küçük şeyler, zayıflamak

tekirdağ haberleri

KÜÇÜK ŞEYLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KÜÇÜK ŞEYLER

 

Zayıflamaya yönelik diyetler bireylerde  öyle bir etki yaratıyor ki ismini duymak bile bıkkınlık, yorgunluk, hatta yapılan yanlış zayıflama diyeti uygulamaları ile metabolizmanın yavaşlamasına  neden oluyor.

 

Bu nedenledir ki durduğunuz yerde kilo almamak ve  metabolik hızınızı yanlış diyetlerle yavaşlatıp önce hızlı kilo verip sonra da verilenden daha hızlı kilo almamak için, diyetisyene gidip, şahsınıza uygun, kalorisi size özel olarak hesaplanmış, karbonhidrat protein ve yağ oranı ihtiyacınıza yönelik hesaplanmış  diyetleri denemelisiniz.
 Tabi ne olduğu belli olmayan onayı olmayan ilaçları,çayları,otları vb. zayıflama ürünlerini kullanıp kullanmamak her ne kadar biz diyetisyenler tarafından onaylanmasa da  sizin elinizde. Ancak şunu söyleyebilirim ki o ürünlere ayıracağınız bütçeden çok daha azına bir diyetisyen kontrolünde zayıflamanız hem aç kalmamanızı, hem sağlıklı kalmanızı hem de geri dönüşsüz kilo vermenizi sağlayacaktır.

 

Gelelim her yerde çığırtkan gibi adları dillendirilen spesifik ürünlerin zayıflama üzerine etkilerine;

1-Yeşil Çay:Okside olmamış bir çay çeşitidir. Yeşil çayın karın bölgesindeki yağların azalmasına destek olduğu görülmüştür ancak kesin kanıt bulunamamıştır. Bu nedenle fazlaca içmenin bir anlamı olmadığı gibi, kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi nedeniyle zararı bile görülmüştür.

 

2-Tarçın:İnsülin hormonunun hücrelere bağlanmasını sağlayan enzimi etkin hale getirirken, engelleyen enzimi ise  azaltır. Tip2 Diyabetlilerde ve insülin direnci olanlarda, kan şekeri, TG ve LDL kolesterolü düşürücü etkisi görülmüş ancak tarçını bu konuda kahraman  olarak göstermek için henüz yeterli kanıt yoktur.

 

3-Papatya: Yapılan çalışmalarda zayıflama üzerine herhangi bir etkisi bulunmamıştır.

 

4- Ananas:İçerdiği yüksek lif oranı ve vitaminler sayesinde, sindirime yardımcı olur,emilimi kolaydır, kabızlıkta olumlu sonuçları vardır. Kilo kontrolü üzerinde etkisi yoktur.

 

5- Maydanoz:Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar ancak kaynatıp sularının içilmesi vb. uygulamaların kilo kontrolü üzerine etkisi yoktur. Tüketimi vitamin ve lif sağlar.

 

6-Enginar:Antioksidan özelliktedir. Karaciğer, safra kesesi, böbrekler ve bağırsak sisteminin düzenli çalışmasına yardım eder. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

7- Lahana:Vücuda alınan besinlerdeki yağın emilimini engelleyecek herhangi bir özelliği yoktur.

 

8- Keten Tohumu:Zengin posa içeriğinden dolayı sindirim sisteminin düzenli çalışması ve kan lipitleri üzerine olumlu etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.


9- Aloe Vera:Barsak hareketliliğini arttırır, kilo kontrolü üstündeki etkisi henüz kanıtlanmamıştır.

 

10-Elma Suyu Sirkesi:Çeşitli mineral ve vitaminleri içermektedir fakat bunlarla kilo vermede etkileri üzerine çalışılmamıştır. Aksine kalorisi çok yüksektir.

 

11- Atkuyruğu:idrar artırıcı, terletici etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

12- Sinameki:müshil etkisi yapar. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

13- Ihlamur:idrar söktürücü, terletici etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

14- Mate çayı :idrar arttırıcı ve terletici etkili, kafein miktarı yüksek bir içecektir. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

15- Böğürtlen:idrar söktürücü, terletici ve güçlendirici etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

16- Kuşkirazı:Sapı idrar arttırıcı, meyvesi kanı sulandırıcı ve temizleyici, yaprağı müshil etkilidir. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

17- Mısır püskülü:idrar söktürücü ve taş düşürücü etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

18- Isırgan otu:idrar söktürücü, kan temizleyici,iltihap giderici ve güçlendirici etkileri görülmüştür. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

Görüldüğü üzere, kilo verme amaçlı günlük diyete eklenen doğal besin ve bitkilerin genellikle barsak hareketlerini arttırıcı ve vücuttan fazla suyu attırıcı etkileri bulunuyor. Bunun dışında fazla kiloları vermede hiçbir etkileri görülmemektedir. Kullanım tercihleri ise yine size kalmıştır.?!

Sevgi ve sağlıkla kalın.


Okunma Sayısı : 505
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2348
Dün : 8487
Toplam : 8046750

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri