marmara ereğlisi

tekirdağ haberleri

marmara ereğlisi, tekirdağ haberleri, son güncel, yerel medya

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim

 

BİR BAŞKAN DÜŞÜNÜN

 

  Bir belediye başkanı düşünün, seçmenin büyük çoğunluğundan oy alarak yönetime gelmiş. Bir başkan düşünün, partilisi, partisizi onu seviyor ve kucaklıyor. Bir başkan düşünün o oy veren vermeyen herkesi kucaklıyor. Bir başkan düşünün üç dönemdir yaptığı hizmetlerin yanına yenisi eklemek için var gücüyle çabalıyor.


  Şimdilerde bu başkan bölgesinde 4 cami yaptıracak olmadık eleştiriler ve kahve köşelerindeki dedikodular en masum insanın bile canını sıkan cinsten. Neymiş efendin ilk yaptırdığı Annesinin adına olan için vatandaştan yardım topluyormuş da bu sayılmazmış. İlla arsasının da inşaatının da parasını kendisi verecekmiş. Sanırım bu eleştirileri yapanlar, hayır hasanat nasıl bilmiyorlar. Diğer taraftan kendilerini bilgi gelmiş olacak ki; hayrın ne kadar olabileceği konusunda ellerinde teraziyle köye bucak gezip anlatıyorlar.


  Oysa sağlim kafayla düşünen kendisini de eleştirebilen insanlar yapılan bu camiiye 'Allah Kabul Etsin' der ve geçerler. Bunun ötesi zaten konuşulmaz. Hayır işinin artısı eksisi konuşulmaz ve konuşulmamalı. Yapan da yaptıranda, hizmeti alanda konuşmamalı. Neyin ne kadar hayırlı olup olmadığını kim karar verecek. Tabiki Yüce Allah. Bundan başkası ne konuşursa ancak kendine güldürür. Biz gülüyoruz.


  Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan'dan bahsediyoruz. Üç dönemdir seçilen bir başkan ve emin olun bu dönemki kadar çirkin dedikodulara maruz kalmamıştır. Çünkü bu dönem kadar kendisinden ve belediyeden yararlanmak isteyenler oldukça fazla. O da bu tür 'mamacılara' temah etmediğinden böyle saldırılarla karşılaşıyor.


  Ama tüm Trakya biliyor ki; İbrahim Uyan ilçesine ve bölgesine önemli yatırımlar yapmaya, yatırım yapacaklara bir belediye başkanı olarak yasal çerçeve içinde yardımcı olmaya devam ediyor. Bir kere selamlaşmamış, İbrahim Uyan'ı hiç dinlememiş, onunla mesai yapmamış birileri çıkıp kahve köşelerinde ahkam kesiyor ve karalama yaptıklarını sanıyorlar.


  Ereğli'de bir güneş gibi parlayan İbrahim Uyan, çamurla sıvanamayacak ve İstanbul kıyılarında kalmış yeni dönemde belediye başkanlığına sulananlara da papuç bırakmayacak. Yanlış insan bir kere kazanır. Doğru insan ise sürekli kazanır. Eeee 3 dönem belediye başkanlığı yapmış ve 4. dönem için en kuvvetli aday olan İbrahim Uyan'ı yıkamayacaklarını anlayanların bu tavırları emin olun O'na güç veriyor.

  Kötülük kimseye birşey kazandırmaz. Sevgi ile kucaklarınızı açın. Bakın herşey daha güzel olacak.

Okunma Sayısı : 2406
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2487
Dün : 6341
Toplam : 7654166

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri