şafak başa, teski, tekirdağ, büyükşehir

tekirdağ haberleri

ÖN PLANA ÇIKMAYA BAŞLADI

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÖN PLANA ÇIKMAYA BAŞLADI

 


Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kim olacak soruları henüz tazeliğini korurken, bir taraftan da çeşitli yorumlar ve değerlendirmeler her köşe başında devam ediyor. TESKİ’nin başarılı Genel Müdürü Şafak Başa’nın ismi ise bir süredir konuşuluyordu.


Tekirdağ’da yerel seçimler yaklaştıkça büyükşehir belediye başkan adayı için kulislerde derinlik kazandı. Geldiği günden bu yana TESKİ’de başarılı çalışmalar yapan Şafak Başa’nın CHP’den aday adayı olması ise gündeme geldi. Başa’nın ise bu konudaki kararını önümüzdeki hafta vereceği öğrenildi.


TESKİ’DE BAŞARILI İŞLER YAPTI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürlüğü görevine geldikten sonra gözle görülür bir başarı grafiği çizen ve her kesim tarafından ‘ileri görüşlü ve vizyonu geniş. Belediye Başkanlığına yakışır’ yorumu yapılan Dr. Şafak Başa’nın CHP’den aday olması durumunda partinin elinin de hayli güçleneceği söyleniyor.

 

11 İlçe Belediye Başkanı tarafından da sevilen ve her fırsatta ilçelerde yaptığı yatırımlarla gündeme gelen Şafak Başa ise bu konudaki sessizliğini korurken, kendisinin de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini arzu ettiği söyleniyor. TESKİ Genel Müdürlüğü görevinde iken de her ilçenin sorunu ile bizzat ilgilenen ve yatırımlar konusunda hassas davranışıyla dikkat çeken Şafak Başa, kentte tamamlanmak üzere olan alt yapının da mimarı olarak biliniyor.

 

EN ÖNEMLİ ESERİ: KÖYKENT

Ordu’nun Mesudiye ilçesinde kaymakamlık yaptığı dönemde dönemin Başbakanı Bülent Ecevit tarafından Köykent projesi için görevlendirilen ve bölgede bu konuda büyük adımlar atan Şafak Başa, Cumhuriyet Gazetesi’ne de proje ile ilgili bilgiler aktardı. Projenin daha sonraki hükümetler döneminde yarım kaldığına da değinen Başa, “Bu projeyle insanların kentlere göçünü tersine çevirecek ve köylerde yaşamın eskisi gibi daha kalabalık ve üretime yönelik olacağını öngörmüştük. Bugün de geldiğimiz nokta da üretimden bahsediyoruz. Yani o gün yarım kalan proje devam etseydi bugün ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullar daha farklı olurdu” dedi.

 

OLUMLU GÖRÜŞLER

Trakya’yı çok iyi bilen Şafak Başa, Yarı Tekirdağlı, yarı Lüleburgazlı. Bölgenin en önemli kentinin Tekirdağ olduğunu ve şehrin bu önemini öne çıkaracak projeleri hayata geçirmenin gerektiğini de vurguladı. Şafak Başa’nın ismini duyan ise büyükşehir belediye başkanlığı için ‘kesinlikle olmalı’ görüşünde birleşirlerken, mevcut belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın da gerçek bir ‘ağabeylik’ yaparak kendisine kolaylık sağlaması gerektiğini söylediler.

 

GENEL MERKEZ DAVET ETTİ

Aday adaylığı açıklamasını yakın zamanda yapması beklenen Şafak Başa’nın CHP Genel merkez tarafından Ankara’ya davet edilmesi ise dikkat çekici bir hamle olarak görüldü. CHP tarafından Tekirdağ’da yaptırılan ankette ise sadece Kadir Albayrak ve Şafak Başa’nın isimlerinin olması ise başka dikkat çekici bir konu. Edinilen bilgiye göre Şafak Başa’nın isminin Genel Başkan tarafından bizzat ankete yazdırıldığı ifade ediliyor. Başa’nın yaptığı görüşmelerden ise olumlu sonuçlar aldığı, CHP Genel Merkezi’nin ise Şafak Başa ismi üzerinde ısrarla durduğu öğrenildi.

 

 

 


Okunma Sayısı : 1376
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6655
Dün : 8883
Toplam : 8803183

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri