övgü, tekirdağ, pusula gazetesi

tekirdağ haberleri

ÖVGÜYE MAZHAR OLMAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÖVGÜYE MAZHAR OLMAK


Biz Tekirdağ’da gazeteciliğe başladığımızda, “Çalgıcıdan gazetecili mi olur?” diyerek, hem amatörce yaptığımız işi, hem de mesleğimiz olan gazeteciliği şahsımızla birlikte aşağılamaya çalışıyorlardı. Bizden büyüklerden bahsediyorum.

 

Oysa bilmiyorlardı, gazetecilik bizde, kurşun harflerle gazete dizerek baskı yaparak başladı. O kurşun harflerle ‘alaylı’ olarak başladığımız mesleğe Tekirdağ’da devam ettiğimizi kimse bilmiyordu. Sessiz kaldık. Sadece işimize odaklandık. Burada gece yarılarına kadar gazete katlayıp o zaman 24 saat çalışan PTT şubesine postaya verdik. Yani işin özeti çilesini çektik. Ancak hiçbir gazeteci büyüğümüzden destek görmedik. Destek görmediğimiz gibi, sanki kendi itibarları sarsılacak zannederek bizleri her fırsatta küçümseyip mesleği bırakmamızı sağlamaya çalıştıkları da aşikardı. Halen aynı kafada olan onlarca ‘büyüklerimiz’ var.

 

Bunları görüp bizden sonra gelecek genç kuşaklara aynı muameleyi yapmamış beklenemezdi. Zaten karakterimiz de buna müsait değil. Bizden sonra gelen genç arkadaşlara öğrendiğimiz ne varsa öğretmeye ve onların mesleklerinde daha iyi olmaları için uyarıcı bir örnek olmaya özen gösterdik. Bunu yapmaya da devam ediyoruz. Selcan Taşçı şu anda önemli bir gazeteci ve aynı zamanda yazar. Çağatay Kenarlı, yıllardır Doğan Haber Ajansı’nda İstanbul’un en önemli bölgelerinde görev yapıyor. Yasin Dallı, şu an TRT Spor Dairesinde her gün ekranda gördüğümde gurur duyuyorum. Bu arkadaşlarımızın yanı sıra mesleği daha sonra bırakmış başka genç kuşak isimlerde var. Her birinin mutlaka bizlerden aldığı bir şeyler olduğuna eminim. Ben yetiştirdim demiyorum. Sadece benden de mutlaka bir şeyler aldıkları aşikar.

 

Genç kuşak aynı zamanda işini ciddi yapan, günümüz teknolojisini de iyi kullanan ve iyi bir sosyal medya kullanıcısı. Yani hem mesleki açıdan, hem de günümüz teknolojisi açısından ciddi adımlarla geliyorlar. Onların her başarıları üzerlerinde emeğimiz olsun olmasın beni ciddi derecede gururlandırıyor. Hatta zaman zaman kıskanmıyor da değilim.

 

Genç kuşak dedim ve bu konuyu neden yazdım. Timuçin Çınar. Haber Trak Gazetesi’nin genç kuşan çalışanlarından birisi. Hemen her gün mutlaka gündeme ve yerele dair bir şeyler yazar ve yöneticilerin dikkatini çekmeyi başarır. Üstelik teknolojik açıdan da oldukça donanımlı bir kardeşimiz. Şahsım ve gazetemiz ile ilgili geçtiğimiz gün bir yazı kaleme aldı. Beni gerçekten duygulandıran bir yazı olmuş. Eline ve emeğine sağlık. Sürekli eleştiri almanın verdiği karamsarlığın yanında, uzun süredir yaptığımız işin takdir edildiğini görmek ve övgüler almak son derece mutluluk verici olduğunu anladım. Bu duyguyu unutmuşuz ve unutturulmuş. Timuçin Çınar kardeşime tekrar teşekkür ederim.

 

Yani aslında başarıları kıskanmayı, başaranı kötülemeyi normal halen getirdiğimiz bu günlerde aslında başarının ne kadar da önemli olduğunu hatırladık. Kıskanmak ve kötülük yapmak yerine başarılı olan çevremizdeki insanlara daha iyisini yapmak için destek olmak bana göre en hakkaniyetli olanı. Ama ne yazık ki; içimizdeki o ‘insan sevgisi’ bizi başaranı övmeye yöneltmiyor. Övgüye mazhar olmak gerçekten önemli. Bundan daha önemlisi ise övgüyü yapabilmek. Bu neredeyse ciddi derecede cesaret haline geldi günümüzde. Bu nedenle Timuçin kardeşimi bu cesaretinden ötürü kutluyorum. Üstelik çevresinde o kadar seni SEVEN varken.  

 

Siyasi yazılarımıza bu haftadan itibaren başlıyoruz. Bazılarını gazetemizde bazılarına ise www.habertekirdag.net adresinde yayımlayacağız. Sıkı takip edin derim. Sokakta ne konuşuluyorsa analizlerini sizlerle paylaşacağız.Okunma Sayısı : 509
Yapılan Yorumlar
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2122
Dün : 6047
Toplam : 7816922

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri