tekirdağ, chp, ilker yağcıoğlu

tekirdağ haberleri

SALONA SIĞMAYAN SEVGİ SELİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SALONA SIĞMAYAN SEVGİ SELİ

 


CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı için delege seçimleri yaklaşırken Başkan İlker Yağcıoğlu farkını ortaya koymaya devam ediyor. Her geçen gün büyük bir ilginin olduğu Yağcıoğlu’na karşı üyeler tek yürek olmuş durumda. Yağcıoğlu, Özdemirler Düğün Salonu’nda verdiği kahvaltı ile bunu bir kez daha kanıtladı. Yağcıoğlu’na destek için gelen üyeler salona sığmadı.


CHP Süleymanpaşa ilçe delege seçimlerinde kırmızı listeyle seçime giren Başkan İlker Yağcıoğlu düzenlediği kahvaltı izdihama neden oldu. Salonda bin kişi bulunurken, coşkulu kalabalığa konuşma yapan Yağcıoğlu her zaman partililerin hizmetinde olduğunu tekrarladı. Kahvaltı için gelen partililer ise Yağcıoğlu’nun dele seçimlerinde açık ara kazanacağı görüşünü savundu.


ÜYELERE GÜVENİYORUZ

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu belediye başkanlığı seçimlerinin üye bazlı olması gerektiğini savunarak, herkesin üyelere güvenmesi gerektiğini söyledi. Yağcıoğlu, “biz üyelerimizin iktidarını kuracağız. Ama öyle kuru kuruya üyenin iktidarını kuracağız demekle olmaz bu işler. Biz üyenin iktidarını kuracağız söylemimizin altını ön seçimi savunarak dolduracağız. Milletvekili seçimlerinde de kotasız kontenjansız ön seçim diyoruz” dedi.

 

MUSTAFA KEMAL’İN İZİNDEYİZ

Terör örgütleriyle partinin ilişkilendirilmesiyle ilgili çok sert konuşan Genç Başkan, ‘’Bu kimsenin haddi değildir. Çünkü bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatlarıyız. Onun askerleriyiz. Bizlerin yaşam prensibi haline getirdiğimiz ilkelerimiz var. Bu ilkeler bizim kalkanımız. Bu kalkandan herhangi bir terör örgütünün sızması mümkün değil. Bizler insanlığı seven, sayan, kardeşliğe inanmış, aklı ve bilimi kendisine rehber edinmiş insanlarız. Bu neden yapılıyor. Bunun yapılış amacı 2019’da yapılacak olan seçimlerdir. Bu seçimler öncesinde Türkiye’de bir toplum mühendisliği yapılmaktadır.  CHP’yi ve genel başkanımızı bir terör örgütüyle ilişkilendirerek, bir bağı varmış gibi göstererek burada bir siyaset üretme çabasıdır. Ama milletimiz bu çabayı boşa çıkaracaktır. Çünkü bizler bu gerçekleri gören insanlarız. Dilimiz döndüğünce bu gerçekleri anlatacağız ve korkmayacağız. Çünkü bu topraklarda Mustafa Kemaller yenilmez.’’ şeklinde konuştu.


BİRLİĞİMİZİ BOZDURMAYALIM

Yağcıoğlu, Ülkenin içinde bulunduğu konum bize her CHP’liye çok ağır sorumluluk yüklüyor. Öncelikle bütün CHP’lilerin kenetlenmesi lazım. Bir arada olmamız lazım. Birbirimizi seveceğiz, sayacağız. Parti içi seçimlerde yarışabiliriz ama Pazar günü seçimi bitireceğiz. Pazartesi günü kol kola gireceğiz.  CHP’li olmayan, Mustafa Kemal Atatürk’ü seven, değerlerini kendi değerleri yapan, Cumhuriyeti seven, demokrasi aşığı fakat farklı siyasi partilere gönül vermiş, o siyasi partilere oy veren arkadaşlarımızı kardeşimiz yapacağız çünkü 2019’daki seçimlerde ayrım yapma lüksümüz yok. Biz bu ayrıma düşersek AK Partinin zifiri karanlığı bu ülkeyi kaplayacak. Birlik, beraberlik ve sağduyuyla çalışmalıyız. İnsanlarla ilgili yalan yanlış konuşmanın kimseye faydası yok. Mühim olan ülke ve vatandır. Bunun için gereken çabayı her CHP’li göstermek durumundadır. Bu hepimizin tarihi sorumluluğudur.’’dedi.

 

 ‘’AKP’NİN DÜŞÜŞ YAŞADIĞI TEK İLÇE OLDUK’’

Referandum da yaptıkları çalışmalara da değinen Genç Başkan,’’Bir de kucağımızda halk oylamasını bulduk. Devletle yarıştık. Tekirdağ’da daha önce yapılmayan bir çalışma gerçekleştirdik ve çalışma diğer ilçelerin de örnek aldığı bir model. Geçmiş dönemde partimizde çeşitli kademelerde görev almış arkadaşlarımızı çağırdık. Onlara genel merkezin hazırladığı konuşma metinlerini verdik ve Süleymanpaşa’daki 178 kıraathaneyi dolaştık. Bütün STK’lara gidildi. 2 radyo programına katıldım. Yerel basınla ilişkilerimiz kurduk. Onlar da destek verdiler. 1 Kasım 2015’te AK Partinin Süleymanpaşa’da almış olduğu oy 36,9. 16 Nisan’da ise AK Parti ve MHP’nin almış olduğu oy 36,4. Yarım puanlık bir düşüş var. Bu tablo sadece Tekirdağ’da Süleymanpaşa’da görüldü. 11 ilçede evet oy oranının 1 Kasım 2015’teki oy oranından düşük çıktığı, özetle AK Partinin kan kaybettiği tek ilçe Süleymanpaşa oldu.’’ Dedi.

 

ÖRGÜTLENMEYİ HIZLANDIRMALIYIZ

Ayrıca eksikliklerinin de olduğunu belirterek öz eleştiri yapan Yağcıoğlu, ’Bizim de eksiklerimiz oldu. Sandık çevresi sorumlularını etkin şekilde kuramadık ve hedeflediğimiz dinamizme ulaşamadık. Daha kurumsal gitmemiz gerekirken biraz daha eski tip hatır, gönül rica üzerine gittik. Daha çok çalışmamız gerekiyor. Bilhassa da benim daha doğru tercihler yapmam gerekiyor. Bu da benim 1,5 yılda aldığım önemli bir ders oldu.’’ Dedi.

Yağcıoğlu, Neden CHP’de siyaset yapıyoruz. Ülkede böylesine büyük bir faşizm varken, her birinizin çocuğunun kamu kurumlarında iş bulma hakkı kalmamışken neden CHP’deyiz? Çünkü bizi biz yapan değerler var. Nedir onlar? Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet, demokrasi, Laiklik, Milliyetçilik. Bunlarla birlikte bizim siyaset yapma üslubumuz farklıdır. Bizler siyaset kurumunu bireysel kazanç kapısı olarak görmeyiz. Topluma hizmet kapısı olarak görürüz. Hiçbir zaman kendi menfaatimizi düşünmedik, düşünmeyeceğiz.  Amacımız üyelerimizin iktidarıdır. Her yerde sandık. Delegede sandık.

 

“KİMSEYE SÖZ VERMEDİK”

Bugüne kadar kimseye herhangi bir söz vermedik. Herhangi bir makam için kimseyle pazarlığa oturmadık. Bu iddiada bulunanlar açıklasınlar. Kime hangi sözü vermişiz? Kime hangi koltuğu ikram etmişiz? Lütfen açıklasınlar. Açıklamazlarsa doğru söylememiş olacaklar. Doğru söylememek de hiçbir CHP’li arkadaşıma yakışmaz.

Süleymanpaşa’da 2019’da sandık olacak. Çünkü bizler sadece üyelerimizin sözü geçsin istiyoruz. Süleymanpaşa’da yapılanları en iyi değerlendirenlerin siz olduğuna inanıyoruz.  Milletvekilleri için de Koşulsuz, kontenjansız sandık. Herkes sandığa. Hiç kimseye iltimas yok. Biz terliyoruz, herkes terleyecek. ‘’ifadelerini kullandı.

 

‘’TEK KAVGAM PARTLİLERİMİZ İÇİN RANTÇI VE YALANCI OLARAK ANILMAKTANSA  KAVGACI OLARAK ANILAYIM’’

Kendisiyle ilgili söylenenlere de cevap veren Yağcıoğlu, Kavgacı deniyor. 10 Nisan’dan beri ilçe başkanlığı yapıyorum. O günden bu güne bir tane eşimi dostumu, akrabamı, kardeşimi işe önerdim mi? Ben ne kavga yaptıysam bunu partilerimiz için yaptım. Kendim için Hiçbir şey yapmadım. Zaman zaman üslupta problemler olmuş olabilir ancak, bugün olsun yine partililerim için yine o savaşı veririm. Rantçı ve yalancı olarak anılmaktansa kavgacı olarak anılmayı tercih ederim” şeklinde konuştu.

 

‘’KLAVYE DELİKANLILARINA GİDECEĞİM’’

Parti binası alacaklarını belirten Yağcıoğlu konuşmalarına, ’’Bunu geçen dönem yapacaktık ama yapamadık. Halk oylaması vardı. Ama bu dönem sandıktan da çıkacağız. Şu anki parti binamız bizlere yetmiyor ve yakışmıyor. Süleymanpaşa ilçe başkanlığı böyle olmaz, olmamalı ve olmayacak. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım adım atacağız. Ondan sonra da akşamları içkileri içip içip bize klavye delikanlılığı yapanlara gideceğim. ‘Bakın bu parti’ diyeceğim.’’ diyerek devam etti.

 

‘’RENGİMİZ KIRMIZI DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM’’

Konuşmasının sonunda Bütün CHP’liler bu felsefeye göre hareket etmeli diyen Genç Başkan, Kimse kişisel düşünmemeli. Herkesin şehrini ve ilçesini düşünmesi gerekiyor. Bize uzatılan hiçbir eli geri çevirmedik. Duvar örmedik. Kapıları kapatmadık. Bu herkes tarafından bilinmeli. Karşınızda 1,5 yıl daha olgun, tecrübeli, yıpranmış, yaşlanmış bir kardeşiniz olarak duruyorum. Rengimiz kırmızı. Bu hafta takvimi açıklayacağız. Demokratik bir seçim yapacağız. Bu süreçte bana destek olan tüm partililerimize teşekkürlerimi sunuyorum.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

 

Okunma Sayısı : 1510
Yapılan Yorumlar
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5221
Dün : 7253
Toplam : 6926195

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri