şafak başa, teski, tekirdağ, büyükşehir

tekirdağ haberleri

ÖN PLANA ÇIKMAYA BAŞLADI

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÖN PLANA ÇIKMAYA BAŞLADI

 


Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kim olacak soruları henüz tazeliğini korurken, bir taraftan da çeşitli yorumlar ve değerlendirmeler her köşe başında devam ediyor. TESKİ’nin başarılı Genel Müdürü Şafak Başa’nın ismi ise bir süredir konuşuluyordu.


Tekirdağ’da yerel seçimler yaklaştıkça büyükşehir belediye başkan adayı için kulislerde derinlik kazandı. Geldiği günden bu yana TESKİ’de başarılı çalışmalar yapan Şafak Başa’nın CHP’den aday adayı olması ise gündeme geldi. Başa’nın ise bu konudaki kararını önümüzdeki hafta vereceği öğrenildi.


TESKİ’DE BAŞARILI İŞLER YAPTI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürlüğü görevine geldikten sonra gözle görülür bir başarı grafiği çizen ve her kesim tarafından ‘ileri görüşlü ve vizyonu geniş. Belediye Başkanlığına yakışır’ yorumu yapılan Dr. Şafak Başa’nın CHP’den aday olması durumunda partinin elinin de hayli güçleneceği söyleniyor.

 

11 İlçe Belediye Başkanı tarafından da sevilen ve her fırsatta ilçelerde yaptığı yatırımlarla gündeme gelen Şafak Başa ise bu konudaki sessizliğini korurken, kendisinin de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini arzu ettiği söyleniyor. TESKİ Genel Müdürlüğü görevinde iken de her ilçenin sorunu ile bizzat ilgilenen ve yatırımlar konusunda hassas davranışıyla dikkat çeken Şafak Başa, kentte tamamlanmak üzere olan alt yapının da mimarı olarak biliniyor.

 

EN ÖNEMLİ ESERİ: KÖYKENT

Ordu’nun Mesudiye ilçesinde kaymakamlık yaptığı dönemde dönemin Başbakanı Bülent Ecevit tarafından Köykent projesi için görevlendirilen ve bölgede bu konuda büyük adımlar atan Şafak Başa, Cumhuriyet Gazetesi’ne de proje ile ilgili bilgiler aktardı. Projenin daha sonraki hükümetler döneminde yarım kaldığına da değinen Başa, “Bu projeyle insanların kentlere göçünü tersine çevirecek ve köylerde yaşamın eskisi gibi daha kalabalık ve üretime yönelik olacağını öngörmüştük. Bugün de geldiğimiz nokta da üretimden bahsediyoruz. Yani o gün yarım kalan proje devam etseydi bugün ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullar daha farklı olurdu” dedi.

 

OLUMLU GÖRÜŞLER

Trakya’yı çok iyi bilen Şafak Başa, Yarı Tekirdağlı, yarı Lüleburgazlı. Bölgenin en önemli kentinin Tekirdağ olduğunu ve şehrin bu önemini öne çıkaracak projeleri hayata geçirmenin gerektiğini de vurguladı. Şafak Başa’nın ismini duyan ise büyükşehir belediye başkanlığı için ‘kesinlikle olmalı’ görüşünde birleşirlerken, mevcut belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın da gerçek bir ‘ağabeylik’ yaparak kendisine kolaylık sağlaması gerektiğini söylediler.

 

GENEL MERKEZ DAVET ETTİ

Aday adaylığı açıklamasını yakın zamanda yapması beklenen Şafak Başa’nın CHP Genel merkez tarafından Ankara’ya davet edilmesi ise dikkat çekici bir hamle olarak görüldü. CHP tarafından Tekirdağ’da yaptırılan ankette ise sadece Kadir Albayrak ve Şafak Başa’nın isimlerinin olması ise başka dikkat çekici bir konu. Edinilen bilgiye göre Şafak Başa’nın isminin Genel Başkan tarafından bizzat ankete yazdırıldığı ifade ediliyor. Başa’nın yaptığı görüşmelerden ise olumlu sonuçlar aldığı, CHP Genel Merkezi’nin ise Şafak Başa ismi üzerinde ısrarla durduğu öğrenildi.

 

 

 


Okunma Sayısı : 1006
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1940
Dün : 6637
Toplam : 7267011

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri