lipiloz, diyet, pusula, emine görücü

tekirdağ haberleri

LİPOLİZ YÖNTEMİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


BÖLGESEL İNCELMEDE CRYO LİPOLİZ YÖNTEMİNİN GÜVENLİĞİ VE ETKİNLİĞİ

 

Bölgesel yağlardan kurtulmanın çareleri her geçen gün artıyor.Bir heykeltıraş misali yağ alma prosedürleri giderek daha popüler hale geliyor. Diyet, egzersiz ve bariatrik cerrahi, obezitenin kontrolünde etkili olabilmesine rağmen, basen,sırt, göbek gibi yerleri kaybetmenin zor olduğu bölgelerdeki lokalizasyonu gidermek için kozmetik işlemler gerekli olabiliyor. Liposuction fazlalık olan lokal yağların alınmasında en sık kullanılan yöntemdir ancak ağrı, enfeksiyon, uzamış iyileşme süreci, skarlaşma, hematom, derin damar trombozu / pulmoner emboli ve anesteziye bağlı komplikasyonlar gibi önemli riskleri olan invaziv bir cerrahi prosedürdür.  Bu riskler ve süreç nedeniyle, hastaların, noninvaziv (ameliyatsız) yöntemleri araştırıp,tercih etmeleri mümkün hale geldi. Halihazırda var olan noninvaziv bölgesel yağ giderim yöntemleri; düşük seviyeli lazer tedavisi, radyofrekans, ultrason, kızılötesi ışık ve kriyolipolizdir.

 

Cryolipolysis (soğuklipoliz); yağhücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasınısağlayan kontrollüve bölgesel cilt soğutma yöntemidir. Aslında yağhücrelerinin soğuğa maruz kaldığızaman “soğuk kaynaklıpanikülit”olarak da ifade edilen programlanmışhücre ölümüne (apopitoz) girdikleri bilinmektedir. Önceki araştırmalar ve gözlemler, soğuğa maruziyetin panniküliti uyararak subkutanöz yağa seçici zarar verebileceğini ve cildin yüzeysel yağ tabakasında azalmaya neden olduğunu göstermiştir. Klinik çalışmalar gösteriyor ki , kontrollü lokal cilt yüzey soğutmasının, üstteki cildi tahrip etmeden yağ tabakasında seçici bir kayıp oluşturuyor. Histolojik analizler, tedaviden 3.5 ay sonra cildin üst yağ katının yaklaşık % 80'inde veya toplam yağ tabakasının kalınlığının % 40'ında azalama olduğunu göstermiş. Ayrıca bu çalışmalarda deneklerin kan değerlerinde hiçbir olumsuz sonuca rastlanmamış. Çok hassas ve beyaz tenlerde vakumun şiddetine bağlı kızarıklıklar gözlenmiş ancak 6 saat ile 24 saat arasında bu kızarıklıkların geçtiği gözlemlenmiş. Çok düşük bir kısmında da hafif don yanıkları oluştuğu ve 5 gün ile 2 hafta arasında iyileşme olduğu gözlemlenmiş ve leke kalmadığı belirtilmiş.

 

Cryo Lipoliz Cihazının Çalışma Mantığı

Cihaz, +4 0C ile -10 0C aralığında bir sıcalık sıkalasına sahip. Önce vakum başlık ile belirlenen bölge başlık içine çekilir ve sıcaklık yavaş yavaş düşürülür. Böylece yağhücreleri normal vücut sıcaklığından izole edilir. Doku önce +4 , sonra hızlıbir şekilde -10 dereceye kadar soğutulur. Bu durumda ortalama  30 dakika beklenirken, yağdepolarının apopitozis (programlanmışhücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağhücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümsüz kaybına yol açılır.

 

İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlıolarak aynızamanda da sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, kozmetik tedavide daha önce hiçgörülmemiş, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

 

Özetle diyebiliriz ki soğuk lipoliz yöntemiyle inatçı  bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün. Ancak özenle dikkat edilmesi gereken konu; her zaman söylerim ‘profesyoneller’ ile çalışın. Sağlık asla şakaya gelmez.

 Sağlık ve sevgiyle kalın.Okunma Sayısı : 567
Yapılan Yorumlar
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2563
Dün : 5754
Toplam : 7427859

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri