tekirdağ, seçim, haber, tekirdağ

tekirdağ haberleri

Tekirdağ seçime ne kadar hazır?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Tekirdağ seçime ne kadar hazır?

 

Televizyonda haber kanallarını ne zaman açsak doğal olarak konu elbette seçim üzerine yapılan konuşmalar. Erken seçim Türkiye için gözükmüyor derken bildiğiniz erken seçimin tam ortasına düştük. Her partinin liderleri bangır bangır kendi ideolojilerini ifade etmeye çalışıyorlar. Teker teker hepsine elbet kulak veriyoruz. Aslına bakarsanız bu meselede konu çok basit bir temele dayanıyor olmalı. O da artık millet olarak bölüştüğümüz, ayrıştığımız yeter birleşmeli en önemlisi birbirimizle barışmalıyız. Bu kadar kıymetli toprakların üzerinde yaşarken kini, nefreti bir kenara bırakmak şart. Rengimiz ne olursa olsun bu ülkede hepimiz kırmızı beyaz bayrağımızın altındayız. İşte bu yüzden seçmen karşılıklı atışma cümlelerinden çok bu tarz cümlelere hasret gibi.

 

Peki ya Tekirdağ seçime ne kadar hazır?

Tekirdağ sanki erken seçime hazırlıksız yakalanmış durumda olan bir izlenim veriyor. Sanki dersine çalışmadan öğretmenin sorduğu soru karşısında şaşkına dönen öğrenci misali bir hava taşıyor. Bu erken seçim Tekirdağ’ın hesaplarını biraz oynatmışa benziyor. Bir dinginlik, bir boş vermişlik halinin olması belki de bu yüzden.

 

Seçmene gelirsek şayet seçmen de aynen siyasiler gibi seçime hazırlıksız yakalanmış izlenimi veriyorlar. Yaptığımız halk konuşmalarında çoğunun kafasında ya net bir şey yok ya da hayırlısı ne ise o olsun diyerek genellemeye vuruyorlar. Oysa seçim zamanları hepimizin, ülkemizin geleceği, bekası için dönüm noktalarının olduğu dönemler. Bu yüzden bu anları üstümüze düşen vatandaşlık görevi gereğince çok iyi değerlendirmeli, araştırmalı, seçim konuşmalarını dinlemeli ve doğru kararlar vermemiz gerekiyor. İş işten geçtikten sonra vay efendim ne oluyor, ülke nereye gidiyor, durum bu mudur gibi söylemler son derece gereksiz kalıyor. Elbette hayırlısı ne ise o olsun diyelim ama üstümüze düşen görevi yaptıktan sonra bu cümleyi kullansak daha güzel olur öyle değil mi?

 

Aslına bakarsanız seçim haklarını yeni kazanmış olan 2 milyona yakın genç vatandaşlarımız var ve onların oylarının da çok önemli olduğunu düşünüyorum bu dönem. Genç seçmenlerin kendilerine yakışır bir şekilde araştırıp, okuyup, analiz edip gelecekleri adına, aydınlık günler için etkili olacakları kanaatindeyim. Gençlere sürekli ‘apolitik’ deniyor bu ülkede. Bana kalırsa gençler apolitik değil. Aksine çevrede ve dünyada ne olup bitiyor gayet farkındalar, teknolojiyi son derece hızlı kullanıyorlar. Ne yazık ki bizim siyasilerimiz gençlerimizi normal anlarda görmezden gelip işte böyle işleri düştüğünde hatırlıyorlar. Gençler ile aynı dili konuşamıyorlar. Neden? Çünkü gençlerin dili esprili, siyasilerin ise son derece sert ve kırıcı. Genç seçmenlerimize tek lider Mustafa kemal Atatürk’ün şu sözünü hatırlatmak isterim: “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.”


Okunma Sayısı : 356
Yapılan Yorumlar
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4016
Dün : 4544
Toplam : 7146013

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri