siyaset, tekirdağ, milletvekili

tekirdağ haberleri

SİYASETİ SERTLEŞTİRMEK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SİYASETİ SERTLEŞTİRMEK

 

Kim ne derse desin, Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adaylığı açıklandıktan sonra hepimizin yüzünde bir gülümseme olmadı mı? Özlememiş miyiz siyasette gülümsemeyi… Hadi bırakın içinizdeki taraflı insanı da tarafsız bakın bakalım buna ihtiyacımız var mı yok mu?


Uzun yıllardır Türkiye’nin gülümsemeyi unuttuğunu hatırlattı bize Muharrem İnce. Mitinglerinde verdiği mesajlar, topluma hitabeti, çirkinleşmeden yaptığı sert eleştiri ve nüktedan söylemleri ile adeta siyaset sahnesinde espriler havada uçuşmaya başladı.

 

Sert ve keskin söylemlerine alışkın olduğumuz Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bile esprili yaklaşımlarına tanık olduk bu seçim sürecinde. Diğer taraftan Sayın Meral Akşener’de neredeyse aynı üslupla kampanyasını yürütüyor. Her birinin ciddi bir kitlesi oluştu. Diğerlerinden bahsetmiyorum bile. Belli ki; bundan sonraki dönemde bu üçlüyü çokça konuşacağız. 24 Haziran veya 8 Temmuz’da kimin kazandığından çok bu üçlünün esprili nidaları kalacak aklımızda.

 

Benim en çok üzerinde durmak istediğim isim ise kuşku yok ki; Sayın Muharrem İnce olacaktır. Yıllardır partisinin içinde verdiği mücadele bir tarafa yaptığı siyasi çalışmaların bir sonuç verdiği de aşikardır. Siyasette hem popülist, hem de ciddi projelerin güzel ve akıcı bir üslupla insanların anlayabileceği şekilde nasıl söylenir, onun örneğini görüyoruz. İnce, soyadı gibi ince ince siyasette yerini iyice sağlamlaştırdı. Kaybedip, kazanması bundan sonra çok da önemli olmasa gerek. Çünkü Türk siyaseti artık kitleleri peşinden koşturacak, dürüst ve gerçekçi yaklaşımları ile insanları etkileyen bir insanı buldu.

 

Yeni anayasa ile Cumhurbaşkanlığı sistemi halen kafalarımızı karıştırırken, FETÖ ile mücadelenin halen tam yapılmadığına inanılırken, komşu ülkelerin neredeyse tamamıyla düşman olmuşken, dünya ülkeleri ile her türlü sıkıntıyı yaşarken, daha 20 yıl öncesine kadar ders kitaplarında ‘kendi kendine yeten ülkeden, her şeyi ithal etmeye başlamışken, bir şeylerin değişmesi gerektiği aşikârdır. Ya mevcut yönetimdekiler yönetim şeklini ve ilişkileri değiştirecek, ya da bu millet yeni bir kadroyu iş başına getirecek. 24 Haziran gecesi bunu net bir şekilde anlayacağız.

 

Gelelim bizim adaylarımıza. Yani Tekirdağ Milletvekili adaylarına. Yeni sistemle sosyal medyayı ağırlıklı kullanmaya özen gösteren bir anlayışın içindeler. Ancak basın toplantısını bizimle yapmak istiyorlar. Bunların neredeyse hiç birine gitmedim. Gitmeme kararı da aldım. Kendini kullandırmak isteyen ve üzerlerinden ‘BEDAVA’ prim yaptırmak isteyen gazeteci arkadaşlar bu toplantılara istedikleri kadar gidebilirler. Ancak birileri kazanırken, diğerlerinin salak salak bakması çok hoş olmasa gerek. Bu nedenle o adaylar toplantılarını kendi reklamlarını yapmak, siyasi olarak bir tık daha rant elde etmek için yapıyorlar. Yani vatan millet bana göre hikaye(!)… Bu nedenle bedelini ödemedikleri hiçbir hizmeti biz gazetecilerden almalarına izin vermeyin. Bırakın basın toplantılarını, twitter, facebook, instegram, youtube, gibi çokça kullandıkları sanal tanıtım araçlarını çağırsınlar. Ama kime diyoruz ki…


Okunma Sayısı : 473
Yapılan Yorumlar
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4895
Dün : 6047
Toplam : 7819695

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri