özkan dikmen, market, haberler

tekirdağ haberleri

MARKETTE DANAYA GİRMEK!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


MARKETTE DANAYA GİRMEK!

 

Kurban Bayramı yine geldi çattı. Herkeste farklı bir heyecan. Nerede eski bayramlar diyerek o muhabbetlere girmeyeceğim. Eski bayramlar zaten kalmadı. Artık mobil bayram uygulaması yapıyoruz. Cepten binlerce mesaj ve iki dakikada tüm bayram bitiyor.

Konu bu değil. Mobil bayram sohbetlerini başka zaman yine yaparız ancak geçtiğimiz gün Haber Trak Gazetesi Sahibi Cenap Kürümoğlu makalesinde marketlerin kurbanlık sattığına değinmiş. Bir iki yıldır benim de dikkatimi çeken bir konuydu da gündeme getiremedik bir türlü Cenap Kürümoğlu konuya değilmiş, ben de biraz açayım istedim.

Bayram tatili, tatil yöresi olmayan bölgelerdeki esnafa sıkılan son kurşun oldu. Zaten büyük marketler ile mücadele eden küçük esnaf bu hamleyle ortadan kalkacağa benziyor. Büyük marketler sadece bakkalı bitirdi diye bağırıyoruz ama içine girdiğinizde, elektronik eşyadan giyime, evdeki tablodan çekice kadar ne ararsan var. Yani mevzu sadece bakkalların batması değil ki; Adamlar tüm esnafı sıradan geçiriyor haberimiz yok.

Gelelim Kurban Bayramı’na… Adamlar kurbanlık satıyor yahu, resmen milletin aklıyla alay eder gibi. Bizim bazı aklı evvel milletimiz de gidip oradan kurban hissesine giriyor. Yapmayın etmeyin, iki kuruş fazla verip yan komşunuzun eniştesinden kurbanlık alsanız çok eksilmezsiniz. Markette Danaya girilmez. Eğer öyle yaparsanız dana size girer. Etmeyin günahtır. Bu iş daha önce sahtekâr cemaatlerin kurban hisse parası alıp “Pakistan’da kurban keseceğiz hayır işleyeceğiz’ demesine benziyor. Ne kurbanı gören var, ne etini yiyen var. Neymiş efendim videoyla gösteriyorlarmış. Canlı mı gösteriyorlar, araya reklam alıyorlar mı?

Bu bayram marketten fiyatı uygun diye ne olduğunu bilmediği kurbanlık için para vermek isteyen Müslüman. Emek veren günlerini o mübarek hayvanlarla geçiren insanların alın terinden de mi korkmazsın, utanmazsın. Etme, markette danaya girme….


ŞEHİR TRAFİĞİ

Farkında mısınız bilmem ama epey zamandır gazetemizin ilk sayfasında alt köşede trafik kuralları ile ilgili kısa kısa bilgiler geçiyoruz. Bilmediğimiz, ya da bilmek istemediğimiz kuralları sürücülere hatırlatmak adına bir şeyler yapma gayreti içindeyiz. Durum böyle olunca kendimiz de bir o kadar dikkatli olmanın hesabındayız. Oluyoruz da…

Şehir trafiğinin kilitlendiği noktalara bir bakarsanız genellikle kavşak noktaları oluyor. Eğer kuralları bilmiyor veya uymak istemiyorsak istediğimiz kadar kendimizi yırtalım bu iş düzelmeyecek. Kimse de düzeltemeyecek. İsterseniz Tekira’yı değil, Tekirdağ’ı ortadan kaldırın yine düzelmez.

Kavşaklardaki geçiş üstünlüğünün kavşağa girmiş olan araca ait olduğunu bilsek, kavşaklardaki trafik sıkışıklığını neredeyse en aza indireceğiz. Ama ara yollardan, yan yollardan illa gitmek isteyen ve acelesi olan bir dünya sürücü olunca durum içinden çıkılamaz bir hal alıyor. E böyle olunca sinirler geriliyor istenmeyen cümleler ağızdan çıkıveriyor.

En iyisi kurallara uyalım ve uymayanları uyaralım. Ama uygun bir üslupla, uygun bir dille. Özellikle trafikte gülümsemenin trafik akışına büyük katkısı var. Ve minibüsler ve acelesi sürücüler, korna sesleri gerçekten çok iyi değil haberiniz olsun. Sabırla önde duran aracı beklersek zaten yolumuza gideceğiz. Kornaya basıldığında önümüz birden açılmıyor. Hatırlatayım dedim….

Okunma Sayısı : 667
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5630
Dün : 5113
Toplam : 7091030

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri