pusula, tekirdağ, tekirdağ haberleri

tekirdağ haberleri

MEB yine yaptı yapacağını

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


MEB yine yaptı yapacağını


Gün geçmiyor ki bir sabah da can sıkan bir haber okumayalım. Hepimizin bildiği üzere 2016 – 2017 eğitim – öğretim yılını tüm öğrenci, öğretmen ve veliler tamamlamış bulunuyor. Uzun bir dönemi atlatarak yaz tatiline girdiler. Okulların kapanmasına daha dün bir, bugün iki olmadan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) elini önümüzdeki dönem için hızlı tutarak yeni maddeleri yürürlüğe koydu.

MEB’in yeni yürürlüğünde yeni etkinlik haftaları bulunuyor. Onlar ne mi?  15 Temmuz darbe girişimi, İstanbul’un Fethi, Kut’ul Amare Zaferi. Hal böyle olunca e bunların yürürlüğe girmesi için bazılarının çıkması gerekiyor. Bu durumda belirli gün ve haftalar çizelgesinden Yunus Emre Haftası, Mevlana haftası, Dünya AIDS günü çıkarıldı. Bunlar da bir şey mi “öğrencilerin  Atatürk ilke ve inkılaplarına, Atatürk milliyetçiliğine bağlı yurttaşlar olarak yetişmeleri” ifadesi de var olan yürürlükten çıkartıldı. Törenlerle ilgili esaslar kısmından ise “Atatürk ve Türk büyükleri, eğitim şehitleri için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinden sonra günün anlam ve önemine uygun şekilde hazırlanan programa göre hareket edilir” ifadesi de MEB tarafından çıkartılmış bulunuyor. 

Yeni olmazsa olmaz günümüz olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yaz tatili dönemine denk geldiği için onun da çaresini düşünmüşler. Ders yılının başladığı 2. hafta içinde 15 Temmuz gününün kutlanmasına kararı alınmıştır.

Ne yazık ki başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun bizlere bıraktığı ilke, inkılaplar, değerler, kıymetli fikirler, milli karakterimizi oluşturan etkenler, bizi biz yapan özelliklerimiz birden, kökten değil ama usul usul silinmesi amaçlanıyor. Çocuklarımıza doğru tarihi bilgileri, önemli günleri öğretmek yerine daha tarihçilerin bile hem fikir olamadığı Kut’ul Amare Zaferi gibi ne olduğu belirsiz bir günün kutlatılması isteniyor. 15 Temmuz darbe girişimi hakkında binlerce çelişkiler varken hoopp milli günümüz oldu bile.

Tüm bunlar olurken ne yazık ki millet olarak olabildiğince sessiz kalarak sadece tanıklık ediyoruz nasıl yavaş yavaş elimizden hazinemizin alındığına. Suyu ısıtılan kurbağa hikayesini çok severim ve maalesef tam da içinde olduğumuz durumu anlatır nitelikte.

 Hikayeye göre; Kurbağa kaynamış sıcak su dolu bir tencere içine birden atılsa yüksek ısıyı anında fark edecek ve hemen sıcak suyun içinden çıkmak için elinden geleni yapacak, tencere dışına var gücüyle zıplayacaktır. Ancak böyle yapmayıp kurbağa oda sıcaklığında olan su dolu bir tencereye konup altı açılırsa zavallı kurbağa suyunun usul usul ısındığını birden fark edemeyecek, suyunun kaynadığını anladığında ise her şey için çok geç olmuş olacaktır.

İşte ülkemize, bizlere, insanlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza uygulanan sistem tam da budur. Suyumuz altımızdan usul usul ısıtılıyor, hiç birimiz ısındığımızı anlamıyoruz bile. Anladığımızda ise çoktan haşlanmış olacağımızdan tencerenin dışına çıkacak gücü kendimizde bulamayacağız.    

Okunma Sayısı : 1321
Yapılan Yorumlar
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2467
Dün : 4781
Toplam : 7139920

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri