tekirdağ, büyükşehir, kadir albayrak, meydan

tekirdağ haberleri

1928 MEYDANI GERİ GELİYOR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


1928 MEYDANI GERİ GELİYOR

 


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Süleymanpaşa’da bulunan bazı gazetecilere verdiği brifing de Valilik önündeki meydan projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Proje bittiğinde kentin 1928 yılındaki meydanı ortaya çıkmış olacak.


Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesi en sonunda büyük kent meydanına kavuşuyor. Halen Otopark ve park çalışmaları devam eden projenin ilk bölümünden sonra ‘beş merdivenler’ olarak bilinen bölgeyi de içine alan çalışmayla büyük meydan ortaya çıkmış olacak.

 

1928 YILINDAKİ TEKİRDAĞ

Beraberinde Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Gürcün, Etüt e Planlar Daire Başkanı Bülent Doğan, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Dilşat Engin’in de hazır bulunduğu toplantıda gazetecilere meydan projesini anlatan Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Bu dönem hem kurumsal yapıyı oturtmak, hem de yatırımları gerçekleştirmek için büyük çaba gösterdik. Özellikle alt yapı konusunda ciddi adımlar atıldı. Kentin neredeyse tamamına yakınının alt yapısı ya yenilendi, ya da ilk kez yapıldı. Bu süreçte tabi ki vatandaşımız bazı zorluklar çekti ancak bunların hepsi geride kaldı. Şimdi önümüzdeki süreçte yapacaklarımızla kentin vatandaşlarımız açısından daha yaşanabilir bir kent haline getirmek” dedi.

 

Yaptığı açıklamada belediye olarak önemli adımlar attıklarına dikkat çeken Başkan Albayrak, “Alt yapı ile ilgili sorunları neredeyse tamamladık. Şimdi üst yapı çalışmalarımız başladı. Bunlara da bazı ilçelerimizde başladık. Merkez Süleymanpaşa ilçemizde de Valilik önünden sahile kadar olan ve büyük bir alanı kapsayan meydan projesine başladık. İlk etap olan 200 araçlık kapalı otopark ve meydan projesini 2019’un ilk aylarında bitirmeye çalışıyoruz. Burası aynı zamanda merdivenleri ve Eski camiye kadar olan bölümü de içine alıyor. Bir tarafa Cumhuriyet Meydanı, bir tarafa Eski cami olan bu bölge de kamulaştırma işlemleri de çok az kaldı. Valilik binası yanında bulunan Adliye ve Maliye binaları da önümüzdeki dönem içinde taşınma işlemlerinden sonra yıkılacak. Ciddi bir meydan kazanmış olacağız. Tekirdağ’ın 1928 yılındaki fotoğraflarından hatırladığımız meydanının geri kazandırmış olacağız” diye konuştu.

 

ADAYLIK İÇİN 1 ARALIK’I BEKLEYECEK

Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaya konan sadece meydan projesinin olmadığını da belirten Başkan Albayrak, “Malkara yolu üzerinde belediyemizin arazisi üzerine ciddi bir sosyal tesis projesini hazırladık. Yakında o projenin de temellerini atacağız. Tam bir yaşam alanı olarak düşünüyoruz. Diğer taraftan Uçmakdere üzerinde yürüttüğümüz ‘Miras Atölyesi’ projelerini de hayata geçiriyoruz. Burada vatandaşlarımızdan evlerini onarım için izin istiyoruz. Şu ana kadar 15 kişi bu konuda bizlere izin verdi. Uçmakdere’nin tamamını yeniden turizme açmak için çaba gösteriyoruz” dedi.

 

Toplantı sonunda gazetecilerin aday adaylığı konusundaki sorularını da yanıtlayan Başkan Albayrak, “Bu konuda henüz kararımı vermedim. Ancak 1 Aralık tarihini bekleyeceğim. O zaman kararımı vereceğim” dedi.


Okunma Sayısı : 620
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1786
Dün : 6637
Toplam : 7266857

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri