şafak başa, teski, tekirdağ, büyükşehir

tekirdağ haberleri

ÖN PLANA ÇIKMAYA BAŞLADI

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÖN PLANA ÇIKMAYA BAŞLADI

 


Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kim olacak soruları henüz tazeliğini korurken, bir taraftan da çeşitli yorumlar ve değerlendirmeler her köşe başında devam ediyor. TESKİ’nin başarılı Genel Müdürü Şafak Başa’nın ismi ise bir süredir konuşuluyordu.


Tekirdağ’da yerel seçimler yaklaştıkça büyükşehir belediye başkan adayı için kulislerde derinlik kazandı. Geldiği günden bu yana TESKİ’de başarılı çalışmalar yapan Şafak Başa’nın CHP’den aday adayı olması ise gündeme geldi. Başa’nın ise bu konudaki kararını önümüzdeki hafta vereceği öğrenildi.


TESKİ’DE BAŞARILI İŞLER YAPTI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürlüğü görevine geldikten sonra gözle görülür bir başarı grafiği çizen ve her kesim tarafından ‘ileri görüşlü ve vizyonu geniş. Belediye Başkanlığına yakışır’ yorumu yapılan Dr. Şafak Başa’nın CHP’den aday olması durumunda partinin elinin de hayli güçleneceği söyleniyor.

 

11 İlçe Belediye Başkanı tarafından da sevilen ve her fırsatta ilçelerde yaptığı yatırımlarla gündeme gelen Şafak Başa ise bu konudaki sessizliğini korurken, kendisinin de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini arzu ettiği söyleniyor. TESKİ Genel Müdürlüğü görevinde iken de her ilçenin sorunu ile bizzat ilgilenen ve yatırımlar konusunda hassas davranışıyla dikkat çeken Şafak Başa, kentte tamamlanmak üzere olan alt yapının da mimarı olarak biliniyor.

 

EN ÖNEMLİ ESERİ: KÖYKENT

Ordu’nun Mesudiye ilçesinde kaymakamlık yaptığı dönemde dönemin Başbakanı Bülent Ecevit tarafından Köykent projesi için görevlendirilen ve bölgede bu konuda büyük adımlar atan Şafak Başa, Cumhuriyet Gazetesi’ne de proje ile ilgili bilgiler aktardı. Projenin daha sonraki hükümetler döneminde yarım kaldığına da değinen Başa, “Bu projeyle insanların kentlere göçünü tersine çevirecek ve köylerde yaşamın eskisi gibi daha kalabalık ve üretime yönelik olacağını öngörmüştük. Bugün de geldiğimiz nokta da üretimden bahsediyoruz. Yani o gün yarım kalan proje devam etseydi bugün ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullar daha farklı olurdu” dedi.

 

OLUMLU GÖRÜŞLER

Trakya’yı çok iyi bilen Şafak Başa, Yarı Tekirdağlı, yarı Lüleburgazlı. Bölgenin en önemli kentinin Tekirdağ olduğunu ve şehrin bu önemini öne çıkaracak projeleri hayata geçirmenin gerektiğini de vurguladı. Şafak Başa’nın ismini duyan ise büyükşehir belediye başkanlığı için ‘kesinlikle olmalı’ görüşünde birleşirlerken, mevcut belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın da gerçek bir ‘ağabeylik’ yaparak kendisine kolaylık sağlaması gerektiğini söylediler.

 

GENEL MERKEZ DAVET ETTİ

Aday adaylığı açıklamasını yakın zamanda yapması beklenen Şafak Başa’nın CHP Genel merkez tarafından Ankara’ya davet edilmesi ise dikkat çekici bir hamle olarak görüldü. CHP tarafından Tekirdağ’da yaptırılan ankette ise sadece Kadir Albayrak ve Şafak Başa’nın isimlerinin olması ise başka dikkat çekici bir konu. Edinilen bilgiye göre Şafak Başa’nın isminin Genel Başkan tarafından bizzat ankete yazdırıldığı ifade ediliyor. Başa’nın yaptığı görüşmelerden ise olumlu sonuçlar aldığı, CHP Genel Merkezi’nin ise Şafak Başa ismi üzerinde ısrarla durduğu öğrenildi.

 

 

 


Okunma Sayısı : 1143
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 991
Dün : 5221
Toplam : 7672761

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri