ne kadar ekmek, habibe, pusula

tekirdağ haberleri

Ne kadar ekmek, o kadar köfte misali

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Ne kadar ekmek, o kadar köfte misali

 

Giderek 2019 seçimlerine yaklaşıyoruz. Yaklaşırken de partiler arası diyaloglar, parti içindeki planlar, seçmen düşüncesi v.s gibi konular ateşlenerek devam edeceğe benziyor. Hal böyle olunca da hem yerelde hem genelde parti temsilcileri habire konuşmalar yapıyor. Tabii bazıları da konuşma yaparken büyük gafları hayat geçiriyorlar dersek yanılmış olmayız.


Bu duruma en güzel örnek şüphesiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın konuşması diyebiliriz. AKP Arnavutköy ilçe Kongresinde konuşan Belediye Başkanı, “Metroda birinci önceliğimiz, en fazla oy aldığımız yerler olacak” dedi.

 

Şimdi ben bu cümleyi ilk duyduğumda başkan tam olarak ne demek istiyor, aslında iyi bir şey söylüyor da kelime hatası mı yapıyor, metro müjdesi mi veriyor diye çeşitli şekillerde düşünüp iyi bir taraf bulmaya çalıştım fakat yok cümle o kadar gaf içeriyor ki olmadı.

 

 Başkan Mevlüt Uysal apaçık “ne kadar ekmek, o kadar köfte” diyordu. Yani hizmet edeceğiz ama hizmet ederken de nereden ne kadar oy almışız ona bakacağız. Çok oy aldığımız yerlere daha hızlı hizmet götürürken bize az ekmek çıkmış yere az köfte ulaştıracağız diyordu. Üstelik bunu bayağı açık açık, bağıra bağıra söylüyordu hiç yanlış anlaşılma kaygısı gütmeden.

 

Uysal’ın cümlesi Türk siyasetinin geldiği düzeyi göstermesi bakımından düşündürücü bir ifade bence. Atamayla gelmiş bir belediye başkanının ki 10 milyonun üstünde nüfusu olan İstanbul’un başkanı olan birinin dürüst ve her yere hizmet götürme amacından ne kadar uzakta olması üzücü olduğu kadar da düşündürücü. Böyle şeyler ne yazık ki yerelden genele sirayet eder ve bir bakarız ki bazı yerlere hizmet yağarken bazı yerler geri planda kalır. Tekirdağ’da zaten böyle bir örneği yaşıyor bence. Genel seçimlerde sandıktan hükümet dışında oylar fazlalıkta olduğundan Tekirdağ gerekli yatırımlardan bir türlü nasibini alamayan bir kent konumunda oluyor. Sahil projesi buna net örneklerden biri. Bunca zamandır proje Ankara’da masada bekleyip neden imzalanmıyor?

 

Siyasetin ayrıştırıcı olması hepimizi son derece vahim bir noktaya götürür. Ülkemizde siyaset giderek oy avcılığına dönüşmüş durumdadır. Bizden olanlar ve olmayanlar şeklinde kutuplaşmak son derece tehlikelidir.

 

Merak etmeden edemedim “metroda birinci önceliğimiz, en fazla oy aldığımız yerler olacak” diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal koskoca İstanbul’da bir olay olduğunda hizmet götürecekken ne oy alıp almadığına bakıp mı talimat verecek?

 

Siyaset birleştirici olduğunda halka asıl doğru hizmeti götürür. Ha yok siyasetçilerimizin amacı ayrıştırmak, cezalandırıcı politika uygulamaksa attığınız o ok döner dolaşır sizi vurur zira sandığa sayılı günler kalmışken…


Okunma Sayısı : 445
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2091
Dün : 4249
Toplam : 6781193

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri