chp, tekirdağ, ilker

tekirdağ haberleri

NAFİLE İTTİFAK!..

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


NAFİLE İTTİFAK!..

 

 

 

Tekirdağ Merkez Süleymanpaşa İlçesinde CHP hareketli günler yaşıyor. Mevcut yönetimden ayrılan Özgür Taşmerdivenli, ilçe başkanına karşı bayrak açtı. İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ise kimseyle kavga etmeden çalışmalarını sürdürüyor. Yağcıoğlu, “Kimseye verilmiş bir söz yok. Bizim sözümüz üyelerimizedir. Onlara en iyi hizmeti verme sözüdür. Sıkı bir çalışma içindeyiz” dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ merkez Süleşmanpaşa İlçesi hareketli günler yaşamaya devam ediyor. Bir süre önce İlçe Başkanı İle yollarını ayıran grup yeni bir aday çıkarırken, İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ise tam kadro çalışmalarını sürdürüyor.


LİYAKAT ÖNEMLİ

Önümüzdeki günlerde delege seçimlerini gerçekleştirecek olan CHP İlçe örgütünde hummalı bir çalışmanın yanı sıra ortaya çıkan ilçe adayları da nabız yoklamaya devam ediyor. İçlerinde en güçlüsü ise hiç kuşkusuz mevcut ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu. Her mahallede sıkı bir çalışma içinde olduklarını aktaran Yağcıoğlu, “Geçen kongre öncesi kimlerle mücadele ettiğimi herkes biliyor. Biz doğruluğun ve liyakatin yanında olduk. Kimseye söz vermeden herkese hak ettiği ölçüde değer vererek yolumuza devam ettik. Halen de öyle yapıyoruz. Benim ilk günden bu güne tavrım ve söylemlerimde bir değişiklik yok. Hiçbir şekilde ilçe ve büyükşehir belediyesinden bir menfaat gözetmedim, gözetmem ve bunu yapanlara da engel olurum. Hiçbir ilçe yöneticisi böyle bir şey yapmamalı. Bizler halkın menfaatleri için siyaset yapmalıyız. Bu dönemde karşımdaki grup aynı. O nedenle ben yine aynı samimiyetle çalışmalarımı sürdürüyorum” dedi.

 

KİMSEYE SÖZ YOK

Siyasi çalışmalar sırasında kendisinin bazı kişilere il başkanlığı ve büyükşehir belediye başkan adaylığı sözü verdiğine dair iddiaların da yer aldığına dikkat çeken Yağcıoğlu, “Ben bunca yıldır siyaset yapıyorum. Böyle zamansız ve akılsız bir açıklama yapar mıyız? Buna kargalar bile güler. Bizleri destekleyenler ve açık destek verenleri görenler böyle yakıştırmalar yapıyorlar. Önemli olan bu desteği ve sözü verdiğimi söyleyenlerin kimleri desteklediğine bakabilmektir. O zaman tablo daha iyi ortaya çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

 

LİSTE KIRMIZI

Kırmızı listeyse delege seçimlerine giden İlker Yağcıoğlu mahallelerde ciddi derecede önde olduklarını da vurguladı. Kamuoyunda ‘yalnız kaldı’ algısının yaratılmak istendiğine vurgu yapan Yağcıoğlu, “Kimsenin yalnız kaldığı yok. Ben yönetim kurulundan diğer arkadaşlarımla ve partililerimle çalışmalarımı sürdürüyorum. Ben bu süreçte görüyorum ki destek daha da fazla. Tüm partili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ciddi bir destek var, bunu inanıyorum ki sandıklarda gösterecektir. Bana karşı yıpratma politikası ile çalışmalar yapan arkadaşlarda lütfen kendi projelerini aktarsınlar. Görünüyor ki karşımdakiler neredeyse birlik olup saldırıyorlar. Ancak ben bunlara alıştım ve sadece çalışmalarımı sürdürüyorum” dedi.

 

DÜŞÜNDÜRÜCÜ MUHALEFET

Parti içinde kendisine karşı ciddi bir yıpratma çalışmaları yapıldığına dikkat çeken CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, “Benim karşımda olanlar dünde karşımdaydı, bugünde böyle. Bunu bir düşünmek gerek neden böyle. Biz her zaman dik duruşumuzla ve net söylemlerimizle siyaset yaptık. Kimseye yalan söylemedik. Bugün karşıma geçipte insanları bana muhalefet etmeye yönlendirenlerin acaba ne menfaatleri engellendi? Onu da incelemek gerek. Ama ben bunların hiçbirini önemsemeden partiye gönül vermiş üyelerimizle ve vatandaşlarımızla büyük bir güç birliği içinde yolumuzu yürümeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Okunma Sayısı : 3555
Yapılan Yorumlar
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4941
Dün : 6047
Toplam : 7819741

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri