tekirdağ, malum şeyler

tekirdağ haberleri

MALUM ŞEYLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


MALUM ŞEYLER


Oturup konuştuğumuz zaman bakıyorum herkes Tekirdağ’ın gelişimi için birlik olmaktan bahsediyor. İyi de herkes istiyorsa neden biz bir araya gelemiyoruz?

 

Çünkü kıskanç ve hasetliğin diz boyu olduğu bir dünya haline geldi memleket. Bu sadece Tekirdağ özelinde bir durum değil. Şöyle kafanızı kaldırın bir bakın, neredeyse ülkeyi sarmış bir hasetlik fırtınası var.

 

İyi de samimi olmak bu kadar mı zor? Bir arada insanların birbirine güvenmesi bu kadar mı ciddiyetten uzak? Bakıyorsun herkes birlik olup kent için elinden geleni yapacağını söylüyor. Veriyor gazı birbirine, sonra en fazla gaz alan yalnız kalıyor. Geriye dönüp baktığımızda bununla ilgili dünya kadar örnek sayabiliriz.

 

Bu sadece sosyal yaşamda değil, hayatın her alanında karşımızda. Siyasetten, bürokrasiye kadar hepsinde mevcut. İki memur yan yana çalışıyorlar. Biri elinde iş yok, diğerinin kafasında onlarca vatandaş çırpınıyor. Boşta olan iki vatandaşın işini de ben göreyim demiyor. Neden? Çünkü güya ‘onun işi değil.’ Oyla geleneklerimiz böyle mi söylüyor bize? Verdiğim sadece aklımıza gelen küçücük bir örnek.

 

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Birlik olalım derken samimi olmamız gerekiyor önce. Yani aslına bakarsanız insanın kendine güveni olması ve kendi durumu ile barışık olması gerekmez mi? Yani önce başkalarından hareket beklemektense ilk hareketi kendimiz yapsak acaba toplum olarak daha mı başarılı oluruz? Kentin zengin birkaç ailesinden medet umanların aslında kendilerinin daha fazla beceriye sahip olduklarını görmezler mi? Yoksa işlerine mi öyle geliyor?

 

Yani duruma bakarsanız biraz sitem, biraz da vakit daha fazla geç olmadan Tekirdağ için çaba göstermeliyiz. 25 yıllık meslek hayatımda en çok karşıma çıkan durumlardan bir tanesi ise, “Sen gazetecisin şurada bir sorun var ve bizi rahatsız ediyor. Bununla bir ilgilen gündeme getir de konuyla yetkililer ilgilensin” cümlesidir. Yani topu başkalarına atmaktır. Durum sıkıntılı ise gazeteci tehlikeye giriyor. Cevap verilecek bur durum ise yine muhatap olan gazeteci oluyor. Ben şu cevabı veriyorum. “Eğer bu konu ile ilgili sıkıntı varsa senin ağzından bir beyanat alalım ve gündeme öyle getirelim.” El cevap: Yok beni karıştırma. Şimdi ben kötü olmayayım.

 

Oldu beyefendi başka ‘tetikçi’ lazım mı diye benim sorasım geliyor. Bazılarına soruyorum. İşte basının da geldiği durum ne yazık ki bu. Kimse elini taşın altına koymazken genç arkadaşlarımız zaman zaman popüler olma uğruna kendilerini sıkıntıya sokacak haberlere imza atıyorlar. Yani sözünü ettiğim model insanlar her zaman bir gazeteci buluyor ama sevindirici durum, bu tür kendini cahilce ateşe atacak arkadaşlarımız da neredeyse yok denecek kadar az. Yani artık meslek de daha bilinçli yapılıyor. Daha efektif kullanılarak haberler oluşturuluyor. Bizim ilk zamanlarımızda kendi popülerlikleri gidecek diye bize olmadık baskılar uygulayan meslek ağabeylerimizin yaptığını bizler şimdi gençlere yapmıyoruz. Aksine elimizden geldiğince de onlara yol göstermeye çalışıyoruz. Çünkü bu arkadaşlarımızın daha çok uzun yolu var ve yanlış yollara girmesinler istiyoruz. Hakkı ile yapılsın bu meslek ki, belki daha bilinçli bir nesile örnek oluruz.


Okunma Sayısı : 471
Yapılan Yorumlar
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4993
Dün : 7632
Toplam : 7104649

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri