tekirdağ haberleri, sahtekar, pusula

tekirdağ haberleri

SAHTEKÂR SAMİMİYETLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SAHTEKÂR SAMİMİYETLER

 

Ben yazıyorum ya; bazıları sinir oluyor. Hatta kinleri tavan yapıyor. Bana saldırıyorlar. Ama ben en azından yüzüne karşı söyleyebiliyorum. Sahtekârca davranmıyorum. Yüzüne büyük samimiyetlerle gülüp, iki adım ötede arkasından sallamıyorum. Sahtekâr samimiyetler bana göre değil. Onun için sahtekârlar çok sevmezler bizi.


Sosyal medyada sıkça görüyoruz, o onunla foto vermiş, bu bununla foto vermiş. Dönüp bakıyoruz, kapı arkalarında birbirleri hakkında söylemedikleri laf yok. Ben buna karşı olduğun için, sahtekar insanlara tahammül edemediğim için belki kızıyorlar ama tavrımızı da rengimizi de ortaya koyuyoruz. Varsınlar bize ‘kötü çocuk’ desinler.

Sosyal medyada olsun, gazetemizde olsun, başkalarının cümlelerini kullanmıyoruz. Başkalarının elimize yazıp verdiklerini kendi yazımızmış gibi aktarmıyoruz. Üç cümleyi yan yana getiremiyorsak bunu açık yüreklilikle söyleyebiliyoruz. Sahtekârca davranmıyoruz. Laf cambazlığı yapıp birilerine kendimi anlatma çabasına da girmiyoruz.

Geldiğimiz nokta da ise bunları yapan arkadaşların bolca olduğunu görebiliyoruz. Üstelik bunları yapanların şahsıma saldırmaları ise ayrı bir konu. Ne dertleri var bilemiyorum ama ben evde bir tane köpek besliyorum. Diğerleri benim için sokak köpeğinden öte gidemez. (Bakıma muhtaç gerçek sokak köpeklerinden özür diliyorum)

25 yılı bulan gazetecilik mesleğimi kimseye tartıştırmam bile. Canı çekip önce köşe yazarı olup sonra kendini gazeteci ilan edenler lütfen gazeteciğin nasıl olduğuna bir baksınlar. Şimdilerde biraz geride kalıyorsak insanlar gerçek gazetecilerin değerini anlasınlar diye yapıyoruz. Benim gibi bu mesleğe ömrünü vermiş birkaç arkadaşım da aynı şekilde tavırlarını gösteriyorlar. Tek fark onlar yazmıyor ben yazıyorum, suratınıza söylüyorum. Gazeteci olmayanlar, siz asla gazeteci olamayacaksınız. Künyenizde çakal kuyruğu gibi sıfatlarınız olsa bile asla ve asla gazeteci olamayacaksınız.

Bu arkadaşları gazeteci yerine koyup medet umanlarında bundan böyle karşısındayım. Herkes iki satır yazı yazanı, iki fotoğraf çekeni gazeteci sanıyor. Değiller olamayacaklar. Lütfen sevgili okurlarımız. Mesleki değerlere sahip emek veren gazeteci arkadaşlarımıza ihtimam gösterin. Bu meslek grubu içinde çeşitli alanlarda emek verenlerin emekleri başımızın üstünde. Benim anlatmak istediğim farklı algılanmış olacak ki; konu farklı yönlere çekiliyor. Bir gazetede çalışmak başka, gazeteci olmak başka. Gazete sahibi olmak başka, gazeteci olmak başka. Lütfen bu arkadaşlar da kendilerine gazeteci dedirtmesinler. Saygımızı göstereceksek bunları göz önüne alarak gösterelim. Kimseye düşman değiliz. Sadece son günlerde yaşadığımız çelişkileri kendi dilimizin döndüğünce gündeme getirdik ve getirmeye devam edeceğiz. Eğer birileri bizim ekmek kavgamıza engel olacak hal ve hareket içinde oluyorsa hiç şüphesiz hırçınlığımızı göstereceğimiz zamanlar gelmiştir. Kimsenin benim veya bu meslekten kazancını sağlayan arkadaşların (kendisinin de dahil) ekmeğini engellemeye hakkı yoktur diye düşünüyorum.

Okunma Sayısı : 781
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5179
Dün : 5113
Toplam : 7090579

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri