chp, faik öztrak

tekirdağ haberleri

LAİKLİK TÜRKİYENİN ÇİMENTOSUDUR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


LAİKLİK TÜRKİYENİN ÇİMENTOSUDUR

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak uzun bir aradan sonra merkez Süleymanpaşa ilçesindeki basın mensupları ile bir araya geldi. Özel bir et lokantasında düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına CHP İl Başkanı Recep Ökten, Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu da katıldı.

DİNDARLAR SAHİP ÇIKMALI
CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak özel bir lokanta da kahvaltılı basın toplantısı düzenleyerek basının sorularını yanıtladı. Son günlerin tartışılan konusu ise laiklikti. Öztrak, "Laiklik Türkiye'nin bir çimentosudur. Herkesi bir arada tutan ortak paydadır. Laikliğin olmadığı ülkeler hızla çöker. Bunu görüyoruz. bu ülkede esas dindarlar laikliğe sahip çıkmalıdır" dedi.

Kahvaltılı basın toplantısına CHP İl Başkanı Recep Ökten ile süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu da katıldı. Toplantı da konuşan Öztrak, "Uzun süredir bir araya gelmekte zorlanıyorduk. Bu tür toplantıları en az ayda bir kez tekrarlamalıyız. Böylelikle bizler de sizlerin görüş ve önerilerini alarak çalışmalarımızı yönlendirmeliyiz. Bunu zaman zaman yapıyoruz. Ancak sizlerin halktan aldığınız bilgiler doğrultusunda bizlerin görmediğini de görebileceğinizi biliyor ve sizlerin önerilerini de almak istiyoruz" diye konuştu.
 
EĞİTİME CİDDİ KATKI VERİYORUZ
Basın mensuplarından gelen soruları da yanıtlayan Öztrak, "Tekirdağ'ı kasaba görünümünden çıkarıp Avrupai bir kent haline getirmek için büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz çalışıyor. Bizler yerel seçimlerde '12-0 yapalım bu kenti ayağa kaldıralım' dedik. (habertekirdag.net) Şu anda o yapılıyor. Zaman zaman bu çalışmalar yavaşlasa da ciddi adımların atıldığını görebiliyoruz. Bakın belediyelerin birinci önceliği okul yapmak değil, ancak hızla artan nüfus nedeniyle büyükşehir 11 ilçede 11 okul projesi kapsamında önemli adımlar attı. Temeller atıldı. Yakında bir çok okulun açılışını gerçekleştireceğiz" dedi.
 
HAYRABOLU YOLU İPEK YOLU
Konuşmasında 'ölüm yolu' olarak anılmaya başlanan Hayrabolu-Tekirdağ karayoluna da değinen Faik Öztrak, "Hep eleştiriler yerel yönetimlere geliyor. Ancak vergi ödemede 9. sırada olan bir kentin bunun geri dönüşümünde 30-40. sıralarda olması ne kadar adil. Hayrabolu-Tekirdağ arasındaki yolun halen ihale aşamasına geldiği söyleniyor. Oysa bunu yıllardır söylüyorlar. İktidar tarafından da kente ciddi yatırımların yapılması gerekiyor. Bu nedenle bu yol geçmişte İpek yolu olan bir yoldur. Bunu modern çağın yeni İpek Yolu olarak düşünerek yeniden ortaya çıkarmalıyız" ifadesini kullandı.
 
KÜLTÜR MERKEZİNİN DURUMU
Tekirdağ'da büyükşehir belediyesinin önemli yatırımları olduğuna dikkat çeken Milletvekili Öztrak, "Bizler milletvekilleri ve belediye başkanları ile güçlü bir ekibiz. Ben Ankara'da Tekirdağ ile ilgili her şeyi takip ediyorum. Zaman Zaman iktidar partisinin milletvekilleri ile bir araya geliyoruz. Bunu kent için yapıyoruz. (habertekirdag.net) Bir kültür merkezimiz var. bunu bakanlıktan istedik, hemen ardından Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçerek o da istedi. Biz de diyoruz ki, bunu hem milli eğitim, hem de biz kullanabiliriz. Yani bir tarafından kütüphane olabilir. Bu kütüphaneyi bizde destekleriz. Ancak koca binanın boş kalması çok insaflıca değil. (habertekirdag.net) Burasını büyükşehir kullanabilir" dedi.
CHP Kadın kolları ve gençlik kolları temsilicilerinin de olduğu toplantı daha sonra toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 
 
 
 

Okunma Sayısı : 1784
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5319
Dün : 5113
Toplam : 7090719

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri