siyasi, politika, tekirdağ

tekirdağ haberleri

SİYASİ MANEVRALAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SİYASİ MANEVRALAR


Malum artık son düzlüğe girdik. Herkes eteğindeki taşları dökmeye başladı. Ve özellikle siyasette yer edinmeye çalışanlar ederinden fazla kendini göstererek koltuk kapmaya çalışıyor. Ancak siyaset öyle bir şey ki, koltuk kapayım derken, kendi mevcut koltuğundan da ederler insanı, anlamazsın bile..

 

Söylemek istediğim aslında tecrübe ile sabit. Bu güne kadar hiç yanılmadım, yanılacağımı da sanmıyorum. Bu günlerde ciddi adamların, ciddi sohbetlerine tanık oluyorum. Hatta söyleyenlere bakıyorum gerçekten önemli insanlar ama söyledikleri siyasi manevralar artık tutmuyor. Tutmayacak da.

 

Geçtiğimiz yıllarda kentin ‘BARONLARI’ siyasetteki oyuncuları belirler ve kendi gölgelerinde gerek belediye başkanlığı, gerekse milletvekilliği, hatta meclis üyeliği yapmalarını isterlerdi. Genellikle de bu böyle olurdu. Tabi bu baronlar hiçbir zaman Tekirdağ’ın gelişimine de izin vermezlerdi. Halen de bunun için çırpınıp, buldukları tetikçilerle kente gelecek yatırımların ve yatırımcıların da önünü kesmeye çalışmaktadırlar. Bazıları buna vatan-millet aşkına karşı çıktıklarını sanırlar ancak hizmet ettikleri aslında bu baronlardan başkaları değildir.

 

Baronlardan bahsederken, kendini siyasi olarak ‘kazanmış’ görebilen arkadaşlar şimdi siyasi baronluğa soyunmuş görüyorum. Yanlışların en büyüğünü yaparak ne denli kendilerine ve partilerine zarar verdiklerini görmemek için de ısrar ederler. Hatta çok doğru yaptıklarını da söyleyebilirler ısrarla. Ama görmedikleri bir durum var. Siyaset kaygan bir zemin ve halen bu kaygan zemin üzerinde mümkün olduğunca çok hareket etmeye çalışıyorlar.

 

Yani demem o ki; Her partinin il ilçe kongreleri tamamlandı. Büyük bir azimle herkes seçim çalışmalarına başladı. Herkes sosyal medyadan boy boy fotolarla yaptıkları çalışmaları aktarıp oy toplama gayretinde. Bölgemizde siyasi dengelerin de değişeceği bir seçime doğru ilerliyoruz. Herkes bu değişim sürecini kendi lehine çevirebilmek için var gücüyle çalışıyor. İşte tam bu noktada ‘hata’ yapmayan ciddi anlamda avantajlı olacaktır. Farkındaysanız herhangi bir siyasi parti ismi gündeme getirmeden yazımı kaleme alıyorum. Çünkü kimse hedef değil. Hedefte olanlar farklı onları ilerleyen zamanlarda dile getireceğiz. Benim söylemek istediğim bunca seçim geçirmiş ve analiz etmiş birisi olarak etrafı kuşatılmış il ilçe başkanlarından olmayın. Etrafı kuşatılmış belediye başkanlarından olmayın.

 

Kraldan çok kralcı olanlar var ki; onları zaten kendi haline bırakın. Dikkat ettiniz se, her gün sosyal medyadan sanki yıllarını siyasete vermiş AKİL adamlar gibi kendini tecrübe sahibi zanneden bir sürü yer edinmeye çalışan ‘saray soytarısı’ ortalarda geziniyor. Sanki kendileri sütten çıkmış ak kaşık gibi var güçleri ile parti içi muhalefet yaptıklarını zannederek yazdıklarının aslında ilk önce kendilerine zarar verdiğinin farkında bile değiller. Bu tipler genellikle parti içinde istedikleri yerleri bulamamış, gerek siyasi gerekse ekonomik olarak yeterli ‘avantayı’ kapamamış tiplerdir. Ama merak edilmesin ki, vatandaş artık bunların hiçbirini yemiyor. Aslında vatandaşın bir şeyi daha yememesi gerekiyor. Özellikle sosyal medyada siyasi liderlerle ilgili bir sürü abuk-sabuk görseller ve sözler yazılıp çiziliyor. Bunların ilk önce doğruluğuna bakarak karar verin. Çünkü çoğunun ‘feyk’ (aldatmaca) olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bu nedenle FEYK aday adaylarına da dikkat edin. Her dönem kendini ön plana çıkarıp İstanbullarda Genel Başkan Yardımcıları ile ilçe belediye başkanlığı için pazarlık yapanlar bile var. Benden söylemesi, her şeyden haberimiz var. Kimse kapalı kapılar arkasında yaptıkları hamlelerden kimsenin haberi yokmuş gibi davranmasın. Biliyoruz, haberiniz olsun….


Okunma Sayısı : 634
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 792
Dün : 4691
Toplam : 7667341

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri