chp, faik öztrak

tekirdağ haberleri

LAİKLİK TÜRKİYENİN ÇİMENTOSUDUR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


LAİKLİK TÜRKİYENİN ÇİMENTOSUDUR

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak uzun bir aradan sonra merkez Süleymanpaşa ilçesindeki basın mensupları ile bir araya geldi. Özel bir et lokantasında düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına CHP İl Başkanı Recep Ökten, Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu da katıldı.

DİNDARLAR SAHİP ÇIKMALI
CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak özel bir lokanta da kahvaltılı basın toplantısı düzenleyerek basının sorularını yanıtladı. Son günlerin tartışılan konusu ise laiklikti. Öztrak, "Laiklik Türkiye'nin bir çimentosudur. Herkesi bir arada tutan ortak paydadır. Laikliğin olmadığı ülkeler hızla çöker. Bunu görüyoruz. bu ülkede esas dindarlar laikliğe sahip çıkmalıdır" dedi.

Kahvaltılı basın toplantısına CHP İl Başkanı Recep Ökten ile süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu da katıldı. Toplantı da konuşan Öztrak, "Uzun süredir bir araya gelmekte zorlanıyorduk. Bu tür toplantıları en az ayda bir kez tekrarlamalıyız. Böylelikle bizler de sizlerin görüş ve önerilerini alarak çalışmalarımızı yönlendirmeliyiz. Bunu zaman zaman yapıyoruz. Ancak sizlerin halktan aldığınız bilgiler doğrultusunda bizlerin görmediğini de görebileceğinizi biliyor ve sizlerin önerilerini de almak istiyoruz" diye konuştu.
 
EĞİTİME CİDDİ KATKI VERİYORUZ
Basın mensuplarından gelen soruları da yanıtlayan Öztrak, "Tekirdağ'ı kasaba görünümünden çıkarıp Avrupai bir kent haline getirmek için büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz çalışıyor. Bizler yerel seçimlerde '12-0 yapalım bu kenti ayağa kaldıralım' dedik. (habertekirdag.net) Şu anda o yapılıyor. Zaman zaman bu çalışmalar yavaşlasa da ciddi adımların atıldığını görebiliyoruz. Bakın belediyelerin birinci önceliği okul yapmak değil, ancak hızla artan nüfus nedeniyle büyükşehir 11 ilçede 11 okul projesi kapsamında önemli adımlar attı. Temeller atıldı. Yakında bir çok okulun açılışını gerçekleştireceğiz" dedi.
 
HAYRABOLU YOLU İPEK YOLU
Konuşmasında 'ölüm yolu' olarak anılmaya başlanan Hayrabolu-Tekirdağ karayoluna da değinen Faik Öztrak, "Hep eleştiriler yerel yönetimlere geliyor. Ancak vergi ödemede 9. sırada olan bir kentin bunun geri dönüşümünde 30-40. sıralarda olması ne kadar adil. Hayrabolu-Tekirdağ arasındaki yolun halen ihale aşamasına geldiği söyleniyor. Oysa bunu yıllardır söylüyorlar. İktidar tarafından da kente ciddi yatırımların yapılması gerekiyor. Bu nedenle bu yol geçmişte İpek yolu olan bir yoldur. Bunu modern çağın yeni İpek Yolu olarak düşünerek yeniden ortaya çıkarmalıyız" ifadesini kullandı.
 
KÜLTÜR MERKEZİNİN DURUMU
Tekirdağ'da büyükşehir belediyesinin önemli yatırımları olduğuna dikkat çeken Milletvekili Öztrak, "Bizler milletvekilleri ve belediye başkanları ile güçlü bir ekibiz. Ben Ankara'da Tekirdağ ile ilgili her şeyi takip ediyorum. Zaman Zaman iktidar partisinin milletvekilleri ile bir araya geliyoruz. Bunu kent için yapıyoruz. (habertekirdag.net) Bir kültür merkezimiz var. bunu bakanlıktan istedik, hemen ardından Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçerek o da istedi. Biz de diyoruz ki, bunu hem milli eğitim, hem de biz kullanabiliriz. Yani bir tarafından kütüphane olabilir. Bu kütüphaneyi bizde destekleriz. Ancak koca binanın boş kalması çok insaflıca değil. (habertekirdag.net) Burasını büyükşehir kullanabilir" dedi.
CHP Kadın kolları ve gençlik kolları temsilicilerinin de olduğu toplantı daha sonra toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 
 
 
 

Okunma Sayısı : 1713
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4366
Dün : 4124
Toplam : 6794703

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri