övgü, tekirdağ, pusula gazetesi

tekirdağ haberleri

ÖVGÜYE MAZHAR OLMAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÖVGÜYE MAZHAR OLMAK


Biz Tekirdağ’da gazeteciliğe başladığımızda, “Çalgıcıdan gazetecili mi olur?” diyerek, hem amatörce yaptığımız işi, hem de mesleğimiz olan gazeteciliği şahsımızla birlikte aşağılamaya çalışıyorlardı. Bizden büyüklerden bahsediyorum.

 

Oysa bilmiyorlardı, gazetecilik bizde, kurşun harflerle gazete dizerek baskı yaparak başladı. O kurşun harflerle ‘alaylı’ olarak başladığımız mesleğe Tekirdağ’da devam ettiğimizi kimse bilmiyordu. Sessiz kaldık. Sadece işimize odaklandık. Burada gece yarılarına kadar gazete katlayıp o zaman 24 saat çalışan PTT şubesine postaya verdik. Yani işin özeti çilesini çektik. Ancak hiçbir gazeteci büyüğümüzden destek görmedik. Destek görmediğimiz gibi, sanki kendi itibarları sarsılacak zannederek bizleri her fırsatta küçümseyip mesleği bırakmamızı sağlamaya çalıştıkları da aşikardı. Halen aynı kafada olan onlarca ‘büyüklerimiz’ var.

 

Bunları görüp bizden sonra gelecek genç kuşaklara aynı muameleyi yapmamış beklenemezdi. Zaten karakterimiz de buna müsait değil. Bizden sonra gelen genç arkadaşlara öğrendiğimiz ne varsa öğretmeye ve onların mesleklerinde daha iyi olmaları için uyarıcı bir örnek olmaya özen gösterdik. Bunu yapmaya da devam ediyoruz. Selcan Taşçı şu anda önemli bir gazeteci ve aynı zamanda yazar. Çağatay Kenarlı, yıllardır Doğan Haber Ajansı’nda İstanbul’un en önemli bölgelerinde görev yapıyor. Yasin Dallı, şu an TRT Spor Dairesinde her gün ekranda gördüğümde gurur duyuyorum. Bu arkadaşlarımızın yanı sıra mesleği daha sonra bırakmış başka genç kuşak isimlerde var. Her birinin mutlaka bizlerden aldığı bir şeyler olduğuna eminim. Ben yetiştirdim demiyorum. Sadece benden de mutlaka bir şeyler aldıkları aşikar.

 

Genç kuşak aynı zamanda işini ciddi yapan, günümüz teknolojisini de iyi kullanan ve iyi bir sosyal medya kullanıcısı. Yani hem mesleki açıdan, hem de günümüz teknolojisi açısından ciddi adımlarla geliyorlar. Onların her başarıları üzerlerinde emeğimiz olsun olmasın beni ciddi derecede gururlandırıyor. Hatta zaman zaman kıskanmıyor da değilim.

 

Genç kuşak dedim ve bu konuyu neden yazdım. Timuçin Çınar. Haber Trak Gazetesi’nin genç kuşan çalışanlarından birisi. Hemen her gün mutlaka gündeme ve yerele dair bir şeyler yazar ve yöneticilerin dikkatini çekmeyi başarır. Üstelik teknolojik açıdan da oldukça donanımlı bir kardeşimiz. Şahsım ve gazetemiz ile ilgili geçtiğimiz gün bir yazı kaleme aldı. Beni gerçekten duygulandıran bir yazı olmuş. Eline ve emeğine sağlık. Sürekli eleştiri almanın verdiği karamsarlığın yanında, uzun süredir yaptığımız işin takdir edildiğini görmek ve övgüler almak son derece mutluluk verici olduğunu anladım. Bu duyguyu unutmuşuz ve unutturulmuş. Timuçin Çınar kardeşime tekrar teşekkür ederim.

 

Yani aslında başarıları kıskanmayı, başaranı kötülemeyi normal halen getirdiğimiz bu günlerde aslında başarının ne kadar da önemli olduğunu hatırladık. Kıskanmak ve kötülük yapmak yerine başarılı olan çevremizdeki insanlara daha iyisini yapmak için destek olmak bana göre en hakkaniyetli olanı. Ama ne yazık ki; içimizdeki o ‘insan sevgisi’ bizi başaranı övmeye yöneltmiyor. Övgüye mazhar olmak gerçekten önemli. Bundan daha önemlisi ise övgüyü yapabilmek. Bu neredeyse ciddi derecede cesaret haline geldi günümüzde. Bu nedenle Timuçin kardeşimi bu cesaretinden ötürü kutluyorum. Üstelik çevresinde o kadar seni SEVEN varken.  

 

Siyasi yazılarımıza bu haftadan itibaren başlıyoruz. Bazılarını gazetemizde bazılarına ise www.habertekirdag.net adresinde yayımlayacağız. Sıkı takip edin derim. Sokakta ne konuşuluyorsa analizlerini sizlerle paylaşacağız.Okunma Sayısı : 253
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 637
Dün : 5867
Toplam : 6771510

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri