termik santral, marmaraereğlisi, marmara ereğlisi

tekirdağ haberleri

ÖLDÜRMEK İÇİN ISRAR EDENLER!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÖLDÜRMEK İÇİN ISRAR EDENLER!

 

Cinayetin çeşitli şekilleri vardır. Ancak şekli şemali ne olursa olsun sonuçta bir insan hayatı söz konusu. Burada ise milyonlarca insanın hayatı söz konusu. Yani cinayetin ağa babası.

Marmaraereğlisi ilçesinden bahsediyoruz. Oraya yapılması düşünülen ve binlerce insanın imzasının hiçe sayıldığı, sağlık koşullarının yerine getirilmediği bir düzenden bahsediyoruz. İlla termik santral yapılacak. Yapmak istiyorlar. Sebebi ise daha çok kazanmak. Dünyanın en zengini olmak. Yani ülkenin en zenginlerinden birisi olmak yetmiyor. Dünyanın en zengini olmak daha önemli. Bunun için de milyonlarca insan ölecekmiş kimsenin umurunda değil.

Bu düşünce, yani para kazanmak adına milyonlarca insanın ölümünü önemsememek, umursamamak, ancak ve ancak Siyonist zihniyette oluyor. Yani dünyayı yönetmek isteyen, tek dünya devleti kurmak isteyen yahudi zihniyeti bu düşüncede. Zaten bazı kaynaklarda bu insanların dünyadaki bazı düzenleri değiştirmek adına milyonlarca insanı öldürebilmiş zihniyette sahip kişiler olduğunu gösteriyor.

Ancak bu tarafa gelince sözde Müslüman olan bu iş adamlarının yaptıkları veya yapmak istedikleri de çok farklı görünmüyor. Yani o zaman düşünüyorsun, Müslümanlıkta insan hayatını hiçe saymak var mı? İnsanları bile bile ölüme yollamak var mı? Yoksa insan kazanmak ve insanların yaşamlarını sağlıklı ve mutlu sürdürebilmesi için çaba göstermek mi daha doğru.

İşin özeti, insanları öldürmek için ısrar etmekten başka bir şey değildir, güzelim memlekete kömürlü termik santral yaptırmak veya ardından asit yağmurlarına neden olacak cam fabrikasını yapmak. Çok para kazanmak adına insan ölümlerine göz yummak hiçbir vicdana sığmaz. Ya bu yatırımcılarda vicdan yok, ya da Müslüman değiller. Ya da insan değiller diyeceğim de, demiyorum. Herhalde onlar da yapılan bu yanlıştan mutlaka döneceklerdir. Mutlaka doğru yolu bulup, bu tür yatırımları turizmi olmayan, insanlara etki etmeyecek alanlarda yaparlar.

Marmaraereğlisi gibi şirin ve kendi halinde bil bölge. Ciddi anlamda turizm potansiyeli var. Özellikle tarihi geçmişi ile neredeyse Türkiye’nin en önemli bölgesi. Hal böyle olunca insan ‘neden’ diye sorası geliyor. Neden Marmaraereğlisi’ne bu kötülüğü yapıyorsunuz? Neden buradaki insanları öldürmek için çabalıyorsunuz? Ereğli’ye ne yapmak istiyorsunuz? Neden hali hazırdaki mevcut işinizi doğru düzgün yapmıyorsunuz? Bakın halen limandan hareket eden hurda yüklü tırlarınız tonaj kontrolünden geçmiyor. Trafik kontrol ediyor mu? Ayrıca bu araçların kasalarının üstü örtülmesi gerekiyor ki açıkta taşınan hurdalar bazen yola dökülüyor ve ciddi kazalar meydana geliyor. Can ve mal güvenliği yok. Neden limana indirilen kömür tozlarını doğru düzgün muhafaza etmiyorsunuz? Marmaraereğlisi ciddi derecede rüzgar alan bir bölge olması nedeniyle bu kömür tozlarının insan sağlığına ne kadar zarar verdiğini neden görmüyorsunuz?

Siz limanı yapıp hurda ve kömür tozu taşımaya başladığınızdan bu yana kanser vakaları arttı, bunun nedenini neden kendinizde görüp bir önlem almıyorsunuz? Ama bunlar sizin için önemli değil, sizin için önemli olan başkan kendi binasına yarım metre fazla balkon çıkmış, o daha önemli. (Müfettiş raporuyla öyle bir çıkıntı olmadığı ortaya çıktı. Yalan haber) Başkan tarihi alan üzerine benzin istasyonu kurmak istiyormuş daha önemli değil mi? (Başkan o istasyonu kurmadı ve tarihi alan zaten imar dışında. Kendileri ise tarihi alan üzerine değil, tarihin tam üzerine koskoca liman yaptılar. Bu konudaki kaynak eski Müze Müdürü Mehmet Akif Işın’dır)

Yani ‘ele verir talkımı, kendi yutar salkımı’. Tam da bu atasözünden hareketle önce kendin ne kadar düzgünsün ona bakacaksın, sonra başkalarına b.k atmaya çalışacaksın. Yurt dışına bedava gezi yaptırdığın adamlarla bu işler olmayacağını da anladın da, başka satılık adam bulamıyorsunuz o kötü…. Çünkü gazeteciyim diyen adam yanlışta olsa inandığı doğrunun peşinde gider. İki kuruş kazanmak için yalan haberlerin peşinde giderek şaklabanlık yapmaz. Bazen denk geliyor izliyoruz, ben komediyi severim. 

Okunma Sayısı : 1057
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1317
Dün : 3980
Toplam : 6776170

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri