tekirdağ, malum şeyler

tekirdağ haberleri

MALUM ŞEYLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


MALUM ŞEYLER


Oturup konuştuğumuz zaman bakıyorum herkes Tekirdağ’ın gelişimi için birlik olmaktan bahsediyor. İyi de herkes istiyorsa neden biz bir araya gelemiyoruz?

 

Çünkü kıskanç ve hasetliğin diz boyu olduğu bir dünya haline geldi memleket. Bu sadece Tekirdağ özelinde bir durum değil. Şöyle kafanızı kaldırın bir bakın, neredeyse ülkeyi sarmış bir hasetlik fırtınası var.

 

İyi de samimi olmak bu kadar mı zor? Bir arada insanların birbirine güvenmesi bu kadar mı ciddiyetten uzak? Bakıyorsun herkes birlik olup kent için elinden geleni yapacağını söylüyor. Veriyor gazı birbirine, sonra en fazla gaz alan yalnız kalıyor. Geriye dönüp baktığımızda bununla ilgili dünya kadar örnek sayabiliriz.

 

Bu sadece sosyal yaşamda değil, hayatın her alanında karşımızda. Siyasetten, bürokrasiye kadar hepsinde mevcut. İki memur yan yana çalışıyorlar. Biri elinde iş yok, diğerinin kafasında onlarca vatandaş çırpınıyor. Boşta olan iki vatandaşın işini de ben göreyim demiyor. Neden? Çünkü güya ‘onun işi değil.’ Oyla geleneklerimiz böyle mi söylüyor bize? Verdiğim sadece aklımıza gelen küçücük bir örnek.

 

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Birlik olalım derken samimi olmamız gerekiyor önce. Yani aslına bakarsanız insanın kendine güveni olması ve kendi durumu ile barışık olması gerekmez mi? Yani önce başkalarından hareket beklemektense ilk hareketi kendimiz yapsak acaba toplum olarak daha mı başarılı oluruz? Kentin zengin birkaç ailesinden medet umanların aslında kendilerinin daha fazla beceriye sahip olduklarını görmezler mi? Yoksa işlerine mi öyle geliyor?

 

Yani duruma bakarsanız biraz sitem, biraz da vakit daha fazla geç olmadan Tekirdağ için çaba göstermeliyiz. 25 yıllık meslek hayatımda en çok karşıma çıkan durumlardan bir tanesi ise, “Sen gazetecisin şurada bir sorun var ve bizi rahatsız ediyor. Bununla bir ilgilen gündeme getir de konuyla yetkililer ilgilensin” cümlesidir. Yani topu başkalarına atmaktır. Durum sıkıntılı ise gazeteci tehlikeye giriyor. Cevap verilecek bur durum ise yine muhatap olan gazeteci oluyor. Ben şu cevabı veriyorum. “Eğer bu konu ile ilgili sıkıntı varsa senin ağzından bir beyanat alalım ve gündeme öyle getirelim.” El cevap: Yok beni karıştırma. Şimdi ben kötü olmayayım.

 

Oldu beyefendi başka ‘tetikçi’ lazım mı diye benim sorasım geliyor. Bazılarına soruyorum. İşte basının da geldiği durum ne yazık ki bu. Kimse elini taşın altına koymazken genç arkadaşlarımız zaman zaman popüler olma uğruna kendilerini sıkıntıya sokacak haberlere imza atıyorlar. Yani sözünü ettiğim model insanlar her zaman bir gazeteci buluyor ama sevindirici durum, bu tür kendini cahilce ateşe atacak arkadaşlarımız da neredeyse yok denecek kadar az. Yani artık meslek de daha bilinçli yapılıyor. Daha efektif kullanılarak haberler oluşturuluyor. Bizim ilk zamanlarımızda kendi popülerlikleri gidecek diye bize olmadık baskılar uygulayan meslek ağabeylerimizin yaptığını bizler şimdi gençlere yapmıyoruz. Aksine elimizden geldiğince de onlara yol göstermeye çalışıyoruz. Çünkü bu arkadaşlarımızın daha çok uzun yolu var ve yanlış yollara girmesinler istiyoruz. Hakkı ile yapılsın bu meslek ki, belki daha bilinçli bir nesile örnek oluruz.


Okunma Sayısı : 412
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2081
Dün : 4249
Toplam : 6781183

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri