ak parti, mustafa yel, tekirdağ, mardin, haber

tekirdağ haberleri

MUSTAFA YEL’DEN YATIRIM ELEŞTİRİSİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


MUSTAFA YEL’DEN YATIRIM ELEŞTİRİSİ


 

Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel yaptığı yazılı bir açıklama ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 3,5 yıllık yatırım programının yeterli olmadığını ve 1 yıl gibi bir sürede Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin bunun daha fazlasını yaptığını aktardı. Yel, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 2014-2017 yılları arasında halkını çamura, toza, çukura, sel taşkınlarına maruz bırakarak adeta canından bezdirmiştir” dedi.


Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel bir açıklama yayımlayarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi. Son günlerde artan eleştirilere yanıt vermeye özen gösteren Başkan Kadir Albayrak’ın bu açıklamaya da bir yanıt vereceği tahmin ediliyor. Mustafa Yel ise bir yıl önce Kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 3,5 yıllık yatırımdan daha fazlasını yaptığını aktardı.


Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’in açıklamaları aynen şöyle:


“RAKAMLAR YALAN SÖYLEMEZ

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN BİR YILDA YAPTIĞINI TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 3,5 YILDA YAPAMAMIŞ...

Mardin Büyükşehir Belediyesine kayyum atandığı tarih olan 16 Kasım 2016 tarihinden itibaren hizmet verdiği 1 yılda Mardin halkının yüzünü güldüren projelere imza atarken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 2014-2017 yılları arasında halkını çamura, toza, çukura, sel taşkınlarına maruz bırakarak adeta canından bezdirmiştir.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi  16.11.2016 tarihinden bu yana bir yıllık süreçte toplamda 1600 kilometre beton asfalt, yolu olmayan köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerine 1500 kilometre yol yaparken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi  2014-2017 yılları arasında köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerine ancak 753,15 Km yol yapabilmiştir. Cadde ve bulvarlarda  ise sadece 166,75 km  sathi kaplama, sıcak asfalt ve beton asfalt yapabilmiştir.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi 2017 bütçesi ile (Mardin Su ve Kanalizasyon  İdaresi dahil) toplam 602 milyon 749 bin TL bütçesi ile 900 km asfalt ( 360 km bsk ve gerisi sathı kaplama) köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerine yol yapımı planlamıştır. Mardin Büyükşehir Belediyesinin bir yılda köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerine yaptıkları yolun miktarına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 3,5 yılda yetişememiştir.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesinin 2017 Yılı bütçesi ile yaptığı 785 km yol miktarına (bunun 315 km si BSK ( sıcak asfalt) 470 km sathı kaplama) ,Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ise son 3,5 yılda  166,75 km  sathi kaplama, sıcak asfalt ve beton asfaltı yapabilmiştir.

 

Mardin halkı hizmetlerle yüzleri gülerken, Tekirdağ halkı ise beceriksiz, iş bilmez yöneticilerle 5 yılını heba etmektedir. İşte 1 yılda Mardinde yapılanların görüntüsü ve resimleri..

Takdir halkımızın.”


 

Okunma Sayısı : 2199
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1347
Dün : 3980
Toplam : 6776200

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri