tekirdağspor

tekirdağ haberleri

tekirdağspor, tekirdağ haberleri, futbol

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişimAY-DOĞDU !

 


Belkide son yılların en heyecanlı en stresli ve gerilimli maçıydı Kocaelispor maçı. Namık Kemal Stadı'nı dolduran binlerce taraftar inanmış ve gelmişti maça. Bir o kadar da stada giremeyenler vardı. Yani şehir aslında çoktan ŞAMPİYON olmuş ve gelmişti maça.


Tekirdağspor'da karşılaşmaya aslında şampiyon bir takım gibi başladı. Rakibine alan bırakmadan ve topu ayağa oynama gayreti içinde oldu. Maçın ilk yarısında o tecrübeli, bazılarını gözünde büyüttüğü Kocaelispor neredeyse yoktu. Bir kaç cılız atakları vardı o kadar.


İlk 25 dikakada neredeyse Tekirdağspor kalesine gelemeyen misafir ekip, zaman zaman tecrübeli ayakları ile gol girişimlerinde bulundu ancak bunlar çaresiz vuruşlardı. Kazanması gereken takım aslında Kocaelispor'du ama, bu fırsatı vermeyen ve kazanma arzusunda olan takım ev sahibi, binlerce taraftarını arkasına almış bir Tekirdağspor vardı karşılarında.


Tribünler durmuyor sürekli tezahüratlar yapıyor hop oturup hop kalkıyordu. Aslına bakarsanız zaten heyecandan oturan da yoktu.


Karşılaşmanın ikinci yarısı ise Tekirdağspor'un istediği gibi başlamadı. Kocaelispor daha konsantre ve daha akıllı ataklarla kalemizi yokluyordu. Ancak bunun saman alevi olduğunu 55 dakika geldiğinde anladık. İkinci yarının hemen başında bir gol bulmak isteyen rakip takım baskı ile başlamış ama Tekirdağspor'un akıllı savunmasını ve kalecisini geçememişti. Zaten bu dakikadan sonra da sarı-siyahlılar yine sazı eline almış ve istedikleri havadan çalıyorlardı. Zaman zaman ciddi gelişen rakip ataklar olsa da sabırla oyunu forse etmeye çalışıyorlardı. İlk yarıda kullandıkları sol kanada önlem alındığını gören Teknik direktör ise ikinci yarıda ataklarını rakibin solundan geliştirmeyi düşünmüş olacak ki, futbolcular yine deniz tarafından vazgeçmiyor o taraftan ataklarını sıklaştırıyordu.

Zaman zaman rakibe kaptırılan toplarla kalemizde küçük küçük tehlikeler görsekte 87. dakika geldiğinde tüm kendi büyük bir mutluluk kaplayacaktı. Yine rakibin sağından gelişen bir atakla ceza sahasına girilmiş ve futbolcumuz yerde kalmıştı. Karşılaşmanın orta hakemi hiç tereddüt etmeden penaltı noktasını gösterirken, rakip takımı da 10 kişi bırakıyordu. Kral topu beyaz noktaya diktiğinde ise tribünlerde nefesler kesilmiş herkes kendine göre 'TOTEM' yapmıştı. Dakikalar 88.'i gösterirken Birol adeta bu sezonun BAL ligindeki şampiyonu ilan ediyordu. 1-0


Karşılaşmanın son dakikalarına 1-0 mağlup giren Kocaelili futbolcular ise artık daha agresif ve hırslıydı. Tekirdağspor ise defansa yaslanmamış aksine rakibin üstüne üstüne gidiyordu. Orta alanda yaşanarn bir pozisyonda ise hakemin ilk hatalı kararı geliyordu. Faule maruz kalan Birol ayağa kalkerken rakibinden topu alıyorken rakip oluncu kendini yere attı. Hakem ise Birol'un rakip oyuncuya centilmenlik dışı harekette bulunduğu kanaati ile Birol'a ikinci sarı ve kırmızıyı gösteriyordu. Çok sinirlenen Birol'u saha dışına çıkarmak güç olsa da, yaklaşık 10 dakika uzatma oynanan karşılaşmanın sonunda esas kırmızının Kocaeli'ne daha çok yakıştığını ifade eden bitiş düdüğü çalıyordu. MERHABA 3. LİG


AYDOĞDU FAKTÖRÜ


Sezon başlamadan önce Mustafa Aydoğdu kulübe başkan olurken bir yazı yazmış ve Aydoğdu'nun olduğu yerde iddia vardır. Şampiyonluk mücadelesi vardır dedik. Dediğimiz çıktı. Çünkü Mustafa Aydoğdu, tüm engellemelere inat, tüm oyunlara inat takımı ve kenti birleştirebilecek yegane insanlardan biriydi.

Bu nedenle öncelikle Mustafa Aydoğdu'ya ayrı bir paratnez açmak gerektiği inancındayız. Üç beş kuruş verip 'Benim desteğimle şampiyonluk geldi' diyenler bile bu kadar inançlı olacağını hiç düşünmüyorum, hatta inanmıyorum bile. AY-DOĞDU dedik. Yani Soyadına yakışır bir şekilde karanlığa gömülmüş bir takımın üzerine ay ışığı gibi doğan Mustafa Aydoğdu'ya herkesin binlerce kez teşekkür etmesi gerekiyor. 90'lı yılların başında kaçan şampiyonluklarda maddi ve manevi ne kadar kayıplar yaşadığını yakınen bildiğim Mustafa Aydoğdu'ya saygı ile şapka çıkarıyorum. Sahada mücadele eden ve ter döken futbolcularımıza, onlara yağmur-çamur destek olan taraftarlara, takımın şampiyonluğuna gerçekten inanan herkese teşekkür. SAYGI DUYUN. ŞAMPİYON TEKİRDAGSPOR...


HABER&YORUM: Özkan DİKMENOkunma Sayısı : 3220
Yapılan Yorumlar
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2684
Dün : 4781
Toplam : 7140137

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri