ak parti

tekirdağ haberleri

KAYBEDECEK BİR DAKİKAMIZ BİLE YOK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


“KAYBEDECEK BİR DAKİKAMIZ BİLE YOK”

 

 

AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaretler sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan geçtiğimiz gün, Ankara’da AK Parti Genel Merkezinde ve bakanlıklarda Tekirdağ için görüşmelerde bulundu. Ankara görüşmelerinin ardından Tekirdağ’a dönem İl Başkanı Mestan Özcan gündeme dair açıklamalarda bulundu.

 

SIĞ TARTIŞMALARI BİR KENARA BIRAKMALIYIZ!

Tekirdağ’ın önüne hep fırsatlar gelse de sığ bir tartışma içerisinde kaldığının altını çizen AK Parti İl Başkanı Mestan ÖZCAN;  ‘’Bu şehrin yaşayanları olarak artık başımızı yukarı kaldırma zamanı geldi de geçiyor. Son 9 yıldır şehre değer katmak adına siyaset sahnesinde gayret gösteriyorum. İleri Demokrasiyle yönetilen ülkelerde de olduğu gibi ülkelerin de şehirlerinde gelişmesi doğru siyaset ve siyasetçi ile mümkün olabiliyor. Her zaman olduğu gibi her işin başı İNSAN KAYNAĞI. Doğru insanı bulmak ve doğru yerde kullanmak ilimlerin en önemlisi. Doğru insanları siyasete sokmak da çok önemli. Bugün Anadolu’nun gelişmiş şehirlerin kısa geçmiş tarihlerini incelemenizi tavsiye ederim. Şehirlerin gelişmesinde insanların hatta bir insanın nasıl etkili olduğuna şaşıracaksınız. Bugün yerelde ve genelde şehrimiz Tekirdağ’a baktığımızda bir kaç kez fırsat çıkmış olsa da maalesef şehrin Anadolu’nun gelişen şehirleriyle rekabet edebilecek bir ivmeyi hiç bir zaman yakalayamadığını görüyoruz’’ şeklinde konuştu.

 

GAZİANTEP, KAYSERİ, KONYA GİBİ ŞEHİRLERLE YARIŞMALIYIZ

İl Başkanı ÖZCAN; ‘’Bugün artık Gaziantep ve bu şehrin son 15 yılını inceleme zamanı geldi de geçti. Mesela; Konya, Kayseri, Antalya, Samsun, Malatya. Bu şehirlerimiz, Tekirdağlı hemşerilerimiz tarafından da ilgi görmeyi çok hak ediyor.  Dünyada da yarışan şehirler statüsüne ulaşmalarına ramak kalan bu şehirlerde olan bitenleri anlamak için artık biraz kafa yormak gerekiyor. Ben bu konuda belki biraz hassas davranıyor gibi görünebilirim. Ancak bu hassasiyetin, bir şeyleri kaçırmak, ıskalamak ve sonuçlarından da negatif etkilenme korkusundan olduğunu söylemeliyim. Ömürler geçiyor. Bizden sonra gelecek olan evlatlarımıza güzel bir gelecek hazırlamalı ve bırakmalıyız. İşi sıkı tutmak adına biraz üzerimizdeki külleri savurmalı, şehir olarak kendimize gelmeli ve sığ çekişmelerden kurtulmalıyız’’ dedi.

 

BUGÜN ŞEHRİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ FIRSATLAR VAR

Özellikle bu dönem Tekirdağ’ın Siyasi arenada çok güçlü olduğunu belirten AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan; ‘’Gaziantep şehri BM’nin UNESCO’su tarafından Gastronomi dalında GELECEK VAAD EDEN ŞEHİR statüsüne alındı. Bu özellik Gaziantep’e turizm konusunda büyük etki yarattı.2 milyonun üzerinde yıllık turisti ağırlamaya başlayan Gaziantep’i düşündüğümüzde Potansiyeli çok yüksek olan şehrimiz Tekirdağ ile ilgili heyecanlanmamak mümkün değil. Ayrıca bu dönemde bizi düşünmeye iten heyecanlandıran fırsatlarımız da var. TBMM BAŞKANI sayın Mustafa Şentop ‘un Tekirdağ Milletvekili olması ,Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül gibi tecrübeli milletvekillerimiz ile berabere Siyasi arenadaki gücümüz ortadayken bu avantajı görmezden gelmek de yanlış olur kanaatindeyim. Değerli Milletvekillerimizle çok uyumlu çalışıyoruz. Bu uyumlu çalışmanın sonuçları da çok pozitif olacaktır’’ ifadelerini kullandı.

 

Gündemi takip ediyoruz...

Gerek Ülke gündemini gerekse yerel gündemi çok yakından takip ederek çalışmalar yaptıklarının altını çizen İl Başkanı Özcan; ‘’Hemşehrilerimiz bize güvensinler İl Başkanlığımız olarak çok ciddi bir çalışma içindeyiz. Yine ekibimiz gerçekten de donanımlı arkadaşlardan oluşuyor. Türkiye ve Dünya gündemini çok iyi takip eden bir ekibimiz var. Bakınız Bugün Türkiye’de Dünyayı etkileyen Koronavirüs salgını konuşuluyor. Sağlık Bakanlığımızın etkili süreç Yönetimi sonucu, Türkiye daha az negatif etkilenerek bu süreci atlatacaktır. Biz bulaşmama tedbirleri almak İçin odağımızı bu konuya kanalize ediyoruz ancak bilmemiz gerek bir başka mesele de virüse karşı bağışıklık sistemimizi de güçlendiriyor olmak meselesidir. Hijyenik ortamlarda yemek yemek, sakatat ve et ürünleri ile hazırlanan çorbalar, probiyotik ürünlerin tüketimini hızlandırmak, yoğurt ve türevi ürünlerle besin alımlarımıza dikkat etmek de önemli’’  diyerek sözlerini noktaladı.


Okunma Sayısı : 3266
Yapılan Yorumlar
 • TRAKYAKENT EĞİTİME DEVAM EDİYOR
  21 02 2020.. Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT ve Marmara Belediyeler Birliği MBB ortaklığında düzenlenen eğitim çalışmalarına, belediye personeline yönelik olarak “Vatandaş Odaklı Hizmet” konulu program ile devam edildi.
 • TEKNOPARK GENEL KURULU
  20 02 2020--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark) Genel Kurul Toplantısı Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin başkanlığında Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
 • Çeşmelerden ikrama devam
  20.02.2020--Ergene Belediyesinin sunmuş olduğu ikram çeşmelerinden sıcak çorbalar vatandaşlara ikram edilmeye devam ediliyor.
 • Örgülerin kraliçesi, Vildan Çakmak
  6 Şubat 2020--Son yılların trend saç modellerinden biri de şüphesiz ki farklı farklı saç örgüleri ile
 • BURSLULUK SINAVI
  6 şubat 2020--Aden okulları Bursluluk sınavı için geri sayım başladı.
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6315
Dün : 16198
Toplam : 11130711

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri