aden koleji, tekirdağ, sadık baş

tekirdağ haberleri

SADIK BAŞ’DAN İDDİALI AÇIKLAMA

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


SADIK BAŞ’DAN İDDİALI AÇIKLAMA

 

 

Aden Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Baş basın mensubu ve gazetecileri ziyaret etti, yaptığı ziyarette eğitim konularına değinen Baş oldukça iddialı açıklamalarda bulundu.

 

 

 

SINAV TÜRKİYE’NİN GERÇEĞİ

 

Baş, “Türkiye de sınav gerçeğinin değişmesi oldukça zor bir kavram, aileler çocuklarının güzel bir gelecek için sınav sonuçlarında kazanacağı okullara bağlıyorlar. Bu bakış açısı uzun bir süre değişmeyecek gibi duruyor bu yüzden aileler sınav gerçeğine çok bilinçli yaklaşmalı ve beklentileri ile paralel doğrultuda hareket etmelidirler. Sınav bir çocuğun yalnız başına kalarak başarabileceği bir şey kesinlikle değildir.

 

 

ÇOCUKLARIMIZI SINAVA HAZIRLANIRKEN KAYBETMEMELİYİZ

 

Maalesef ki en büyük kaybımız çocukların sınav gerçeğine tam yönlendirilememesi, sınav senesinde olup hala nasıl ders çalışacağını bilmeyen çocuklar var. Kalabalıkta kaybolup gidiyorlar, Biz okulumuzda bu çalışmaları rehberlik servisi ile oldukça yoğun bir şekilde yapıyoruz. Değerlendiriyoruz, çocuğun neden düşük yaptığının altında çoğunlukla nasıl ders çalışacağını bilmemesi yatıyor, odasına gidip ders çalıştığı sanılan bir çocuğun ne çalıştığı nasıl çalıştığı ne kadar süre çalıştığının takip edilmesi oldukça önemli. Sınav ile okul dersleri birbirinden ne ayrı ne de aynı bu arada ince bir çizgi ile çocuğumuza doğru yöntemi öğretmeliyiz.

 

 

15-20 GÜNDE BİR YAPILACAK SINAVLARLA ÇOCUK GÖZLEMLENMELİ

 

Ders çalışma tek başına yeterli bir olgu değil 2-3 hafta da bir yapılacak sınavlar ile çocuğun sürekli bilinçli tutulması gözlemlenmesi gerekiyor, unuttuğu konular, yapamadığı konular eksik yaptığı konular, sürekli gözden geçirilmesi bunu ancak profesyonel ve alanında uzmanlaşmış bir ekiple sağlayabilirsiniz. Biz okulumuzda özellikle buna oldukça dikkat ediyoruz ben dahil olmak üzere tek tek çocukların sınav sonuçları ile ilgili özel çalışmalar yapıyoruz. Başka türlü başarının elde edilmesi mümkün değil.

 

 

ORTAK SINAVLAR OLDUKÇA ÖNEMLİ

 

Öğrenciler mutlaka ortak sınavlara girmeliler objektiflik açısında bu çok önemli , biz yılda 4-5 kez Tüm Türkiye genelinde yapılan sınavlara katılıyor ve öğrencilerimizi gözlemliyoruz. Bence il çapında daha sınıflara göre daha fazla olmalı, her okul kendini görmeli ve çeki düzen vermeli şahsen ben kendi okulumun başarısını diğer okullar arasında görmeyi çok isterim. Zümrelerimize geriden ya da ilerdesin diyebilmeliyim.

 

 

 

ZÜMRE BAŞKANLARI, ÖĞRETMENLER, REHBERLİK BİRLİKTE ÇALIŞMALI

 

Sınav gerçeğinde Çocuğumuzun herkes yanında olmalı olduğunu hissettirmelidir. Zümre başkanı öğretmenler rehberlik elbirliği ile detaylıca sonuçları incelenmelidir. Her çocuğa ayrı bir metot bulunarak motive edilmeli ve kazanılmalıdır. Rehberlik servisi çok yakından takip etmeli hazırlık sürecine etki eden veya edebilecek dış faktörler de değerlendirilip etkisi yok edilmeli yada azaltılmalıdır.

 

 

 

AİLE EV ÇALIŞMASINDA EN ÖNEMLİ FAKTÖR

 

Biz okulumuzda ailelere mutlaka çocuklarının evde ders çalışmalarını gözlemlemelerini sık sık hatırlatıyoruz. Gün boyu ders gören bir çocuk günlük tekrarlarını eve gidince mutlaka yapmalı pekişme ve öğrenme ancak bu şekilde sağlanır. Hafta sonu ise mutlaka haftalık tekrarlarını yapmalıdır. Çocuğunun ders çalışmadığını gören bir aile buna mutlaka dahil olarak okul ile koordineli bir şekilde bunu çözmelidir. Başarıyı sağlayan en önemli, öğe budur.

 

 

TECRÜBELİ BİR OKULUZ

 

Biz Okulumuzda yılların dershanecilik deneyimini öğrencilerimizle buluşturuyoruz saydığım her şey en detaylı bir şekilde yapılıyor. Hafta içi okul hafta sonu takviye kursu, eski ismi ile dershane mantığı ile çocuklarımıza hizmet veriyoruz.  En önemlisi evlatlarımız bu zorlu yolculukta yalnız değil ve asla olmayacaklar, bu yüzden yılların tecrübesi ile şunu iddia ediyorum ki en sistemli şekilde öğrencileri hazırlayan okulların başında geliyoruz ve böyle olmaya da devam edeceğiz.


Okunma Sayısı : 769
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2539
Dün : 7231
Toplam : 8459663

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri