özkan dikmen, market, haberler

tekirdağ haberleri

MARKETTE DANAYA GİRMEK!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


MARKETTE DANAYA GİRMEK!

 

Kurban Bayramı yine geldi çattı. Herkeste farklı bir heyecan. Nerede eski bayramlar diyerek o muhabbetlere girmeyeceğim. Eski bayramlar zaten kalmadı. Artık mobil bayram uygulaması yapıyoruz. Cepten binlerce mesaj ve iki dakikada tüm bayram bitiyor.

Konu bu değil. Mobil bayram sohbetlerini başka zaman yine yaparız ancak geçtiğimiz gün Haber Trak Gazetesi Sahibi Cenap Kürümoğlu makalesinde marketlerin kurbanlık sattığına değinmiş. Bir iki yıldır benim de dikkatimi çeken bir konuydu da gündeme getiremedik bir türlü Cenap Kürümoğlu konuya değilmiş, ben de biraz açayım istedim.

Bayram tatili, tatil yöresi olmayan bölgelerdeki esnafa sıkılan son kurşun oldu. Zaten büyük marketler ile mücadele eden küçük esnaf bu hamleyle ortadan kalkacağa benziyor. Büyük marketler sadece bakkalı bitirdi diye bağırıyoruz ama içine girdiğinizde, elektronik eşyadan giyime, evdeki tablodan çekice kadar ne ararsan var. Yani mevzu sadece bakkalların batması değil ki; Adamlar tüm esnafı sıradan geçiriyor haberimiz yok.

Gelelim Kurban Bayramı’na… Adamlar kurbanlık satıyor yahu, resmen milletin aklıyla alay eder gibi. Bizim bazı aklı evvel milletimiz de gidip oradan kurban hissesine giriyor. Yapmayın etmeyin, iki kuruş fazla verip yan komşunuzun eniştesinden kurbanlık alsanız çok eksilmezsiniz. Markette Danaya girilmez. Eğer öyle yaparsanız dana size girer. Etmeyin günahtır. Bu iş daha önce sahtekâr cemaatlerin kurban hisse parası alıp “Pakistan’da kurban keseceğiz hayır işleyeceğiz’ demesine benziyor. Ne kurbanı gören var, ne etini yiyen var. Neymiş efendim videoyla gösteriyorlarmış. Canlı mı gösteriyorlar, araya reklam alıyorlar mı?

Bu bayram marketten fiyatı uygun diye ne olduğunu bilmediği kurbanlık için para vermek isteyen Müslüman. Emek veren günlerini o mübarek hayvanlarla geçiren insanların alın terinden de mi korkmazsın, utanmazsın. Etme, markette danaya girme….


ŞEHİR TRAFİĞİ

Farkında mısınız bilmem ama epey zamandır gazetemizin ilk sayfasında alt köşede trafik kuralları ile ilgili kısa kısa bilgiler geçiyoruz. Bilmediğimiz, ya da bilmek istemediğimiz kuralları sürücülere hatırlatmak adına bir şeyler yapma gayreti içindeyiz. Durum böyle olunca kendimiz de bir o kadar dikkatli olmanın hesabındayız. Oluyoruz da…

Şehir trafiğinin kilitlendiği noktalara bir bakarsanız genellikle kavşak noktaları oluyor. Eğer kuralları bilmiyor veya uymak istemiyorsak istediğimiz kadar kendimizi yırtalım bu iş düzelmeyecek. Kimse de düzeltemeyecek. İsterseniz Tekira’yı değil, Tekirdağ’ı ortadan kaldırın yine düzelmez.

Kavşaklardaki geçiş üstünlüğünün kavşağa girmiş olan araca ait olduğunu bilsek, kavşaklardaki trafik sıkışıklığını neredeyse en aza indireceğiz. Ama ara yollardan, yan yollardan illa gitmek isteyen ve acelesi olan bir dünya sürücü olunca durum içinden çıkılamaz bir hal alıyor. E böyle olunca sinirler geriliyor istenmeyen cümleler ağızdan çıkıveriyor.

En iyisi kurallara uyalım ve uymayanları uyaralım. Ama uygun bir üslupla, uygun bir dille. Özellikle trafikte gülümsemenin trafik akışına büyük katkısı var. Ve minibüsler ve acelesi sürücüler, korna sesleri gerçekten çok iyi değil haberiniz olsun. Sabırla önde duran aracı beklersek zaten yolumuza gideceğiz. Kornaya basıldığında önümüz birden açılmıyor. Hatırlatayım dedim….

Okunma Sayısı : 752
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2696
Dün : 6341
Toplam : 7654375

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri