ekrem eşkinat, marmara, deprem

tekirdağ haberleri

MARMARA’NIN KİRLİLİĞİ VE DEPREMSELLİK ÖNCELİĞİMİZ OLACAK

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Millet İttifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat ilk projesini açıkladı:

 

 

Millet İttifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat düzenlenen seçim startı toplantısında ilk projesini açıklarken “İnsanın temel hakkı yaşam hakkıdır. Bir takım aflarla insanları mülk sahibi yapabilirsiniz. Ama yarın öbür gün onların can kayıplarını ödeme şansınız olmaz. Canın karşılığı da yok. Birileri için her şey para olabilir. Ama bizim için canlar her şeyden önce gelir. Bu dönemde de deprem ve Marmara Denizi’nin kirliliği konusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, seçim çalışmalarının startını verdiği toplantıda ilk projesini açıkladı.

 

“BİRİLERİ İÇİN HER ŞEY PARA OLABİLİR AMA BİZİM İÇİN CANLAR HER ŞEYDEN ÖNCE GELİR”

İmar barışı adı altında çürük binalara izin verilmesini eleştirerek sözlerine başlayan Eşkinat; “İnsanın temel hakkı yaşam hakkıdır. Bir takım aflarla insanları mülk sahibi yapabilirsiniz. Ama yarın öbür gün onların can kayıplarını ödeme şansınız olmaz. Canın karşılığı da yok. Kartal’da geçenlerde bir örnek olayını yaşadık. Umarım biz böyle bir şeyi yaşamayız. Burada çok katlı ve dönemin en başında daha ilk günlerinde AFAD’ın, valiliğin talimatıyla boşaltılan binalarımız var. Oranın kentsel dönüşümü ile ilgili çalışmalar hala Ankara’da bekletiliyor. Bu canların bedelini kim ödeyecek bilmiyorum. Birileri için insan canının anlamı olmayabilir. Her şey para olabilir. Ama bizim için canlar her şeyden önce gelir. Hani diyoruz ya ‘İnsan odaklı sosyal demokrat belediyecilik’ biz o anlayıştan geliyoruz. Sonradan olma falan da değiliz kökünden öyleyiz. Bu dönemde yine deprem ve Marmara Denizi’nin kirliliği konusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

 

“DEPREMİ ÖNLEME ŞANSIMIZ YOK ANCAK HASARLARIMIZI %70 ORANINDA AZALTMA ŞANSIMIZ VAR”

Deprem kuşağında yer alan şehrimizde olası depreme karşı hazırlıkların 5 yıllık süreçte başlattığının altını çizen Eşkinat; “Deprem konusunda şehrimizde düzenlenen çeşitli konferansların yanı sıra dostumuz Japonya’dan Aydınlanma toplantılarımız kapsamında Japon Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki’yi şehrimize getirdik. 30 yıl içinde Şarköy bölgesinde olası bir depremin beklendiği çok şiddetli olacağını halkımızla paylaştı. Depremi önleme şansımız yok ancak hasarlarımızı %70 oranında azaltma şansımız var. Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi olarak bunun çalışmalarına başlamıştık. 2 yıl önce açılışını yaptığımız bir deprem parkımız var. Bu park 2 yıldır hem öğrencileri ağırlayıp eğitimler veriyor hem de öncü işaretleri izleme konusunda çalışmalarda bulunuyor.  İkinci 5 yıllık dönemimde de bu çalışmaları arttırıp kuracağımız deprem parklarımız ile deprem sonrasına da hazır olacağız.” dedi.

 

AKILLI KENT PROJESİ İLE DEPREM SONRASI ANINDA MÜDAHALE

Deprem konusunda yapılan bir başka çalışmanın da Türkiye çapında ses getirdiğini belirten Ekrem Eşkinat; “Süleymanpaşa Belediyesinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde her sene yapılan ve yerel yönetimler alanında bilgi işlem dalında finale kalan bir projesi de var. Akıllı kentler alanında. Bu arttırılmış gerçeklikle bir deprem anında enkazın önünde bir tabletten uyduya bağlanarak bu binanın yıkılmamış halini görme imkanını bize veriyor. İçinde kimin yaşadığını, kaç kişinin olduğunu, yatak odalarının nerede olduğunu, tesisatının nerelerden geçtiğini görme imkanı sağlıyor. Yani hayat kurtarmada bir parça zaman önemliyse ki çok önemli olduğunu biliyoruz buna katkı verecek bir projemiz de hayata geçmek üzere hazırlanıyor." ifadelerini kullandı.

 

“MARMARA DENİZİNİ BİZİM ÇOCUKLUĞUMUZDAKİ SAFLIĞINA ULAŞMASI İÇİN ÖNEMLİ ADIMLAR ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Marmara Denizi’nin temizlenmesi konusunda da birçok projelerin olduğunu dile getiren Millet İttifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat; “Marmara Bölgesi’nin 50 yıllık vizyon planının yapılması ile birlikte gerek kentsel dönüşüm projelerimiz, gerek bölgeler arası etkileşim projelerimiz ile daha temiz ve güvenilir bir coğrafyaya sahip olacağız. Marmara Denizi şehrimizin en güzel renklerinden biri. Bizim gelecek vizyonumuz. Deniz şehri olma yolunda kirliliğin önüne geçmek için bu dönem önemli bir değişikliğe gittik. İlk defa yağmur suyu kanalizasyondan ayrıldı. Ciddi paralar harcandı denizin daha temiz olması için. Üst yapıda da önemli atılımlar yaptık. Yeni dönemde de Marmara Denizini bizim çocukluğumuzdaki saflığına ulaşması için önemli adımlar atmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.


Okunma Sayısı : 504
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2466
Dün : 7231
Toplam : 8459590

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri