ak parti, mustafa yel, tekirdağ, mardin, haber

tekirdağ haberleri

MUSTAFA YEL’DEN YATIRIM ELEŞTİRİSİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


MUSTAFA YEL’DEN YATIRIM ELEŞTİRİSİ


 

Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel yaptığı yazılı bir açıklama ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 3,5 yıllık yatırım programının yeterli olmadığını ve 1 yıl gibi bir sürede Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin bunun daha fazlasını yaptığını aktardı. Yel, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 2014-2017 yılları arasında halkını çamura, toza, çukura, sel taşkınlarına maruz bırakarak adeta canından bezdirmiştir” dedi.


Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel bir açıklama yayımlayarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi. Son günlerde artan eleştirilere yanıt vermeye özen gösteren Başkan Kadir Albayrak’ın bu açıklamaya da bir yanıt vereceği tahmin ediliyor. Mustafa Yel ise bir yıl önce Kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 3,5 yıllık yatırımdan daha fazlasını yaptığını aktardı.


Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’in açıklamaları aynen şöyle:


“RAKAMLAR YALAN SÖYLEMEZ

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN BİR YILDA YAPTIĞINI TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 3,5 YILDA YAPAMAMIŞ...

Mardin Büyükşehir Belediyesine kayyum atandığı tarih olan 16 Kasım 2016 tarihinden itibaren hizmet verdiği 1 yılda Mardin halkının yüzünü güldüren projelere imza atarken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 2014-2017 yılları arasında halkını çamura, toza, çukura, sel taşkınlarına maruz bırakarak adeta canından bezdirmiştir.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi  16.11.2016 tarihinden bu yana bir yıllık süreçte toplamda 1600 kilometre beton asfalt, yolu olmayan köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerine 1500 kilometre yol yaparken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi  2014-2017 yılları arasında köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerine ancak 753,15 Km yol yapabilmiştir. Cadde ve bulvarlarda  ise sadece 166,75 km  sathi kaplama, sıcak asfalt ve beton asfalt yapabilmiştir.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi 2017 bütçesi ile (Mardin Su ve Kanalizasyon  İdaresi dahil) toplam 602 milyon 749 bin TL bütçesi ile 900 km asfalt ( 360 km bsk ve gerisi sathı kaplama) köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerine yol yapımı planlamıştır. Mardin Büyükşehir Belediyesinin bir yılda köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerine yaptıkları yolun miktarına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 3,5 yılda yetişememiştir.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesinin 2017 Yılı bütçesi ile yaptığı 785 km yol miktarına (bunun 315 km si BSK ( sıcak asfalt) 470 km sathı kaplama) ,Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ise son 3,5 yılda  166,75 km  sathi kaplama, sıcak asfalt ve beton asfaltı yapabilmiştir.

 

Mardin halkı hizmetlerle yüzleri gülerken, Tekirdağ halkı ise beceriksiz, iş bilmez yöneticilerle 5 yılını heba etmektedir. İşte 1 yılda Mardinde yapılanların görüntüsü ve resimleri..

Takdir halkımızın.”


 

Okunma Sayısı : 2263
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5515
Dün : 5113
Toplam : 7090915

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri