marmaraereğlisi, ibrahim uyan, meclis

tekirdağ haberleri

GELMEDİLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


GELMEDİLER

 


Marmaraereğlisi Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısında çoğunluk sağlanamadı. 6 maddelik gündemin görüşüleceği meclis toplantısı 5 Kasım Pazartesi gününe ertelendi. Görüşülecek maddelerin arasında geçtiğimiz ay meclis üyeleri tarafından reddedilen 2019 yılı bütçesi de bulunuyordu.


Marmaraereğlisi Belediyesi meclis toplantısı çoğunluk sağlanamadığı için görüşmeleri erteledi. CHP’li 5 meclis üyesinin katıldığı toplantıya Ak Partili, CHP’li bazı üyeler ve CHP’den istifa eden bağımsız meclis üyeleri katılmadı.


HALKIN İRADESİNİ HİÇE SAYDILAR

Toplantı yoklaması yapıldıktan sonra yeterli çoğunluğun sağlanamadığını aktaran Başkan İbrahim Uyan meclis görüşmelerini kapadı ve konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Uyan, “Neye hizmet ettikleri belli olan bu arkadaşlarımız kendilerince beni zor durumda bırakmaya çalışıyorlar. Böyle bir durum zaten söz konusu değil. Biz halkımıza hizmete her şartta devam edeceğiz. Pazartesi günü bütçe mecliste görüşülecek ve kabul edilecek. Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa etmeden aleyhte oy kullanan arkadaşlarında parti gereğini yapacaktır. Milletin oyları ile meclise seçilen bu arkadaşları önce Allah’a sonra milletimize havale ediyorum. Hem halkın oyuyla seçileceksin, hem de millete gidecek hizmetlerle ilgili bütçe görüşmelerinde bulunmayacak veya ret vereceksin. Böyle bir uygulama dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Bu arkadaşlar halkın iradesini hiçe saymışlardır” dedi.


EĞİTİM VE TURİZM

Belediye Başkanlığı görevine geldikten bu yana ilçe için tek amacının olduğunu aktaran Başkan İbrahim Uyan, “Aslında meclis toplantılarına katılmayan ve katıldıklarında bütçeye ret verenler için kanun çok açık. Konu İç işleri bakanlığına gider ve bakanlık onayı ile meclis fes edilir. Burada kanunlar başkanı koruyor. Meclis Kaymakamlık atamaları ile bürokratlardan oluşur ve seçime kadar hizmetlerimize böyle de devam ederiz. Ama arkadaşların ipinin kimin elinde olduğunu biliyoruz. Akıl hocaları iyi yönlendirmiyorlar” diye konuştu.

 

Başkan Uyan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Marmaraereğlisi 30 kilometre sahil şeridi olan ve özellikle yaz aylarında yaklaşık 300 bin yazlıkçıyı ağırlayan bir bölge. Bu bölgede kurulmak istenen kömürlü termik santrallere karşı olduğumuz için bu oyunlar oynanıyor. Bu nedenle oyunun farkındayız. Kimse halkın iradesinden daha üstün değildir. Ben ilçemi tarihi dokusunun öne çıktığı ve turizmi ile konuşulan bir yer yapma gayreti içindeyim. Aynı zamanda kurduğumuz yeni meslek yüksekokulu ve ardından gelecek fakülteyle birlikte yakın zamanda Marmaraereğlisi 10 bin öğrenciyi ağırlayacak. Böyle bir bölgeye termik santraller neden kurulur anlamış değilim. Evet ülkemizin enerjiye ihtiyacı var ama o iş için yer Marmaraereğlisi olmamalı. Ben burudayken de olmayacak. Bunu bildikleri için asılsız karalamalarına devam ediyorlar”

 

ADAYLIĞIMA HALK KARAR VERECEK

Konuşması sonrası gazetecilerden gelen soruları da yanıtlayan Başkan Uyan aday adaylığı ve yeniden adaylıkla ilgili de açıklamalarda bulundu. Uyan, “4 dönemdir Belediye Başkanlığı yapıyorum. Her seferinde halka sordum. Halkın isteği doğrultusunda aday oldum. Şimdi de onu yapacağım. Önümüzdeki günlerde bir ankette vatandaşlarımıza soracağız. Partimizin verdiği süreç nedeniyle aday adaylığı müracaatımı yaptım. O başka. Ancak vatandaşlarımız istemezse ben adaylıktan çekilirim. Güç odakları ile mücadelemizi sonuna kadar yapmak istiyorum. Bu nedenle belediye başkanlığı için yeniden aday olmak isterim” dedi.

Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın meclis toplantısı sonrası açıklamasını vatandaşlarla birlikte ulusal ve yerel medyadan yaklaşık 20 yayın kuruluşu temsilcisi takip etti.


Okunma Sayısı : 753
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1791
Dün : 6637
Toplam : 7266862

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri