özkan dikmen, pusula, kurbağalar

tekirdağ haberleri

ÜRKÜTTÜĞÜMÜZ KURBAĞALAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÜRKÜTTÜĞÜMÜZ KURBAĞALAR


Uzun yıllardır mesleğimiz gereği az-çok siyasetin içinde yer aldık. Bizzat sıcak olarak yer almasak ta fikrimiz, dünya görüşümüz, yaşam tarzımızla siyasi eğilimimizi de ortaya koyduk. Kimse de bunu yadırgamadı. Zaten herkesin bir fikri olması kanaati ile yaşamımızı sürdürüyoruz.

 

Bu düşünceler içinde gazetemizi kurarken ve yayın hayatına devam ederken de hiçbir zaman siyasi yanımızı ortaya koyup ‘taraf’ tutmadık. Tarafımız hep milletin menfaati yönünde oldu. Vatan-bayrak-din kutsallarımızı hiçbir zaman göz ardı etmedik. Şimdi geldiğimiz noktada da ne kadar doğru yaptığımızı, yayın politikamızda objektif bakmaya özen göstermemizin ne kadar doğru olduğunu gördük.

 

Körü körüne birilerinin arkasından giderek kimsenin maşası olmadık. Zaten bizi sevmeyenlerin tavır ve davranışları da bunu açıkça ortaya koymaktadır. Doğru bildiğimizi söylemekten de asla çekinmedik. Yayın hayatımızda kimsenin özel hayatına girmedik ve kimseni küçük düşürücü haberler de yapmadık. Yorumlarımızı da yazarken, kullandığımız cümleleri özenle seçtik. Kimseyi incitmemek gerektiği inancıyla her koyduğumuz harfin hesabını önce kendimize vererek devam ettik.

 

Bunları niye söylüyorum? Geldiğimiz nokta mesleki açıdan çok iyi bir nokta değil. Yani bugün attığımız taş, ürküttüğümüz kurbağaya değecek cinsten değil. Öyle bir tavır gelişmiş ki; ne yazsan kimseye yaranamıyorsun. Birini eleştirsen diğeri mutlu, öbürünü eleştirsen başkanı kızgın böyle karambolden gidiyoruz. Sosyal medyanın da marifeti ile bazı arkadaşlarımız inanılmaz hakaretler dahi alabiliyor. Şimdilerde zaten sosyal medyada herkes GAZETECİ olmuş biz farkında değiliz. Ancak gazeteciliğin bir sorumluluğu olduğunu kimse aklına getirmiyor. Her zaman söylenen bir söz vardı. “Eline fotoğraf makinası alan gazeteci oluyor” derlerdi. Şimdi o fotoğraf makinasını bile almaya gerek yok. Bedava internet, bedava sosyal medya ve bedava gazetecilik.

 

Hiçbir emek ortaya koymadan ortaya çıkan sosyal medya maymunları, beğenmedikleri siyasi görüşteki insanlara ağıza alınmayacak lakırdılarla saldırabiliyorlar. Bunu yaparken de çevrelerinde birkaç tane kendi gibi düşünen ‘aklı evvel’ insanlardan aldıkları destekle keyif alabiliyorlar. Anlayacağınız ruh halimiz de çok iyi değil. Öncelikle Gazeteciliği bu mesleği yapan arkadaşlara bırakmak gerek. Yani gerçekten bu işten ekmek yiyen, emek veren ve kamuoyunu bilgilendirmek için çırpınan insanlara gazeteciliği bırakmak en doğrusu.

 

Şu sıralar Tekirdağ’da gözlemlediğim gencecik gazeteci arkadaşlarımız var. Ciddi anlamda emek veriyorlar. Onları gördükçe bu mesleğin daha çok uzun yıllar aynı fedekarlıkla devam edeceği inancım artıyor. Onları bir kez daha kutluyorum. Genç arkadaşlarımızı da incitmeden ve biz büyükleri olarak destek vermek de bizlerin en başlıca görevleri olmalı. Aksi taktir de sosyal medya denen mecradaki kendini bilmez ve kendini gazeteci zannederek Türkçeyi bile doğru dürüst yazıp-konuşamayan insanlara bırakırız ki bu gelecek için de çok hayırlı olmaz.

 

Burada lafız meslektaşlarımı incitmek veya herhangi birini de hedef almak değil. Genel bir değerlendirmedir. Tabi ki zaman zaman bizlerde ipin ucunu kaçırıyoruz. O ayrı konu. Bizler bunu toparlarız da esas meslekten olmayıp gazetecilik yapma gayreti içinde olanlar toparlayamaz. Bunu da iyi ayırt etmek gerek. Üretken ve bölgesine faydalı bilgiler paylaşanlara sonsuz saygılar…

Okunma Sayısı : 822
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6210
Dün : 7472
Toplam : 8026774

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri