ne kadar ekmek, habibe, pusula

tekirdağ haberleri

Ne kadar ekmek, o kadar köfte misali

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Ne kadar ekmek, o kadar köfte misali

 

Giderek 2019 seçimlerine yaklaşıyoruz. Yaklaşırken de partiler arası diyaloglar, parti içindeki planlar, seçmen düşüncesi v.s gibi konular ateşlenerek devam edeceğe benziyor. Hal böyle olunca da hem yerelde hem genelde parti temsilcileri habire konuşmalar yapıyor. Tabii bazıları da konuşma yaparken büyük gafları hayat geçiriyorlar dersek yanılmış olmayız.


Bu duruma en güzel örnek şüphesiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın konuşması diyebiliriz. AKP Arnavutköy ilçe Kongresinde konuşan Belediye Başkanı, “Metroda birinci önceliğimiz, en fazla oy aldığımız yerler olacak” dedi.

 

Şimdi ben bu cümleyi ilk duyduğumda başkan tam olarak ne demek istiyor, aslında iyi bir şey söylüyor da kelime hatası mı yapıyor, metro müjdesi mi veriyor diye çeşitli şekillerde düşünüp iyi bir taraf bulmaya çalıştım fakat yok cümle o kadar gaf içeriyor ki olmadı.

 

 Başkan Mevlüt Uysal apaçık “ne kadar ekmek, o kadar köfte” diyordu. Yani hizmet edeceğiz ama hizmet ederken de nereden ne kadar oy almışız ona bakacağız. Çok oy aldığımız yerlere daha hızlı hizmet götürürken bize az ekmek çıkmış yere az köfte ulaştıracağız diyordu. Üstelik bunu bayağı açık açık, bağıra bağıra söylüyordu hiç yanlış anlaşılma kaygısı gütmeden.

 

Uysal’ın cümlesi Türk siyasetinin geldiği düzeyi göstermesi bakımından düşündürücü bir ifade bence. Atamayla gelmiş bir belediye başkanının ki 10 milyonun üstünde nüfusu olan İstanbul’un başkanı olan birinin dürüst ve her yere hizmet götürme amacından ne kadar uzakta olması üzücü olduğu kadar da düşündürücü. Böyle şeyler ne yazık ki yerelden genele sirayet eder ve bir bakarız ki bazı yerlere hizmet yağarken bazı yerler geri planda kalır. Tekirdağ’da zaten böyle bir örneği yaşıyor bence. Genel seçimlerde sandıktan hükümet dışında oylar fazlalıkta olduğundan Tekirdağ gerekli yatırımlardan bir türlü nasibini alamayan bir kent konumunda oluyor. Sahil projesi buna net örneklerden biri. Bunca zamandır proje Ankara’da masada bekleyip neden imzalanmıyor?

 

Siyasetin ayrıştırıcı olması hepimizi son derece vahim bir noktaya götürür. Ülkemizde siyaset giderek oy avcılığına dönüşmüş durumdadır. Bizden olanlar ve olmayanlar şeklinde kutuplaşmak son derece tehlikelidir.

 

Merak etmeden edemedim “metroda birinci önceliğimiz, en fazla oy aldığımız yerler olacak” diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal koskoca İstanbul’da bir olay olduğunda hizmet götürecekken ne oy alıp almadığına bakıp mı talimat verecek?

 

Siyaset birleştirici olduğunda halka asıl doğru hizmeti götürür. Ha yok siyasetçilerimizin amacı ayrıştırmak, cezalandırıcı politika uygulamaksa attığınız o ok döner dolaşır sizi vurur zira sandığa sayılı günler kalmışken…


Okunma Sayısı : 579
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kimi istersiniz?
    CHP--Kadir Albayrak
    Ak Parti--Mestan Özcan
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2836
Dün : 6413
Toplam : 7422378

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri