lipiloz, diyet, pusula, emine görücü

tekirdağ haberleri

LİPOLİZ YÖNTEMİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BÖLGESEL İNCELMEDE CRYO LİPOLİZ YÖNTEMİNİN GÜVENLİĞİ VE ETKİNLİĞİ

 

Bölgesel yağlardan kurtulmanın çareleri her geçen gün artıyor.Bir heykeltıraş misali yağ alma prosedürleri giderek daha popüler hale geliyor. Diyet, egzersiz ve bariatrik cerrahi, obezitenin kontrolünde etkili olabilmesine rağmen, basen,sırt, göbek gibi yerleri kaybetmenin zor olduğu bölgelerdeki lokalizasyonu gidermek için kozmetik işlemler gerekli olabiliyor. Liposuction fazlalık olan lokal yağların alınmasında en sık kullanılan yöntemdir ancak ağrı, enfeksiyon, uzamış iyileşme süreci, skarlaşma, hematom, derin damar trombozu / pulmoner emboli ve anesteziye bağlı komplikasyonlar gibi önemli riskleri olan invaziv bir cerrahi prosedürdür.  Bu riskler ve süreç nedeniyle, hastaların, noninvaziv (ameliyatsız) yöntemleri araştırıp,tercih etmeleri mümkün hale geldi. Halihazırda var olan noninvaziv bölgesel yağ giderim yöntemleri; düşük seviyeli lazer tedavisi, radyofrekans, ultrason, kızılötesi ışık ve kriyolipolizdir.

 

Cryolipolysis (soğuklipoliz); yağhücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasınısağlayan kontrollüve bölgesel cilt soğutma yöntemidir. Aslında yağhücrelerinin soğuğa maruz kaldığızaman “soğuk kaynaklıpanikülit”olarak da ifade edilen programlanmışhücre ölümüne (apopitoz) girdikleri bilinmektedir. Önceki araştırmalar ve gözlemler, soğuğa maruziyetin panniküliti uyararak subkutanöz yağa seçici zarar verebileceğini ve cildin yüzeysel yağ tabakasında azalmaya neden olduğunu göstermiştir. Klinik çalışmalar gösteriyor ki , kontrollü lokal cilt yüzey soğutmasının, üstteki cildi tahrip etmeden yağ tabakasında seçici bir kayıp oluşturuyor. Histolojik analizler, tedaviden 3.5 ay sonra cildin üst yağ katının yaklaşık % 80'inde veya toplam yağ tabakasının kalınlığının % 40'ında azalama olduğunu göstermiş. Ayrıca bu çalışmalarda deneklerin kan değerlerinde hiçbir olumsuz sonuca rastlanmamış. Çok hassas ve beyaz tenlerde vakumun şiddetine bağlı kızarıklıklar gözlenmiş ancak 6 saat ile 24 saat arasında bu kızarıklıkların geçtiği gözlemlenmiş. Çok düşük bir kısmında da hafif don yanıkları oluştuğu ve 5 gün ile 2 hafta arasında iyileşme olduğu gözlemlenmiş ve leke kalmadığı belirtilmiş.

 

Cryo Lipoliz Cihazının Çalışma Mantığı

Cihaz, +4 0C ile -10 0C aralığında bir sıcalık sıkalasına sahip. Önce vakum başlık ile belirlenen bölge başlık içine çekilir ve sıcaklık yavaş yavaş düşürülür. Böylece yağhücreleri normal vücut sıcaklığından izole edilir. Doku önce +4 , sonra hızlıbir şekilde -10 dereceye kadar soğutulur. Bu durumda ortalama  30 dakika beklenirken, yağdepolarının apopitozis (programlanmışhücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağhücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümsüz kaybına yol açılır.

 

İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlıolarak aynızamanda da sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, kozmetik tedavide daha önce hiçgörülmemiş, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

 

Özetle diyebiliriz ki soğuk lipoliz yöntemiyle inatçı  bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün. Ancak özenle dikkat edilmesi gereken konu; her zaman söylerim ‘profesyoneller’ ile çalışın. Sağlık asla şakaya gelmez.

 Sağlık ve sevgiyle kalın.Okunma Sayısı : 405
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4318
Dün : 4124
Toplam : 6794655

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri