tekirdağ, pusula, gazetesi, süleymanpaşa

tekirdağ haberleri

NİCE YILLARIMIZ OLSUN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


NİCE YILLARIMIZ OLSUN

 

Tekirdağ Pusula Gazetesi olarak 16 yaşımıza girdik. 2003 yılından bu yana önemli haberlere imza attık. Kentin gündemini sürekli sıcak sıcak okurlarımıza sunmaya çalıştık. Zaman zaman aksamalarımız oldu. Dönemin şartlarına göre hareket etmeye gayret ettik.

 

Yayın hayatımızda aksamalar olsa da hep gündemde kaldık. Bu aşığı son yılların yükselen değeri sosyal medya ve dijital ortamda gidermeye çalıştık. Bu alanda bundan sonra daha da ağırlıklı olacağımızı şimdiden söylemek isterim.

 

16. yıla girerken dijital mecrada da yerimizi almak adına bir adım attık. Kimileri seçim yatırı olarak değerlendirse de biz Pusula TV için bir seçim yatırımı düşüncemiz olmadı. Zaten bu yayınlarımızı da seçimden sonra yapma düşüncesindeyiz. Bununla ilgili gerekli alt yapı çalışmalarımızı da tamamlamak üzereyiz.

 

Kuruluş yıl dönümümüzde gelen tebriklerden de anlıyoruz ki, gerçekten Pusula Gazetesi Tekirdağ’da önemli bir yer edinmiş. Şahsi olarak siyasi görüşümüz belli olsa da yayıncılık anlamındaki tarafsızlığımızı korumaya özen gösterdiğimizi bir kez daha söylemek isterim. Bu nedenle her siyasi görüşten dostlarımızın tebrikleri de bunu gösteriyor. Gelen bu tebrik ve takdirler bizlere daha da moral oluyor. Bu moralle önümüze daha güvenle bakabiliyoruz.

 

Evet sektörümüz ne yazık ki, sıkıntıda. Hem de büyük sıkıntıda. Maliyetler aldı başını gidiyor. Direnmeye çalışıyoruz. Başarılı olduğumuzu söyleyebiliriz bu konuda ancak sadece günü kurtarıyoruz. Gazete yayınımız olarak gelecekte iyi yerlerde olma hayallerimizi belki biraz erteleyeceğiz. Dijital alanda mücadelemizi sürdüreceğiz ama hiçbir zaman mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.

 

Karakterimiz ve inandıklarımız gereği mücadeleden vazgeçmeden daha iyisini yapmak için gayret edeceğiz. Bu güne kadar yüzlerce yazı kaleme aldık. Yazılarımızın büyük çoğunluğunda kentin sorunlarını ele alıp irdeledik. Yetkililerin duyabilmesi için var gücümüzle çaba gösterdik. Kentin bir çok bölgesinde bir çok insana haberimiz olmadan katkımız olduğunu zaman içerisinde öğreniyoruz. Bu bizlere gurur veriyor. Kimileri ise yazdığımız yazılardan rahatsız oldu. Gazeteci iseniz bunu zaten biliyor olursunuz. Yani hiçbir zaman ne tam sevilirsiniz, ne tam düşmanınız olur. Bugün size dost olanlar yarın karşınızda olabiliyor. Bu gazeteciliğin doğasında var. Olaya bu tarafından bakarak değerlendiriyoruz. Bu nedenle bizim dost dediklerimiz iki satır yazımızla bizden uzaklaşmış olsa bile halen bizim için dosttur. Öyle de kalacaktır. Gerisi onun bileceği iştir. Çünkü o gazeteci değildir ve bizim bu anlayışımızı bilemez, anlayamaz. Bundan da o anlayışı bekleyemezsin.

 

Velhasıl kendi çizgimizi koruyarak yayın hayatımızı devam ettirme gayreti içindeyiz. Her yıl değiniyorum bu yıl da kuruluşumuzun ilk günlerinde benimle birlikte yol alan Numan İşcan, Çağatay Kenarlı gibi arkadaşlarımı unutmam mümkün değil. Ayrı saflarda olsak da Recep Darı’nın da (Dönemin İHA Muhabiri) desteklerini unutmadım. Daha birçok arkadaşım var. Pusula Gazetesi’nde gelip bir gün bile emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

 

Son yıllarda katkısı yadsınamaz olan makale ve röportajları ile Tekirdağ’da adından söz ettiren çalışma arkadaşım Habibe Uzel’e ayrı bir parantez açmak isterim. Son yıllardaki yayın hayatımızın daha da kaliteli ve renkli olmasında onun da büyük katkısı var. Her zaman şahsıma büyük bir manevi güç olmuştur. Daha sonra aramıza katılan ve ikinci yılını bizimle geçiren, gazetemizin tasarımı ile sizlerin gözüne daha hoş görünmesinde büyük emeği olan diğer çalışma arkadaşım Tuba Tarman’a da ayrıca teşekkür ederim.

Hep birlikte nice yıllarımız olsun.


Okunma Sayısı : 487
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3854
Dün : 8256
Toplam : 9026183

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri