tekirdağ, seçim, haber, tekirdağ

tekirdağ haberleri

Tekirdağ seçime ne kadar hazır?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Tekirdağ seçime ne kadar hazır?

 

Televizyonda haber kanallarını ne zaman açsak doğal olarak konu elbette seçim üzerine yapılan konuşmalar. Erken seçim Türkiye için gözükmüyor derken bildiğiniz erken seçimin tam ortasına düştük. Her partinin liderleri bangır bangır kendi ideolojilerini ifade etmeye çalışıyorlar. Teker teker hepsine elbet kulak veriyoruz. Aslına bakarsanız bu meselede konu çok basit bir temele dayanıyor olmalı. O da artık millet olarak bölüştüğümüz, ayrıştığımız yeter birleşmeli en önemlisi birbirimizle barışmalıyız. Bu kadar kıymetli toprakların üzerinde yaşarken kini, nefreti bir kenara bırakmak şart. Rengimiz ne olursa olsun bu ülkede hepimiz kırmızı beyaz bayrağımızın altındayız. İşte bu yüzden seçmen karşılıklı atışma cümlelerinden çok bu tarz cümlelere hasret gibi.

 

Peki ya Tekirdağ seçime ne kadar hazır?

Tekirdağ sanki erken seçime hazırlıksız yakalanmış durumda olan bir izlenim veriyor. Sanki dersine çalışmadan öğretmenin sorduğu soru karşısında şaşkına dönen öğrenci misali bir hava taşıyor. Bu erken seçim Tekirdağ’ın hesaplarını biraz oynatmışa benziyor. Bir dinginlik, bir boş vermişlik halinin olması belki de bu yüzden.

 

Seçmene gelirsek şayet seçmen de aynen siyasiler gibi seçime hazırlıksız yakalanmış izlenimi veriyorlar. Yaptığımız halk konuşmalarında çoğunun kafasında ya net bir şey yok ya da hayırlısı ne ise o olsun diyerek genellemeye vuruyorlar. Oysa seçim zamanları hepimizin, ülkemizin geleceği, bekası için dönüm noktalarının olduğu dönemler. Bu yüzden bu anları üstümüze düşen vatandaşlık görevi gereğince çok iyi değerlendirmeli, araştırmalı, seçim konuşmalarını dinlemeli ve doğru kararlar vermemiz gerekiyor. İş işten geçtikten sonra vay efendim ne oluyor, ülke nereye gidiyor, durum bu mudur gibi söylemler son derece gereksiz kalıyor. Elbette hayırlısı ne ise o olsun diyelim ama üstümüze düşen görevi yaptıktan sonra bu cümleyi kullansak daha güzel olur öyle değil mi?

 

Aslına bakarsanız seçim haklarını yeni kazanmış olan 2 milyona yakın genç vatandaşlarımız var ve onların oylarının da çok önemli olduğunu düşünüyorum bu dönem. Genç seçmenlerin kendilerine yakışır bir şekilde araştırıp, okuyup, analiz edip gelecekleri adına, aydınlık günler için etkili olacakları kanaatindeyim. Gençlere sürekli ‘apolitik’ deniyor bu ülkede. Bana kalırsa gençler apolitik değil. Aksine çevrede ve dünyada ne olup bitiyor gayet farkındalar, teknolojiyi son derece hızlı kullanıyorlar. Ne yazık ki bizim siyasilerimiz gençlerimizi normal anlarda görmezden gelip işte böyle işleri düştüğünde hatırlıyorlar. Gençler ile aynı dili konuşamıyorlar. Neden? Çünkü gençlerin dili esprili, siyasilerin ise son derece sert ve kırıcı. Genç seçmenlerimize tek lider Mustafa kemal Atatürk’ün şu sözünü hatırlatmak isterim: “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.”


Okunma Sayısı : 465
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 911
Dün : 4691
Toplam : 7667460

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri