pervasızlık, tekirdağ, pusula

tekirdağ haberleri

PERVASIZLIK DİZ BOYU

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


PERVASIZLIK DİZ BOYU

 

Ülke olarak sıkıntılı bir süreçten geçtiğimiz doğrudur. Bunda suçu olmayan birisi varsa o da geçim derdinde olan vatandaşın kendisidir. Yani işin özeti en suçsuz olan tüm cezayı çekiyor. Diğer taraftan ilçe özeline gelirsek başka meselelerde var.


Esnafın sıkıntısı büyük. Bu nedenle sıkıntıların daha da artmaması için özellikle yerel yönetimlerin ciddi önlemler almasının vakti geldi de geçti bile. Bununla beraber özellikle mahalle aralarında kaldırımları işgali hak gören esnafa kimsenin dur dememesi bu esnafları daha da cesaretlendirmiş olacak ki; yola bile sandalye masa atarak çay servisi yapabiliyorlar. Ne kaldırımdan yayalar, ne yoldan araçlar geçebiliyor.


Yani evet ekonomik sıkıntılarımız olabilir. Bununla mücadele edebiliriz. Ancak diğer taraftan yasaların bizlere verdiği hakkın dışına çıkarak neredeyse gasp ederek hak talep etmemiz, hatta o hakkın bizle olduğunu düşünmemiz çok doğru gelmiyor bana. Bunu yapanları belediye zabıta ve diğer yetkili birimleri kısa bir kent içi turu atarak çok rahat görebilirler. Çünkü her yerde bu tür görüntüleri görebilmemiz mümkün.


Diğer konu ise kent içindeki trafik sorunu. Geçtiğimiz hafta radyo konuğu olarak aldığım İl Emniyet Müdürümüz Mustafa Aydın’ın söyledikleri de gerçekten önemli ve dikkate alınması gereken unsurlar arasında. UKEME komisyonunda sadece bir temsilcilerinin olması ise kentin trafik sorununu çözmek anlamında yeterli bir durum değil. Kanunla belirlenmiş olan bu durum gerçekten düşünülmesi gereken bir hal olduğu ortada. Burada İl Emniyet Müdürümüz Zabıta ve Trafik Polislerinin yetkileri ile ilgili çok önemli ve karmaşaya neden olan duruma da açıklık getirdi. Belediye Başkanları Trafik Zabıta ekiplerinin ceza yazmasının kanunen yasak olduğunu söylemesine rağmen durumun hiç de öyle olmadığını aksine Trafik Polislerinden daha fazla ceza yazabildiklerine dikkat çekti. Yani normal cezanın anı sıra işgaliye cezasını da ekleyerek yazdıklarında trafik kurallarına uymayan sürücülerin ciddi cezalarla karşı karşıya kalabileceğini aktardı.

 

Bununla birlikte yerel yönetimlerin Trafik Zabıta ekiplerinin böyle bir uygulamadan kaçındıkları veya talimatla ceza yazdırılmadığı da ortaya çıkıyor. Bunun tek cevabı olabilir. O da oy kaygısından başka bir şey değil. Yani sırf gelecek seçimleri düşünmekten kentin trafik sorununa ciddi çözümler üretilememesi oldukça düşündürücü. Tabi bunun yanı sıra yerel yönetimlerin yapması gereken araç park alanları da olmaması sorunu daha da içinden çıkılmaz bir hale soktuğu aşikârdır.


Yani meselenin özü, yine insanın kendisine dayanıyor. Herkes yasalarda ne öngörüyorsa ve üzerine ne düşüyorsa yapsa bu sorunların neredeyse tamamına yakınının konuşulmayacağını ve gündeme dahi gelmeyeceğini biliyoruz. Bu nedenle önce kendimiz kurallara uyalım. ‘Hiç dokundurmayacağız’ dediğimiz kaldırımları park alanına çevirerek bu sorunların üstesinden gelemeyeceğimizi birileri bu planlamayı yapanlara aktarsın. Kent elden gitmeden, kentin gerçek sahihleri yani burada yaşayanlar kentine sahip çıkmanın yolunu bir an önce düşünsünler. Kimse yapılması gerekeni başkasından beklemesin. Herkes yapılan veya yapılamayan her şeyden sorumludur.


Okunma Sayısı : 376
Yapılan Yorumlar
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5264
Dün : 7632
Toplam : 7104920

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri