chp, tekirdağ, ilker

tekirdağ haberleri

NAFİLE İTTİFAK!..

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


NAFİLE İTTİFAK!..

 

 

 

Tekirdağ Merkez Süleymanpaşa İlçesinde CHP hareketli günler yaşıyor. Mevcut yönetimden ayrılan Özgür Taşmerdivenli, ilçe başkanına karşı bayrak açtı. İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ise kimseyle kavga etmeden çalışmalarını sürdürüyor. Yağcıoğlu, “Kimseye verilmiş bir söz yok. Bizim sözümüz üyelerimizedir. Onlara en iyi hizmeti verme sözüdür. Sıkı bir çalışma içindeyiz” dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ merkez Süleşmanpaşa İlçesi hareketli günler yaşamaya devam ediyor. Bir süre önce İlçe Başkanı İle yollarını ayıran grup yeni bir aday çıkarırken, İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ise tam kadro çalışmalarını sürdürüyor.


LİYAKAT ÖNEMLİ

Önümüzdeki günlerde delege seçimlerini gerçekleştirecek olan CHP İlçe örgütünde hummalı bir çalışmanın yanı sıra ortaya çıkan ilçe adayları da nabız yoklamaya devam ediyor. İçlerinde en güçlüsü ise hiç kuşkusuz mevcut ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu. Her mahallede sıkı bir çalışma içinde olduklarını aktaran Yağcıoğlu, “Geçen kongre öncesi kimlerle mücadele ettiğimi herkes biliyor. Biz doğruluğun ve liyakatin yanında olduk. Kimseye söz vermeden herkese hak ettiği ölçüde değer vererek yolumuza devam ettik. Halen de öyle yapıyoruz. Benim ilk günden bu güne tavrım ve söylemlerimde bir değişiklik yok. Hiçbir şekilde ilçe ve büyükşehir belediyesinden bir menfaat gözetmedim, gözetmem ve bunu yapanlara da engel olurum. Hiçbir ilçe yöneticisi böyle bir şey yapmamalı. Bizler halkın menfaatleri için siyaset yapmalıyız. Bu dönemde karşımdaki grup aynı. O nedenle ben yine aynı samimiyetle çalışmalarımı sürdürüyorum” dedi.

 

KİMSEYE SÖZ YOK

Siyasi çalışmalar sırasında kendisinin bazı kişilere il başkanlığı ve büyükşehir belediye başkan adaylığı sözü verdiğine dair iddiaların da yer aldığına dikkat çeken Yağcıoğlu, “Ben bunca yıldır siyaset yapıyorum. Böyle zamansız ve akılsız bir açıklama yapar mıyız? Buna kargalar bile güler. Bizleri destekleyenler ve açık destek verenleri görenler böyle yakıştırmalar yapıyorlar. Önemli olan bu desteği ve sözü verdiğimi söyleyenlerin kimleri desteklediğine bakabilmektir. O zaman tablo daha iyi ortaya çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

 

LİSTE KIRMIZI

Kırmızı listeyse delege seçimlerine giden İlker Yağcıoğlu mahallelerde ciddi derecede önde olduklarını da vurguladı. Kamuoyunda ‘yalnız kaldı’ algısının yaratılmak istendiğine vurgu yapan Yağcıoğlu, “Kimsenin yalnız kaldığı yok. Ben yönetim kurulundan diğer arkadaşlarımla ve partililerimle çalışmalarımı sürdürüyorum. Ben bu süreçte görüyorum ki destek daha da fazla. Tüm partili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ciddi bir destek var, bunu inanıyorum ki sandıklarda gösterecektir. Bana karşı yıpratma politikası ile çalışmalar yapan arkadaşlarda lütfen kendi projelerini aktarsınlar. Görünüyor ki karşımdakiler neredeyse birlik olup saldırıyorlar. Ancak ben bunlara alıştım ve sadece çalışmalarımı sürdürüyorum” dedi.

 

DÜŞÜNDÜRÜCÜ MUHALEFET

Parti içinde kendisine karşı ciddi bir yıpratma çalışmaları yapıldığına dikkat çeken CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, “Benim karşımda olanlar dünde karşımdaydı, bugünde böyle. Bunu bir düşünmek gerek neden böyle. Biz her zaman dik duruşumuzla ve net söylemlerimizle siyaset yaptık. Kimseye yalan söylemedik. Bugün karşıma geçipte insanları bana muhalefet etmeye yönlendirenlerin acaba ne menfaatleri engellendi? Onu da incelemek gerek. Ama ben bunların hiçbirini önemsemeden partiye gönül vermiş üyelerimizle ve vatandaşlarımızla büyük bir güç birliği içinde yolumuzu yürümeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Okunma Sayısı : 3379
Yapılan Yorumlar
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1880
Dün : 4390
Toplam : 7260314

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri