pervasızlık, tekirdağ, pusula

tekirdağ haberleri

PERVASIZLIK DİZ BOYU

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


PERVASIZLIK DİZ BOYU

 

Ülke olarak sıkıntılı bir süreçten geçtiğimiz doğrudur. Bunda suçu olmayan birisi varsa o da geçim derdinde olan vatandaşın kendisidir. Yani işin özeti en suçsuz olan tüm cezayı çekiyor. Diğer taraftan ilçe özeline gelirsek başka meselelerde var.


Esnafın sıkıntısı büyük. Bu nedenle sıkıntıların daha da artmaması için özellikle yerel yönetimlerin ciddi önlemler almasının vakti geldi de geçti bile. Bununla beraber özellikle mahalle aralarında kaldırımları işgali hak gören esnafa kimsenin dur dememesi bu esnafları daha da cesaretlendirmiş olacak ki; yola bile sandalye masa atarak çay servisi yapabiliyorlar. Ne kaldırımdan yayalar, ne yoldan araçlar geçebiliyor.


Yani evet ekonomik sıkıntılarımız olabilir. Bununla mücadele edebiliriz. Ancak diğer taraftan yasaların bizlere verdiği hakkın dışına çıkarak neredeyse gasp ederek hak talep etmemiz, hatta o hakkın bizle olduğunu düşünmemiz çok doğru gelmiyor bana. Bunu yapanları belediye zabıta ve diğer yetkili birimleri kısa bir kent içi turu atarak çok rahat görebilirler. Çünkü her yerde bu tür görüntüleri görebilmemiz mümkün.


Diğer konu ise kent içindeki trafik sorunu. Geçtiğimiz hafta radyo konuğu olarak aldığım İl Emniyet Müdürümüz Mustafa Aydın’ın söyledikleri de gerçekten önemli ve dikkate alınması gereken unsurlar arasında. UKEME komisyonunda sadece bir temsilcilerinin olması ise kentin trafik sorununu çözmek anlamında yeterli bir durum değil. Kanunla belirlenmiş olan bu durum gerçekten düşünülmesi gereken bir hal olduğu ortada. Burada İl Emniyet Müdürümüz Zabıta ve Trafik Polislerinin yetkileri ile ilgili çok önemli ve karmaşaya neden olan duruma da açıklık getirdi. Belediye Başkanları Trafik Zabıta ekiplerinin ceza yazmasının kanunen yasak olduğunu söylemesine rağmen durumun hiç de öyle olmadığını aksine Trafik Polislerinden daha fazla ceza yazabildiklerine dikkat çekti. Yani normal cezanın anı sıra işgaliye cezasını da ekleyerek yazdıklarında trafik kurallarına uymayan sürücülerin ciddi cezalarla karşı karşıya kalabileceğini aktardı.

 

Bununla birlikte yerel yönetimlerin Trafik Zabıta ekiplerinin böyle bir uygulamadan kaçındıkları veya talimatla ceza yazdırılmadığı da ortaya çıkıyor. Bunun tek cevabı olabilir. O da oy kaygısından başka bir şey değil. Yani sırf gelecek seçimleri düşünmekten kentin trafik sorununa ciddi çözümler üretilememesi oldukça düşündürücü. Tabi bunun yanı sıra yerel yönetimlerin yapması gereken araç park alanları da olmaması sorunu daha da içinden çıkılmaz bir hale soktuğu aşikârdır.


Yani meselenin özü, yine insanın kendisine dayanıyor. Herkes yasalarda ne öngörüyorsa ve üzerine ne düşüyorsa yapsa bu sorunların neredeyse tamamına yakınının konuşulmayacağını ve gündeme dahi gelmeyeceğini biliyoruz. Bu nedenle önce kendimiz kurallara uyalım. ‘Hiç dokundurmayacağız’ dediğimiz kaldırımları park alanına çevirerek bu sorunların üstesinden gelemeyeceğimizi birileri bu planlamayı yapanlara aktarsın. Kent elden gitmeden, kentin gerçek sahihleri yani burada yaşayanlar kentine sahip çıkmanın yolunu bir an önce düşünsünler. Kimse yapılması gerekeni başkasından beklemesin. Herkes yapılan veya yapılamayan her şeyden sorumludur.


Okunma Sayısı : 428
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kimi istersiniz?
    CHP--Kadir Albayrak
    Ak Parti--Mestan Özcan
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3244
Dün : 6413
Toplam : 7422786

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri