chp, faik öztrak

tekirdağ haberleri

LAİKLİK TÜRKİYENİN ÇİMENTOSUDUR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


LAİKLİK TÜRKİYENİN ÇİMENTOSUDUR

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak uzun bir aradan sonra merkez Süleymanpaşa ilçesindeki basın mensupları ile bir araya geldi. Özel bir et lokantasında düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına CHP İl Başkanı Recep Ökten, Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu da katıldı.

DİNDARLAR SAHİP ÇIKMALI
CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak özel bir lokanta da kahvaltılı basın toplantısı düzenleyerek basının sorularını yanıtladı. Son günlerin tartışılan konusu ise laiklikti. Öztrak, "Laiklik Türkiye'nin bir çimentosudur. Herkesi bir arada tutan ortak paydadır. Laikliğin olmadığı ülkeler hızla çöker. Bunu görüyoruz. bu ülkede esas dindarlar laikliğe sahip çıkmalıdır" dedi.

Kahvaltılı basın toplantısına CHP İl Başkanı Recep Ökten ile süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu da katıldı. Toplantı da konuşan Öztrak, "Uzun süredir bir araya gelmekte zorlanıyorduk. Bu tür toplantıları en az ayda bir kez tekrarlamalıyız. Böylelikle bizler de sizlerin görüş ve önerilerini alarak çalışmalarımızı yönlendirmeliyiz. Bunu zaman zaman yapıyoruz. Ancak sizlerin halktan aldığınız bilgiler doğrultusunda bizlerin görmediğini de görebileceğinizi biliyor ve sizlerin önerilerini de almak istiyoruz" diye konuştu.
 
EĞİTİME CİDDİ KATKI VERİYORUZ
Basın mensuplarından gelen soruları da yanıtlayan Öztrak, "Tekirdağ'ı kasaba görünümünden çıkarıp Avrupai bir kent haline getirmek için büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz çalışıyor. Bizler yerel seçimlerde '12-0 yapalım bu kenti ayağa kaldıralım' dedik. (habertekirdag.net) Şu anda o yapılıyor. Zaman zaman bu çalışmalar yavaşlasa da ciddi adımların atıldığını görebiliyoruz. Bakın belediyelerin birinci önceliği okul yapmak değil, ancak hızla artan nüfus nedeniyle büyükşehir 11 ilçede 11 okul projesi kapsamında önemli adımlar attı. Temeller atıldı. Yakında bir çok okulun açılışını gerçekleştireceğiz" dedi.
 
HAYRABOLU YOLU İPEK YOLU
Konuşmasında 'ölüm yolu' olarak anılmaya başlanan Hayrabolu-Tekirdağ karayoluna da değinen Faik Öztrak, "Hep eleştiriler yerel yönetimlere geliyor. Ancak vergi ödemede 9. sırada olan bir kentin bunun geri dönüşümünde 30-40. sıralarda olması ne kadar adil. Hayrabolu-Tekirdağ arasındaki yolun halen ihale aşamasına geldiği söyleniyor. Oysa bunu yıllardır söylüyorlar. İktidar tarafından da kente ciddi yatırımların yapılması gerekiyor. Bu nedenle bu yol geçmişte İpek yolu olan bir yoldur. Bunu modern çağın yeni İpek Yolu olarak düşünerek yeniden ortaya çıkarmalıyız" ifadesini kullandı.
 
KÜLTÜR MERKEZİNİN DURUMU
Tekirdağ'da büyükşehir belediyesinin önemli yatırımları olduğuna dikkat çeken Milletvekili Öztrak, "Bizler milletvekilleri ve belediye başkanları ile güçlü bir ekibiz. Ben Ankara'da Tekirdağ ile ilgili her şeyi takip ediyorum. Zaman Zaman iktidar partisinin milletvekilleri ile bir araya geliyoruz. Bunu kent için yapıyoruz. (habertekirdag.net) Bir kültür merkezimiz var. bunu bakanlıktan istedik, hemen ardından Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçerek o da istedi. Biz de diyoruz ki, bunu hem milli eğitim, hem de biz kullanabiliriz. Yani bir tarafından kütüphane olabilir. Bu kütüphaneyi bizde destekleriz. Ancak koca binanın boş kalması çok insaflıca değil. (habertekirdag.net) Burasını büyükşehir kullanabilir" dedi.
CHP Kadın kolları ve gençlik kolları temsilicilerinin de olduğu toplantı daha sonra toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 
 
 
 

Okunma Sayısı : 1864
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2748
Dün : 7743
Toplam : 7479280

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri