tekirdağ, chp, ilker yağcıoğlu

tekirdağ haberleri

SALONA SIĞMAYAN SEVGİ SELİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SALONA SIĞMAYAN SEVGİ SELİ

 


CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı için delege seçimleri yaklaşırken Başkan İlker Yağcıoğlu farkını ortaya koymaya devam ediyor. Her geçen gün büyük bir ilginin olduğu Yağcıoğlu’na karşı üyeler tek yürek olmuş durumda. Yağcıoğlu, Özdemirler Düğün Salonu’nda verdiği kahvaltı ile bunu bir kez daha kanıtladı. Yağcıoğlu’na destek için gelen üyeler salona sığmadı.


CHP Süleymanpaşa ilçe delege seçimlerinde kırmızı listeyle seçime giren Başkan İlker Yağcıoğlu düzenlediği kahvaltı izdihama neden oldu. Salonda bin kişi bulunurken, coşkulu kalabalığa konuşma yapan Yağcıoğlu her zaman partililerin hizmetinde olduğunu tekrarladı. Kahvaltı için gelen partililer ise Yağcıoğlu’nun dele seçimlerinde açık ara kazanacağı görüşünü savundu.


ÜYELERE GÜVENİYORUZ

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu belediye başkanlığı seçimlerinin üye bazlı olması gerektiğini savunarak, herkesin üyelere güvenmesi gerektiğini söyledi. Yağcıoğlu, “biz üyelerimizin iktidarını kuracağız. Ama öyle kuru kuruya üyenin iktidarını kuracağız demekle olmaz bu işler. Biz üyenin iktidarını kuracağız söylemimizin altını ön seçimi savunarak dolduracağız. Milletvekili seçimlerinde de kotasız kontenjansız ön seçim diyoruz” dedi.

 

MUSTAFA KEMAL’İN İZİNDEYİZ

Terör örgütleriyle partinin ilişkilendirilmesiyle ilgili çok sert konuşan Genç Başkan, ‘’Bu kimsenin haddi değildir. Çünkü bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatlarıyız. Onun askerleriyiz. Bizlerin yaşam prensibi haline getirdiğimiz ilkelerimiz var. Bu ilkeler bizim kalkanımız. Bu kalkandan herhangi bir terör örgütünün sızması mümkün değil. Bizler insanlığı seven, sayan, kardeşliğe inanmış, aklı ve bilimi kendisine rehber edinmiş insanlarız. Bu neden yapılıyor. Bunun yapılış amacı 2019’da yapılacak olan seçimlerdir. Bu seçimler öncesinde Türkiye’de bir toplum mühendisliği yapılmaktadır.  CHP’yi ve genel başkanımızı bir terör örgütüyle ilişkilendirerek, bir bağı varmış gibi göstererek burada bir siyaset üretme çabasıdır. Ama milletimiz bu çabayı boşa çıkaracaktır. Çünkü bizler bu gerçekleri gören insanlarız. Dilimiz döndüğünce bu gerçekleri anlatacağız ve korkmayacağız. Çünkü bu topraklarda Mustafa Kemaller yenilmez.’’ şeklinde konuştu.


BİRLİĞİMİZİ BOZDURMAYALIM

Yağcıoğlu, Ülkenin içinde bulunduğu konum bize her CHP’liye çok ağır sorumluluk yüklüyor. Öncelikle bütün CHP’lilerin kenetlenmesi lazım. Bir arada olmamız lazım. Birbirimizi seveceğiz, sayacağız. Parti içi seçimlerde yarışabiliriz ama Pazar günü seçimi bitireceğiz. Pazartesi günü kol kola gireceğiz.  CHP’li olmayan, Mustafa Kemal Atatürk’ü seven, değerlerini kendi değerleri yapan, Cumhuriyeti seven, demokrasi aşığı fakat farklı siyasi partilere gönül vermiş, o siyasi partilere oy veren arkadaşlarımızı kardeşimiz yapacağız çünkü 2019’daki seçimlerde ayrım yapma lüksümüz yok. Biz bu ayrıma düşersek AK Partinin zifiri karanlığı bu ülkeyi kaplayacak. Birlik, beraberlik ve sağduyuyla çalışmalıyız. İnsanlarla ilgili yalan yanlış konuşmanın kimseye faydası yok. Mühim olan ülke ve vatandır. Bunun için gereken çabayı her CHP’li göstermek durumundadır. Bu hepimizin tarihi sorumluluğudur.’’dedi.

 

 ‘’AKP’NİN DÜŞÜŞ YAŞADIĞI TEK İLÇE OLDUK’’

Referandum da yaptıkları çalışmalara da değinen Genç Başkan,’’Bir de kucağımızda halk oylamasını bulduk. Devletle yarıştık. Tekirdağ’da daha önce yapılmayan bir çalışma gerçekleştirdik ve çalışma diğer ilçelerin de örnek aldığı bir model. Geçmiş dönemde partimizde çeşitli kademelerde görev almış arkadaşlarımızı çağırdık. Onlara genel merkezin hazırladığı konuşma metinlerini verdik ve Süleymanpaşa’daki 178 kıraathaneyi dolaştık. Bütün STK’lara gidildi. 2 radyo programına katıldım. Yerel basınla ilişkilerimiz kurduk. Onlar da destek verdiler. 1 Kasım 2015’te AK Partinin Süleymanpaşa’da almış olduğu oy 36,9. 16 Nisan’da ise AK Parti ve MHP’nin almış olduğu oy 36,4. Yarım puanlık bir düşüş var. Bu tablo sadece Tekirdağ’da Süleymanpaşa’da görüldü. 11 ilçede evet oy oranının 1 Kasım 2015’teki oy oranından düşük çıktığı, özetle AK Partinin kan kaybettiği tek ilçe Süleymanpaşa oldu.’’ Dedi.

 

ÖRGÜTLENMEYİ HIZLANDIRMALIYIZ

Ayrıca eksikliklerinin de olduğunu belirterek öz eleştiri yapan Yağcıoğlu, ’Bizim de eksiklerimiz oldu. Sandık çevresi sorumlularını etkin şekilde kuramadık ve hedeflediğimiz dinamizme ulaşamadık. Daha kurumsal gitmemiz gerekirken biraz daha eski tip hatır, gönül rica üzerine gittik. Daha çok çalışmamız gerekiyor. Bilhassa da benim daha doğru tercihler yapmam gerekiyor. Bu da benim 1,5 yılda aldığım önemli bir ders oldu.’’ Dedi.

Yağcıoğlu, Neden CHP’de siyaset yapıyoruz. Ülkede böylesine büyük bir faşizm varken, her birinizin çocuğunun kamu kurumlarında iş bulma hakkı kalmamışken neden CHP’deyiz? Çünkü bizi biz yapan değerler var. Nedir onlar? Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet, demokrasi, Laiklik, Milliyetçilik. Bunlarla birlikte bizim siyaset yapma üslubumuz farklıdır. Bizler siyaset kurumunu bireysel kazanç kapısı olarak görmeyiz. Topluma hizmet kapısı olarak görürüz. Hiçbir zaman kendi menfaatimizi düşünmedik, düşünmeyeceğiz.  Amacımız üyelerimizin iktidarıdır. Her yerde sandık. Delegede sandık.

 

“KİMSEYE SÖZ VERMEDİK”

Bugüne kadar kimseye herhangi bir söz vermedik. Herhangi bir makam için kimseyle pazarlığa oturmadık. Bu iddiada bulunanlar açıklasınlar. Kime hangi sözü vermişiz? Kime hangi koltuğu ikram etmişiz? Lütfen açıklasınlar. Açıklamazlarsa doğru söylememiş olacaklar. Doğru söylememek de hiçbir CHP’li arkadaşıma yakışmaz.

Süleymanpaşa’da 2019’da sandık olacak. Çünkü bizler sadece üyelerimizin sözü geçsin istiyoruz. Süleymanpaşa’da yapılanları en iyi değerlendirenlerin siz olduğuna inanıyoruz.  Milletvekilleri için de Koşulsuz, kontenjansız sandık. Herkes sandığa. Hiç kimseye iltimas yok. Biz terliyoruz, herkes terleyecek. ‘’ifadelerini kullandı.

 

‘’TEK KAVGAM PARTLİLERİMİZ İÇİN RANTÇI VE YALANCI OLARAK ANILMAKTANSA  KAVGACI OLARAK ANILAYIM’’

Kendisiyle ilgili söylenenlere de cevap veren Yağcıoğlu, Kavgacı deniyor. 10 Nisan’dan beri ilçe başkanlığı yapıyorum. O günden bu güne bir tane eşimi dostumu, akrabamı, kardeşimi işe önerdim mi? Ben ne kavga yaptıysam bunu partilerimiz için yaptım. Kendim için Hiçbir şey yapmadım. Zaman zaman üslupta problemler olmuş olabilir ancak, bugün olsun yine partililerim için yine o savaşı veririm. Rantçı ve yalancı olarak anılmaktansa kavgacı olarak anılmayı tercih ederim” şeklinde konuştu.

 

‘’KLAVYE DELİKANLILARINA GİDECEĞİM’’

Parti binası alacaklarını belirten Yağcıoğlu konuşmalarına, ’’Bunu geçen dönem yapacaktık ama yapamadık. Halk oylaması vardı. Ama bu dönem sandıktan da çıkacağız. Şu anki parti binamız bizlere yetmiyor ve yakışmıyor. Süleymanpaşa ilçe başkanlığı böyle olmaz, olmamalı ve olmayacak. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım adım atacağız. Ondan sonra da akşamları içkileri içip içip bize klavye delikanlılığı yapanlara gideceğim. ‘Bakın bu parti’ diyeceğim.’’ diyerek devam etti.

 

‘’RENGİMİZ KIRMIZI DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM’’

Konuşmasının sonunda Bütün CHP’liler bu felsefeye göre hareket etmeli diyen Genç Başkan, Kimse kişisel düşünmemeli. Herkesin şehrini ve ilçesini düşünmesi gerekiyor. Bize uzatılan hiçbir eli geri çevirmedik. Duvar örmedik. Kapıları kapatmadık. Bu herkes tarafından bilinmeli. Karşınızda 1,5 yıl daha olgun, tecrübeli, yıpranmış, yaşlanmış bir kardeşiniz olarak duruyorum. Rengimiz kırmızı. Bu hafta takvimi açıklayacağız. Demokratik bir seçim yapacağız. Bu süreçte bana destek olan tüm partililerimize teşekkürlerimi sunuyorum.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

 

Okunma Sayısı : 1598
Yapılan Yorumlar
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1810
Dün : 4390
Toplam : 7260244

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri