tekirdağ, süleymanpaşa

tekirdağ haberleri

tekirdağ, bolca mantı, tansel özsoy

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişimLezzeti sofralara taşıyan marka, Bolca Mantı
 

Türk mutfağı denince sanıyorum ki hepimizin aklına hemen hamur işleri geliyor. Hamur işleri de tabii ki kendi içinde ayrılıyor. Mantı ise hamur işlerinin en sevilenlerinden. Hele ki o mantının tadı anne elinden çıkmış gibiyse. İşte Bolca Mantı yıllardan beri gösterdiği aynı titizlikle lezzeti sofralara taşıyor.
 
Bolca Mantı yıllar önce daha küçük bir alanda hizmete başlayıp bugün büyük bir tesis ile hizmet vermektedir. Bolca markalı firma sadece mantı yapmayıp erişte, kuskus gibi çeşitli hamur işleri de üretiyor. Bolca Mantı’nın geçmişini ve gelişimini gelin isterseniz firmanın Genel Müdürü Tansel bey’den alalım.

Habibe Tilki Üzel: Öncelikle biraz kendinizi tanıtır mısınız?

Tansel Özsoy: Ben Tansel Özsoy. 1973 Tekirdağ doğumluyum. Marmara Üniversitesi İşletme mezunuyum. Evliyim ve bir kızım var. Uzun yıllardır gıda sektörü ve ticaretin içindeyim. Zaten babam esnaf olduğu için ticaretin hep içindeydim. Bolca markasıyla üretim yapan Özsoy Gıda San. Tic. Ltd. Şti.’nin genel müdürlüğü görevini yürütmekteyim.

H.T.Ü.: Bolca Mantı ne zaman kuruldu?

T.Ö.:  Biz 1998 yılında mantı ve erişte üretimi ile faaliyete başladık. Başlangıçta 500 m2 kapalı alanda üretim yapan firmamız çağın gereksinimlerine uygun Avrupa standartlarında üretim yaparak kısa zamanda yeni ürünler üretmeye başlamıştır. Bolca, bugün 10 bin m2 kapalı alanda tam otomasyon sistemiyle gerek üretim kapasitesi, gerekse kalite açısından, Türkiye’nin en büyük mantı üreticisi haline gelmeyi başarmıştır. Mantı ve erişte ile başlayan serüvenimiz yufka, börek çeşitleri, milföy hamuru ve kuskus ile devam etmektedir. Türkiye’nin pek çok bölgesinde ve yurt dışında bayilerimiz aracılığı ile ayrıca yine yurt içinde Türkiye’nin önde gelen zincir mağazalarında Bolca markası ile ve ya ‘private label’ yani özel marka ile ürünlerimizi müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız. Biz kuruluşumuzdan bu yana sürekli olarak kalite ve müşteri memnuniyeti ilkesini benimseyerek yolumuza devam ettik. Firmamızın kalite yaklaşımı TSE tarafından ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Sistemi ile belgelendirilmiştir.
 
H.T.Ü.: Kaç personelle çalışıyorsunuz? Vardiya sistemi var mı?

T.Ö.: Şuan da 280 çalışanımız bulunuyor. 3 vardiya sistemi ile 7 gün üretim yapmaktayız.

H.T.Ü.: Peki neden mantı üzerine?

T.Ö.: Aslında unlu gıdaları sevmekten yola çıktık. Kendi sevdiğimiz şeyleri düşündük. Sonra bizim sevdiğimiz bu tatları aslında genel olarak insanların sevdiğini  ele alarak bu yönde bir üretim yapmaya karar verdik. Bugün baktığımız zaman hiç de pişman olmuyor ve doğruyu yapmış olduğumuzu düşünüyoruz.

H.T.Ü.: İhracat yapıyor musunuz?

T.Ö.: Irak ve Avrupa Birliği ülkelerine yapıyoruz. Tabii ki dış pazarımız üzerinde çalışıp geliştirmeyi hedefliyoruz. Orta Doğu ülkeleri üzerine yoğunlaşacağız. 

H.T.Ü.: Pazar kendiliğinden mi oluşuyor?

T.Ö.: Asla. Yurt içi yurt dışı pazarı da kendiliğinden oluşmuyor. Aksine büyük emekler vermek gerekiyor. Çalışmadan hiçbir şeyin kendiliğinden oluşacağına da hiçbir zaman inanmıyorum.

H.T.Ü.: İş disiplini konusunda ne düşünüyorsunuz?

T.Ö.: İş disiplini olmazsa olmaz. Çok çalışmak şart ama her şeyden önce yapılan işi sevmek şart. Gerçekten aksi halde olmuyor. Biz işimizi hem seviyor hem çalışıyoruz. Her sene çift haneli olarak büyüyoruz. 

H.T.Ü.: Gelecek planlarınız nasıl?

T.Ö.: Yeni yatırımlar yapacağız tabii ki. Ek bina düşüncemiz var. Üreterek büyüyeceğimizi ülke olarak da ancak bu şekilde olumlu adımlar atabileceğimizi düşünüyoruz. Üretmezsek örnek aldığımız Avrupa gibi olma şansımız olmaz. Yurt içi işlerimiz daha oturdu elbette. İhracata yönelik çalışmalarımız olacak. Durmak yok çalışarak yarınlara gideceğiz.

H.T.Ü.: Tansel bey yoğunluğunuz arasında bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.  

Okunma Sayısı : 3195
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5083
Dün : 9409
Toplam : 7467212

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri