pervasızlık, tekirdağ, pusula

tekirdağ haberleri

PERVASIZLIK DİZ BOYU

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


PERVASIZLIK DİZ BOYU

 

Ülke olarak sıkıntılı bir süreçten geçtiğimiz doğrudur. Bunda suçu olmayan birisi varsa o da geçim derdinde olan vatandaşın kendisidir. Yani işin özeti en suçsuz olan tüm cezayı çekiyor. Diğer taraftan ilçe özeline gelirsek başka meselelerde var.


Esnafın sıkıntısı büyük. Bu nedenle sıkıntıların daha da artmaması için özellikle yerel yönetimlerin ciddi önlemler almasının vakti geldi de geçti bile. Bununla beraber özellikle mahalle aralarında kaldırımları işgali hak gören esnafa kimsenin dur dememesi bu esnafları daha da cesaretlendirmiş olacak ki; yola bile sandalye masa atarak çay servisi yapabiliyorlar. Ne kaldırımdan yayalar, ne yoldan araçlar geçebiliyor.


Yani evet ekonomik sıkıntılarımız olabilir. Bununla mücadele edebiliriz. Ancak diğer taraftan yasaların bizlere verdiği hakkın dışına çıkarak neredeyse gasp ederek hak talep etmemiz, hatta o hakkın bizle olduğunu düşünmemiz çok doğru gelmiyor bana. Bunu yapanları belediye zabıta ve diğer yetkili birimleri kısa bir kent içi turu atarak çok rahat görebilirler. Çünkü her yerde bu tür görüntüleri görebilmemiz mümkün.


Diğer konu ise kent içindeki trafik sorunu. Geçtiğimiz hafta radyo konuğu olarak aldığım İl Emniyet Müdürümüz Mustafa Aydın’ın söyledikleri de gerçekten önemli ve dikkate alınması gereken unsurlar arasında. UKEME komisyonunda sadece bir temsilcilerinin olması ise kentin trafik sorununu çözmek anlamında yeterli bir durum değil. Kanunla belirlenmiş olan bu durum gerçekten düşünülmesi gereken bir hal olduğu ortada. Burada İl Emniyet Müdürümüz Zabıta ve Trafik Polislerinin yetkileri ile ilgili çok önemli ve karmaşaya neden olan duruma da açıklık getirdi. Belediye Başkanları Trafik Zabıta ekiplerinin ceza yazmasının kanunen yasak olduğunu söylemesine rağmen durumun hiç de öyle olmadığını aksine Trafik Polislerinden daha fazla ceza yazabildiklerine dikkat çekti. Yani normal cezanın anı sıra işgaliye cezasını da ekleyerek yazdıklarında trafik kurallarına uymayan sürücülerin ciddi cezalarla karşı karşıya kalabileceğini aktardı.

 

Bununla birlikte yerel yönetimlerin Trafik Zabıta ekiplerinin böyle bir uygulamadan kaçındıkları veya talimatla ceza yazdırılmadığı da ortaya çıkıyor. Bunun tek cevabı olabilir. O da oy kaygısından başka bir şey değil. Yani sırf gelecek seçimleri düşünmekten kentin trafik sorununa ciddi çözümler üretilememesi oldukça düşündürücü. Tabi bunun yanı sıra yerel yönetimlerin yapması gereken araç park alanları da olmaması sorunu daha da içinden çıkılmaz bir hale soktuğu aşikârdır.


Yani meselenin özü, yine insanın kendisine dayanıyor. Herkes yasalarda ne öngörüyorsa ve üzerine ne düşüyorsa yapsa bu sorunların neredeyse tamamına yakınının konuşulmayacağını ve gündeme dahi gelmeyeceğini biliyoruz. Bu nedenle önce kendimiz kurallara uyalım. ‘Hiç dokundurmayacağız’ dediğimiz kaldırımları park alanına çevirerek bu sorunların üstesinden gelemeyeceğimizi birileri bu planlamayı yapanlara aktarsın. Kent elden gitmeden, kentin gerçek sahihleri yani burada yaşayanlar kentine sahip çıkmanın yolunu bir an önce düşünsünler. Kimse yapılması gerekeni başkasından beklemesin. Herkes yapılan veya yapılamayan her şeyden sorumludur.


Okunma Sayısı : 317
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2080
Dün : 4249
Toplam : 6781182

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri