özkan dikmen, pusula, kurbağalar

tekirdağ haberleri

ÜRKÜTTÜĞÜMÜZ KURBAĞALAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÜRKÜTTÜĞÜMÜZ KURBAĞALAR


Uzun yıllardır mesleğimiz gereği az-çok siyasetin içinde yer aldık. Bizzat sıcak olarak yer almasak ta fikrimiz, dünya görüşümüz, yaşam tarzımızla siyasi eğilimimizi de ortaya koyduk. Kimse de bunu yadırgamadı. Zaten herkesin bir fikri olması kanaati ile yaşamımızı sürdürüyoruz.

 

Bu düşünceler içinde gazetemizi kurarken ve yayın hayatına devam ederken de hiçbir zaman siyasi yanımızı ortaya koyup ‘taraf’ tutmadık. Tarafımız hep milletin menfaati yönünde oldu. Vatan-bayrak-din kutsallarımızı hiçbir zaman göz ardı etmedik. Şimdi geldiğimiz noktada da ne kadar doğru yaptığımızı, yayın politikamızda objektif bakmaya özen göstermemizin ne kadar doğru olduğunu gördük.

 

Körü körüne birilerinin arkasından giderek kimsenin maşası olmadık. Zaten bizi sevmeyenlerin tavır ve davranışları da bunu açıkça ortaya koymaktadır. Doğru bildiğimizi söylemekten de asla çekinmedik. Yayın hayatımızda kimsenin özel hayatına girmedik ve kimseni küçük düşürücü haberler de yapmadık. Yorumlarımızı da yazarken, kullandığımız cümleleri özenle seçtik. Kimseyi incitmemek gerektiği inancıyla her koyduğumuz harfin hesabını önce kendimize vererek devam ettik.

 

Bunları niye söylüyorum? Geldiğimiz nokta mesleki açıdan çok iyi bir nokta değil. Yani bugün attığımız taş, ürküttüğümüz kurbağaya değecek cinsten değil. Öyle bir tavır gelişmiş ki; ne yazsan kimseye yaranamıyorsun. Birini eleştirsen diğeri mutlu, öbürünü eleştirsen başkanı kızgın böyle karambolden gidiyoruz. Sosyal medyanın da marifeti ile bazı arkadaşlarımız inanılmaz hakaretler dahi alabiliyor. Şimdilerde zaten sosyal medyada herkes GAZETECİ olmuş biz farkında değiliz. Ancak gazeteciliğin bir sorumluluğu olduğunu kimse aklına getirmiyor. Her zaman söylenen bir söz vardı. “Eline fotoğraf makinası alan gazeteci oluyor” derlerdi. Şimdi o fotoğraf makinasını bile almaya gerek yok. Bedava internet, bedava sosyal medya ve bedava gazetecilik.

 

Hiçbir emek ortaya koymadan ortaya çıkan sosyal medya maymunları, beğenmedikleri siyasi görüşteki insanlara ağıza alınmayacak lakırdılarla saldırabiliyorlar. Bunu yaparken de çevrelerinde birkaç tane kendi gibi düşünen ‘aklı evvel’ insanlardan aldıkları destekle keyif alabiliyorlar. Anlayacağınız ruh halimiz de çok iyi değil. Öncelikle Gazeteciliği bu mesleği yapan arkadaşlara bırakmak gerek. Yani gerçekten bu işten ekmek yiyen, emek veren ve kamuoyunu bilgilendirmek için çırpınan insanlara gazeteciliği bırakmak en doğrusu.

 

Şu sıralar Tekirdağ’da gözlemlediğim gencecik gazeteci arkadaşlarımız var. Ciddi anlamda emek veriyorlar. Onları gördükçe bu mesleğin daha çok uzun yıllar aynı fedekarlıkla devam edeceği inancım artıyor. Onları bir kez daha kutluyorum. Genç arkadaşlarımızı da incitmeden ve biz büyükleri olarak destek vermek de bizlerin en başlıca görevleri olmalı. Aksi taktir de sosyal medya denen mecradaki kendini bilmez ve kendini gazeteci zannederek Türkçeyi bile doğru dürüst yazıp-konuşamayan insanlara bırakırız ki bu gelecek için de çok hayırlı olmaz.

 

Burada lafız meslektaşlarımı incitmek veya herhangi birini de hedef almak değil. Genel bir değerlendirmedir. Tabi ki zaman zaman bizlerde ipin ucunu kaçırıyoruz. O ayrı konu. Bizler bunu toparlarız da esas meslekten olmayıp gazetecilik yapma gayreti içinde olanlar toparlayamaz. Bunu da iyi ayırt etmek gerek. Üretken ve bölgesine faydalı bilgiler paylaşanlara sonsuz saygılar…

Okunma Sayısı : 732
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4367
Dün : 7743
Toplam : 7480899

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri