ne kadar ekmek, habibe, pusula

tekirdağ haberleri

Ne kadar ekmek, o kadar köfte misali

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Ne kadar ekmek, o kadar köfte misali

 

Giderek 2019 seçimlerine yaklaşıyoruz. Yaklaşırken de partiler arası diyaloglar, parti içindeki planlar, seçmen düşüncesi v.s gibi konular ateşlenerek devam edeceğe benziyor. Hal böyle olunca da hem yerelde hem genelde parti temsilcileri habire konuşmalar yapıyor. Tabii bazıları da konuşma yaparken büyük gafları hayat geçiriyorlar dersek yanılmış olmayız.


Bu duruma en güzel örnek şüphesiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın konuşması diyebiliriz. AKP Arnavutköy ilçe Kongresinde konuşan Belediye Başkanı, “Metroda birinci önceliğimiz, en fazla oy aldığımız yerler olacak” dedi.

 

Şimdi ben bu cümleyi ilk duyduğumda başkan tam olarak ne demek istiyor, aslında iyi bir şey söylüyor da kelime hatası mı yapıyor, metro müjdesi mi veriyor diye çeşitli şekillerde düşünüp iyi bir taraf bulmaya çalıştım fakat yok cümle o kadar gaf içeriyor ki olmadı.

 

 Başkan Mevlüt Uysal apaçık “ne kadar ekmek, o kadar köfte” diyordu. Yani hizmet edeceğiz ama hizmet ederken de nereden ne kadar oy almışız ona bakacağız. Çok oy aldığımız yerlere daha hızlı hizmet götürürken bize az ekmek çıkmış yere az köfte ulaştıracağız diyordu. Üstelik bunu bayağı açık açık, bağıra bağıra söylüyordu hiç yanlış anlaşılma kaygısı gütmeden.

 

Uysal’ın cümlesi Türk siyasetinin geldiği düzeyi göstermesi bakımından düşündürücü bir ifade bence. Atamayla gelmiş bir belediye başkanının ki 10 milyonun üstünde nüfusu olan İstanbul’un başkanı olan birinin dürüst ve her yere hizmet götürme amacından ne kadar uzakta olması üzücü olduğu kadar da düşündürücü. Böyle şeyler ne yazık ki yerelden genele sirayet eder ve bir bakarız ki bazı yerlere hizmet yağarken bazı yerler geri planda kalır. Tekirdağ’da zaten böyle bir örneği yaşıyor bence. Genel seçimlerde sandıktan hükümet dışında oylar fazlalıkta olduğundan Tekirdağ gerekli yatırımlardan bir türlü nasibini alamayan bir kent konumunda oluyor. Sahil projesi buna net örneklerden biri. Bunca zamandır proje Ankara’da masada bekleyip neden imzalanmıyor?

 

Siyasetin ayrıştırıcı olması hepimizi son derece vahim bir noktaya götürür. Ülkemizde siyaset giderek oy avcılığına dönüşmüş durumdadır. Bizden olanlar ve olmayanlar şeklinde kutuplaşmak son derece tehlikelidir.

 

Merak etmeden edemedim “metroda birinci önceliğimiz, en fazla oy aldığımız yerler olacak” diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal koskoca İstanbul’da bir olay olduğunda hizmet götürecekken ne oy alıp almadığına bakıp mı talimat verecek?

 

Siyaset birleştirici olduğunda halka asıl doğru hizmeti götürür. Ha yok siyasetçilerimizin amacı ayrıştırmak, cezalandırıcı politika uygulamaksa attığınız o ok döner dolaşır sizi vurur zira sandığa sayılı günler kalmışken…


Okunma Sayısı : 516
Yapılan Yorumlar
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4940
Dün : 7632
Toplam : 7104596

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri