özkan dikmen, pusula, kurbağalar

tekirdağ haberleri

ÜRKÜTTÜĞÜMÜZ KURBAĞALAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÜRKÜTTÜĞÜMÜZ KURBAĞALAR


Uzun yıllardır mesleğimiz gereği az-çok siyasetin içinde yer aldık. Bizzat sıcak olarak yer almasak ta fikrimiz, dünya görüşümüz, yaşam tarzımızla siyasi eğilimimizi de ortaya koyduk. Kimse de bunu yadırgamadı. Zaten herkesin bir fikri olması kanaati ile yaşamımızı sürdürüyoruz.

 

Bu düşünceler içinde gazetemizi kurarken ve yayın hayatına devam ederken de hiçbir zaman siyasi yanımızı ortaya koyup ‘taraf’ tutmadık. Tarafımız hep milletin menfaati yönünde oldu. Vatan-bayrak-din kutsallarımızı hiçbir zaman göz ardı etmedik. Şimdi geldiğimiz noktada da ne kadar doğru yaptığımızı, yayın politikamızda objektif bakmaya özen göstermemizin ne kadar doğru olduğunu gördük.

 

Körü körüne birilerinin arkasından giderek kimsenin maşası olmadık. Zaten bizi sevmeyenlerin tavır ve davranışları da bunu açıkça ortaya koymaktadır. Doğru bildiğimizi söylemekten de asla çekinmedik. Yayın hayatımızda kimsenin özel hayatına girmedik ve kimseni küçük düşürücü haberler de yapmadık. Yorumlarımızı da yazarken, kullandığımız cümleleri özenle seçtik. Kimseyi incitmemek gerektiği inancıyla her koyduğumuz harfin hesabını önce kendimize vererek devam ettik.

 

Bunları niye söylüyorum? Geldiğimiz nokta mesleki açıdan çok iyi bir nokta değil. Yani bugün attığımız taş, ürküttüğümüz kurbağaya değecek cinsten değil. Öyle bir tavır gelişmiş ki; ne yazsan kimseye yaranamıyorsun. Birini eleştirsen diğeri mutlu, öbürünü eleştirsen başkanı kızgın böyle karambolden gidiyoruz. Sosyal medyanın da marifeti ile bazı arkadaşlarımız inanılmaz hakaretler dahi alabiliyor. Şimdilerde zaten sosyal medyada herkes GAZETECİ olmuş biz farkında değiliz. Ancak gazeteciliğin bir sorumluluğu olduğunu kimse aklına getirmiyor. Her zaman söylenen bir söz vardı. “Eline fotoğraf makinası alan gazeteci oluyor” derlerdi. Şimdi o fotoğraf makinasını bile almaya gerek yok. Bedava internet, bedava sosyal medya ve bedava gazetecilik.

 

Hiçbir emek ortaya koymadan ortaya çıkan sosyal medya maymunları, beğenmedikleri siyasi görüşteki insanlara ağıza alınmayacak lakırdılarla saldırabiliyorlar. Bunu yaparken de çevrelerinde birkaç tane kendi gibi düşünen ‘aklı evvel’ insanlardan aldıkları destekle keyif alabiliyorlar. Anlayacağınız ruh halimiz de çok iyi değil. Öncelikle Gazeteciliği bu mesleği yapan arkadaşlara bırakmak gerek. Yani gerçekten bu işten ekmek yiyen, emek veren ve kamuoyunu bilgilendirmek için çırpınan insanlara gazeteciliği bırakmak en doğrusu.

 

Şu sıralar Tekirdağ’da gözlemlediğim gencecik gazeteci arkadaşlarımız var. Ciddi anlamda emek veriyorlar. Onları gördükçe bu mesleğin daha çok uzun yıllar aynı fedekarlıkla devam edeceği inancım artıyor. Onları bir kez daha kutluyorum. Genç arkadaşlarımızı da incitmeden ve biz büyükleri olarak destek vermek de bizlerin en başlıca görevleri olmalı. Aksi taktir de sosyal medya denen mecradaki kendini bilmez ve kendini gazeteci zannederek Türkçeyi bile doğru dürüst yazıp-konuşamayan insanlara bırakırız ki bu gelecek için de çok hayırlı olmaz.

 

Burada lafız meslektaşlarımı incitmek veya herhangi birini de hedef almak değil. Genel bir değerlendirmedir. Tabi ki zaman zaman bizlerde ipin ucunu kaçırıyoruz. O ayrı konu. Bizler bunu toparlarız da esas meslekten olmayıp gazetecilik yapma gayreti içinde olanlar toparlayamaz. Bunu da iyi ayırt etmek gerek. Üretken ve bölgesine faydalı bilgiler paylaşanlara sonsuz saygılar…

Okunma Sayısı : 588
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3731
Dün : 7442
Toplam : 6652459

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri