pusula, tekirdağ, tekirdağ haberleri

tekirdağ haberleri

MEB yine yaptı yapacağını

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


MEB yine yaptı yapacağını


Gün geçmiyor ki bir sabah da can sıkan bir haber okumayalım. Hepimizin bildiği üzere 2016 – 2017 eğitim – öğretim yılını tüm öğrenci, öğretmen ve veliler tamamlamış bulunuyor. Uzun bir dönemi atlatarak yaz tatiline girdiler. Okulların kapanmasına daha dün bir, bugün iki olmadan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) elini önümüzdeki dönem için hızlı tutarak yeni maddeleri yürürlüğe koydu.

MEB’in yeni yürürlüğünde yeni etkinlik haftaları bulunuyor. Onlar ne mi?  15 Temmuz darbe girişimi, İstanbul’un Fethi, Kut’ul Amare Zaferi. Hal böyle olunca e bunların yürürlüğe girmesi için bazılarının çıkması gerekiyor. Bu durumda belirli gün ve haftalar çizelgesinden Yunus Emre Haftası, Mevlana haftası, Dünya AIDS günü çıkarıldı. Bunlar da bir şey mi “öğrencilerin  Atatürk ilke ve inkılaplarına, Atatürk milliyetçiliğine bağlı yurttaşlar olarak yetişmeleri” ifadesi de var olan yürürlükten çıkartıldı. Törenlerle ilgili esaslar kısmından ise “Atatürk ve Türk büyükleri, eğitim şehitleri için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinden sonra günün anlam ve önemine uygun şekilde hazırlanan programa göre hareket edilir” ifadesi de MEB tarafından çıkartılmış bulunuyor. 

Yeni olmazsa olmaz günümüz olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yaz tatili dönemine denk geldiği için onun da çaresini düşünmüşler. Ders yılının başladığı 2. hafta içinde 15 Temmuz gününün kutlanmasına kararı alınmıştır.

Ne yazık ki başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun bizlere bıraktığı ilke, inkılaplar, değerler, kıymetli fikirler, milli karakterimizi oluşturan etkenler, bizi biz yapan özelliklerimiz birden, kökten değil ama usul usul silinmesi amaçlanıyor. Çocuklarımıza doğru tarihi bilgileri, önemli günleri öğretmek yerine daha tarihçilerin bile hem fikir olamadığı Kut’ul Amare Zaferi gibi ne olduğu belirsiz bir günün kutlatılması isteniyor. 15 Temmuz darbe girişimi hakkında binlerce çelişkiler varken hoopp milli günümüz oldu bile.

Tüm bunlar olurken ne yazık ki millet olarak olabildiğince sessiz kalarak sadece tanıklık ediyoruz nasıl yavaş yavaş elimizden hazinemizin alındığına. Suyu ısıtılan kurbağa hikayesini çok severim ve maalesef tam da içinde olduğumuz durumu anlatır nitelikte.

 Hikayeye göre; Kurbağa kaynamış sıcak su dolu bir tencere içine birden atılsa yüksek ısıyı anında fark edecek ve hemen sıcak suyun içinden çıkmak için elinden geleni yapacak, tencere dışına var gücüyle zıplayacaktır. Ancak böyle yapmayıp kurbağa oda sıcaklığında olan su dolu bir tencereye konup altı açılırsa zavallı kurbağa suyunun usul usul ısındığını birden fark edemeyecek, suyunun kaynadığını anladığında ise her şey için çok geç olmuş olacaktır.

İşte ülkemize, bizlere, insanlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza uygulanan sistem tam da budur. Suyumuz altımızdan usul usul ısıtılıyor, hiç birimiz ısındığımızı anlamıyoruz bile. Anladığımızda ise çoktan haşlanmış olacağımızdan tencerenin dışına çıkacak gücü kendimizde bulamayacağız.    

Okunma Sayısı : 1432
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 810
Dün : 5221
Toplam : 7672580

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri