce kendilerine zarar verdiğinin farkında bile değiller. Bu tipler genellikle parti içinde istedikleri yerleri bulamamış, gerek siyasi gerekse ekonomik olarak yeterli ‘avantayı’ kapamamış tiplerdir. Ama merak edilmesin ki, vatandaş artık bunların hiçbirini yemiyor. Aslında vatandaşın bir şeyi daha yememesi gerekiyor. Özellikle sosyal medyada siyasi liderlerle ilgili bir sürü abuk-sabuk görseller ve sözler yazılıp çiziliyor. Bunların ilk önce doğruluğuna bakarak karar verin. Çünkü çoğunun ‘feyk’ (aldatmaca) olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bu nedenle FEYK aday adaylarına da dikkat edin. Her dönem kendini ön plana çıkarıp İstanbullarda Genel Başkan Yardımcıları ile ilçe belediye başkanlığı için pazarlık yapanlar bile var. Benden söylemesi, her şeyden haberimiz var. Kimse kapalı kapılar arkasında yaptıkları hamlelerden kimsenin haberi yokmuş gibi davranmasın. Biliyoruz, haberiniz olsun….


Okunma Sayısı : 295
Yapılan Yorumlar
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
 • Hayrabolu’da TETUS Açılışı Törenle Gerçekleştirildi
  Ulaşım alanında yaptığı hizmetlerle Tekirdağlı vatandaşların hayatını kolaylaştıran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
 • TEKİRA'YA YENİ MARKALAR
  Trakya’nın en büyük AVM’si Tekira, 9 yıldır bölgeye değer katmaya ve yepyeni markaları ile büyümeye devam ediyor.
 • VALİ TEBRİK ETTİ
  Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Marmaraereğlisi Belediyespor bayan basketbol takımını tebrik etti.
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2285
Dün : 9367
Toplam : 6208699

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri