tekirdağ haberleri, sahtekar, pusula

tekirdağ haberleri

SAHTEKÂR SAMİMİYETLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SAHTEKÂR SAMİMİYETLER

 

Ben yazıyorum ya; bazıları sinir oluyor. Hatta kinleri tavan yapıyor. Bana saldırıyorlar. Ama ben en azından yüzüne karşı söyleyebiliyorum. Sahtekârca davranmıyorum. Yüzüne büyük samimiyetlerle gülüp, iki adım ötede arkasından sallamıyorum. Sahtekâr samimiyetler bana göre değil. Onun için sahtekârlar çok sevmezler bizi.


Sosyal medyada sıkça görüyoruz, o onunla foto vermiş, bu bununla foto vermiş. Dönüp bakıyoruz, kapı arkalarında birbirleri hakkında söylemedikleri laf yok. Ben buna karşı olduğun için, sahtekar insanlara tahammül edemediğim için belki kızıyorlar ama tavrımızı da rengimizi de ortaya koyuyoruz. Varsınlar bize ‘kötü çocuk’ desinler.

Sosyal medyada olsun, gazetemizde olsun, başkalarının cümlelerini kullanmıyoruz. Başkalarının elimize yazıp verdiklerini kendi yazımızmış gibi aktarmıyoruz. Üç cümleyi yan yana getiremiyorsak bunu açık yüreklilikle söyleyebiliyoruz. Sahtekârca davranmıyoruz. Laf cambazlığı yapıp birilerine kendimi anlatma çabasına da girmiyoruz.

Geldiğimiz nokta da ise bunları yapan arkadaşların bolca olduğunu görebiliyoruz. Üstelik bunları yapanların şahsıma saldırmaları ise ayrı bir konu. Ne dertleri var bilemiyorum ama ben evde bir tane köpek besliyorum. Diğerleri benim için sokak köpeğinden öte gidemez. (Bakıma muhtaç gerçek sokak köpeklerinden özür diliyorum)

25 yılı bulan gazetecilik mesleğimi kimseye tartıştırmam bile. Canı çekip önce köşe yazarı olup sonra kendini gazeteci ilan edenler lütfen gazeteciğin nasıl olduğuna bir baksınlar. Şimdilerde biraz geride kalıyorsak insanlar gerçek gazetecilerin değerini anlasınlar diye yapıyoruz. Benim gibi bu mesleğe ömrünü vermiş birkaç arkadaşım da aynı şekilde tavırlarını gösteriyorlar. Tek fark onlar yazmıyor ben yazıyorum, suratınıza söylüyorum. Gazeteci olmayanlar, siz asla gazeteci olamayacaksınız. Künyenizde çakal kuyruğu gibi sıfatlarınız olsa bile asla ve asla gazeteci olamayacaksınız.

Bu arkadaşları gazeteci yerine koyup medet umanlarında bundan böyle karşısındayım. Herkes iki satır yazı yazanı, iki fotoğraf çekeni gazeteci sanıyor. Değiller olamayacaklar. Lütfen sevgili okurlarımız. Mesleki değerlere sahip emek veren gazeteci arkadaşlarımıza ihtimam gösterin. Bu meslek grubu içinde çeşitli alanlarda emek verenlerin emekleri başımızın üstünde. Benim anlatmak istediğim farklı algılanmış olacak ki; konu farklı yönlere çekiliyor. Bir gazetede çalışmak başka, gazeteci olmak başka. Gazete sahibi olmak başka, gazeteci olmak başka. Lütfen bu arkadaşlar da kendilerine gazeteci dedirtmesinler. Saygımızı göstereceksek bunları göz önüne alarak gösterelim. Kimseye düşman değiliz. Sadece son günlerde yaşadığımız çelişkileri kendi dilimizin döndüğünce gündeme getirdik ve getirmeye devam edeceğiz. Eğer birileri bizim ekmek kavgamıza engel olacak hal ve hareket içinde oluyorsa hiç şüphesiz hırçınlığımızı göstereceğimiz zamanlar gelmiştir. Kimsenin benim veya bu meslekten kazancını sağlayan arkadaşların (kendisinin de dahil) ekmeğini engellemeye hakkı yoktur diye düşünüyorum.

Okunma Sayısı : 868
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2511
Dün : 6341
Toplam : 7654190

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri