küçük şeyler, zayıflamak

tekirdağ haberleri

KÜÇÜK ŞEYLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KÜÇÜK ŞEYLER

 

Zayıflamaya yönelik diyetler bireylerde  öyle bir etki yaratıyor ki ismini duymak bile bıkkınlık, yorgunluk, hatta yapılan yanlış zayıflama diyeti uygulamaları ile metabolizmanın yavaşlamasına  neden oluyor.

 

Bu nedenledir ki durduğunuz yerde kilo almamak ve  metabolik hızınızı yanlış diyetlerle yavaşlatıp önce hızlı kilo verip sonra da verilenden daha hızlı kilo almamak için, diyetisyene gidip, şahsınıza uygun, kalorisi size özel olarak hesaplanmış, karbonhidrat protein ve yağ oranı ihtiyacınıza yönelik hesaplanmış  diyetleri denemelisiniz.
 Tabi ne olduğu belli olmayan onayı olmayan ilaçları,çayları,otları vb. zayıflama ürünlerini kullanıp kullanmamak her ne kadar biz diyetisyenler tarafından onaylanmasa da  sizin elinizde. Ancak şunu söyleyebilirim ki o ürünlere ayıracağınız bütçeden çok daha azına bir diyetisyen kontrolünde zayıflamanız hem aç kalmamanızı, hem sağlıklı kalmanızı hem de geri dönüşsüz kilo vermenizi sağlayacaktır.

 

Gelelim her yerde çığırtkan gibi adları dillendirilen spesifik ürünlerin zayıflama üzerine etkilerine;

1-Yeşil Çay:Okside olmamış bir çay çeşitidir. Yeşil çayın karın bölgesindeki yağların azalmasına destek olduğu görülmüştür ancak kesin kanıt bulunamamıştır. Bu nedenle fazlaca içmenin bir anlamı olmadığı gibi, kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi nedeniyle zararı bile görülmüştür.

 

2-Tarçın:İnsülin hormonunun hücrelere bağlanmasını sağlayan enzimi etkin hale getirirken, engelleyen enzimi ise  azaltır. Tip2 Diyabetlilerde ve insülin direnci olanlarda, kan şekeri, TG ve LDL kolesterolü düşürücü etkisi görülmüş ancak tarçını bu konuda kahraman  olarak göstermek için henüz yeterli kanıt yoktur.

 

3-Papatya: Yapılan çalışmalarda zayıflama üzerine herhangi bir etkisi bulunmamıştır.

 

4- Ananas:İçerdiği yüksek lif oranı ve vitaminler sayesinde, sindirime yardımcı olur,emilimi kolaydır, kabızlıkta olumlu sonuçları vardır. Kilo kontrolü üzerinde etkisi yoktur.

 

5- Maydanoz:Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar ancak kaynatıp sularının içilmesi vb. uygulamaların kilo kontrolü üzerine etkisi yoktur. Tüketimi vitamin ve lif sağlar.

 

6-Enginar:Antioksidan özelliktedir. Karaciğer, safra kesesi, böbrekler ve bağırsak sisteminin düzenli çalışmasına yardım eder. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

7- Lahana:Vücuda alınan besinlerdeki yağın emilimini engelleyecek herhangi bir özelliği yoktur.

 

8- Keten Tohumu:Zengin posa içeriğinden dolayı sindirim sisteminin düzenli çalışması ve kan lipitleri üzerine olumlu etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.


9- Aloe Vera:Barsak hareketliliğini arttırır, kilo kontrolü üstündeki etkisi henüz kanıtlanmamıştır.

 

10-Elma Suyu Sirkesi:Çeşitli mineral ve vitaminleri içermektedir fakat bunlarla kilo vermede etkileri üzerine çalışılmamıştır. Aksine kalorisi çok yüksektir.

 

11- Atkuyruğu:idrar artırıcı, terletici etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

12- Sinameki:müshil etkisi yapar. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

13- Ihlamur:idrar söktürücü, terletici etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

14- Mate çayı :idrar arttırıcı ve terletici etkili, kafein miktarı yüksek bir içecektir. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

15- Böğürtlen:idrar söktürücü, terletici ve güçlendirici etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

16- Kuşkirazı:Sapı idrar arttırıcı, meyvesi kanı sulandırıcı ve temizleyici, yaprağı müshil etkilidir. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

17- Mısır püskülü:idrar söktürücü ve taş düşürücü etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

18- Isırgan otu:idrar söktürücü, kan temizleyici,iltihap giderici ve güçlendirici etkileri görülmüştür. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

Görüldüğü üzere, kilo verme amaçlı günlük diyete eklenen doğal besin ve bitkilerin genellikle barsak hareketlerini arttırıcı ve vücuttan fazla suyu attırıcı etkileri bulunuyor. Bunun dışında fazla kiloları vermede hiçbir etkileri görülmemektedir. Kullanım tercihleri ise yine size kalmıştır.?!

Sevgi ve sağlıkla kalın.


Okunma Sayısı : 340
Yapılan Yorumlar
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4793
Dün : 7632
Toplam : 7104449

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri