siyasi, politika, tekirdağ

tekirdağ haberleri

SİYASİ MANEVRALAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SİYASİ MANEVRALAR


Malum artık son düzlüğe girdik. Herkes eteğindeki taşları dökmeye başladı. Ve özellikle siyasette yer edinmeye çalışanlar ederinden fazla kendini göstererek koltuk kapmaya çalışıyor. Ancak siyaset öyle bir şey ki, koltuk kapayım derken, kendi mevcut koltuğundan da ederler insanı, anlamazsın bile..

 

Söylemek istediğim aslında tecrübe ile sabit. Bu güne kadar hiç yanılmadım, yanılacağımı da sanmıyorum. Bu günlerde ciddi adamların, ciddi sohbetlerine tanık oluyorum. Hatta söyleyenlere bakıyorum gerçekten önemli insanlar ama söyledikleri siyasi manevralar artık tutmuyor. Tutmayacak da.

 

Geçtiğimiz yıllarda kentin ‘BARONLARI’ siyasetteki oyuncuları belirler ve kendi gölgelerinde gerek belediye başkanlığı, gerekse milletvekilliği, hatta meclis üyeliği yapmalarını isterlerdi. Genellikle de bu böyle olurdu. Tabi bu baronlar hiçbir zaman Tekirdağ’ın gelişimine de izin vermezlerdi. Halen de bunun için çırpınıp, buldukları tetikçilerle kente gelecek yatırımların ve yatırımcıların da önünü kesmeye çalışmaktadırlar. Bazıları buna vatan-millet aşkına karşı çıktıklarını sanırlar ancak hizmet ettikleri aslında bu baronlardan başkaları değildir.

 

Baronlardan bahsederken, kendini siyasi olarak ‘kazanmış’ görebilen arkadaşlar şimdi siyasi baronluğa soyunmuş görüyorum. Yanlışların en büyüğünü yaparak ne denli kendilerine ve partilerine zarar verdiklerini görmemek için de ısrar ederler. Hatta çok doğru yaptıklarını da söyleyebilirler ısrarla. Ama görmedikleri bir durum var. Siyaset kaygan bir zemin ve halen bu kaygan zemin üzerinde mümkün olduğunca çok hareket etmeye çalışıyorlar.

 

Yani demem o ki; Her partinin il ilçe kongreleri tamamlandı. Büyük bir azimle herkes seçim çalışmalarına başladı. Herkes sosyal medyadan boy boy fotolarla yaptıkları çalışmaları aktarıp oy toplama gayretinde. Bölgemizde siyasi dengelerin de değişeceği bir seçime doğru ilerliyoruz. Herkes bu değişim sürecini kendi lehine çevirebilmek için var gücüyle çalışıyor. İşte tam bu noktada ‘hata’ yapmayan ciddi anlamda avantajlı olacaktır. Farkındaysanız herhangi bir siyasi parti ismi gündeme getirmeden yazımı kaleme alıyorum. Çünkü kimse hedef değil. Hedefte olanlar farklı onları ilerleyen zamanlarda dile getireceğiz. Benim söylemek istediğim bunca seçim geçirmiş ve analiz etmiş birisi olarak etrafı kuşatılmış il ilçe başkanlarından olmayın. Etrafı kuşatılmış belediye başkanlarından olmayın.

 

Kraldan çok kralcı olanlar var ki; onları zaten kendi haline bırakın. Dikkat ettiniz se, her gün sosyal medyadan sanki yıllarını siyasete vermiş AKİL adamlar gibi kendini tecrübe sahibi zanneden bir sürü yer edinmeye çalışan ‘saray soytarısı’ ortalarda geziniyor. Sanki kendileri sütten çıkmış ak kaşık gibi var güçleri ile parti içi muhalefet yaptıklarını zannederek yazdıklarının aslında ilk önce kendilerine zarar verdiğinin farkında bile değiller. Bu tipler genellikle parti içinde istedikleri yerleri bulamamış, gerek siyasi gerekse ekonomik olarak yeterli ‘avantayı’ kapamamış tiplerdir. Ama merak edilmesin ki, vatandaş artık bunların hiçbirini yemiyor. Aslında vatandaşın bir şeyi daha yememesi gerekiyor. Özellikle sosyal medyada siyasi liderlerle ilgili bir sürü abuk-sabuk görseller ve sözler yazılıp çiziliyor. Bunların ilk önce doğruluğuna bakarak karar verin. Çünkü çoğunun ‘feyk’ (aldatmaca) olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bu nedenle FEYK aday adaylarına da dikkat edin. Her dönem kendini ön plana çıkarıp İstanbullarda Genel Başkan Yardımcıları ile ilçe belediye başkanlığı için pazarlık yapanlar bile var. Benden söylemesi, her şeyden haberimiz var. Kimse kapalı kapılar arkasında yaptıkları hamlelerden kimsenin haberi yokmuş gibi davranmasın. Biliyoruz, haberiniz olsun….


Okunma Sayısı : 532
Yapılan Yorumlar
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2415
Dün : 4781
Toplam : 7139868

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri