kiralık kalem, tekirdağ, tekirdağ

tekirdağ haberleri

OKUDUĞUNU ANLAMAYANLAR!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


OKUDUĞUNU ANLAMAYANLAR!

 

Biz gazetecilerin en çok nefret ettiği hatta bir türlü anlatamadığı bir durumdur, yazdıklarımızın doğru anlaşılmaması. Bu nedenle zaman zaman hangi kelimeleri nasıl kullansak diye çokça düşünürüz. Öyle ki; yapılacak bir haberin öncelikli olarak kamuoyuna yani siz okurlarımıza doğru iletilmesi gerekmektedir.

Zaman zaman ‘çalakalem’ kağıda döktüğümüz yazılarımızı en az kırk kere elden geçirir, hangi soruna parmak basmışsak onun iyi anlaşılması için uğraşırız.

Bizlerin bunca uğraşlarına rağmen yine de yazılarımızı illa yanlış anlayacak birileri çıkar ve son zamanların popüler alanı sosyal medyada buna cevap vermek ve hakaretleri giderebilmek için uğraşırız. Bu konuda başarılı olduğumuz pek söylenemez, çünkü muhatabı zaten kendi anlamak istediği gibi yorumlamıştır ve o düşüncesinden vazgeçmeyecektir.

İşte bununla ilgili bir örnek daha yaşadık geçtiğimiz hafta içinde. Malum CHP ilçe kongrelerinde delege seçimleri için çalışmalar başladı. Adaylar ortaya çıktı ve sıkı bir çalışma içindeler. CHP’ye yakın bir gazeteci olarak parti içinde yaşananlar ve gelişmeler an be an tarafıma ulaşıyor ve analizimi daha doğru yapabiliyorum. Bu durumda tabi ki; bizim gönlümüzde de bir aslan yatıyor. Desteklediğimiz veya destek vermek istediğimiz aday olabiliyor. Zaten bu durumda kimsenin kimseye gücenmeye hakkı yok. Sonuçta diğer adaylar ve onların yanında yer alan arkadaşlarda candan sevdiğimiz insanlar. Bu süreçte önemli olan kırmadan dökmeden ve kimseye zarar vermeden çalışmaları gerçekleştirebilmek en doğru olanıdır.

Geçtiğimiz haftaki sayımızda manşetten ‘NAFİLE İTTİFAK’ başlığı ile verdiğimiz haber eski il başkanlarından Sayın Aydın Kurban’ı rahatsız etmiş. Kendisi aradığında anlatmaya çalıştım ancak anlamamakta ısrar etti. Sonra kendi sosyal medya hesabından kendine yakışan bir üslupla açıklamada bulunmuş. Biz de oraya kendimize yakışan üslupla cevap vermek istedik. Burada ittifaktan kastımız (ki haberin içinde hepsi var) oradaki insanların bir arada oldukları değil, ortak özelliklerinin İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu’na karşı olmalarıydı. Bu konuya vurgu yaptık. Sayın Kurban çok sinirlenmiş. Biz de hayırdır Başkan neden bu kadar sinirlendin diye sorduk ve yine soruyoruz. Seni bu kadar sinirlendiren nedir?

 

BOZUK ZİHNİYETİN ESERLERİ

Kimin ne dümeni bozuldu bilemem, ancak hangi siyasi parti olursa olsun menfaat için oralarda bulunanların tabi ki biz de karşısında olacağız. Kendisine siyasi veya maddi menfaat sağlamak isteyenlerin de karşındayız. Bunları söylüyoruz ve birilerinin dümen suyunu kesmiş oluyoruz hiç önemli değil.

Bu iş sadece siyasi partilerle de alakalı değil. Her kurum için geçerli. Kimin dümen suyu kendi menfaatineyse oraya çomak sokuyoruz. Kimse alınmasın gücenmesin. Buna gücenenler ve düzeni bozulanlar kiralık köpeklerin patilerini sıkıştırdıkları kalemlerle, bizlere hakaret üstüne hakaret ettirip kendilerini tatmin ediyorlar.

Bir sürü aslı astarı olmayan çirkin iftiralarla şahsımın üzerine geliyorlar. Tabi ki; bana her türlü hakareti yapabilirler. Sonuçta özgür bir ülkedeyiz. Ben de hukuki yoldan hakkımı arar er ya da geç bu haklılığım ortaya çıkar. Ancak aile kavramı olmayan şahsiyeti ve psikolojisi bozuk insanların ailemi etkileyecek davranışlar ve söylemler içine girdiğinde Trabzon maçına biletini keserim. Birlikte izleriz maçı.

Sonuçta herkes gibi benim de bakmakla yükümlü olduğum, sorumluluğum olan insanlar var. Ben tüm kavgamı EKMEK için yapıyorum. Benim kavgam iki gün daha fazladan yurt dışı gezisi için değil. Gazeteciliğimi sorgulayan hiç alakasız kişiler var kent merkezinde. Onlara ne oluyor anlamış değilim. Sizin tavuğunuza ne zaman ‘KIŞ’ dedik. Ha unutmadan ben herkesi seviyorum ya, benim duruşum belli. Yanlış yapana yanlışını direk söylüyorum. Bana kızmanıza gerek yok. 

Okunma Sayısı : 419
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 699
Dün : 7703
Toplam : 5933463

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri