rektör şahin, namık kemal üniversitesi

tekirdağ haberleri

REKTÖR ŞAHİN, BASINLA BULUŞTU

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


REKTÖR ŞAHİN, BASINLA BULUŞTU

 

 

Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin Rektörlük Binası’nda basın mensuplarına kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Yerel basın ile bir araya gelen Rektör Şahin, göreve geldikten sonraki ilk 100 günde neler yaptıklarını yazılı ve görsel olarak aktardı.

 

Toplantıya Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin’in yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker, Genel Sekreter Murat Eren, Genel Sekreter Yardımcısı ve çok sayıda basın mensubu katılım gösterdi.

 

Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, 100 günde neler yaptıklarını ve yapacaklarını anlattığı toplantıda sözlerine yereldeki gazetecileri ağırlamaktan çok mutlu olduğunu dile getirerek başladı. Şahin, "Bu zamana kadar basın ile üniversite arasında bir kopukluk olmasından son derece üzgünüz. Ancak bundan böyle düzenli buluşma toplantılarımız olacak ve doğru bilgi alışverişini karşılıklı yapacağız. Artık böyle bir uzaklık olmayacak hepiniz her zaman kapımızı gönül rahatlığıyla çalabilirsiniz. Büyük istek ve emekle üniversitemiz adına çalışıyoruz. Çok kısa bir sürede kıymetli projeleri tamamladık. Henüz yolun başındayız. Kafamızda çok güzel şeyler var. Hepsini hayata geçireceğiz inşallah. Hocamız Mustafa Şentop’un da desteğiyle güzel işlere imza atıp hem üniversitemize hem kentimize kazandıracağız. Ziraat Fakültesi’nde kıymetli projelerimiz var.  Tekirdağ çiftçisine hizmet önemli. Çünkü burası turizm ve sanayi şehri olduğu kadar tarım ve hayvancılık şehri dolayısıyla Ayçiçek potansiyelinin üreticisinin olduğu yer. Aynı şekilde hububatta da öyle. Üniversite ile şehri sağlık, kültürel ve bilimsel anlamda spor alanında bütünleştirmek istediğimizi belirtmiştik. Bu anlamda yapmış olduğumuz önemli çalışmalardan bir tanesi farkındalık çalışmasıdır. Farkındalık çalışmalarından bir tanesi 'Minik Üreticiler' projesini yaptık. Çok da talep gördü. Bütün okullarımızda proje ofisimizde şuanda hanımlarımız ilgileniyorlar. Şuan da bütün okullarda hemen hemen bu tür talepler var. Onlarla ilgili de yeni çalışmalar yapmak istiyoruz. Minik üreticiler de çocuklarımız önemli. Doğa bilincini aşılamak, geleceğe yatırım yaparak dolayısıyla seralarımızda soğan ekimi ve marul hasadını gerçekleştirdik. Çok keyifliydi. Bunun gibi daha nice çalışmalar gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

Namık Kemal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi üzerinde de duran Rektör Şahin konuyu şu şekilde özetledi: “Üniversite hastanemiz kent adına çok önemli bir yer. Özellikle randevu alma konusundaki sıkıntıları ben de biliyorum ancak artık pek çok konuda düzenlemeler getirdik. Şimdi otelcilik hizmeti verir gibi hastanemiz hizmet veriyor. Puanı 96’dır ve her anlamda takdir topluyor. Elbette eksiklerimiz var ancak giderek hızla çok daha kaliteli bir sistem kalıcı hale gelecek. Bizler var gücümüzle hastane olsun öğrencilerimizin mutlu bir okulda okumaları adına olsun elimizden geleni yapıyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Dediğim gibi artık arada bir mesafe yok. Şeffaflık var. Her şey ortada olacak ve biz sizlerle hep irtibat halinde olacağız. Bugün burada olduğunuz için çok teşekkür ederim. Artık bu bir araya gelmelerimiz daimi olacak.”

Bilgilendirme sonrasında gazetecilerin soruları yanıtlandı. Akabinde ise toplu fotoğraf ile toplantı sona erdi.

 


Okunma Sayısı : 966
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2517
Dün : 8226
Toplam : 9416253

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri