övgü, tekirdağ, pusula gazetesi

tekirdağ haberleri

ÖVGÜYE MAZHAR OLMAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÖVGÜYE MAZHAR OLMAK


Biz Tekirdağ’da gazeteciliğe başladığımızda, “Çalgıcıdan gazetecili mi olur?” diyerek, hem amatörce yaptığımız işi, hem de mesleğimiz olan gazeteciliği şahsımızla birlikte aşağılamaya çalışıyorlardı. Bizden büyüklerden bahsediyorum.

 

Oysa bilmiyorlardı, gazetecilik bizde, kurşun harflerle gazete dizerek baskı yaparak başladı. O kurşun harflerle ‘alaylı’ olarak başladığımız mesleğe Tekirdağ’da devam ettiğimizi kimse bilmiyordu. Sessiz kaldık. Sadece işimize odaklandık. Burada gece yarılarına kadar gazete katlayıp o zaman 24 saat çalışan PTT şubesine postaya verdik. Yani işin özeti çilesini çektik. Ancak hiçbir gazeteci büyüğümüzden destek görmedik. Destek görmediğimiz gibi, sanki kendi itibarları sarsılacak zannederek bizleri her fırsatta küçümseyip mesleği bırakmamızı sağlamaya çalıştıkları da aşikardı. Halen aynı kafada olan onlarca ‘büyüklerimiz’ var.

 

Bunları görüp bizden sonra gelecek genç kuşaklara aynı muameleyi yapmamış beklenemezdi. Zaten karakterimiz de buna müsait değil. Bizden sonra gelen genç arkadaşlara öğrendiğimiz ne varsa öğretmeye ve onların mesleklerinde daha iyi olmaları için uyarıcı bir örnek olmaya özen gösterdik. Bunu yapmaya da devam ediyoruz. Selcan Taşçı şu anda önemli bir gazeteci ve aynı zamanda yazar. Çağatay Kenarlı, yıllardır Doğan Haber Ajansı’nda İstanbul’un en önemli bölgelerinde görev yapıyor. Yasin Dallı, şu an TRT Spor Dairesinde her gün ekranda gördüğümde gurur duyuyorum. Bu arkadaşlarımızın yanı sıra mesleği daha sonra bırakmış başka genç kuşak isimlerde var. Her birinin mutlaka bizlerden aldığı bir şeyler olduğuna eminim. Ben yetiştirdim demiyorum. Sadece benden de mutlaka bir şeyler aldıkları aşikar.

 

Genç kuşak aynı zamanda işini ciddi yapan, günümüz teknolojisini de iyi kullanan ve iyi bir sosyal medya kullanıcısı. Yani hem mesleki açıdan, hem de günümüz teknolojisi açısından ciddi adımlarla geliyorlar. Onların her başarıları üzerlerinde emeğimiz olsun olmasın beni ciddi derecede gururlandırıyor. Hatta zaman zaman kıskanmıyor da değilim.

 

Genç kuşak dedim ve bu konuyu neden yazdım. Timuçin Çınar. Haber Trak Gazetesi’nin genç kuşan çalışanlarından birisi. Hemen her gün mutlaka gündeme ve yerele dair bir şeyler yazar ve yöneticilerin dikkatini çekmeyi başarır. Üstelik teknolojik açıdan da oldukça donanımlı bir kardeşimiz. Şahsım ve gazetemiz ile ilgili geçtiğimiz gün bir yazı kaleme aldı. Beni gerçekten duygulandıran bir yazı olmuş. Eline ve emeğine sağlık. Sürekli eleştiri almanın verdiği karamsarlığın yanında, uzun süredir yaptığımız işin takdir edildiğini görmek ve övgüler almak son derece mutluluk verici olduğunu anladım. Bu duyguyu unutmuşuz ve unutturulmuş. Timuçin Çınar kardeşime tekrar teşekkür ederim.

 

Yani aslında başarıları kıskanmayı, başaranı kötülemeyi normal halen getirdiğimiz bu günlerde aslında başarının ne kadar da önemli olduğunu hatırladık. Kıskanmak ve kötülük yapmak yerine başarılı olan çevremizdeki insanlara daha iyisini yapmak için destek olmak bana göre en hakkaniyetli olanı. Ama ne yazık ki; içimizdeki o ‘insan sevgisi’ bizi başaranı övmeye yöneltmiyor. Övgüye mazhar olmak gerçekten önemli. Bundan daha önemlisi ise övgüyü yapabilmek. Bu neredeyse ciddi derecede cesaret haline geldi günümüzde. Bu nedenle Timuçin kardeşimi bu cesaretinden ötürü kutluyorum. Üstelik çevresinde o kadar seni SEVEN varken.  

 

Siyasi yazılarımıza bu haftadan itibaren başlıyoruz. Bazılarını gazetemizde bazılarına ise www.habertekirdag.net adresinde yayımlayacağız. Sıkı takip edin derim. Sokakta ne konuşuluyorsa analizlerini sizlerle paylaşacağız.Okunma Sayısı : 339
Yapılan Yorumlar
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4182
Dün : 4544
Toplam : 7146179

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri