tekirdağ, chp, ilker yağcıoğlu

tekirdağ haberleri

SALONA SIĞMAYAN SEVGİ SELİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SALONA SIĞMAYAN SEVGİ SELİ

 


CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı için delege seçimleri yaklaşırken Başkan İlker Yağcıoğlu farkını ortaya koymaya devam ediyor. Her geçen gün büyük bir ilginin olduğu Yağcıoğlu’na karşı üyeler tek yürek olmuş durumda. Yağcıoğlu, Özdemirler Düğün Salonu’nda verdiği kahvaltı ile bunu bir kez daha kanıtladı. Yağcıoğlu’na destek için gelen üyeler salona sığmadı.


CHP Süleymanpaşa ilçe delege seçimlerinde kırmızı listeyle seçime giren Başkan İlker Yağcıoğlu düzenlediği kahvaltı izdihama neden oldu. Salonda bin kişi bulunurken, coşkulu kalabalığa konuşma yapan Yağcıoğlu her zaman partililerin hizmetinde olduğunu tekrarladı. Kahvaltı için gelen partililer ise Yağcıoğlu’nun dele seçimlerinde açık ara kazanacağı görüşünü savundu.


ÜYELERE GÜVENİYORUZ

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu belediye başkanlığı seçimlerinin üye bazlı olması gerektiğini savunarak, herkesin üyelere güvenmesi gerektiğini söyledi. Yağcıoğlu, “biz üyelerimizin iktidarını kuracağız. Ama öyle kuru kuruya üyenin iktidarını kuracağız demekle olmaz bu işler. Biz üyenin iktidarını kuracağız söylemimizin altını ön seçimi savunarak dolduracağız. Milletvekili seçimlerinde de kotasız kontenjansız ön seçim diyoruz” dedi.

 

MUSTAFA KEMAL’İN İZİNDEYİZ

Terör örgütleriyle partinin ilişkilendirilmesiyle ilgili çok sert konuşan Genç Başkan, ‘’Bu kimsenin haddi değildir. Çünkü bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatlarıyız. Onun askerleriyiz. Bizlerin yaşam prensibi haline getirdiğimiz ilkelerimiz var. Bu ilkeler bizim kalkanımız. Bu kalkandan herhangi bir terör örgütünün sızması mümkün değil. Bizler insanlığı seven, sayan, kardeşliğe inanmış, aklı ve bilimi kendisine rehber edinmiş insanlarız. Bu neden yapılıyor. Bunun yapılış amacı 2019’da yapılacak olan seçimlerdir. Bu seçimler öncesinde Türkiye’de bir toplum mühendisliği yapılmaktadır.  CHP’yi ve genel başkanımızı bir terör örgütüyle ilişkilendirerek, bir bağı varmış gibi göstererek burada bir siyaset üretme çabasıdır. Ama milletimiz bu çabayı boşa çıkaracaktır. Çünkü bizler bu gerçekleri gören insanlarız. Dilimiz döndüğünce bu gerçekleri anlatacağız ve korkmayacağız. Çünkü bu topraklarda Mustafa Kemaller yenilmez.’’ şeklinde konuştu.


BİRLİĞİMİZİ BOZDURMAYALIM

Yağcıoğlu, Ülkenin içinde bulunduğu konum bize her CHP’liye çok ağır sorumluluk yüklüyor. Öncelikle bütün CHP’lilerin kenetlenmesi lazım. Bir arada olmamız lazım. Birbirimizi seveceğiz, sayacağız. Parti içi seçimlerde yarışabiliriz ama Pazar günü seçimi bitireceğiz. Pazartesi günü kol kola gireceğiz.  CHP’li olmayan, Mustafa Kemal Atatürk’ü seven, değerlerini kendi değerleri yapan, Cumhuriyeti seven, demokrasi aşığı fakat farklı siyasi partilere gönül vermiş, o siyasi partilere oy veren arkadaşlarımızı kardeşimiz yapacağız çünkü 2019’daki seçimlerde ayrım yapma lüksümüz yok. Biz bu ayrıma düşersek AK Partinin zifiri karanlığı bu ülkeyi kaplayacak. Birlik, beraberlik ve sağduyuyla çalışmalıyız. İnsanlarla ilgili yalan yanlış konuşmanın kimseye faydası yok. Mühim olan ülke ve vatandır. Bunun için gereken çabayı her CHP’li göstermek durumundadır. Bu hepimizin tarihi sorumluluğudur.’’dedi.

 

 ‘’AKP’NİN DÜŞÜŞ YAŞADIĞI TEK İLÇE OLDUK’’

Referandum da yaptıkları çalışmalara da değinen Genç Başkan,’’Bir de kucağımızda halk oylamasını bulduk. Devletle yarıştık. Tekirdağ’da daha önce yapılmayan bir çalışma gerçekleştirdik ve çalışma diğer ilçelerin de örnek aldığı bir model. Geçmiş dönemde partimizde çeşitli kademelerde görev almış arkadaşlarımızı çağırdık. Onlara genel merkezin hazırladığı konuşma metinlerini verdik ve Süleymanpaşa’daki 178 kıraathaneyi dolaştık. Bütün STK’lara gidildi. 2 radyo programına katıldım. Yerel basınla ilişkilerimiz kurduk. Onlar da destek verdiler. 1 Kasım 2015’te AK Partinin Süleymanpaşa’da almış olduğu oy 36,9. 16 Nisan’da ise AK Parti ve MHP’nin almış olduğu oy 36,4. Yarım puanlık bir düşüş var. Bu tablo sadece Tekirdağ’da Süleymanpaşa’da görüldü. 11 ilçede evet oy oranının 1 Kasım 2015’teki oy oranından düşük çıktığı, özetle AK Partinin kan kaybettiği tek ilçe Süleymanpaşa oldu.’’ Dedi.

 

ÖRGÜTLENMEYİ HIZLANDIRMALIYIZ

Ayrıca eksikliklerinin de olduğunu belirterek öz eleştiri yapan Yağcıoğlu, ’Bizim de eksiklerimiz oldu. Sandık çevresi sorumlularını etkin şekilde kuramadık ve hedeflediğimiz dinamizme ulaşamadık. Daha kurumsal gitmemiz gerekirken biraz daha eski tip hatır, gönül rica üzerine gittik. Daha çok çalışmamız gerekiyor. Bilhassa da benim daha doğru tercihler yapmam gerekiyor. Bu da benim 1,5 yılda aldığım önemli bir ders oldu.’’ Dedi.

Yağcıoğlu, Neden CHP’de siyaset yapıyoruz. Ülkede böylesine büyük bir faşizm varken, her birinizin çocuğunun kamu kurumlarında iş bulma hakkı kalmamışken neden CHP’deyiz? Çünkü bizi biz yapan değerler var. Nedir onlar? Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet, demokrasi, Laiklik, Milliyetçilik. Bunlarla birlikte bizim siyaset yapma üslubumuz farklıdır. Bizler siyaset kurumunu bireysel kazanç kapısı olarak görmeyiz. Topluma hizmet kapısı olarak görürüz. Hiçbir zaman kendi menfaatimizi düşünmedik, düşünmeyeceğiz.  Amacımız üyelerimizin iktidarıdır. Her yerde sandık. Delegede sandık.

 

“KİMSEYE SÖZ VERMEDİK”

Bugüne kadar kimseye herhangi bir söz vermedik. Herhangi bir makam için kimseyle pazarlığa oturmadık. Bu iddiada bulunanlar açıklasınlar. Kime hangi sözü vermişiz? Kime hangi koltuğu ikram etmişiz? Lütfen açıklasınlar. Açıklamazlarsa doğru söylememiş olacaklar. Doğru söylememek de hiçbir CHP’li arkadaşıma yakışmaz.

Süleymanpaşa’da 2019’da sandık olacak. Çünkü bizler sadece üyelerimizin sözü geçsin istiyoruz. Süleymanpaşa’da yapılanları en iyi değerlendirenlerin siz olduğuna inanıyoruz.  Milletvekilleri için de Koşulsuz, kontenjansız sandık. Herkes sandığa. Hiç kimseye iltimas yok. Biz terliyoruz, herkes terleyecek. ‘’ifadelerini kullandı.

 

‘’TEK KAVGAM PARTLİLERİMİZ İÇİN RANTÇI VE YALANCI OLARAK ANILMAKTANSA  KAVGACI OLARAK ANILAYIM’’

Kendisiyle ilgili söylenenlere de cevap veren Yağcıoğlu, Kavgacı deniyor. 10 Nisan’dan beri ilçe başkanlığı yapıyorum. O günden bu güne bir tane eşimi dostumu, akrabamı, kardeşimi işe önerdim mi? Ben ne kavga yaptıysam bunu partilerimiz için yaptım. Kendim için Hiçbir şey yapmadım. Zaman zaman üslupta problemler olmuş olabilir ancak, bugün olsun yine partililerim için yine o savaşı veririm. Rantçı ve yalancı olarak anılmaktansa kavgacı olarak anılmayı tercih ederim” şeklinde konuştu.

 

‘’KLAVYE DELİKANLILARINA GİDECEĞİM’’

Parti binası alacaklarını belirten Yağcıoğlu konuşmalarına, ’’Bunu geçen dönem yapacaktık ama yapamadık. Halk oylaması vardı. Ama bu dönem sandıktan da çıkacağız. Şu anki parti binamız bizlere yetmiyor ve yakışmıyor. Süleymanpaşa ilçe başkanlığı böyle olmaz, olmamalı ve olmayacak. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım adım atacağız. Ondan sonra da akşamları içkileri içip içip bize klavye delikanlılığı yapanlara gideceğim. ‘Bakın bu parti’ diyeceğim.’’ diyerek devam etti.

 

‘’RENGİMİZ KIRMIZI DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM’’

Konuşmasının sonunda Bütün CHP’liler bu felsefeye göre hareket etmeli diyen Genç Başkan, Kimse kişisel düşünmemeli. Herkesin şehrini ve ilçesini düşünmesi gerekiyor. Bize uzatılan hiçbir eli geri çevirmedik. Duvar örmedik. Kapıları kapatmadık. Bu herkes tarafından bilinmeli. Karşınızda 1,5 yıl daha olgun, tecrübeli, yıpranmış, yaşlanmış bir kardeşiniz olarak duruyorum. Rengimiz kırmızı. Bu hafta takvimi açıklayacağız. Demokratik bir seçim yapacağız. Bu süreçte bana destek olan tüm partililerimize teşekkürlerimi sunuyorum.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

 

Okunma Sayısı : 1051
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRA'YA YENİ MARKALAR
  Trakya’nın en büyük AVM’si Tekira, 9 yıldır bölgeye değer katmaya ve yepyeni markaları ile büyümeye devam ediyor.
 • VALİ TEBRİK ETTİ
  Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Marmaraereğlisi Belediyespor bayan basketbol takımını tebrik etti.
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 954
Dün : 4049
Toplam : 6026975

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri