chp, tekirdağ, ilker

tekirdağ haberleri

NAFİLE İTTİFAK!..

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


NAFİLE İTTİFAK!..

 

 

 

Tekirdağ Merkez Süleymanpaşa İlçesinde CHP hareketli günler yaşıyor. Mevcut yönetimden ayrılan Özgür Taşmerdivenli, ilçe başkanına karşı bayrak açtı. İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ise kimseyle kavga etmeden çalışmalarını sürdürüyor. Yağcıoğlu, “Kimseye verilmiş bir söz yok. Bizim sözümüz üyelerimizedir. Onlara en iyi hizmeti verme sözüdür. Sıkı bir çalışma içindeyiz” dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ merkez Süleşmanpaşa İlçesi hareketli günler yaşamaya devam ediyor. Bir süre önce İlçe Başkanı İle yollarını ayıran grup yeni bir aday çıkarırken, İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ise tam kadro çalışmalarını sürdürüyor.


LİYAKAT ÖNEMLİ

Önümüzdeki günlerde delege seçimlerini gerçekleştirecek olan CHP İlçe örgütünde hummalı bir çalışmanın yanı sıra ortaya çıkan ilçe adayları da nabız yoklamaya devam ediyor. İçlerinde en güçlüsü ise hiç kuşkusuz mevcut ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu. Her mahallede sıkı bir çalışma içinde olduklarını aktaran Yağcıoğlu, “Geçen kongre öncesi kimlerle mücadele ettiğimi herkes biliyor. Biz doğruluğun ve liyakatin yanında olduk. Kimseye söz vermeden herkese hak ettiği ölçüde değer vererek yolumuza devam ettik. Halen de öyle yapıyoruz. Benim ilk günden bu güne tavrım ve söylemlerimde bir değişiklik yok. Hiçbir şekilde ilçe ve büyükşehir belediyesinden bir menfaat gözetmedim, gözetmem ve bunu yapanlara da engel olurum. Hiçbir ilçe yöneticisi böyle bir şey yapmamalı. Bizler halkın menfaatleri için siyaset yapmalıyız. Bu dönemde karşımdaki grup aynı. O nedenle ben yine aynı samimiyetle çalışmalarımı sürdürüyorum” dedi.

 

KİMSEYE SÖZ YOK

Siyasi çalışmalar sırasında kendisinin bazı kişilere il başkanlığı ve büyükşehir belediye başkan adaylığı sözü verdiğine dair iddiaların da yer aldığına dikkat çeken Yağcıoğlu, “Ben bunca yıldır siyaset yapıyorum. Böyle zamansız ve akılsız bir açıklama yapar mıyız? Buna kargalar bile güler. Bizleri destekleyenler ve açık destek verenleri görenler böyle yakıştırmalar yapıyorlar. Önemli olan bu desteği ve sözü verdiğimi söyleyenlerin kimleri desteklediğine bakabilmektir. O zaman tablo daha iyi ortaya çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

 

LİSTE KIRMIZI

Kırmızı listeyse delege seçimlerine giden İlker Yağcıoğlu mahallelerde ciddi derecede önde olduklarını da vurguladı. Kamuoyunda ‘yalnız kaldı’ algısının yaratılmak istendiğine vurgu yapan Yağcıoğlu, “Kimsenin yalnız kaldığı yok. Ben yönetim kurulundan diğer arkadaşlarımla ve partililerimle çalışmalarımı sürdürüyorum. Ben bu süreçte görüyorum ki destek daha da fazla. Tüm partili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ciddi bir destek var, bunu inanıyorum ki sandıklarda gösterecektir. Bana karşı yıpratma politikası ile çalışmalar yapan arkadaşlarda lütfen kendi projelerini aktarsınlar. Görünüyor ki karşımdakiler neredeyse birlik olup saldırıyorlar. Ancak ben bunlara alıştım ve sadece çalışmalarımı sürdürüyorum” dedi.

 

DÜŞÜNDÜRÜCÜ MUHALEFET

Parti içinde kendisine karşı ciddi bir yıpratma çalışmaları yapıldığına dikkat çeken CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, “Benim karşımda olanlar dünde karşımdaydı, bugünde böyle. Bunu bir düşünmek gerek neden böyle. Biz her zaman dik duruşumuzla ve net söylemlerimizle siyaset yaptık. Kimseye yalan söylemedik. Bugün karşıma geçipte insanları bana muhalefet etmeye yönlendirenlerin acaba ne menfaatleri engellendi? Onu da incelemek gerek. Ama ben bunların hiçbirini önemsemeden partiye gönül vermiş üyelerimizle ve vatandaşlarımızla büyük bir güç birliği içinde yolumuzu yürümeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Okunma Sayısı : 3199
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1046
Dün : 7442
Toplam : 6649774

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri