siyaset, polikita, tekirdağ, analiz

tekirdağ haberleri

SİYASİ ANALİZ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SİYASİ ANALİZ


Meğer ne çok da siyasi bilirkişi varmış memlekette inanılır gibi değil. Herkes sıralamasını yaptı bitirdi bile. Kimin milletvekili olacağına çoktan karar verildi. Ama sonunda neden hep hüsran oluyor bu boş muhabbetler anlamış değilim.


Ya bilerek konuşun, ya da sırf sohbette söz sahibi olabilmek için karnınızdan konuşmayın. Yalandan siyasi analizlerle kafaları bulandırmayın. Belli ki bu erken seçimde toplamda yaklaşık 150 aday adayının içinden sadece 7 tanesi Tekirdağ’ı temsilen Ankara’da olacaklar. Bunu da belirleyecek olan siyasi partilerin Genel Merkezlerindeki ‘ağa babalar’ olacak. Yani yırtmayın kendinizi…


Her köşede malum bu zamanlarda SEÇİM LOTO  devreye girer ve bu süreç içinde kesin liste açıklanana kadar da aday adaylarının hepsi kesin seçilecek sıradadır. Ben başka taraflarımla gülerken, ciddi ciddi buna inananlarda var olduğunu görmek üzüyor insanı. Herkesin Ankara’da mutlaka bir ‘tanıdığı’ var. Bunu kimse inkar edemez.

 

Sorarlarsa, “Genel Merkezle konuştum, sıralamam tamam” diyerek Tekirdağ’a dönen onlarca aday adayı var. Herkes kendine göre güçlü. Ama liste dışında kalınca genellikle de son anda birileri ona engel olmuş oluyor. Oysa yok öle bir şey. İnanmayın böle söyleyenlere. Hepsi uydurulmuş ve inandırılmak üzere kurulan yalanlar olarak görebiliriz.

Tabi bir de bu arkadaşlara ‘GAZ’ veren siyasi RANTÇILAR ortalara çıkıyor. Her birinin etrafında birkaç tane bunlardan görmek mümkün. Daha iki seçim önce küfür ettikleri adamın çevresinde SAYIN VEKİLİM diye gezmeye başladılar bile. Ya acele etmeyin adam bir vekil olsun da ondan sonra VEKİLİM dersiniz uzata uzata… Yağlarınızı bu kadar çabuk bitirmeyin. Daha çok lazım olacak. Belki de vekilim dediğiniz adam aday olamayacak başkasına söylemek zorunda kalacaksınız. Yağın hepsini birden tüketmeyin. Olmanı bir önümüzdeki seçimlerde BAŞKANIM diye ardından gezeceksiniz. Ayrıca yağ oranına dikkat edin fazlası göze batıyor.


Bir de olaya bizim sektörden bakalım. Seçim dönemleri ortaya çıkan GAZETECİ arkadaşlar da biz emek verenlerden daha çok rağbet görmek için ciddi derecede yırtınıyorlar. Bu tiplere aday adayı arkadaşların dikkat etmesini önemli rica ediyorum. Bir de ayrıca bunların içinde kendince siyasi analiz yaparak AYAR vermeye çalışanlar var ki; onlar sinemalardaki komedi filmlerinden daha komik geliyor bana. Çünkü hiçbir kimse tarafından dikkate alınmadıkları halde kendilerini üst makamlarda YÖNLENDİRİCİ vasfında görüyorlar. Çok komik. Bu sözüm sektörde emek veren arkadaşlarıma kesinlikle değil. Gelişime ayak uyduruk yeni projelerle ortaya çıkan arkadaşlarımı da kutluyorum. Emek veren her zaman karşılığını bulur.

 

Son söz aday adaylarına ve daha sonra aday sıralamasında olacaklara. Yalancı rüzgarlara kapılıp kendinizi dağıtmayın. Bu seçim çok bilinmeyenli bir denklem.


Okunma Sayısı : 379
Yapılan Yorumlar
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5154
Dün : 7632
Toplam : 7104810

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri