kiralık kalem, tekirdağ, tekirdağ

tekirdağ haberleri

OKUDUĞUNU ANLAMAYANLAR!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


OKUDUĞUNU ANLAMAYANLAR!

 

Biz gazetecilerin en çok nefret ettiği hatta bir türlü anlatamadığı bir durumdur, yazdıklarımızın doğru anlaşılmaması. Bu nedenle zaman zaman hangi kelimeleri nasıl kullansak diye çokça düşünürüz. Öyle ki; yapılacak bir haberin öncelikli olarak kamuoyuna yani siz okurlarımıza doğru iletilmesi gerekmektedir.

Zaman zaman ‘çalakalem’ kağıda döktüğümüz yazılarımızı en az kırk kere elden geçirir, hangi soruna parmak basmışsak onun iyi anlaşılması için uğraşırız.

Bizlerin bunca uğraşlarına rağmen yine de yazılarımızı illa yanlış anlayacak birileri çıkar ve son zamanların popüler alanı sosyal medyada buna cevap vermek ve hakaretleri giderebilmek için uğraşırız. Bu konuda başarılı olduğumuz pek söylenemez, çünkü muhatabı zaten kendi anlamak istediği gibi yorumlamıştır ve o düşüncesinden vazgeçmeyecektir.

İşte bununla ilgili bir örnek daha yaşadık geçtiğimiz hafta içinde. Malum CHP ilçe kongrelerinde delege seçimleri için çalışmalar başladı. Adaylar ortaya çıktı ve sıkı bir çalışma içindeler. CHP’ye yakın bir gazeteci olarak parti içinde yaşananlar ve gelişmeler an be an tarafıma ulaşıyor ve analizimi daha doğru yapabiliyorum. Bu durumda tabi ki; bizim gönlümüzde de bir aslan yatıyor. Desteklediğimiz veya destek vermek istediğimiz aday olabiliyor. Zaten bu durumda kimsenin kimseye gücenmeye hakkı yok. Sonuçta diğer adaylar ve onların yanında yer alan arkadaşlarda candan sevdiğimiz insanlar. Bu süreçte önemli olan kırmadan dökmeden ve kimseye zarar vermeden çalışmaları gerçekleştirebilmek en doğru olanıdır.

Geçtiğimiz haftaki sayımızda manşetten ‘NAFİLE İTTİFAK’ başlığı ile verdiğimiz haber eski il başkanlarından Sayın Aydın Kurban’ı rahatsız etmiş. Kendisi aradığında anlatmaya çalıştım ancak anlamamakta ısrar etti. Sonra kendi sosyal medya hesabından kendine yakışan bir üslupla açıklamada bulunmuş. Biz de oraya kendimize yakışan üslupla cevap vermek istedik. Burada ittifaktan kastımız (ki haberin içinde hepsi var) oradaki insanların bir arada oldukları değil, ortak özelliklerinin İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu’na karşı olmalarıydı. Bu konuya vurgu yaptık. Sayın Kurban çok sinirlenmiş. Biz de hayırdır Başkan neden bu kadar sinirlendin diye sorduk ve yine soruyoruz. Seni bu kadar sinirlendiren nedir?

 

BOZUK ZİHNİYETİN ESERLERİ

Kimin ne dümeni bozuldu bilemem, ancak hangi siyasi parti olursa olsun menfaat için oralarda bulunanların tabi ki biz de karşısında olacağız. Kendisine siyasi veya maddi menfaat sağlamak isteyenlerin de karşındayız. Bunları söylüyoruz ve birilerinin dümen suyunu kesmiş oluyoruz hiç önemli değil.

Bu iş sadece siyasi partilerle de alakalı değil. Her kurum için geçerli. Kimin dümen suyu kendi menfaatineyse oraya çomak sokuyoruz. Kimse alınmasın gücenmesin. Buna gücenenler ve düzeni bozulanlar kiralık köpeklerin patilerini sıkıştırdıkları kalemlerle, bizlere hakaret üstüne hakaret ettirip kendilerini tatmin ediyorlar.

Bir sürü aslı astarı olmayan çirkin iftiralarla şahsımın üzerine geliyorlar. Tabi ki; bana her türlü hakareti yapabilirler. Sonuçta özgür bir ülkedeyiz. Ben de hukuki yoldan hakkımı arar er ya da geç bu haklılığım ortaya çıkar. Ancak aile kavramı olmayan şahsiyeti ve psikolojisi bozuk insanların ailemi etkileyecek davranışlar ve söylemler içine girdiğinde Trabzon maçına biletini keserim. Birlikte izleriz maçı.

Sonuçta herkes gibi benim de bakmakla yükümlü olduğum, sorumluluğum olan insanlar var. Ben tüm kavgamı EKMEK için yapıyorum. Benim kavgam iki gün daha fazladan yurt dışı gezisi için değil. Gazeteciliğimi sorgulayan hiç alakasız kişiler var kent merkezinde. Onlara ne oluyor anlamış değilim. Sizin tavuğunuza ne zaman ‘KIŞ’ dedik. Ha unutmadan ben herkesi seviyorum ya, benim duruşum belli. Yanlış yapana yanlışını direk söylüyorum. Bana kızmanıza gerek yok. 

Okunma Sayısı : 628
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1366
Dün : 3980
Toplam : 6776219

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri