özkan dikmen, pusula, kurbağalar

tekirdağ haberleri

ÜRKÜTTÜĞÜMÜZ KURBAĞALAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÜRKÜTTÜĞÜMÜZ KURBAĞALAR


Uzun yıllardır mesleğimiz gereği az-çok siyasetin içinde yer aldık. Bizzat sıcak olarak yer almasak ta fikrimiz, dünya görüşümüz, yaşam tarzımızla siyasi eğilimimizi de ortaya koyduk. Kimse de bunu yadırgamadı. Zaten herkesin bir fikri olması kanaati ile yaşamımızı sürdürüyoruz.

 

Bu düşünceler içinde gazetemizi kurarken ve yayın hayatına devam ederken de hiçbir zaman siyasi yanımızı ortaya koyup ‘taraf’ tutmadık. Tarafımız hep milletin menfaati yönünde oldu. Vatan-bayrak-din kutsallarımızı hiçbir zaman göz ardı etmedik. Şimdi geldiğimiz noktada da ne kadar doğru yaptığımızı, yayın politikamızda objektif bakmaya özen göstermemizin ne kadar doğru olduğunu gördük.

 

Körü körüne birilerinin arkasından giderek kimsenin maşası olmadık. Zaten bizi sevmeyenlerin tavır ve davranışları da bunu açıkça ortaya koymaktadır. Doğru bildiğimizi söylemekten de asla çekinmedik. Yayın hayatımızda kimsenin özel hayatına girmedik ve kimseni küçük düşürücü haberler de yapmadık. Yorumlarımızı da yazarken, kullandığımız cümleleri özenle seçtik. Kimseyi incitmemek gerektiği inancıyla her koyduğumuz harfin hesabını önce kendimize vererek devam ettik.

 

Bunları niye söylüyorum? Geldiğimiz nokta mesleki açıdan çok iyi bir nokta değil. Yani bugün attığımız taş, ürküttüğümüz kurbağaya değecek cinsten değil. Öyle bir tavır gelişmiş ki; ne yazsan kimseye yaranamıyorsun. Birini eleştirsen diğeri mutlu, öbürünü eleştirsen başkanı kızgın böyle karambolden gidiyoruz. Sosyal medyanın da marifeti ile bazı arkadaşlarımız inanılmaz hakaretler dahi alabiliyor. Şimdilerde zaten sosyal medyada herkes GAZETECİ olmuş biz farkında değiliz. Ancak gazeteciliğin bir sorumluluğu olduğunu kimse aklına getirmiyor. Her zaman söylenen bir söz vardı. “Eline fotoğraf makinası alan gazeteci oluyor” derlerdi. Şimdi o fotoğraf makinasını bile almaya gerek yok. Bedava internet, bedava sosyal medya ve bedava gazetecilik.

 

Hiçbir emek ortaya koymadan ortaya çıkan sosyal medya maymunları, beğenmedikleri siyasi görüşteki insanlara ağıza alınmayacak lakırdılarla saldırabiliyorlar. Bunu yaparken de çevrelerinde birkaç tane kendi gibi düşünen ‘aklı evvel’ insanlardan aldıkları destekle keyif alabiliyorlar. Anlayacağınız ruh halimiz de çok iyi değil. Öncelikle Gazeteciliği bu mesleği yapan arkadaşlara bırakmak gerek. Yani gerçekten bu işten ekmek yiyen, emek veren ve kamuoyunu bilgilendirmek için çırpınan insanlara gazeteciliği bırakmak en doğrusu.

 

Şu sıralar Tekirdağ’da gözlemlediğim gencecik gazeteci arkadaşlarımız var. Ciddi anlamda emek veriyorlar. Onları gördükçe bu mesleğin daha çok uzun yıllar aynı fedekarlıkla devam edeceği inancım artıyor. Onları bir kez daha kutluyorum. Genç arkadaşlarımızı da incitmeden ve biz büyükleri olarak destek vermek de bizlerin en başlıca görevleri olmalı. Aksi taktir de sosyal medya denen mecradaki kendini bilmez ve kendini gazeteci zannederek Türkçeyi bile doğru dürüst yazıp-konuşamayan insanlara bırakırız ki bu gelecek için de çok hayırlı olmaz.

 

Burada lafız meslektaşlarımı incitmek veya herhangi birini de hedef almak değil. Genel bir değerlendirmedir. Tabi ki zaman zaman bizlerde ipin ucunu kaçırıyoruz. O ayrı konu. Bizler bunu toparlarız da esas meslekten olmayıp gazetecilik yapma gayreti içinde olanlar toparlayamaz. Bunu da iyi ayırt etmek gerek. Üretken ve bölgesine faydalı bilgiler paylaşanlara sonsuz saygılar…

Okunma Sayısı : 409
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 718
Dün : 7703
Toplam : 5933482

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri