siyaset, tekirdağ, milletvekili

tekirdağ haberleri

SİYASETİ SERTLEŞTİRMEK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SİYASETİ SERTLEŞTİRMEK

 

Kim ne derse desin, Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adaylığı açıklandıktan sonra hepimizin yüzünde bir gülümseme olmadı mı? Özlememiş miyiz siyasette gülümsemeyi… Hadi bırakın içinizdeki taraflı insanı da tarafsız bakın bakalım buna ihtiyacımız var mı yok mu?


Uzun yıllardır Türkiye’nin gülümsemeyi unuttuğunu hatırlattı bize Muharrem İnce. Mitinglerinde verdiği mesajlar, topluma hitabeti, çirkinleşmeden yaptığı sert eleştiri ve nüktedan söylemleri ile adeta siyaset sahnesinde espriler havada uçuşmaya başladı.

 

Sert ve keskin söylemlerine alışkın olduğumuz Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bile esprili yaklaşımlarına tanık olduk bu seçim sürecinde. Diğer taraftan Sayın Meral Akşener’de neredeyse aynı üslupla kampanyasını yürütüyor. Her birinin ciddi bir kitlesi oluştu. Diğerlerinden bahsetmiyorum bile. Belli ki; bundan sonraki dönemde bu üçlüyü çokça konuşacağız. 24 Haziran veya 8 Temmuz’da kimin kazandığından çok bu üçlünün esprili nidaları kalacak aklımızda.

 

Benim en çok üzerinde durmak istediğim isim ise kuşku yok ki; Sayın Muharrem İnce olacaktır. Yıllardır partisinin içinde verdiği mücadele bir tarafa yaptığı siyasi çalışmaların bir sonuç verdiği de aşikardır. Siyasette hem popülist, hem de ciddi projelerin güzel ve akıcı bir üslupla insanların anlayabileceği şekilde nasıl söylenir, onun örneğini görüyoruz. İnce, soyadı gibi ince ince siyasette yerini iyice sağlamlaştırdı. Kaybedip, kazanması bundan sonra çok da önemli olmasa gerek. Çünkü Türk siyaseti artık kitleleri peşinden koşturacak, dürüst ve gerçekçi yaklaşımları ile insanları etkileyen bir insanı buldu.

 

Yeni anayasa ile Cumhurbaşkanlığı sistemi halen kafalarımızı karıştırırken, FETÖ ile mücadelenin halen tam yapılmadığına inanılırken, komşu ülkelerin neredeyse tamamıyla düşman olmuşken, dünya ülkeleri ile her türlü sıkıntıyı yaşarken, daha 20 yıl öncesine kadar ders kitaplarında ‘kendi kendine yeten ülkeden, her şeyi ithal etmeye başlamışken, bir şeylerin değişmesi gerektiği aşikârdır. Ya mevcut yönetimdekiler yönetim şeklini ve ilişkileri değiştirecek, ya da bu millet yeni bir kadroyu iş başına getirecek. 24 Haziran gecesi bunu net bir şekilde anlayacağız.

 

Gelelim bizim adaylarımıza. Yani Tekirdağ Milletvekili adaylarına. Yeni sistemle sosyal medyayı ağırlıklı kullanmaya özen gösteren bir anlayışın içindeler. Ancak basın toplantısını bizimle yapmak istiyorlar. Bunların neredeyse hiç birine gitmedim. Gitmeme kararı da aldım. Kendini kullandırmak isteyen ve üzerlerinden ‘BEDAVA’ prim yaptırmak isteyen gazeteci arkadaşlar bu toplantılara istedikleri kadar gidebilirler. Ancak birileri kazanırken, diğerlerinin salak salak bakması çok hoş olmasa gerek. Bu nedenle o adaylar toplantılarını kendi reklamlarını yapmak, siyasi olarak bir tık daha rant elde etmek için yapıyorlar. Yani vatan millet bana göre hikaye(!)… Bu nedenle bedelini ödemedikleri hiçbir hizmeti biz gazetecilerden almalarına izin vermeyin. Bırakın basın toplantılarını, twitter, facebook, instegram, youtube, gibi çokça kullandıkları sanal tanıtım araçlarını çağırsınlar. Ama kime diyoruz ki…


Okunma Sayısı : 313
Yapılan Yorumlar
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5251
Dün : 7253
Toplam : 6926225

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri