övgü, tekirdağ, pusula gazetesi

tekirdağ haberleri

ÖVGÜYE MAZHAR OLMAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÖVGÜYE MAZHAR OLMAK


Biz Tekirdağ’da gazeteciliğe başladığımızda, “Çalgıcıdan gazetecili mi olur?” diyerek, hem amatörce yaptığımız işi, hem de mesleğimiz olan gazeteciliği şahsımızla birlikte aşağılamaya çalışıyorlardı. Bizden büyüklerden bahsediyorum.

 

Oysa bilmiyorlardı, gazetecilik bizde, kurşun harflerle gazete dizerek baskı yaparak başladı. O kurşun harflerle ‘alaylı’ olarak başladığımız mesleğe Tekirdağ’da devam ettiğimizi kimse bilmiyordu. Sessiz kaldık. Sadece işimize odaklandık. Burada gece yarılarına kadar gazete katlayıp o zaman 24 saat çalışan PTT şubesine postaya verdik. Yani işin özeti çilesini çektik. Ancak hiçbir gazeteci büyüğümüzden destek görmedik. Destek görmediğimiz gibi, sanki kendi itibarları sarsılacak zannederek bizleri her fırsatta küçümseyip mesleği bırakmamızı sağlamaya çalıştıkları da aşikardı. Halen aynı kafada olan onlarca ‘büyüklerimiz’ var.

 

Bunları görüp bizden sonra gelecek genç kuşaklara aynı muameleyi yapmamış beklenemezdi. Zaten karakterimiz de buna müsait değil. Bizden sonra gelen genç arkadaşlara öğrendiğimiz ne varsa öğretmeye ve onların mesleklerinde daha iyi olmaları için uyarıcı bir örnek olmaya özen gösterdik. Bunu yapmaya da devam ediyoruz. Selcan Taşçı şu anda önemli bir gazeteci ve aynı zamanda yazar. Çağatay Kenarlı, yıllardır Doğan Haber Ajansı’nda İstanbul’un en önemli bölgelerinde görev yapıyor. Yasin Dallı, şu an TRT Spor Dairesinde her gün ekranda gördüğümde gurur duyuyorum. Bu arkadaşlarımızın yanı sıra mesleği daha sonra bırakmış başka genç kuşak isimlerde var. Her birinin mutlaka bizlerden aldığı bir şeyler olduğuna eminim. Ben yetiştirdim demiyorum. Sadece benden de mutlaka bir şeyler aldıkları aşikar.

 

Genç kuşak aynı zamanda işini ciddi yapan, günümüz teknolojisini de iyi kullanan ve iyi bir sosyal medya kullanıcısı. Yani hem mesleki açıdan, hem de günümüz teknolojisi açısından ciddi adımlarla geliyorlar. Onların her başarıları üzerlerinde emeğimiz olsun olmasın beni ciddi derecede gururlandırıyor. Hatta zaman zaman kıskanmıyor da değilim.

 

Genç kuşak dedim ve bu konuyu neden yazdım. Timuçin Çınar. Haber Trak Gazetesi’nin genç kuşan çalışanlarından birisi. Hemen her gün mutlaka gündeme ve yerele dair bir şeyler yazar ve yöneticilerin dikkatini çekmeyi başarır. Üstelik teknolojik açıdan da oldukça donanımlı bir kardeşimiz. Şahsım ve gazetemiz ile ilgili geçtiğimiz gün bir yazı kaleme aldı. Beni gerçekten duygulandıran bir yazı olmuş. Eline ve emeğine sağlık. Sürekli eleştiri almanın verdiği karamsarlığın yanında, uzun süredir yaptığımız işin takdir edildiğini görmek ve övgüler almak son derece mutluluk verici olduğunu anladım. Bu duyguyu unutmuşuz ve unutturulmuş. Timuçin Çınar kardeşime tekrar teşekkür ederim.

 

Yani aslında başarıları kıskanmayı, başaranı kötülemeyi normal halen getirdiğimiz bu günlerde aslında başarının ne kadar da önemli olduğunu hatırladık. Kıskanmak ve kötülük yapmak yerine başarılı olan çevremizdeki insanlara daha iyisini yapmak için destek olmak bana göre en hakkaniyetli olanı. Ama ne yazık ki; içimizdeki o ‘insan sevgisi’ bizi başaranı övmeye yöneltmiyor. Övgüye mazhar olmak gerçekten önemli. Bundan daha önemlisi ise övgüyü yapabilmek. Bu neredeyse ciddi derecede cesaret haline geldi günümüzde. Bu nedenle Timuçin kardeşimi bu cesaretinden ötürü kutluyorum. Üstelik çevresinde o kadar seni SEVEN varken.  

 

Siyasi yazılarımıza bu haftadan itibaren başlıyoruz. Bazılarını gazetemizde bazılarına ise www.habertekirdag.net adresinde yayımlayacağız. Sıkı takip edin derim. Sokakta ne konuşuluyorsa analizlerini sizlerle paylaşacağız.Okunma Sayısı : 416
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kimi istersiniz?
    CHP--Kadir Albayrak
    Ak Parti--Mestan Özcan
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2959
Dün : 6413
Toplam : 7422501

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri