termik santral, marmaraereğlisi, marmara ereğlisi

tekirdağ haberleri

ÖLDÜRMEK İÇİN ISRAR EDENLER!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÖLDÜRMEK İÇİN ISRAR EDENLER!

 

Cinayetin çeşitli şekilleri vardır. Ancak şekli şemali ne olursa olsun sonuçta bir insan hayatı söz konusu. Burada ise milyonlarca insanın hayatı söz konusu. Yani cinayetin ağa babası.

Marmaraereğlisi ilçesinden bahsediyoruz. Oraya yapılması düşünülen ve binlerce insanın imzasının hiçe sayıldığı, sağlık koşullarının yerine getirilmediği bir düzenden bahsediyoruz. İlla termik santral yapılacak. Yapmak istiyorlar. Sebebi ise daha çok kazanmak. Dünyanın en zengini olmak. Yani ülkenin en zenginlerinden birisi olmak yetmiyor. Dünyanın en zengini olmak daha önemli. Bunun için de milyonlarca insan ölecekmiş kimsenin umurunda değil.

Bu düşünce, yani para kazanmak adına milyonlarca insanın ölümünü önemsememek, umursamamak, ancak ve ancak Siyonist zihniyette oluyor. Yani dünyayı yönetmek isteyen, tek dünya devleti kurmak isteyen yahudi zihniyeti bu düşüncede. Zaten bazı kaynaklarda bu insanların dünyadaki bazı düzenleri değiştirmek adına milyonlarca insanı öldürebilmiş zihniyette sahip kişiler olduğunu gösteriyor.

Ancak bu tarafa gelince sözde Müslüman olan bu iş adamlarının yaptıkları veya yapmak istedikleri de çok farklı görünmüyor. Yani o zaman düşünüyorsun, Müslümanlıkta insan hayatını hiçe saymak var mı? İnsanları bile bile ölüme yollamak var mı? Yoksa insan kazanmak ve insanların yaşamlarını sağlıklı ve mutlu sürdürebilmesi için çaba göstermek mi daha doğru.

İşin özeti, insanları öldürmek için ısrar etmekten başka bir şey değildir, güzelim memlekete kömürlü termik santral yaptırmak veya ardından asit yağmurlarına neden olacak cam fabrikasını yapmak. Çok para kazanmak adına insan ölümlerine göz yummak hiçbir vicdana sığmaz. Ya bu yatırımcılarda vicdan yok, ya da Müslüman değiller. Ya da insan değiller diyeceğim de, demiyorum. Herhalde onlar da yapılan bu yanlıştan mutlaka döneceklerdir. Mutlaka doğru yolu bulup, bu tür yatırımları turizmi olmayan, insanlara etki etmeyecek alanlarda yaparlar.

Marmaraereğlisi gibi şirin ve kendi halinde bil bölge. Ciddi anlamda turizm potansiyeli var. Özellikle tarihi geçmişi ile neredeyse Türkiye’nin en önemli bölgesi. Hal böyle olunca insan ‘neden’ diye sorası geliyor. Neden Marmaraereğlisi’ne bu kötülüğü yapıyorsunuz? Neden buradaki insanları öldürmek için çabalıyorsunuz? Ereğli’ye ne yapmak istiyorsunuz? Neden hali hazırdaki mevcut işinizi doğru düzgün yapmıyorsunuz? Bakın halen limandan hareket eden hurda yüklü tırlarınız tonaj kontrolünden geçmiyor. Trafik kontrol ediyor mu? Ayrıca bu araçların kasalarının üstü örtülmesi gerekiyor ki açıkta taşınan hurdalar bazen yola dökülüyor ve ciddi kazalar meydana geliyor. Can ve mal güvenliği yok. Neden limana indirilen kömür tozlarını doğru düzgün muhafaza etmiyorsunuz? Marmaraereğlisi ciddi derecede rüzgar alan bir bölge olması nedeniyle bu kömür tozlarının insan sağlığına ne kadar zarar verdiğini neden görmüyorsunuz?

Siz limanı yapıp hurda ve kömür tozu taşımaya başladığınızdan bu yana kanser vakaları arttı, bunun nedenini neden kendinizde görüp bir önlem almıyorsunuz? Ama bunlar sizin için önemli değil, sizin için önemli olan başkan kendi binasına yarım metre fazla balkon çıkmış, o daha önemli. (Müfettiş raporuyla öyle bir çıkıntı olmadığı ortaya çıktı. Yalan haber) Başkan tarihi alan üzerine benzin istasyonu kurmak istiyormuş daha önemli değil mi? (Başkan o istasyonu kurmadı ve tarihi alan zaten imar dışında. Kendileri ise tarihi alan üzerine değil, tarihin tam üzerine koskoca liman yaptılar. Bu konudaki kaynak eski Müze Müdürü Mehmet Akif Işın’dır)

Yani ‘ele verir talkımı, kendi yutar salkımı’. Tam da bu atasözünden hareketle önce kendin ne kadar düzgünsün ona bakacaksın, sonra başkalarına b.k atmaya çalışacaksın. Yurt dışına bedava gezi yaptırdığın adamlarla bu işler olmayacağını da anladın da, başka satılık adam bulamıyorsunuz o kötü…. Çünkü gazeteciyim diyen adam yanlışta olsa inandığı doğrunun peşinde gider. İki kuruş kazanmak için yalan haberlerin peşinde giderek şaklabanlık yapmaz. Bazen denk geliyor izliyoruz, ben komediyi severim. 

Okunma Sayısı : 1240
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2516
Dün : 6341
Toplam : 7654195

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri