tekirdağ, seçim, haber, tekirdağ

tekirdağ haberleri

Tekirdağ seçime ne kadar hazır?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Tekirdağ seçime ne kadar hazır?

 

Televizyonda haber kanallarını ne zaman açsak doğal olarak konu elbette seçim üzerine yapılan konuşmalar. Erken seçim Türkiye için gözükmüyor derken bildiğiniz erken seçimin tam ortasına düştük. Her partinin liderleri bangır bangır kendi ideolojilerini ifade etmeye çalışıyorlar. Teker teker hepsine elbet kulak veriyoruz. Aslına bakarsanız bu meselede konu çok basit bir temele dayanıyor olmalı. O da artık millet olarak bölüştüğümüz, ayrıştığımız yeter birleşmeli en önemlisi birbirimizle barışmalıyız. Bu kadar kıymetli toprakların üzerinde yaşarken kini, nefreti bir kenara bırakmak şart. Rengimiz ne olursa olsun bu ülkede hepimiz kırmızı beyaz bayrağımızın altındayız. İşte bu yüzden seçmen karşılıklı atışma cümlelerinden çok bu tarz cümlelere hasret gibi.

 

Peki ya Tekirdağ seçime ne kadar hazır?

Tekirdağ sanki erken seçime hazırlıksız yakalanmış durumda olan bir izlenim veriyor. Sanki dersine çalışmadan öğretmenin sorduğu soru karşısında şaşkına dönen öğrenci misali bir hava taşıyor. Bu erken seçim Tekirdağ’ın hesaplarını biraz oynatmışa benziyor. Bir dinginlik, bir boş vermişlik halinin olması belki de bu yüzden.

 

Seçmene gelirsek şayet seçmen de aynen siyasiler gibi seçime hazırlıksız yakalanmış izlenimi veriyorlar. Yaptığımız halk konuşmalarında çoğunun kafasında ya net bir şey yok ya da hayırlısı ne ise o olsun diyerek genellemeye vuruyorlar. Oysa seçim zamanları hepimizin, ülkemizin geleceği, bekası için dönüm noktalarının olduğu dönemler. Bu yüzden bu anları üstümüze düşen vatandaşlık görevi gereğince çok iyi değerlendirmeli, araştırmalı, seçim konuşmalarını dinlemeli ve doğru kararlar vermemiz gerekiyor. İş işten geçtikten sonra vay efendim ne oluyor, ülke nereye gidiyor, durum bu mudur gibi söylemler son derece gereksiz kalıyor. Elbette hayırlısı ne ise o olsun diyelim ama üstümüze düşen görevi yaptıktan sonra bu cümleyi kullansak daha güzel olur öyle değil mi?

 

Aslına bakarsanız seçim haklarını yeni kazanmış olan 2 milyona yakın genç vatandaşlarımız var ve onların oylarının da çok önemli olduğunu düşünüyorum bu dönem. Genç seçmenlerin kendilerine yakışır bir şekilde araştırıp, okuyup, analiz edip gelecekleri adına, aydınlık günler için etkili olacakları kanaatindeyim. Gençlere sürekli ‘apolitik’ deniyor bu ülkede. Bana kalırsa gençler apolitik değil. Aksine çevrede ve dünyada ne olup bitiyor gayet farkındalar, teknolojiyi son derece hızlı kullanıyorlar. Ne yazık ki bizim siyasilerimiz gençlerimizi normal anlarda görmezden gelip işte böyle işleri düştüğünde hatırlıyorlar. Gençler ile aynı dili konuşamıyorlar. Neden? Çünkü gençlerin dili esprili, siyasilerin ise son derece sert ve kırıcı. Genç seçmenlerimize tek lider Mustafa kemal Atatürk’ün şu sözünü hatırlatmak isterim: “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.”


Okunma Sayısı : 276
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2226
Dün : 3620
Toplam : 6762989

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri