pervasızlık, tekirdağ, pusula

tekirdağ haberleri

PERVASIZLIK DİZ BOYU

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


PERVASIZLIK DİZ BOYU

 

Ülke olarak sıkıntılı bir süreçten geçtiğimiz doğrudur. Bunda suçu olmayan birisi varsa o da geçim derdinde olan vatandaşın kendisidir. Yani işin özeti en suçsuz olan tüm cezayı çekiyor. Diğer taraftan ilçe özeline gelirsek başka meselelerde var.


Esnafın sıkıntısı büyük. Bu nedenle sıkıntıların daha da artmaması için özellikle yerel yönetimlerin ciddi önlemler almasının vakti geldi de geçti bile. Bununla beraber özellikle mahalle aralarında kaldırımları işgali hak gören esnafa kimsenin dur dememesi bu esnafları daha da cesaretlendirmiş olacak ki; yola bile sandalye masa atarak çay servisi yapabiliyorlar. Ne kaldırımdan yayalar, ne yoldan araçlar geçebiliyor.


Yani evet ekonomik sıkıntılarımız olabilir. Bununla mücadele edebiliriz. Ancak diğer taraftan yasaların bizlere verdiği hakkın dışına çıkarak neredeyse gasp ederek hak talep etmemiz, hatta o hakkın bizle olduğunu düşünmemiz çok doğru gelmiyor bana. Bunu yapanları belediye zabıta ve diğer yetkili birimleri kısa bir kent içi turu atarak çok rahat görebilirler. Çünkü her yerde bu tür görüntüleri görebilmemiz mümkün.


Diğer konu ise kent içindeki trafik sorunu. Geçtiğimiz hafta radyo konuğu olarak aldığım İl Emniyet Müdürümüz Mustafa Aydın’ın söyledikleri de gerçekten önemli ve dikkate alınması gereken unsurlar arasında. UKEME komisyonunda sadece bir temsilcilerinin olması ise kentin trafik sorununu çözmek anlamında yeterli bir durum değil. Kanunla belirlenmiş olan bu durum gerçekten düşünülmesi gereken bir hal olduğu ortada. Burada İl Emniyet Müdürümüz Zabıta ve Trafik Polislerinin yetkileri ile ilgili çok önemli ve karmaşaya neden olan duruma da açıklık getirdi. Belediye Başkanları Trafik Zabıta ekiplerinin ceza yazmasının kanunen yasak olduğunu söylemesine rağmen durumun hiç de öyle olmadığını aksine Trafik Polislerinden daha fazla ceza yazabildiklerine dikkat çekti. Yani normal cezanın anı sıra işgaliye cezasını da ekleyerek yazdıklarında trafik kurallarına uymayan sürücülerin ciddi cezalarla karşı karşıya kalabileceğini aktardı.

 

Bununla birlikte yerel yönetimlerin Trafik Zabıta ekiplerinin böyle bir uygulamadan kaçındıkları veya talimatla ceza yazdırılmadığı da ortaya çıkıyor. Bunun tek cevabı olabilir. O da oy kaygısından başka bir şey değil. Yani sırf gelecek seçimleri düşünmekten kentin trafik sorununa ciddi çözümler üretilememesi oldukça düşündürücü. Tabi bunun yanı sıra yerel yönetimlerin yapması gereken araç park alanları da olmaması sorunu daha da içinden çıkılmaz bir hale soktuğu aşikârdır.


Yani meselenin özü, yine insanın kendisine dayanıyor. Herkes yasalarda ne öngörüyorsa ve üzerine ne düşüyorsa yapsa bu sorunların neredeyse tamamına yakınının konuşulmayacağını ve gündeme dahi gelmeyeceğini biliyoruz. Bu nedenle önce kendimiz kurallara uyalım. ‘Hiç dokundurmayacağız’ dediğimiz kaldırımları park alanına çevirerek bu sorunların üstesinden gelemeyeceğimizi birileri bu planlamayı yapanlara aktarsın. Kent elden gitmeden, kentin gerçek sahihleri yani burada yaşayanlar kentine sahip çıkmanın yolunu bir an önce düşünsünler. Kimse yapılması gerekeni başkasından beklemesin. Herkes yapılan veya yapılamayan her şeyden sorumludur.


Okunma Sayısı : 528
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2642
Dün : 8487
Toplam : 8047044

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri