marmaraereğlisi, ibrahim uyan, meclis

tekirdağ haberleri

GELMEDİLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


GELMEDİLER

 


Marmaraereğlisi Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısında çoğunluk sağlanamadı. 6 maddelik gündemin görüşüleceği meclis toplantısı 5 Kasım Pazartesi gününe ertelendi. Görüşülecek maddelerin arasında geçtiğimiz ay meclis üyeleri tarafından reddedilen 2019 yılı bütçesi de bulunuyordu.


Marmaraereğlisi Belediyesi meclis toplantısı çoğunluk sağlanamadığı için görüşmeleri erteledi. CHP’li 5 meclis üyesinin katıldığı toplantıya Ak Partili, CHP’li bazı üyeler ve CHP’den istifa eden bağımsız meclis üyeleri katılmadı.


HALKIN İRADESİNİ HİÇE SAYDILAR

Toplantı yoklaması yapıldıktan sonra yeterli çoğunluğun sağlanamadığını aktaran Başkan İbrahim Uyan meclis görüşmelerini kapadı ve konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Uyan, “Neye hizmet ettikleri belli olan bu arkadaşlarımız kendilerince beni zor durumda bırakmaya çalışıyorlar. Böyle bir durum zaten söz konusu değil. Biz halkımıza hizmete her şartta devam edeceğiz. Pazartesi günü bütçe mecliste görüşülecek ve kabul edilecek. Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa etmeden aleyhte oy kullanan arkadaşlarında parti gereğini yapacaktır. Milletin oyları ile meclise seçilen bu arkadaşları önce Allah’a sonra milletimize havale ediyorum. Hem halkın oyuyla seçileceksin, hem de millete gidecek hizmetlerle ilgili bütçe görüşmelerinde bulunmayacak veya ret vereceksin. Böyle bir uygulama dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Bu arkadaşlar halkın iradesini hiçe saymışlardır” dedi.


EĞİTİM VE TURİZM

Belediye Başkanlığı görevine geldikten bu yana ilçe için tek amacının olduğunu aktaran Başkan İbrahim Uyan, “Aslında meclis toplantılarına katılmayan ve katıldıklarında bütçeye ret verenler için kanun çok açık. Konu İç işleri bakanlığına gider ve bakanlık onayı ile meclis fes edilir. Burada kanunlar başkanı koruyor. Meclis Kaymakamlık atamaları ile bürokratlardan oluşur ve seçime kadar hizmetlerimize böyle de devam ederiz. Ama arkadaşların ipinin kimin elinde olduğunu biliyoruz. Akıl hocaları iyi yönlendirmiyorlar” diye konuştu.

 

Başkan Uyan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Marmaraereğlisi 30 kilometre sahil şeridi olan ve özellikle yaz aylarında yaklaşık 300 bin yazlıkçıyı ağırlayan bir bölge. Bu bölgede kurulmak istenen kömürlü termik santrallere karşı olduğumuz için bu oyunlar oynanıyor. Bu nedenle oyunun farkındayız. Kimse halkın iradesinden daha üstün değildir. Ben ilçemi tarihi dokusunun öne çıktığı ve turizmi ile konuşulan bir yer yapma gayreti içindeyim. Aynı zamanda kurduğumuz yeni meslek yüksekokulu ve ardından gelecek fakülteyle birlikte yakın zamanda Marmaraereğlisi 10 bin öğrenciyi ağırlayacak. Böyle bir bölgeye termik santraller neden kurulur anlamış değilim. Evet ülkemizin enerjiye ihtiyacı var ama o iş için yer Marmaraereğlisi olmamalı. Ben burudayken de olmayacak. Bunu bildikleri için asılsız karalamalarına devam ediyorlar”

 

ADAYLIĞIMA HALK KARAR VERECEK

Konuşması sonrası gazetecilerden gelen soruları da yanıtlayan Başkan Uyan aday adaylığı ve yeniden adaylıkla ilgili de açıklamalarda bulundu. Uyan, “4 dönemdir Belediye Başkanlığı yapıyorum. Her seferinde halka sordum. Halkın isteği doğrultusunda aday oldum. Şimdi de onu yapacağım. Önümüzdeki günlerde bir ankette vatandaşlarımıza soracağız. Partimizin verdiği süreç nedeniyle aday adaylığı müracaatımı yaptım. O başka. Ancak vatandaşlarımız istemezse ben adaylıktan çekilirim. Güç odakları ile mücadelemizi sonuna kadar yapmak istiyorum. Bu nedenle belediye başkanlığı için yeniden aday olmak isterim” dedi.

Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın meclis toplantısı sonrası açıklamasını vatandaşlarla birlikte ulusal ve yerel medyadan yaklaşık 20 yayın kuruluşu temsilcisi takip etti.


Okunma Sayısı : 1069
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6414
Dün : 8883
Toplam : 8802942

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri