ne kadar ekmek, habibe, pusula

tekirdağ haberleri

Ne kadar ekmek, o kadar köfte misali

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Ne kadar ekmek, o kadar köfte misali

 

Giderek 2019 seçimlerine yaklaşıyoruz. Yaklaşırken de partiler arası diyaloglar, parti içindeki planlar, seçmen düşüncesi v.s gibi konular ateşlenerek devam edeceğe benziyor. Hal böyle olunca da hem yerelde hem genelde parti temsilcileri habire konuşmalar yapıyor. Tabii bazıları da konuşma yaparken büyük gafları hayat geçiriyorlar dersek yanılmış olmayız.


Bu duruma en güzel örnek şüphesiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın konuşması diyebiliriz. AKP Arnavutköy ilçe Kongresinde konuşan Belediye Başkanı, “Metroda birinci önceliğimiz, en fazla oy aldığımız yerler olacak” dedi.

 

Şimdi ben bu cümleyi ilk duyduğumda başkan tam olarak ne demek istiyor, aslında iyi bir şey söylüyor da kelime hatası mı yapıyor, metro müjdesi mi veriyor diye çeşitli şekillerde düşünüp iyi bir taraf bulmaya çalıştım fakat yok cümle o kadar gaf içeriyor ki olmadı.

 

 Başkan Mevlüt Uysal apaçık “ne kadar ekmek, o kadar köfte” diyordu. Yani hizmet edeceğiz ama hizmet ederken de nereden ne kadar oy almışız ona bakacağız. Çok oy aldığımız yerlere daha hızlı hizmet götürürken bize az ekmek çıkmış yere az köfte ulaştıracağız diyordu. Üstelik bunu bayağı açık açık, bağıra bağıra söylüyordu hiç yanlış anlaşılma kaygısı gütmeden.

 

Uysal’ın cümlesi Türk siyasetinin geldiği düzeyi göstermesi bakımından düşündürücü bir ifade bence. Atamayla gelmiş bir belediye başkanının ki 10 milyonun üstünde nüfusu olan İstanbul’un başkanı olan birinin dürüst ve her yere hizmet götürme amacından ne kadar uzakta olması üzücü olduğu kadar da düşündürücü. Böyle şeyler ne yazık ki yerelden genele sirayet eder ve bir bakarız ki bazı yerlere hizmet yağarken bazı yerler geri planda kalır. Tekirdağ’da zaten böyle bir örneği yaşıyor bence. Genel seçimlerde sandıktan hükümet dışında oylar fazlalıkta olduğundan Tekirdağ gerekli yatırımlardan bir türlü nasibini alamayan bir kent konumunda oluyor. Sahil projesi buna net örneklerden biri. Bunca zamandır proje Ankara’da masada bekleyip neden imzalanmıyor?

 

Siyasetin ayrıştırıcı olması hepimizi son derece vahim bir noktaya götürür. Ülkemizde siyaset giderek oy avcılığına dönüşmüş durumdadır. Bizden olanlar ve olmayanlar şeklinde kutuplaşmak son derece tehlikelidir.

 

Merak etmeden edemedim “metroda birinci önceliğimiz, en fazla oy aldığımız yerler olacak” diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal koskoca İstanbul’da bir olay olduğunda hizmet götürecekken ne oy alıp almadığına bakıp mı talimat verecek?

 

Siyaset birleştirici olduğunda halka asıl doğru hizmeti götürür. Ha yok siyasetçilerimizin amacı ayrıştırmak, cezalandırıcı politika uygulamaksa attığınız o ok döner dolaşır sizi vurur zira sandığa sayılı günler kalmışken…


Okunma Sayısı : 690
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2392
Dün : 8487
Toplam : 8046794

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri