tekirdağ, malum şeyler

tekirdağ haberleri

MALUM ŞEYLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


MALUM ŞEYLER


Oturup konuştuğumuz zaman bakıyorum herkes Tekirdağ’ın gelişimi için birlik olmaktan bahsediyor. İyi de herkes istiyorsa neden biz bir araya gelemiyoruz?

 

Çünkü kıskanç ve hasetliğin diz boyu olduğu bir dünya haline geldi memleket. Bu sadece Tekirdağ özelinde bir durum değil. Şöyle kafanızı kaldırın bir bakın, neredeyse ülkeyi sarmış bir hasetlik fırtınası var.

 

İyi de samimi olmak bu kadar mı zor? Bir arada insanların birbirine güvenmesi bu kadar mı ciddiyetten uzak? Bakıyorsun herkes birlik olup kent için elinden geleni yapacağını söylüyor. Veriyor gazı birbirine, sonra en fazla gaz alan yalnız kalıyor. Geriye dönüp baktığımızda bununla ilgili dünya kadar örnek sayabiliriz.

 

Bu sadece sosyal yaşamda değil, hayatın her alanında karşımızda. Siyasetten, bürokrasiye kadar hepsinde mevcut. İki memur yan yana çalışıyorlar. Biri elinde iş yok, diğerinin kafasında onlarca vatandaş çırpınıyor. Boşta olan iki vatandaşın işini de ben göreyim demiyor. Neden? Çünkü güya ‘onun işi değil.’ Oyla geleneklerimiz böyle mi söylüyor bize? Verdiğim sadece aklımıza gelen küçücük bir örnek.

 

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Birlik olalım derken samimi olmamız gerekiyor önce. Yani aslına bakarsanız insanın kendine güveni olması ve kendi durumu ile barışık olması gerekmez mi? Yani önce başkalarından hareket beklemektense ilk hareketi kendimiz yapsak acaba toplum olarak daha mı başarılı oluruz? Kentin zengin birkaç ailesinden medet umanların aslında kendilerinin daha fazla beceriye sahip olduklarını görmezler mi? Yoksa işlerine mi öyle geliyor?

 

Yani duruma bakarsanız biraz sitem, biraz da vakit daha fazla geç olmadan Tekirdağ için çaba göstermeliyiz. 25 yıllık meslek hayatımda en çok karşıma çıkan durumlardan bir tanesi ise, “Sen gazetecisin şurada bir sorun var ve bizi rahatsız ediyor. Bununla bir ilgilen gündeme getir de konuyla yetkililer ilgilensin” cümlesidir. Yani topu başkalarına atmaktır. Durum sıkıntılı ise gazeteci tehlikeye giriyor. Cevap verilecek bur durum ise yine muhatap olan gazeteci oluyor. Ben şu cevabı veriyorum. “Eğer bu konu ile ilgili sıkıntı varsa senin ağzından bir beyanat alalım ve gündeme öyle getirelim.” El cevap: Yok beni karıştırma. Şimdi ben kötü olmayayım.

 

Oldu beyefendi başka ‘tetikçi’ lazım mı diye benim sorasım geliyor. Bazılarına soruyorum. İşte basının da geldiği durum ne yazık ki bu. Kimse elini taşın altına koymazken genç arkadaşlarımız zaman zaman popüler olma uğruna kendilerini sıkıntıya sokacak haberlere imza atıyorlar. Yani sözünü ettiğim model insanlar her zaman bir gazeteci buluyor ama sevindirici durum, bu tür kendini cahilce ateşe atacak arkadaşlarımız da neredeyse yok denecek kadar az. Yani artık meslek de daha bilinçli yapılıyor. Daha efektif kullanılarak haberler oluşturuluyor. Bizim ilk zamanlarımızda kendi popülerlikleri gidecek diye bize olmadık baskılar uygulayan meslek ağabeylerimizin yaptığını bizler şimdi gençlere yapmıyoruz. Aksine elimizden geldiğince de onlara yol göstermeye çalışıyoruz. Çünkü bu arkadaşlarımızın daha çok uzun yolu var ve yanlış yollara girmesinler istiyoruz. Hakkı ile yapılsın bu meslek ki, belki daha bilinçli bir nesile örnek oluruz.


Okunma Sayısı : 646
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2439
Dün : 8487
Toplam : 8046841

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri