tekirdağ, süleymanpaşa

tekirdağ haberleri

tekirdağ, bolca mantı, tansel özsoy

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişimLezzeti sofralara taşıyan marka, Bolca Mantı
 

Türk mutfağı denince sanıyorum ki hepimizin aklına hemen hamur işleri geliyor. Hamur işleri de tabii ki kendi içinde ayrılıyor. Mantı ise hamur işlerinin en sevilenlerinden. Hele ki o mantının tadı anne elinden çıkmış gibiyse. İşte Bolca Mantı yıllardan beri gösterdiği aynı titizlikle lezzeti sofralara taşıyor.
 
Bolca Mantı yıllar önce daha küçük bir alanda hizmete başlayıp bugün büyük bir tesis ile hizmet vermektedir. Bolca markalı firma sadece mantı yapmayıp erişte, kuskus gibi çeşitli hamur işleri de üretiyor. Bolca Mantı’nın geçmişini ve gelişimini gelin isterseniz firmanın Genel Müdürü Tansel bey’den alalım.

Habibe Tilki Üzel: Öncelikle biraz kendinizi tanıtır mısınız?

Tansel Özsoy: Ben Tansel Özsoy. 1973 Tekirdağ doğumluyum. Marmara Üniversitesi İşletme mezunuyum. Evliyim ve bir kızım var. Uzun yıllardır gıda sektörü ve ticaretin içindeyim. Zaten babam esnaf olduğu için ticaretin hep içindeydim. Bolca markasıyla üretim yapan Özsoy Gıda San. Tic. Ltd. Şti.’nin genel müdürlüğü görevini yürütmekteyim.

H.T.Ü.: Bolca Mantı ne zaman kuruldu?

T.Ö.:  Biz 1998 yılında mantı ve erişte üretimi ile faaliyete başladık. Başlangıçta 500 m2 kapalı alanda üretim yapan firmamız çağın gereksinimlerine uygun Avrupa standartlarında üretim yaparak kısa zamanda yeni ürünler üretmeye başlamıştır. Bolca, bugün 10 bin m2 kapalı alanda tam otomasyon sistemiyle gerek üretim kapasitesi, gerekse kalite açısından, Türkiye’nin en büyük mantı üreticisi haline gelmeyi başarmıştır. Mantı ve erişte ile başlayan serüvenimiz yufka, börek çeşitleri, milföy hamuru ve kuskus ile devam etmektedir. Türkiye’nin pek çok bölgesinde ve yurt dışında bayilerimiz aracılığı ile ayrıca yine yurt içinde Türkiye’nin önde gelen zincir mağazalarında Bolca markası ile ve ya ‘private label’ yani özel marka ile ürünlerimizi müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız. Biz kuruluşumuzdan bu yana sürekli olarak kalite ve müşteri memnuniyeti ilkesini benimseyerek yolumuza devam ettik. Firmamızın kalite yaklaşımı TSE tarafından ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Sistemi ile belgelendirilmiştir.
 
H.T.Ü.: Kaç personelle çalışıyorsunuz? Vardiya sistemi var mı?

T.Ö.: Şuan da 280 çalışanımız bulunuyor. 3 vardiya sistemi ile 7 gün üretim yapmaktayız.

H.T.Ü.: Peki neden mantı üzerine?

T.Ö.: Aslında unlu gıdaları sevmekten yola çıktık. Kendi sevdiğimiz şeyleri düşündük. Sonra bizim sevdiğimiz bu tatları aslında genel olarak insanların sevdiğini  ele alarak bu yönde bir üretim yapmaya karar verdik. Bugün baktığımız zaman hiç de pişman olmuyor ve doğruyu yapmış olduğumuzu düşünüyoruz.

H.T.Ü.: İhracat yapıyor musunuz?

T.Ö.: Irak ve Avrupa Birliği ülkelerine yapıyoruz. Tabii ki dış pazarımız üzerinde çalışıp geliştirmeyi hedefliyoruz. Orta Doğu ülkeleri üzerine yoğunlaşacağız. 

H.T.Ü.: Pazar kendiliğinden mi oluşuyor?

T.Ö.: Asla. Yurt içi yurt dışı pazarı da kendiliğinden oluşmuyor. Aksine büyük emekler vermek gerekiyor. Çalışmadan hiçbir şeyin kendiliğinden oluşacağına da hiçbir zaman inanmıyorum.

H.T.Ü.: İş disiplini konusunda ne düşünüyorsunuz?

T.Ö.: İş disiplini olmazsa olmaz. Çok çalışmak şart ama her şeyden önce yapılan işi sevmek şart. Gerçekten aksi halde olmuyor. Biz işimizi hem seviyor hem çalışıyoruz. Her sene çift haneli olarak büyüyoruz. 

H.T.Ü.: Gelecek planlarınız nasıl?

T.Ö.: Yeni yatırımlar yapacağız tabii ki. Ek bina düşüncemiz var. Üreterek büyüyeceğimizi ülke olarak da ancak bu şekilde olumlu adımlar atabileceğimizi düşünüyoruz. Üretmezsek örnek aldığımız Avrupa gibi olma şansımız olmaz. Yurt içi işlerimiz daha oturdu elbette. İhracata yönelik çalışmalarımız olacak. Durmak yok çalışarak yarınlara gideceğiz.

H.T.Ü.: Tansel bey yoğunluğunuz arasında bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.  

Okunma Sayısı : 2728
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2009
Dün : 2856
Toplam : 6660944

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri