siyasi, politika, tekirdağ

tekirdağ haberleri

SİYASİ MANEVRALAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SİYASİ MANEVRALAR


Malum artık son düzlüğe girdik. Herkes eteğindeki taşları dökmeye başladı. Ve özellikle siyasette yer edinmeye çalışanlar ederinden fazla kendini göstererek koltuk kapmaya çalışıyor. Ancak siyaset öyle bir şey ki, koltuk kapayım derken, kendi mevcut koltuğundan da ederler insanı, anlamazsın bile..

 

Söylemek istediğim aslında tecrübe ile sabit. Bu güne kadar hiç yanılmadım, yanılacağımı da sanmıyorum. Bu günlerde ciddi adamların, ciddi sohbetlerine tanık oluyorum. Hatta söyleyenlere bakıyorum gerçekten önemli insanlar ama söyledikleri siyasi manevralar artık tutmuyor. Tutmayacak da.

 

Geçtiğimiz yıllarda kentin ‘BARONLARI’ siyasetteki oyuncuları belirler ve kendi gölgelerinde gerek belediye başkanlığı, gerekse milletvekilliği, hatta meclis üyeliği yapmalarını isterlerdi. Genellikle de bu böyle olurdu. Tabi bu baronlar hiçbir zaman Tekirdağ’ın gelişimine de izin vermezlerdi. Halen de bunun için çırpınıp, buldukları tetikçilerle kente gelecek yatırımların ve yatırımcıların da önünü kesmeye çalışmaktadırlar. Bazıları buna vatan-millet aşkına karşı çıktıklarını sanırlar ancak hizmet ettikleri aslında bu baronlardan başkaları değildir.

 

Baronlardan bahsederken, kendini siyasi olarak ‘kazanmış’ görebilen arkadaşlar şimdi siyasi baronluğa soyunmuş görüyorum. Yanlışların en büyüğünü yaparak ne denli kendilerine ve partilerine zarar verdiklerini görmemek için de ısrar ederler. Hatta çok doğru yaptıklarını da söyleyebilirler ısrarla. Ama görmedikleri bir durum var. Siyaset kaygan bir zemin ve halen bu kaygan zemin üzerinde mümkün olduğunca çok hareket etmeye çalışıyorlar.

 

Yani demem o ki; Her partinin il ilçe kongreleri tamamlandı. Büyük bir azimle herkes seçim çalışmalarına başladı. Herkes sosyal medyadan boy boy fotolarla yaptıkları çalışmaları aktarıp oy toplama gayretinde. Bölgemizde siyasi dengelerin de değişeceği bir seçime doğru ilerliyoruz. Herkes bu değişim sürecini kendi lehine çevirebilmek için var gücüyle çalışıyor. İşte tam bu noktada ‘hata’ yapmayan ciddi anlamda avantajlı olacaktır. Farkındaysanız herhangi bir siyasi parti ismi gündeme getirmeden yazımı kaleme alıyorum. Çünkü kimse hedef değil. Hedefte olanlar farklı onları ilerleyen zamanlarda dile getireceğiz. Benim söylemek istediğim bunca seçim geçirmiş ve analiz etmiş birisi olarak etrafı kuşatılmış il ilçe başkanlarından olmayın. Etrafı kuşatılmış belediye başkanlarından olmayın.

 

Kraldan çok kralcı olanlar var ki; onları zaten kendi haline bırakın. Dikkat ettiniz se, her gün sosyal medyadan sanki yıllarını siyasete vermiş AKİL adamlar gibi kendini tecrübe sahibi zanneden bir sürü yer edinmeye çalışan ‘saray soytarısı’ ortalarda geziniyor. Sanki kendileri sütten çıkmış ak kaşık gibi var güçleri ile parti içi muhalefet yaptıklarını zannederek yazdıklarının aslında ilk önce kendilerine zarar verdiğinin farkında bile değiller. Bu tipler genellikle parti içinde istedikleri yerleri bulamamış, gerek siyasi gerekse ekonomik olarak yeterli ‘avantayı’ kapamamış tiplerdir. Ama merak edilmesin ki, vatandaş artık bunların hiçbirini yemiyor. Aslında vatandaşın bir şeyi daha yememesi gerekiyor. Özellikle sosyal medyada siyasi liderlerle ilgili bir sürü abuk-sabuk görseller ve sözler yazılıp çiziliyor. Bunların ilk önce doğruluğuna bakarak karar verin. Çünkü çoğunun ‘feyk’ (aldatmaca) olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bu nedenle FEYK aday adaylarına da dikkat edin. Her dönem kendini ön plana çıkarıp İstanbullarda Genel Başkan Yardımcıları ile ilçe belediye başkanlığı için pazarlık yapanlar bile var. Benden söylemesi, her şeyden haberimiz var. Kimse kapalı kapılar arkasında yaptıkları hamlelerden kimsenin haberi yokmuş gibi davranmasın. Biliyoruz, haberiniz olsun….


Okunma Sayısı : 457
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 700
Dün : 5867
Toplam : 6771573

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri