tekirdağ, süleymanpaşa

tekirdağ haberleri

tekirdağ, bolca mantı, tansel özsoy

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişimLezzeti sofralara taşıyan marka, Bolca Mantı
 

Türk mutfağı denince sanıyorum ki hepimizin aklına hemen hamur işleri geliyor. Hamur işleri de tabii ki kendi içinde ayrılıyor. Mantı ise hamur işlerinin en sevilenlerinden. Hele ki o mantının tadı anne elinden çıkmış gibiyse. İşte Bolca Mantı yıllardan beri gösterdiği aynı titizlikle lezzeti sofralara taşıyor.
 
Bolca Mantı yıllar önce daha küçük bir alanda hizmete başlayıp bugün büyük bir tesis ile hizmet vermektedir. Bolca markalı firma sadece mantı yapmayıp erişte, kuskus gibi çeşitli hamur işleri de üretiyor. Bolca Mantı’nın geçmişini ve gelişimini gelin isterseniz firmanın Genel Müdürü Tansel bey’den alalım.

Habibe Tilki Üzel: Öncelikle biraz kendinizi tanıtır mısınız?

Tansel Özsoy: Ben Tansel Özsoy. 1973 Tekirdağ doğumluyum. Marmara Üniversitesi İşletme mezunuyum. Evliyim ve bir kızım var. Uzun yıllardır gıda sektörü ve ticaretin içindeyim. Zaten babam esnaf olduğu için ticaretin hep içindeydim. Bolca markasıyla üretim yapan Özsoy Gıda San. Tic. Ltd. Şti.’nin genel müdürlüğü görevini yürütmekteyim.

H.T.Ü.: Bolca Mantı ne zaman kuruldu?

T.Ö.:  Biz 1998 yılında mantı ve erişte üretimi ile faaliyete başladık. Başlangıçta 500 m2 kapalı alanda üretim yapan firmamız çağın gereksinimlerine uygun Avrupa standartlarında üretim yaparak kısa zamanda yeni ürünler üretmeye başlamıştır. Bolca, bugün 10 bin m2 kapalı alanda tam otomasyon sistemiyle gerek üretim kapasitesi, gerekse kalite açısından, Türkiye’nin en büyük mantı üreticisi haline gelmeyi başarmıştır. Mantı ve erişte ile başlayan serüvenimiz yufka, börek çeşitleri, milföy hamuru ve kuskus ile devam etmektedir. Türkiye’nin pek çok bölgesinde ve yurt dışında bayilerimiz aracılığı ile ayrıca yine yurt içinde Türkiye’nin önde gelen zincir mağazalarında Bolca markası ile ve ya ‘private label’ yani özel marka ile ürünlerimizi müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız. Biz kuruluşumuzdan bu yana sürekli olarak kalite ve müşteri memnuniyeti ilkesini benimseyerek yolumuza devam ettik. Firmamızın kalite yaklaşımı TSE tarafından ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Sistemi ile belgelendirilmiştir.
 
H.T.Ü.: Kaç personelle çalışıyorsunuz? Vardiya sistemi var mı?

T.Ö.: Şuan da 280 çalışanımız bulunuyor. 3 vardiya sistemi ile 7 gün üretim yapmaktayız.

H.T.Ü.: Peki neden mantı üzerine?

T.Ö.: Aslında unlu gıdaları sevmekten yola çıktık. Kendi sevdiğimiz şeyleri düşündük. Sonra bizim sevdiğimiz bu tatları aslında genel olarak insanların sevdiğini  ele alarak bu yönde bir üretim yapmaya karar verdik. Bugün baktığımız zaman hiç de pişman olmuyor ve doğruyu yapmış olduğumuzu düşünüyoruz.

H.T.Ü.: İhracat yapıyor musunuz?

T.Ö.: Irak ve Avrupa Birliği ülkelerine yapıyoruz. Tabii ki dış pazarımız üzerinde çalışıp geliştirmeyi hedefliyoruz. Orta Doğu ülkeleri üzerine yoğunlaşacağız. 

H.T.Ü.: Pazar kendiliğinden mi oluşuyor?

T.Ö.: Asla. Yurt içi yurt dışı pazarı da kendiliğinden oluşmuyor. Aksine büyük emekler vermek gerekiyor. Çalışmadan hiçbir şeyin kendiliğinden oluşacağına da hiçbir zaman inanmıyorum.

H.T.Ü.: İş disiplini konusunda ne düşünüyorsunuz?

T.Ö.: İş disiplini olmazsa olmaz. Çok çalışmak şart ama her şeyden önce yapılan işi sevmek şart. Gerçekten aksi halde olmuyor. Biz işimizi hem seviyor hem çalışıyoruz. Her sene çift haneli olarak büyüyoruz. 

H.T.Ü.: Gelecek planlarınız nasıl?

T.Ö.: Yeni yatırımlar yapacağız tabii ki. Ek bina düşüncemiz var. Üreterek büyüyeceğimizi ülke olarak da ancak bu şekilde olumlu adımlar atabileceğimizi düşünüyoruz. Üretmezsek örnek aldığımız Avrupa gibi olma şansımız olmaz. Yurt içi işlerimiz daha oturdu elbette. İhracata yönelik çalışmalarımız olacak. Durmak yok çalışarak yarınlara gideceğiz.

H.T.Ü.: Tansel bey yoğunluğunuz arasında bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.  

Okunma Sayısı : 3492
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6267
Dün : 7231
Toplam : 8034062

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri