tekirdağ, chp, ilker yağcıoğlu

tekirdağ haberleri

SALONA SIĞMAYAN SEVGİ SELİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SALONA SIĞMAYAN SEVGİ SELİ

 


CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı için delege seçimleri yaklaşırken Başkan İlker Yağcıoğlu farkını ortaya koymaya devam ediyor. Her geçen gün büyük bir ilginin olduğu Yağcıoğlu’na karşı üyeler tek yürek olmuş durumda. Yağcıoğlu, Özdemirler Düğün Salonu’nda verdiği kahvaltı ile bunu bir kez daha kanıtladı. Yağcıoğlu’na destek için gelen üyeler salona sığmadı.


CHP Süleymanpaşa ilçe delege seçimlerinde kırmızı listeyle seçime giren Başkan İlker Yağcıoğlu düzenlediği kahvaltı izdihama neden oldu. Salonda bin kişi bulunurken, coşkulu kalabalığa konuşma yapan Yağcıoğlu her zaman partililerin hizmetinde olduğunu tekrarladı. Kahvaltı için gelen partililer ise Yağcıoğlu’nun dele seçimlerinde açık ara kazanacağı görüşünü savundu.


ÜYELERE GÜVENİYORUZ

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu belediye başkanlığı seçimlerinin üye bazlı olması gerektiğini savunarak, herkesin üyelere güvenmesi gerektiğini söyledi. Yağcıoğlu, “biz üyelerimizin iktidarını kuracağız. Ama öyle kuru kuruya üyenin iktidarını kuracağız demekle olmaz bu işler. Biz üyenin iktidarını kuracağız söylemimizin altını ön seçimi savunarak dolduracağız. Milletvekili seçimlerinde de kotasız kontenjansız ön seçim diyoruz” dedi.

 

MUSTAFA KEMAL’İN İZİNDEYİZ

Terör örgütleriyle partinin ilişkilendirilmesiyle ilgili çok sert konuşan Genç Başkan, ‘’Bu kimsenin haddi değildir. Çünkü bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatlarıyız. Onun askerleriyiz. Bizlerin yaşam prensibi haline getirdiğimiz ilkelerimiz var. Bu ilkeler bizim kalkanımız. Bu kalkandan herhangi bir terör örgütünün sızması mümkün değil. Bizler insanlığı seven, sayan, kardeşliğe inanmış, aklı ve bilimi kendisine rehber edinmiş insanlarız. Bu neden yapılıyor. Bunun yapılış amacı 2019’da yapılacak olan seçimlerdir. Bu seçimler öncesinde Türkiye’de bir toplum mühendisliği yapılmaktadır.  CHP’yi ve genel başkanımızı bir terör örgütüyle ilişkilendirerek, bir bağı varmış gibi göstererek burada bir siyaset üretme çabasıdır. Ama milletimiz bu çabayı boşa çıkaracaktır. Çünkü bizler bu gerçekleri gören insanlarız. Dilimiz döndüğünce bu gerçekleri anlatacağız ve korkmayacağız. Çünkü bu topraklarda Mustafa Kemaller yenilmez.’’ şeklinde konuştu.


BİRLİĞİMİZİ BOZDURMAYALIM

Yağcıoğlu, Ülkenin içinde bulunduğu konum bize her CHP’liye çok ağır sorumluluk yüklüyor. Öncelikle bütün CHP’lilerin kenetlenmesi lazım. Bir arada olmamız lazım. Birbirimizi seveceğiz, sayacağız. Parti içi seçimlerde yarışabiliriz ama Pazar günü seçimi bitireceğiz. Pazartesi günü kol kola gireceğiz.  CHP’li olmayan, Mustafa Kemal Atatürk’ü seven, değerlerini kendi değerleri yapan, Cumhuriyeti seven, demokrasi aşığı fakat farklı siyasi partilere gönül vermiş, o siyasi partilere oy veren arkadaşlarımızı kardeşimiz yapacağız çünkü 2019’daki seçimlerde ayrım yapma lüksümüz yok. Biz bu ayrıma düşersek AK Partinin zifiri karanlığı bu ülkeyi kaplayacak. Birlik, beraberlik ve sağduyuyla çalışmalıyız. İnsanlarla ilgili yalan yanlış konuşmanın kimseye faydası yok. Mühim olan ülke ve vatandır. Bunun için gereken çabayı her CHP’li göstermek durumundadır. Bu hepimizin tarihi sorumluluğudur.’’dedi.

 

 ‘’AKP’NİN DÜŞÜŞ YAŞADIĞI TEK İLÇE OLDUK’’

Referandum da yaptıkları çalışmalara da değinen Genç Başkan,’’Bir de kucağımızda halk oylamasını bulduk. Devletle yarıştık. Tekirdağ’da daha önce yapılmayan bir çalışma gerçekleştirdik ve çalışma diğer ilçelerin de örnek aldığı bir model. Geçmiş dönemde partimizde çeşitli kademelerde görev almış arkadaşlarımızı çağırdık. Onlara genel merkezin hazırladığı konuşma metinlerini verdik ve Süleymanpaşa’daki 178 kıraathaneyi dolaştık. Bütün STK’lara gidildi. 2 radyo programına katıldım. Yerel basınla ilişkilerimiz kurduk. Onlar da destek verdiler. 1 Kasım 2015’te AK Partinin Süleymanpaşa’da almış olduğu oy 36,9. 16 Nisan’da ise AK Parti ve MHP’nin almış olduğu oy 36,4. Yarım puanlık bir düşüş var. Bu tablo sadece Tekirdağ’da Süleymanpaşa’da görüldü. 11 ilçede evet oy oranının 1 Kasım 2015’teki oy oranından düşük çıktığı, özetle AK Partinin kan kaybettiği tek ilçe Süleymanpaşa oldu.’’ Dedi.

 

ÖRGÜTLENMEYİ HIZLANDIRMALIYIZ

Ayrıca eksikliklerinin de olduğunu belirterek öz eleştiri yapan Yağcıoğlu, ’Bizim de eksiklerimiz oldu. Sandık çevresi sorumlularını etkin şekilde kuramadık ve hedeflediğimiz dinamizme ulaşamadık. Daha kurumsal gitmemiz gerekirken biraz daha eski tip hatır, gönül rica üzerine gittik. Daha çok çalışmamız gerekiyor. Bilhassa da benim daha doğru tercihler yapmam gerekiyor. Bu da benim 1,5 yılda aldığım önemli bir ders oldu.’’ Dedi.

Yağcıoğlu, Neden CHP’de siyaset yapıyoruz. Ülkede böylesine büyük bir faşizm varken, her birinizin çocuğunun kamu kurumlarında iş bulma hakkı kalmamışken neden CHP’deyiz? Çünkü bizi biz yapan değerler var. Nedir onlar? Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet, demokrasi, Laiklik, Milliyetçilik. Bunlarla birlikte bizim siyaset yapma üslubumuz farklıdır. Bizler siyaset kurumunu bireysel kazanç kapısı olarak görmeyiz. Topluma hizmet kapısı olarak görürüz. Hiçbir zaman kendi menfaatimizi düşünmedik, düşünmeyeceğiz.  Amacımız üyelerimizin iktidarıdır. Her yerde sandık. Delegede sandık.

 

“KİMSEYE SÖZ VERMEDİK”

Bugüne kadar kimseye herhangi bir söz vermedik. Herhangi bir makam için kimseyle pazarlığa oturmadık. Bu iddiada bulunanlar açıklasınlar. Kime hangi sözü vermişiz? Kime hangi koltuğu ikram etmişiz? Lütfen açıklasınlar. Açıklamazlarsa doğru söylememiş olacaklar. Doğru söylememek de hiçbir CHP’li arkadaşıma yakışmaz.

Süleymanpaşa’da 2019’da sandık olacak. Çünkü bizler sadece üyelerimizin sözü geçsin istiyoruz. Süleymanpaşa’da yapılanları en iyi değerlendirenlerin siz olduğuna inanıyoruz.  Milletvekilleri için de Koşulsuz, kontenjansız sandık. Herkes sandığa. Hiç kimseye iltimas yok. Biz terliyoruz, herkes terleyecek. ‘’ifadelerini kullandı.

 

‘’TEK KAVGAM PARTLİLERİMİZ İÇİN RANTÇI VE YALANCI OLARAK ANILMAKTANSA  KAVGACI OLARAK ANILAYIM’’

Kendisiyle ilgili söylenenlere de cevap veren Yağcıoğlu, Kavgacı deniyor. 10 Nisan’dan beri ilçe başkanlığı yapıyorum. O günden bu güne bir tane eşimi dostumu, akrabamı, kardeşimi işe önerdim mi? Ben ne kavga yaptıysam bunu partilerimiz için yaptım. Kendim için Hiçbir şey yapmadım. Zaman zaman üslupta problemler olmuş olabilir ancak, bugün olsun yine partililerim için yine o savaşı veririm. Rantçı ve yalancı olarak anılmaktansa kavgacı olarak anılmayı tercih ederim” şeklinde konuştu.

 

‘’KLAVYE DELİKANLILARINA GİDECEĞİM’’

Parti binası alacaklarını belirten Yağcıoğlu konuşmalarına, ’’Bunu geçen dönem yapacaktık ama yapamadık. Halk oylaması vardı. Ama bu dönem sandıktan da çıkacağız. Şu anki parti binamız bizlere yetmiyor ve yakışmıyor. Süleymanpaşa ilçe başkanlığı böyle olmaz, olmamalı ve olmayacak. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım adım atacağız. Ondan sonra da akşamları içkileri içip içip bize klavye delikanlılığı yapanlara gideceğim. ‘Bakın bu parti’ diyeceğim.’’ diyerek devam etti.

 

‘’RENGİMİZ KIRMIZI DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM’’

Konuşmasının sonunda Bütün CHP’liler bu felsefeye göre hareket etmeli diyen Genç Başkan, Kimse kişisel düşünmemeli. Herkesin şehrini ve ilçesini düşünmesi gerekiyor. Bize uzatılan hiçbir eli geri çevirmedik. Duvar örmedik. Kapıları kapatmadık. Bu herkes tarafından bilinmeli. Karşınızda 1,5 yıl daha olgun, tecrübeli, yıpranmış, yaşlanmış bir kardeşiniz olarak duruyorum. Rengimiz kırmızı. Bu hafta takvimi açıklayacağız. Demokratik bir seçim yapacağız. Bu süreçte bana destek olan tüm partililerimize teşekkürlerimi sunuyorum.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

 

Okunma Sayısı : 1733
Yapılan Yorumlar
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4846
Dün : 6047
Toplam : 7819646

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri