siyaset, tekirdağ, milletvekili

tekirdağ haberleri

SİYASETİ SERTLEŞTİRMEK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SİYASETİ SERTLEŞTİRMEK

 

Kim ne derse desin, Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adaylığı açıklandıktan sonra hepimizin yüzünde bir gülümseme olmadı mı? Özlememiş miyiz siyasette gülümsemeyi… Hadi bırakın içinizdeki taraflı insanı da tarafsız bakın bakalım buna ihtiyacımız var mı yok mu?


Uzun yıllardır Türkiye’nin gülümsemeyi unuttuğunu hatırlattı bize Muharrem İnce. Mitinglerinde verdiği mesajlar, topluma hitabeti, çirkinleşmeden yaptığı sert eleştiri ve nüktedan söylemleri ile adeta siyaset sahnesinde espriler havada uçuşmaya başladı.

 

Sert ve keskin söylemlerine alışkın olduğumuz Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bile esprili yaklaşımlarına tanık olduk bu seçim sürecinde. Diğer taraftan Sayın Meral Akşener’de neredeyse aynı üslupla kampanyasını yürütüyor. Her birinin ciddi bir kitlesi oluştu. Diğerlerinden bahsetmiyorum bile. Belli ki; bundan sonraki dönemde bu üçlüyü çokça konuşacağız. 24 Haziran veya 8 Temmuz’da kimin kazandığından çok bu üçlünün esprili nidaları kalacak aklımızda.

 

Benim en çok üzerinde durmak istediğim isim ise kuşku yok ki; Sayın Muharrem İnce olacaktır. Yıllardır partisinin içinde verdiği mücadele bir tarafa yaptığı siyasi çalışmaların bir sonuç verdiği de aşikardır. Siyasette hem popülist, hem de ciddi projelerin güzel ve akıcı bir üslupla insanların anlayabileceği şekilde nasıl söylenir, onun örneğini görüyoruz. İnce, soyadı gibi ince ince siyasette yerini iyice sağlamlaştırdı. Kaybedip, kazanması bundan sonra çok da önemli olmasa gerek. Çünkü Türk siyaseti artık kitleleri peşinden koşturacak, dürüst ve gerçekçi yaklaşımları ile insanları etkileyen bir insanı buldu.

 

Yeni anayasa ile Cumhurbaşkanlığı sistemi halen kafalarımızı karıştırırken, FETÖ ile mücadelenin halen tam yapılmadığına inanılırken, komşu ülkelerin neredeyse tamamıyla düşman olmuşken, dünya ülkeleri ile her türlü sıkıntıyı yaşarken, daha 20 yıl öncesine kadar ders kitaplarında ‘kendi kendine yeten ülkeden, her şeyi ithal etmeye başlamışken, bir şeylerin değişmesi gerektiği aşikârdır. Ya mevcut yönetimdekiler yönetim şeklini ve ilişkileri değiştirecek, ya da bu millet yeni bir kadroyu iş başına getirecek. 24 Haziran gecesi bunu net bir şekilde anlayacağız.

 

Gelelim bizim adaylarımıza. Yani Tekirdağ Milletvekili adaylarına. Yeni sistemle sosyal medyayı ağırlıklı kullanmaya özen gösteren bir anlayışın içindeler. Ancak basın toplantısını bizimle yapmak istiyorlar. Bunların neredeyse hiç birine gitmedim. Gitmeme kararı da aldım. Kendini kullandırmak isteyen ve üzerlerinden ‘BEDAVA’ prim yaptırmak isteyen gazeteci arkadaşlar bu toplantılara istedikleri kadar gidebilirler. Ancak birileri kazanırken, diğerlerinin salak salak bakması çok hoş olmasa gerek. Bu nedenle o adaylar toplantılarını kendi reklamlarını yapmak, siyasi olarak bir tık daha rant elde etmek için yapıyorlar. Yani vatan millet bana göre hikaye(!)… Bu nedenle bedelini ödemedikleri hiçbir hizmeti biz gazetecilerden almalarına izin vermeyin. Bırakın basın toplantılarını, twitter, facebook, instegram, youtube, gibi çokça kullandıkları sanal tanıtım araçlarını çağırsınlar. Ama kime diyoruz ki…


Okunma Sayısı : 370
Yapılan Yorumlar
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1840
Dün : 4390
Toplam : 7260274

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri