tekirdağ haberleri, sahtekar, pusula

tekirdağ haberleri

SAHTEKÂR SAMİMİYETLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SAHTEKÂR SAMİMİYETLER

 

Ben yazıyorum ya; bazıları sinir oluyor. Hatta kinleri tavan yapıyor. Bana saldırıyorlar. Ama ben en azından yüzüne karşı söyleyebiliyorum. Sahtekârca davranmıyorum. Yüzüne büyük samimiyetlerle gülüp, iki adım ötede arkasından sallamıyorum. Sahtekâr samimiyetler bana göre değil. Onun için sahtekârlar çok sevmezler bizi.


Sosyal medyada sıkça görüyoruz, o onunla foto vermiş, bu bununla foto vermiş. Dönüp bakıyoruz, kapı arkalarında birbirleri hakkında söylemedikleri laf yok. Ben buna karşı olduğun için, sahtekar insanlara tahammül edemediğim için belki kızıyorlar ama tavrımızı da rengimizi de ortaya koyuyoruz. Varsınlar bize ‘kötü çocuk’ desinler.

Sosyal medyada olsun, gazetemizde olsun, başkalarının cümlelerini kullanmıyoruz. Başkalarının elimize yazıp verdiklerini kendi yazımızmış gibi aktarmıyoruz. Üç cümleyi yan yana getiremiyorsak bunu açık yüreklilikle söyleyebiliyoruz. Sahtekârca davranmıyoruz. Laf cambazlığı yapıp birilerine kendimi anlatma çabasına da girmiyoruz.

Geldiğimiz nokta da ise bunları yapan arkadaşların bolca olduğunu görebiliyoruz. Üstelik bunları yapanların şahsıma saldırmaları ise ayrı bir konu. Ne dertleri var bilemiyorum ama ben evde bir tane köpek besliyorum. Diğerleri benim için sokak köpeğinden öte gidemez. (Bakıma muhtaç gerçek sokak köpeklerinden özür diliyorum)

25 yılı bulan gazetecilik mesleğimi kimseye tartıştırmam bile. Canı çekip önce köşe yazarı olup sonra kendini gazeteci ilan edenler lütfen gazeteciğin nasıl olduğuna bir baksınlar. Şimdilerde biraz geride kalıyorsak insanlar gerçek gazetecilerin değerini anlasınlar diye yapıyoruz. Benim gibi bu mesleğe ömrünü vermiş birkaç arkadaşım da aynı şekilde tavırlarını gösteriyorlar. Tek fark onlar yazmıyor ben yazıyorum, suratınıza söylüyorum. Gazeteci olmayanlar, siz asla gazeteci olamayacaksınız. Künyenizde çakal kuyruğu gibi sıfatlarınız olsa bile asla ve asla gazeteci olamayacaksınız.

Bu arkadaşları gazeteci yerine koyup medet umanlarında bundan böyle karşısındayım. Herkes iki satır yazı yazanı, iki fotoğraf çekeni gazeteci sanıyor. Değiller olamayacaklar. Lütfen sevgili okurlarımız. Mesleki değerlere sahip emek veren gazeteci arkadaşlarımıza ihtimam gösterin. Bu meslek grubu içinde çeşitli alanlarda emek verenlerin emekleri başımızın üstünde. Benim anlatmak istediğim farklı algılanmış olacak ki; konu farklı yönlere çekiliyor. Bir gazetede çalışmak başka, gazeteci olmak başka. Gazete sahibi olmak başka, gazeteci olmak başka. Lütfen bu arkadaşlar da kendilerine gazeteci dedirtmesinler. Saygımızı göstereceksek bunları göz önüne alarak gösterelim. Kimseye düşman değiliz. Sadece son günlerde yaşadığımız çelişkileri kendi dilimizin döndüğünce gündeme getirdik ve getirmeye devam edeceğiz. Eğer birileri bizim ekmek kavgamıza engel olacak hal ve hareket içinde oluyorsa hiç şüphesiz hırçınlığımızı göstereceğimiz zamanlar gelmiştir. Kimsenin benim veya bu meslekten kazancını sağlayan arkadaşların (kendisinin de dahil) ekmeğini engellemeye hakkı yoktur diye düşünüyorum.

Okunma Sayısı : 731
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1367
Dün : 3980
Toplam : 6776220

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri