mestan özcan, ak parti, cumhur ittifakı, 1059

tekirdağ haberleri

POTANSİYELİ BÜYÜKŞEHİR TEKİRDAĞ” İÇİN 1059 HİZMET ADIMI!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


POTANSİYELİ BÜYÜKŞEHİR TEKİRDAĞ” İÇİN 1059 HİZMET ADIMI!


CUMHUR İTTİFAKI AK PARTİ TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MESTAN ÖZCAN’IN 1059 HİZMET ADIMI LANSMAN TÖRENİNE BÜYÜK İLGİ VARDI!

 


Cumhur İttifakı AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, 100 günü aşkın süredir sahada tek tek görüştüğü Tekirdağ halkının talepleri doğrultusunda ekibiyle planladığı 1059 Hizmet Adımının detaylarını açıkladı. 10 Mart Pazar günü Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Merkezi’nde düzenlenen ve yoğun ilgi gören toplantıda Mestan Özcan’a tüm İlçe Belediye Başkan Adayları, Milletvekilleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mülayim Kuruve Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum katılımlarıyla destek verdi.


AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, düzenlediği ilk basın toplantısında bahsettiği 1059 hizmet adımının detaylarını basın mensupları ve AK parti teşkilat üyeleriyle paylaştı. Konuşmasına yönetim felsefesini anlatarak başlayan Mestan Özcan: “İlk basın toplantımı yaparken demiştim ki, ben katılımcı, stratejik ve şeffaf bir belediye başkanlığı hedefliyorum. Şeffaf olacağız dedim çünkü Büyükşehir Belediyesi’nin hedefleri, hedeflerin gerçekleşme oranları, gelir-gider dengesi, ihaleler ve benzer her türlü konuda her zaman halkımıza hesap vereceğimizi verebileceğimizi bilmenizi istiyorum. Bilinsin ki doğru işi, doğru kişilerle, doğru maliyetle, tam zamanında hayata geçireceğiz bunun sözünü burada hepinize veriyorum. Yapacağımız her hizmet adımında önceliğimiz bu yönetim modeli olacak. Ancak dedik ki, 1059 hizmet adımı planlıyoruz Potansiyeli Büyük Şehir Tekirdağ için… Daha yaşanabilir, daha sosyal, daha çevreci, daha zengin bir Tekirdağ için Trafik ve Ulaşım, Çevre ve Şehircilik, Yaşam ve Toplum, Ekonomi ve Turizm olmak üzere 5 ana başlıkta ve bu 5 ana başlığa dair alt başlıklarda 1059 hizmet adımı artık netleşti.

 

TRAFİK VE ULAŞIM SORUNUMUZ KALMAYACAK

Ana başlıklar arasında yer alan Trafik ve Ulaşım ana kategorisinde Köprülü Kavşaklar, trafiğin yoğun olduğu ilçelerde 17 adet Dalçık Kavşak, Eco Ulaşım, doğu-batı ve kuzey-güney hattını bağlayan Raylı Sistemler, 3 farklı noktada Telerefik gibi toplam 138 hizmet adımını planımıza aldık. Tek noktadan tüm şehrin trafik akışını kontrol edeceğiz.

 

5 YILDA 50.000 YENİ İSTİHDAM HEDEFLİYORUZ

Şehrimizi kalkındıracak ve istihdam sağlayacak olan Ekonomi ana kategorisinde Akıllı İstihdam Veritabanı, Nitelikli Ara Eleman Yetiştirme Merkezi, GirişimcilikKuluçka Merkezi, Akıllı Tarım Uygulamaları, Tekirdağ CO-OP, SulamaGöletleri, Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB, Organize Sera Bölgesi, Ağaç ve Orman Ürünleri Merkezi, Ormancılık Stratejik Planı gibi maddelerle toplam 212 hizmet adımı hayata geçmek üzere tüm çalışmalarımızı tamamlandık.


TEMİZ VE YEŞİL BİR TEKİRDAĞ GELİYOR

Çevre ve Şehircilik konusu da ana kategorilerimizden biri ve bu alandaki hizmet adımlarımızı bugün Sayın Bakanımız da burada iken açıklamak bizim için ayrı bir onur.  Çevre ve Şehircilik alanındaki hizmetlerimiz, Katı Atık Düzenli Depolama Sahası (BİOGAZ Fabrikası), Millet Bahçeleri ve Mesire Alanları, Gölet Kenarları Düzenlemeleri, Dere Islahları, Sahil ve Plaj Düzenlemeleri, Kapalı Pazar Yerleri, Sebze&Meyve Halleri, Katlı Otoparklar, Nikah Sarayları, Stadlar, Spor Kompleksleri, Yüzme Havuzları, Yürüyüş ve Koşu Parkurları gibi maddelerden oluşuyor. Tekel Fabrikasının bulunduğu tarihi yapıları da aslına uygun şekilde restore ettirerek Şehir Müzesine Dönüştürülmesi yine planlarımız arasında. Şehrimizin gururu olan 57. Alay Şehitleri için Cami ve Külliye projesi ile birlikte tam 445 hizmet adımını gerçekleştireceğiz. Bunlarla birlikte, Ergene Havzası Eylem Planı doğrultusunda 2020 itibariyle temiz suyumuza kavuşacağız.

 

KALİTELİ ŞEHİR, KALİTELİ YAŞAM GETİRECEK

Yaşam ve Toplum ana kategorisinde ise şehrimiz insanının yaşam kalitesini yükseltmek birincil önceliğimiz olacak. Anne-Baba Okullarıve Evlilik Danışmanlıkları, Çocuk, Genç ve Kadın Meclisleri, Şehir Konferansları - Tekirdağ Talks, Çocuklarımızın evlere hapis olmasını önlemek için DevEğlence Parkı, Çocuk Bahçeleri, Harika ÇocuklarBursu, Spor Kulüpleri, Tekirdağ Şehir Tiyatrosu, Kongre ve Sergi Sarayı, ParkTekirdağ, Çorlu Bilim, Sanayi  ve Teknoloji Müzesi, Aş Evleri, Taziye Evleri, Engelli Rehabilitasyon ve Habilitasyon Merkezleri, Sanat Kampüsü, Amfi Tiyatro, Türkiye Sanat Tarihinde çok önemli bir değer olan değerli sanatçı Ergin İnan Müzesini hayata geçirerek şehrimize önemli bir oluşum katacağımıza inanıyorum. Bunun yanında Çok Amaçlı Spor Kompleksleri, Amatör Kulüpler Altyapı Tesisleri, Tekirdağ Robotic Kulübü, TekAPPTekirdağ Hakkında Her şey, Hayvan Bakımevleri veRehabilitasyon Merkezleri ile birlikte tam 255 hizmet adımı artık defterlerimizde yazılı; gerçekleştirmek için heyecan duyuyoruz.

 

5 YILDA 10 MİLYON TURİST AĞIRLAYACAĞIZ; HAZIR OLUN

Turizm konusu bizim için çok değerli Tekirdağ’ın inanılmaz bir potansiyeli var. Bu kategoride Keşfedilmemiş Koylar,Treking,MotosikletMimar Sinan Eserleri,Yamaç Paraşütü,Gastronomi, TekAppTurizm Modülü, CampingAlanları, Tekne Turları, Dalış Kulübü, Spor TurizmiTesisleri, Motocross veDağ BisikletiParkurları, Balkan Ülkeleri Sağlık TurizmiTanıtım Konseyi, YatLimanları, BağbozumuFestivali, Seyir Terasları, OyuncakMüzesi ve GastronomiTurizmi konu başlıkları ile toplam 109 HİZMET ADIMINI hayata geçireceğiz.“ diyerek açıkladığı hizmet adımları ile örnek gösterilen bir şehre döneceğimizi dile getirdi.

 

“Mestan ÖZCAN Bu Şehir İçin Büyük Bir Şans!”

1059 Hizmet Adımının lansman töreninde kapanış konuşmasını gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum: “Sayın Mestan Özcan Tekirdağ için çok güzel projeler açıkladı. Kendilerine devletimizin tüm imkanları konusunda destek olacağımızı özellikle belirtmek istiyorum. Mestan Özcan bu şehir için büyük bir şans. Kendisinin ticaret hayatındaki vizyonu belediyecilikteki performansı için önemli bir veridir diye düşünüyorum.“ dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin HDP işbirliğine ilişkin de açıklamalarda bulunan Sayın Murat Kurum:. “CHP de zillet ve illet ittifakını kurdu. Terör örgütünün uzantılarıyla kol kola girdiler. Bir CHP Belediye Başkan Adayı çok büyük bir skandala imza attı. Yaptıkları miting esnasında mikrofonu açık unuttular ve Kürdistan yalanları ortaya çıktı. CHP’li adaylar diyor ki, ‘Bize verecekler’ yani Kürdistan’a gidecek, oy onlara gidecek. Sela okuyan hocamızla ilgili de ağza alınmayacak sözler ediyorlar. HDP ile yaptıkları ittifakı hem de inancımıza yaptıkları saygısızlıkları ortaya çıkıyor. Günümüzde CHP’nin zihniyeti budur; seçim kazanmak için her kirli ittifakı denediler. Şimdi de denemeye devam ediyorlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar. Milletimiz CHP zihniyetine hiçbir zaman o yetkiyi vermedi. İnşallah 31 Mart’ta da vermeyecektir. Geçtiğimiz günlerde CHP Genel seçim manifestosunu açıkladı. Dediler ki, Mart’ın sonu bahar. Bende sizlere soruyorum değerli kardeşlerim, Bu ülke CHP döneminde ne zaman baharı gördü ki bu Mart baharı görsün?”  sözleriyle büyük alkışlar eşliğinde konuşmasını sonlandırdı.

 

Cumhur İttifakı AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan’ın 1059 Hizmet Adımı lansman töreni Sayın Bakan Murat Kurum’un tüm ilçe belediye başkan adaylarını sahneye davet ederekbirlik mesajı vermesiyle son buldu.


Okunma Sayısı : 1127
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4024
Dün : 5767
Toplam : 9185835

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri