lipiloz, diyet, pusula, emine görücü

tekirdağ haberleri

LİPOLİZ YÖNTEMİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BÖLGESEL İNCELMEDE CRYO LİPOLİZ YÖNTEMİNİN GÜVENLİĞİ VE ETKİNLİĞİ

 

Bölgesel yağlardan kurtulmanın çareleri her geçen gün artıyor.Bir heykeltıraş misali yağ alma prosedürleri giderek daha popüler hale geliyor. Diyet, egzersiz ve bariatrik cerrahi, obezitenin kontrolünde etkili olabilmesine rağmen, basen,sırt, göbek gibi yerleri kaybetmenin zor olduğu bölgelerdeki lokalizasyonu gidermek için kozmetik işlemler gerekli olabiliyor. Liposuction fazlalık olan lokal yağların alınmasında en sık kullanılan yöntemdir ancak ağrı, enfeksiyon, uzamış iyileşme süreci, skarlaşma, hematom, derin damar trombozu / pulmoner emboli ve anesteziye bağlı komplikasyonlar gibi önemli riskleri olan invaziv bir cerrahi prosedürdür.  Bu riskler ve süreç nedeniyle, hastaların, noninvaziv (ameliyatsız) yöntemleri araştırıp,tercih etmeleri mümkün hale geldi. Halihazırda var olan noninvaziv bölgesel yağ giderim yöntemleri; düşük seviyeli lazer tedavisi, radyofrekans, ultrason, kızılötesi ışık ve kriyolipolizdir.

 

Cryolipolysis (soğuklipoliz); yağhücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasınısağlayan kontrollüve bölgesel cilt soğutma yöntemidir. Aslında yağhücrelerinin soğuğa maruz kaldığızaman “soğuk kaynaklıpanikülit”olarak da ifade edilen programlanmışhücre ölümüne (apopitoz) girdikleri bilinmektedir. Önceki araştırmalar ve gözlemler, soğuğa maruziyetin panniküliti uyararak subkutanöz yağa seçici zarar verebileceğini ve cildin yüzeysel yağ tabakasında azalmaya neden olduğunu göstermiştir. Klinik çalışmalar gösteriyor ki , kontrollü lokal cilt yüzey soğutmasının, üstteki cildi tahrip etmeden yağ tabakasında seçici bir kayıp oluşturuyor. Histolojik analizler, tedaviden 3.5 ay sonra cildin üst yağ katının yaklaşık % 80'inde veya toplam yağ tabakasının kalınlığının % 40'ında azalama olduğunu göstermiş. Ayrıca bu çalışmalarda deneklerin kan değerlerinde hiçbir olumsuz sonuca rastlanmamış. Çok hassas ve beyaz tenlerde vakumun şiddetine bağlı kızarıklıklar gözlenmiş ancak 6 saat ile 24 saat arasında bu kızarıklıkların geçtiği gözlemlenmiş. Çok düşük bir kısmında da hafif don yanıkları oluştuğu ve 5 gün ile 2 hafta arasında iyileşme olduğu gözlemlenmiş ve leke kalmadığı belirtilmiş.

 

Cryo Lipoliz Cihazının Çalışma Mantığı

Cihaz, +4 0C ile -10 0C aralığında bir sıcalık sıkalasına sahip. Önce vakum başlık ile belirlenen bölge başlık içine çekilir ve sıcaklık yavaş yavaş düşürülür. Böylece yağhücreleri normal vücut sıcaklığından izole edilir. Doku önce +4 , sonra hızlıbir şekilde -10 dereceye kadar soğutulur. Bu durumda ortalama  30 dakika beklenirken, yağdepolarının apopitozis (programlanmışhücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağhücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümsüz kaybına yol açılır.

 

İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlıolarak aynızamanda da sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, kozmetik tedavide daha önce hiçgörülmemiş, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

 

Özetle diyebiliriz ki soğuk lipoliz yöntemiyle inatçı  bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün. Ancak özenle dikkat edilmesi gereken konu; her zaman söylerim ‘profesyoneller’ ile çalışın. Sağlık asla şakaya gelmez.

 Sağlık ve sevgiyle kalın.Okunma Sayısı : 488
Yapılan Yorumlar
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4787
Dün : 7632
Toplam : 7104443

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri