chp, faik öztrak

tekirdağ haberleri

LAİKLİK TÜRKİYENİN ÇİMENTOSUDUR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


LAİKLİK TÜRKİYENİN ÇİMENTOSUDUR

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak uzun bir aradan sonra merkez Süleymanpaşa ilçesindeki basın mensupları ile bir araya geldi. Özel bir et lokantasında düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına CHP İl Başkanı Recep Ökten, Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu da katıldı.

DİNDARLAR SAHİP ÇIKMALI
CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak özel bir lokanta da kahvaltılı basın toplantısı düzenleyerek basının sorularını yanıtladı. Son günlerin tartışılan konusu ise laiklikti. Öztrak, "Laiklik Türkiye'nin bir çimentosudur. Herkesi bir arada tutan ortak paydadır. Laikliğin olmadığı ülkeler hızla çöker. Bunu görüyoruz. bu ülkede esas dindarlar laikliğe sahip çıkmalıdır" dedi.

Kahvaltılı basın toplantısına CHP İl Başkanı Recep Ökten ile süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu da katıldı. Toplantı da konuşan Öztrak, "Uzun süredir bir araya gelmekte zorlanıyorduk. Bu tür toplantıları en az ayda bir kez tekrarlamalıyız. Böylelikle bizler de sizlerin görüş ve önerilerini alarak çalışmalarımızı yönlendirmeliyiz. Bunu zaman zaman yapıyoruz. Ancak sizlerin halktan aldığınız bilgiler doğrultusunda bizlerin görmediğini de görebileceğinizi biliyor ve sizlerin önerilerini de almak istiyoruz" diye konuştu.
 
EĞİTİME CİDDİ KATKI VERİYORUZ
Basın mensuplarından gelen soruları da yanıtlayan Öztrak, "Tekirdağ'ı kasaba görünümünden çıkarıp Avrupai bir kent haline getirmek için büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz çalışıyor. Bizler yerel seçimlerde '12-0 yapalım bu kenti ayağa kaldıralım' dedik. (habertekirdag.net) Şu anda o yapılıyor. Zaman zaman bu çalışmalar yavaşlasa da ciddi adımların atıldığını görebiliyoruz. Bakın belediyelerin birinci önceliği okul yapmak değil, ancak hızla artan nüfus nedeniyle büyükşehir 11 ilçede 11 okul projesi kapsamında önemli adımlar attı. Temeller atıldı. Yakında bir çok okulun açılışını gerçekleştireceğiz" dedi.
 
HAYRABOLU YOLU İPEK YOLU
Konuşmasında 'ölüm yolu' olarak anılmaya başlanan Hayrabolu-Tekirdağ karayoluna da değinen Faik Öztrak, "Hep eleştiriler yerel yönetimlere geliyor. Ancak vergi ödemede 9. sırada olan bir kentin bunun geri dönüşümünde 30-40. sıralarda olması ne kadar adil. Hayrabolu-Tekirdağ arasındaki yolun halen ihale aşamasına geldiği söyleniyor. Oysa bunu yıllardır söylüyorlar. İktidar tarafından da kente ciddi yatırımların yapılması gerekiyor. Bu nedenle bu yol geçmişte İpek yolu olan bir yoldur. Bunu modern çağın yeni İpek Yolu olarak düşünerek yeniden ortaya çıkarmalıyız" ifadesini kullandı.
 
KÜLTÜR MERKEZİNİN DURUMU
Tekirdağ'da büyükşehir belediyesinin önemli yatırımları olduğuna dikkat çeken Milletvekili Öztrak, "Bizler milletvekilleri ve belediye başkanları ile güçlü bir ekibiz. Ben Ankara'da Tekirdağ ile ilgili her şeyi takip ediyorum. Zaman Zaman iktidar partisinin milletvekilleri ile bir araya geliyoruz. Bunu kent için yapıyoruz. (habertekirdag.net) Bir kültür merkezimiz var. bunu bakanlıktan istedik, hemen ardından Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçerek o da istedi. Biz de diyoruz ki, bunu hem milli eğitim, hem de biz kullanabiliriz. Yani bir tarafından kütüphane olabilir. Bu kütüphaneyi bizde destekleriz. Ancak koca binanın boş kalması çok insaflıca değil. (habertekirdag.net) Burasını büyükşehir kullanabilir" dedi.
CHP Kadın kolları ve gençlik kolları temsilicilerinin de olduğu toplantı daha sonra toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 
 
 
 

Okunma Sayısı : 1953
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6259
Dün : 7472
Toplam : 8026823

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri