termik santral, marmaraereğlisi, marmara ereğlisi

tekirdağ haberleri

ÖLDÜRMEK İÇİN ISRAR EDENLER!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÖLDÜRMEK İÇİN ISRAR EDENLER!

 

Cinayetin çeşitli şekilleri vardır. Ancak şekli şemali ne olursa olsun sonuçta bir insan hayatı söz konusu. Burada ise milyonlarca insanın hayatı söz konusu. Yani cinayetin ağa babası.

Marmaraereğlisi ilçesinden bahsediyoruz. Oraya yapılması düşünülen ve binlerce insanın imzasının hiçe sayıldığı, sağlık koşullarının yerine getirilmediği bir düzenden bahsediyoruz. İlla termik santral yapılacak. Yapmak istiyorlar. Sebebi ise daha çok kazanmak. Dünyanın en zengini olmak. Yani ülkenin en zenginlerinden birisi olmak yetmiyor. Dünyanın en zengini olmak daha önemli. Bunun için de milyonlarca insan ölecekmiş kimsenin umurunda değil.

Bu düşünce, yani para kazanmak adına milyonlarca insanın ölümünü önemsememek, umursamamak, ancak ve ancak Siyonist zihniyette oluyor. Yani dünyayı yönetmek isteyen, tek dünya devleti kurmak isteyen yahudi zihniyeti bu düşüncede. Zaten bazı kaynaklarda bu insanların dünyadaki bazı düzenleri değiştirmek adına milyonlarca insanı öldürebilmiş zihniyette sahip kişiler olduğunu gösteriyor.

Ancak bu tarafa gelince sözde Müslüman olan bu iş adamlarının yaptıkları veya yapmak istedikleri de çok farklı görünmüyor. Yani o zaman düşünüyorsun, Müslümanlıkta insan hayatını hiçe saymak var mı? İnsanları bile bile ölüme yollamak var mı? Yoksa insan kazanmak ve insanların yaşamlarını sağlıklı ve mutlu sürdürebilmesi için çaba göstermek mi daha doğru.

İşin özeti, insanları öldürmek için ısrar etmekten başka bir şey değildir, güzelim memlekete kömürlü termik santral yaptırmak veya ardından asit yağmurlarına neden olacak cam fabrikasını yapmak. Çok para kazanmak adına insan ölümlerine göz yummak hiçbir vicdana sığmaz. Ya bu yatırımcılarda vicdan yok, ya da Müslüman değiller. Ya da insan değiller diyeceğim de, demiyorum. Herhalde onlar da yapılan bu yanlıştan mutlaka döneceklerdir. Mutlaka doğru yolu bulup, bu tür yatırımları turizmi olmayan, insanlara etki etmeyecek alanlarda yaparlar.

Marmaraereğlisi gibi şirin ve kendi halinde bil bölge. Ciddi anlamda turizm potansiyeli var. Özellikle tarihi geçmişi ile neredeyse Türkiye’nin en önemli bölgesi. Hal böyle olunca insan ‘neden’ diye sorası geliyor. Neden Marmaraereğlisi’ne bu kötülüğü yapıyorsunuz? Neden buradaki insanları öldürmek için çabalıyorsunuz? Ereğli’ye ne yapmak istiyorsunuz? Neden hali hazırdaki mevcut işinizi doğru düzgün yapmıyorsunuz? Bakın halen limandan hareket eden hurda yüklü tırlarınız tonaj kontrolünden geçmiyor. Trafik kontrol ediyor mu? Ayrıca bu araçların kasalarının üstü örtülmesi gerekiyor ki açıkta taşınan hurdalar bazen yola dökülüyor ve ciddi kazalar meydana geliyor. Can ve mal güvenliği yok. Neden limana indirilen kömür tozlarını doğru düzgün muhafaza etmiyorsunuz? Marmaraereğlisi ciddi derecede rüzgar alan bir bölge olması nedeniyle bu kömür tozlarının insan sağlığına ne kadar zarar verdiğini neden görmüyorsunuz?

Siz limanı yapıp hurda ve kömür tozu taşımaya başladığınızdan bu yana kanser vakaları arttı, bunun nedenini neden kendinizde görüp bir önlem almıyorsunuz? Ama bunlar sizin için önemli değil, sizin için önemli olan başkan kendi binasına yarım metre fazla balkon çıkmış, o daha önemli. (Müfettiş raporuyla öyle bir çıkıntı olmadığı ortaya çıktı. Yalan haber) Başkan tarihi alan üzerine benzin istasyonu kurmak istiyormuş daha önemli değil mi? (Başkan o istasyonu kurmadı ve tarihi alan zaten imar dışında. Kendileri ise tarihi alan üzerine değil, tarihin tam üzerine koskoca liman yaptılar. Bu konudaki kaynak eski Müze Müdürü Mehmet Akif Işın’dır)

Yani ‘ele verir talkımı, kendi yutar salkımı’. Tam da bu atasözünden hareketle önce kendin ne kadar düzgünsün ona bakacaksın, sonra başkalarına b.k atmaya çalışacaksın. Yurt dışına bedava gezi yaptırdığın adamlarla bu işler olmayacağını da anladın da, başka satılık adam bulamıyorsunuz o kötü…. Çünkü gazeteciyim diyen adam yanlışta olsa inandığı doğrunun peşinde gider. İki kuruş kazanmak için yalan haberlerin peşinde giderek şaklabanlık yapmaz. Bazen denk geliyor izliyoruz, ben komediyi severim. 

Okunma Sayısı : 1121
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5215
Dün : 5113
Toplam : 7090615

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri