kiralık kalem, tekirdağ, tekirdağ

tekirdağ haberleri

OKUDUĞUNU ANLAMAYANLAR!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


OKUDUĞUNU ANLAMAYANLAR!

 

Biz gazetecilerin en çok nefret ettiği hatta bir türlü anlatamadığı bir durumdur, yazdıklarımızın doğru anlaşılmaması. Bu nedenle zaman zaman hangi kelimeleri nasıl kullansak diye çokça düşünürüz. Öyle ki; yapılacak bir haberin öncelikli olarak kamuoyuna yani siz okurlarımıza doğru iletilmesi gerekmektedir.

Zaman zaman ‘çalakalem’ kağıda döktüğümüz yazılarımızı en az kırk kere elden geçirir, hangi soruna parmak basmışsak onun iyi anlaşılması için uğraşırız.

Bizlerin bunca uğraşlarına rağmen yine de yazılarımızı illa yanlış anlayacak birileri çıkar ve son zamanların popüler alanı sosyal medyada buna cevap vermek ve hakaretleri giderebilmek için uğraşırız. Bu konuda başarılı olduğumuz pek söylenemez, çünkü muhatabı zaten kendi anlamak istediği gibi yorumlamıştır ve o düşüncesinden vazgeçmeyecektir.

İşte bununla ilgili bir örnek daha yaşadık geçtiğimiz hafta içinde. Malum CHP ilçe kongrelerinde delege seçimleri için çalışmalar başladı. Adaylar ortaya çıktı ve sıkı bir çalışma içindeler. CHP’ye yakın bir gazeteci olarak parti içinde yaşananlar ve gelişmeler an be an tarafıma ulaşıyor ve analizimi daha doğru yapabiliyorum. Bu durumda tabi ki; bizim gönlümüzde de bir aslan yatıyor. Desteklediğimiz veya destek vermek istediğimiz aday olabiliyor. Zaten bu durumda kimsenin kimseye gücenmeye hakkı yok. Sonuçta diğer adaylar ve onların yanında yer alan arkadaşlarda candan sevdiğimiz insanlar. Bu süreçte önemli olan kırmadan dökmeden ve kimseye zarar vermeden çalışmaları gerçekleştirebilmek en doğru olanıdır.

Geçtiğimiz haftaki sayımızda manşetten ‘NAFİLE İTTİFAK’ başlığı ile verdiğimiz haber eski il başkanlarından Sayın Aydın Kurban’ı rahatsız etmiş. Kendisi aradığında anlatmaya çalıştım ancak anlamamakta ısrar etti. Sonra kendi sosyal medya hesabından kendine yakışan bir üslupla açıklamada bulunmuş. Biz de oraya kendimize yakışan üslupla cevap vermek istedik. Burada ittifaktan kastımız (ki haberin içinde hepsi var) oradaki insanların bir arada oldukları değil, ortak özelliklerinin İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu’na karşı olmalarıydı. Bu konuya vurgu yaptık. Sayın Kurban çok sinirlenmiş. Biz de hayırdır Başkan neden bu kadar sinirlendin diye sorduk ve yine soruyoruz. Seni bu kadar sinirlendiren nedir?

 

BOZUK ZİHNİYETİN ESERLERİ

Kimin ne dümeni bozuldu bilemem, ancak hangi siyasi parti olursa olsun menfaat için oralarda bulunanların tabi ki biz de karşısında olacağız. Kendisine siyasi veya maddi menfaat sağlamak isteyenlerin de karşındayız. Bunları söylüyoruz ve birilerinin dümen suyunu kesmiş oluyoruz hiç önemli değil.

Bu iş sadece siyasi partilerle de alakalı değil. Her kurum için geçerli. Kimin dümen suyu kendi menfaatineyse oraya çomak sokuyoruz. Kimse alınmasın gücenmesin. Buna gücenenler ve düzeni bozulanlar kiralık köpeklerin patilerini sıkıştırdıkları kalemlerle, bizlere hakaret üstüne hakaret ettirip kendilerini tatmin ediyorlar.

Bir sürü aslı astarı olmayan çirkin iftiralarla şahsımın üzerine geliyorlar. Tabi ki; bana her türlü hakareti yapabilirler. Sonuçta özgür bir ülkedeyiz. Ben de hukuki yoldan hakkımı arar er ya da geç bu haklılığım ortaya çıkar. Ancak aile kavramı olmayan şahsiyeti ve psikolojisi bozuk insanların ailemi etkileyecek davranışlar ve söylemler içine girdiğinde Trabzon maçına biletini keserim. Birlikte izleriz maçı.

Sonuçta herkes gibi benim de bakmakla yükümlü olduğum, sorumluluğum olan insanlar var. Ben tüm kavgamı EKMEK için yapıyorum. Benim kavgam iki gün daha fazladan yurt dışı gezisi için değil. Gazeteciliğimi sorgulayan hiç alakasız kişiler var kent merkezinde. Onlara ne oluyor anlamış değilim. Sizin tavuğunuza ne zaman ‘KIŞ’ dedik. Ha unutmadan ben herkesi seviyorum ya, benim duruşum belli. Yanlış yapana yanlışını direk söylüyorum. Bana kızmanıza gerek yok. 

Okunma Sayısı : 680
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5453
Dün : 5113
Toplam : 7090853

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri