küçük şeyler, zayıflamak

tekirdağ haberleri

KÜÇÜK ŞEYLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KÜÇÜK ŞEYLER

 

Zayıflamaya yönelik diyetler bireylerde  öyle bir etki yaratıyor ki ismini duymak bile bıkkınlık, yorgunluk, hatta yapılan yanlış zayıflama diyeti uygulamaları ile metabolizmanın yavaşlamasına  neden oluyor.

 

Bu nedenledir ki durduğunuz yerde kilo almamak ve  metabolik hızınızı yanlış diyetlerle yavaşlatıp önce hızlı kilo verip sonra da verilenden daha hızlı kilo almamak için, diyetisyene gidip, şahsınıza uygun, kalorisi size özel olarak hesaplanmış, karbonhidrat protein ve yağ oranı ihtiyacınıza yönelik hesaplanmış  diyetleri denemelisiniz.
 Tabi ne olduğu belli olmayan onayı olmayan ilaçları,çayları,otları vb. zayıflama ürünlerini kullanıp kullanmamak her ne kadar biz diyetisyenler tarafından onaylanmasa da  sizin elinizde. Ancak şunu söyleyebilirim ki o ürünlere ayıracağınız bütçeden çok daha azına bir diyetisyen kontrolünde zayıflamanız hem aç kalmamanızı, hem sağlıklı kalmanızı hem de geri dönüşsüz kilo vermenizi sağlayacaktır.

 

Gelelim her yerde çığırtkan gibi adları dillendirilen spesifik ürünlerin zayıflama üzerine etkilerine;

1-Yeşil Çay:Okside olmamış bir çay çeşitidir. Yeşil çayın karın bölgesindeki yağların azalmasına destek olduğu görülmüştür ancak kesin kanıt bulunamamıştır. Bu nedenle fazlaca içmenin bir anlamı olmadığı gibi, kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi nedeniyle zararı bile görülmüştür.

 

2-Tarçın:İnsülin hormonunun hücrelere bağlanmasını sağlayan enzimi etkin hale getirirken, engelleyen enzimi ise  azaltır. Tip2 Diyabetlilerde ve insülin direnci olanlarda, kan şekeri, TG ve LDL kolesterolü düşürücü etkisi görülmüş ancak tarçını bu konuda kahraman  olarak göstermek için henüz yeterli kanıt yoktur.

 

3-Papatya: Yapılan çalışmalarda zayıflama üzerine herhangi bir etkisi bulunmamıştır.

 

4- Ananas:İçerdiği yüksek lif oranı ve vitaminler sayesinde, sindirime yardımcı olur,emilimi kolaydır, kabızlıkta olumlu sonuçları vardır. Kilo kontrolü üzerinde etkisi yoktur.

 

5- Maydanoz:Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar ancak kaynatıp sularının içilmesi vb. uygulamaların kilo kontrolü üzerine etkisi yoktur. Tüketimi vitamin ve lif sağlar.

 

6-Enginar:Antioksidan özelliktedir. Karaciğer, safra kesesi, böbrekler ve bağırsak sisteminin düzenli çalışmasına yardım eder. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

7- Lahana:Vücuda alınan besinlerdeki yağın emilimini engelleyecek herhangi bir özelliği yoktur.

 

8- Keten Tohumu:Zengin posa içeriğinden dolayı sindirim sisteminin düzenli çalışması ve kan lipitleri üzerine olumlu etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.


9- Aloe Vera:Barsak hareketliliğini arttırır, kilo kontrolü üstündeki etkisi henüz kanıtlanmamıştır.

 

10-Elma Suyu Sirkesi:Çeşitli mineral ve vitaminleri içermektedir fakat bunlarla kilo vermede etkileri üzerine çalışılmamıştır. Aksine kalorisi çok yüksektir.

 

11- Atkuyruğu:idrar artırıcı, terletici etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

12- Sinameki:müshil etkisi yapar. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

13- Ihlamur:idrar söktürücü, terletici etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

14- Mate çayı :idrar arttırıcı ve terletici etkili, kafein miktarı yüksek bir içecektir. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

15- Böğürtlen:idrar söktürücü, terletici ve güçlendirici etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

16- Kuşkirazı:Sapı idrar arttırıcı, meyvesi kanı sulandırıcı ve temizleyici, yaprağı müshil etkilidir. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

17- Mısır püskülü:idrar söktürücü ve taş düşürücü etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

18- Isırgan otu:idrar söktürücü, kan temizleyici,iltihap giderici ve güçlendirici etkileri görülmüştür. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

Görüldüğü üzere, kilo verme amaçlı günlük diyete eklenen doğal besin ve bitkilerin genellikle barsak hareketlerini arttırıcı ve vücuttan fazla suyu attırıcı etkileri bulunuyor. Bunun dışında fazla kiloları vermede hiçbir etkileri görülmemektedir. Kullanım tercihleri ise yine size kalmıştır.?!

Sevgi ve sağlıkla kalın.


Okunma Sayısı : 396
Yapılan Yorumlar
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2572
Dün : 5754
Toplam : 7427868

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri