kiralık kalem, tekirdağ, tekirdağ

tekirdağ haberleri

OKUDUĞUNU ANLAMAYANLAR!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


OKUDUĞUNU ANLAMAYANLAR!

 

Biz gazetecilerin en çok nefret ettiği hatta bir türlü anlatamadığı bir durumdur, yazdıklarımızın doğru anlaşılmaması. Bu nedenle zaman zaman hangi kelimeleri nasıl kullansak diye çokça düşünürüz. Öyle ki; yapılacak bir haberin öncelikli olarak kamuoyuna yani siz okurlarımıza doğru iletilmesi gerekmektedir.

Zaman zaman ‘çalakalem’ kağıda döktüğümüz yazılarımızı en az kırk kere elden geçirir, hangi soruna parmak basmışsak onun iyi anlaşılması için uğraşırız.

Bizlerin bunca uğraşlarına rağmen yine de yazılarımızı illa yanlış anlayacak birileri çıkar ve son zamanların popüler alanı sosyal medyada buna cevap vermek ve hakaretleri giderebilmek için uğraşırız. Bu konuda başarılı olduğumuz pek söylenemez, çünkü muhatabı zaten kendi anlamak istediği gibi yorumlamıştır ve o düşüncesinden vazgeçmeyecektir.

İşte bununla ilgili bir örnek daha yaşadık geçtiğimiz hafta içinde. Malum CHP ilçe kongrelerinde delege seçimleri için çalışmalar başladı. Adaylar ortaya çıktı ve sıkı bir çalışma içindeler. CHP’ye yakın bir gazeteci olarak parti içinde yaşananlar ve gelişmeler an be an tarafıma ulaşıyor ve analizimi daha doğru yapabiliyorum. Bu durumda tabi ki; bizim gönlümüzde de bir aslan yatıyor. Desteklediğimiz veya destek vermek istediğimiz aday olabiliyor. Zaten bu durumda kimsenin kimseye gücenmeye hakkı yok. Sonuçta diğer adaylar ve onların yanında yer alan arkadaşlarda candan sevdiğimiz insanlar. Bu süreçte önemli olan kırmadan dökmeden ve kimseye zarar vermeden çalışmaları gerçekleştirebilmek en doğru olanıdır.

Geçtiğimiz haftaki sayımızda manşetten ‘NAFİLE İTTİFAK’ başlığı ile verdiğimiz haber eski il başkanlarından Sayın Aydın Kurban’ı rahatsız etmiş. Kendisi aradığında anlatmaya çalıştım ancak anlamamakta ısrar etti. Sonra kendi sosyal medya hesabından kendine yakışan bir üslupla açıklamada bulunmuş. Biz de oraya kendimize yakışan üslupla cevap vermek istedik. Burada ittifaktan kastımız (ki haberin içinde hepsi var) oradaki insanların bir arada oldukları değil, ortak özelliklerinin İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu’na karşı olmalarıydı. Bu konuya vurgu yaptık. Sayın Kurban çok sinirlenmiş. Biz de hayırdır Başkan neden bu kadar sinirlendin diye sorduk ve yine soruyoruz. Seni bu kadar sinirlendiren nedir?

 

BOZUK ZİHNİYETİN ESERLERİ

Kimin ne dümeni bozuldu bilemem, ancak hangi siyasi parti olursa olsun menfaat için oralarda bulunanların tabi ki biz de karşısında olacağız. Kendisine siyasi veya maddi menfaat sağlamak isteyenlerin de karşındayız. Bunları söylüyoruz ve birilerinin dümen suyunu kesmiş oluyoruz hiç önemli değil.

Bu iş sadece siyasi partilerle de alakalı değil. Her kurum için geçerli. Kimin dümen suyu kendi menfaatineyse oraya çomak sokuyoruz. Kimse alınmasın gücenmesin. Buna gücenenler ve düzeni bozulanlar kiralık köpeklerin patilerini sıkıştırdıkları kalemlerle, bizlere hakaret üstüne hakaret ettirip kendilerini tatmin ediyorlar.

Bir sürü aslı astarı olmayan çirkin iftiralarla şahsımın üzerine geliyorlar. Tabi ki; bana her türlü hakareti yapabilirler. Sonuçta özgür bir ülkedeyiz. Ben de hukuki yoldan hakkımı arar er ya da geç bu haklılığım ortaya çıkar. Ancak aile kavramı olmayan şahsiyeti ve psikolojisi bozuk insanların ailemi etkileyecek davranışlar ve söylemler içine girdiğinde Trabzon maçına biletini keserim. Birlikte izleriz maçı.

Sonuçta herkes gibi benim de bakmakla yükümlü olduğum, sorumluluğum olan insanlar var. Ben tüm kavgamı EKMEK için yapıyorum. Benim kavgam iki gün daha fazladan yurt dışı gezisi için değil. Gazeteciliğimi sorgulayan hiç alakasız kişiler var kent merkezinde. Onlara ne oluyor anlamış değilim. Sizin tavuğunuza ne zaman ‘KIŞ’ dedik. Ha unutmadan ben herkesi seviyorum ya, benim duruşum belli. Yanlış yapana yanlışını direk söylüyorum. Bana kızmanıza gerek yok. 

Okunma Sayısı : 767
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2597
Dün : 6341
Toplam : 7654276

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri