lipiloz, diyet, pusula, emine görücü

tekirdağ haberleri

LİPOLİZ YÖNTEMİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BÖLGESEL İNCELMEDE CRYO LİPOLİZ YÖNTEMİNİN GÜVENLİĞİ VE ETKİNLİĞİ

 

Bölgesel yağlardan kurtulmanın çareleri her geçen gün artıyor.Bir heykeltıraş misali yağ alma prosedürleri giderek daha popüler hale geliyor. Diyet, egzersiz ve bariatrik cerrahi, obezitenin kontrolünde etkili olabilmesine rağmen, basen,sırt, göbek gibi yerleri kaybetmenin zor olduğu bölgelerdeki lokalizasyonu gidermek için kozmetik işlemler gerekli olabiliyor. Liposuction fazlalık olan lokal yağların alınmasında en sık kullanılan yöntemdir ancak ağrı, enfeksiyon, uzamış iyileşme süreci, skarlaşma, hematom, derin damar trombozu / pulmoner emboli ve anesteziye bağlı komplikasyonlar gibi önemli riskleri olan invaziv bir cerrahi prosedürdür.  Bu riskler ve süreç nedeniyle, hastaların, noninvaziv (ameliyatsız) yöntemleri araştırıp,tercih etmeleri mümkün hale geldi. Halihazırda var olan noninvaziv bölgesel yağ giderim yöntemleri; düşük seviyeli lazer tedavisi, radyofrekans, ultrason, kızılötesi ışık ve kriyolipolizdir.

 

Cryolipolysis (soğuklipoliz); yağhücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasınısağlayan kontrollüve bölgesel cilt soğutma yöntemidir. Aslında yağhücrelerinin soğuğa maruz kaldığızaman “soğuk kaynaklıpanikülit”olarak da ifade edilen programlanmışhücre ölümüne (apopitoz) girdikleri bilinmektedir. Önceki araştırmalar ve gözlemler, soğuğa maruziyetin panniküliti uyararak subkutanöz yağa seçici zarar verebileceğini ve cildin yüzeysel yağ tabakasında azalmaya neden olduğunu göstermiştir. Klinik çalışmalar gösteriyor ki , kontrollü lokal cilt yüzey soğutmasının, üstteki cildi tahrip etmeden yağ tabakasında seçici bir kayıp oluşturuyor. Histolojik analizler, tedaviden 3.5 ay sonra cildin üst yağ katının yaklaşık % 80'inde veya toplam yağ tabakasının kalınlığının % 40'ında azalama olduğunu göstermiş. Ayrıca bu çalışmalarda deneklerin kan değerlerinde hiçbir olumsuz sonuca rastlanmamış. Çok hassas ve beyaz tenlerde vakumun şiddetine bağlı kızarıklıklar gözlenmiş ancak 6 saat ile 24 saat arasında bu kızarıklıkların geçtiği gözlemlenmiş. Çok düşük bir kısmında da hafif don yanıkları oluştuğu ve 5 gün ile 2 hafta arasında iyileşme olduğu gözlemlenmiş ve leke kalmadığı belirtilmiş.

 

Cryo Lipoliz Cihazının Çalışma Mantığı

Cihaz, +4 0C ile -10 0C aralığında bir sıcalık sıkalasına sahip. Önce vakum başlık ile belirlenen bölge başlık içine çekilir ve sıcaklık yavaş yavaş düşürülür. Böylece yağhücreleri normal vücut sıcaklığından izole edilir. Doku önce +4 , sonra hızlıbir şekilde -10 dereceye kadar soğutulur. Bu durumda ortalama  30 dakika beklenirken, yağdepolarının apopitozis (programlanmışhücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağhücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümsüz kaybına yol açılır.

 

İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlıolarak aynızamanda da sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, kozmetik tedavide daha önce hiçgörülmemiş, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

 

Özetle diyebiliriz ki soğuk lipoliz yöntemiyle inatçı  bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün. Ancak özenle dikkat edilmesi gereken konu; her zaman söylerim ‘profesyoneller’ ile çalışın. Sağlık asla şakaya gelmez.

 Sağlık ve sevgiyle kalın.Okunma Sayısı : 706
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2339
Dün : 8487
Toplam : 8046741

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri