termik santral, marmaraereğlisi, marmara ereğlisi

tekirdağ haberleri

ÖLDÜRMEK İÇİN ISRAR EDENLER!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÖLDÜRMEK İÇİN ISRAR EDENLER!

 

Cinayetin çeşitli şekilleri vardır. Ancak şekli şemali ne olursa olsun sonuçta bir insan hayatı söz konusu. Burada ise milyonlarca insanın hayatı söz konusu. Yani cinayetin ağa babası.

Marmaraereğlisi ilçesinden bahsediyoruz. Oraya yapılması düşünülen ve binlerce insanın imzasının hiçe sayıldığı, sağlık koşullarının yerine getirilmediği bir düzenden bahsediyoruz. İlla termik santral yapılacak. Yapmak istiyorlar. Sebebi ise daha çok kazanmak. Dünyanın en zengini olmak. Yani ülkenin en zenginlerinden birisi olmak yetmiyor. Dünyanın en zengini olmak daha önemli. Bunun için de milyonlarca insan ölecekmiş kimsenin umurunda değil.

Bu düşünce, yani para kazanmak adına milyonlarca insanın ölümünü önemsememek, umursamamak, ancak ve ancak Siyonist zihniyette oluyor. Yani dünyayı yönetmek isteyen, tek dünya devleti kurmak isteyen yahudi zihniyeti bu düşüncede. Zaten bazı kaynaklarda bu insanların dünyadaki bazı düzenleri değiştirmek adına milyonlarca insanı öldürebilmiş zihniyette sahip kişiler olduğunu gösteriyor.

Ancak bu tarafa gelince sözde Müslüman olan bu iş adamlarının yaptıkları veya yapmak istedikleri de çok farklı görünmüyor. Yani o zaman düşünüyorsun, Müslümanlıkta insan hayatını hiçe saymak var mı? İnsanları bile bile ölüme yollamak var mı? Yoksa insan kazanmak ve insanların yaşamlarını sağlıklı ve mutlu sürdürebilmesi için çaba göstermek mi daha doğru.

İşin özeti, insanları öldürmek için ısrar etmekten başka bir şey değildir, güzelim memlekete kömürlü termik santral yaptırmak veya ardından asit yağmurlarına neden olacak cam fabrikasını yapmak. Çok para kazanmak adına insan ölümlerine göz yummak hiçbir vicdana sığmaz. Ya bu yatırımcılarda vicdan yok, ya da Müslüman değiller. Ya da insan değiller diyeceğim de, demiyorum. Herhalde onlar da yapılan bu yanlıştan mutlaka döneceklerdir. Mutlaka doğru yolu bulup, bu tür yatırımları turizmi olmayan, insanlara etki etmeyecek alanlarda yaparlar.

Marmaraereğlisi gibi şirin ve kendi halinde bil bölge. Ciddi anlamda turizm potansiyeli var. Özellikle tarihi geçmişi ile neredeyse Türkiye’nin en önemli bölgesi. Hal böyle olunca insan ‘neden’ diye sorası geliyor. Neden Marmaraereğlisi’ne bu kötülüğü yapıyorsunuz? Neden buradaki insanları öldürmek için çabalıyorsunuz? Ereğli’ye ne yapmak istiyorsunuz? Neden hali hazırdaki mevcut işinizi doğru düzgün yapmıyorsunuz? Bakın halen limandan hareket eden hurda yüklü tırlarınız tonaj kontrolünden geçmiyor. Trafik kontrol ediyor mu? Ayrıca bu araçların kasalarının üstü örtülmesi gerekiyor ki açıkta taşınan hurdalar bazen yola dökülüyor ve ciddi kazalar meydana geliyor. Can ve mal güvenliği yok. Neden limana indirilen kömür tozlarını doğru düzgün muhafaza etmiyorsunuz? Marmaraereğlisi ciddi derecede rüzgar alan bir bölge olması nedeniyle bu kömür tozlarının insan sağlığına ne kadar zarar verdiğini neden görmüyorsunuz?

Siz limanı yapıp hurda ve kömür tozu taşımaya başladığınızdan bu yana kanser vakaları arttı, bunun nedenini neden kendinizde görüp bir önlem almıyorsunuz? Ama bunlar sizin için önemli değil, sizin için önemli olan başkan kendi binasına yarım metre fazla balkon çıkmış, o daha önemli. (Müfettiş raporuyla öyle bir çıkıntı olmadığı ortaya çıktı. Yalan haber) Başkan tarihi alan üzerine benzin istasyonu kurmak istiyormuş daha önemli değil mi? (Başkan o istasyonu kurmadı ve tarihi alan zaten imar dışında. Kendileri ise tarihi alan üzerine değil, tarihin tam üzerine koskoca liman yaptılar. Bu konudaki kaynak eski Müze Müdürü Mehmet Akif Işın’dır)

Yani ‘ele verir talkımı, kendi yutar salkımı’. Tam da bu atasözünden hareketle önce kendin ne kadar düzgünsün ona bakacaksın, sonra başkalarına b.k atmaya çalışacaksın. Yurt dışına bedava gezi yaptırdığın adamlarla bu işler olmayacağını da anladın da, başka satılık adam bulamıyorsunuz o kötü…. Çünkü gazeteciyim diyen adam yanlışta olsa inandığı doğrunun peşinde gider. İki kuruş kazanmak için yalan haberlerin peşinde giderek şaklabanlık yapmaz. Bazen denk geliyor izliyoruz, ben komediyi severim. 

Okunma Sayısı : 803
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2704
Dün : 7703
Toplam : 5935468

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri