küçük şeyler, zayıflamak

tekirdağ haberleri

KÜÇÜK ŞEYLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KÜÇÜK ŞEYLER

 

Zayıflamaya yönelik diyetler bireylerde  öyle bir etki yaratıyor ki ismini duymak bile bıkkınlık, yorgunluk, hatta yapılan yanlış zayıflama diyeti uygulamaları ile metabolizmanın yavaşlamasına  neden oluyor.

 

Bu nedenledir ki durduğunuz yerde kilo almamak ve  metabolik hızınızı yanlış diyetlerle yavaşlatıp önce hızlı kilo verip sonra da verilenden daha hızlı kilo almamak için, diyetisyene gidip, şahsınıza uygun, kalorisi size özel olarak hesaplanmış, karbonhidrat protein ve yağ oranı ihtiyacınıza yönelik hesaplanmış  diyetleri denemelisiniz.
 Tabi ne olduğu belli olmayan onayı olmayan ilaçları,çayları,otları vb. zayıflama ürünlerini kullanıp kullanmamak her ne kadar biz diyetisyenler tarafından onaylanmasa da  sizin elinizde. Ancak şunu söyleyebilirim ki o ürünlere ayıracağınız bütçeden çok daha azına bir diyetisyen kontrolünde zayıflamanız hem aç kalmamanızı, hem sağlıklı kalmanızı hem de geri dönüşsüz kilo vermenizi sağlayacaktır.

 

Gelelim her yerde çığırtkan gibi adları dillendirilen spesifik ürünlerin zayıflama üzerine etkilerine;

1-Yeşil Çay:Okside olmamış bir çay çeşitidir. Yeşil çayın karın bölgesindeki yağların azalmasına destek olduğu görülmüştür ancak kesin kanıt bulunamamıştır. Bu nedenle fazlaca içmenin bir anlamı olmadığı gibi, kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi nedeniyle zararı bile görülmüştür.

 

2-Tarçın:İnsülin hormonunun hücrelere bağlanmasını sağlayan enzimi etkin hale getirirken, engelleyen enzimi ise  azaltır. Tip2 Diyabetlilerde ve insülin direnci olanlarda, kan şekeri, TG ve LDL kolesterolü düşürücü etkisi görülmüş ancak tarçını bu konuda kahraman  olarak göstermek için henüz yeterli kanıt yoktur.

 

3-Papatya: Yapılan çalışmalarda zayıflama üzerine herhangi bir etkisi bulunmamıştır.

 

4- Ananas:İçerdiği yüksek lif oranı ve vitaminler sayesinde, sindirime yardımcı olur,emilimi kolaydır, kabızlıkta olumlu sonuçları vardır. Kilo kontrolü üzerinde etkisi yoktur.

 

5- Maydanoz:Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar ancak kaynatıp sularının içilmesi vb. uygulamaların kilo kontrolü üzerine etkisi yoktur. Tüketimi vitamin ve lif sağlar.

 

6-Enginar:Antioksidan özelliktedir. Karaciğer, safra kesesi, böbrekler ve bağırsak sisteminin düzenli çalışmasına yardım eder. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

7- Lahana:Vücuda alınan besinlerdeki yağın emilimini engelleyecek herhangi bir özelliği yoktur.

 

8- Keten Tohumu:Zengin posa içeriğinden dolayı sindirim sisteminin düzenli çalışması ve kan lipitleri üzerine olumlu etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.


9- Aloe Vera:Barsak hareketliliğini arttırır, kilo kontrolü üstündeki etkisi henüz kanıtlanmamıştır.

 

10-Elma Suyu Sirkesi:Çeşitli mineral ve vitaminleri içermektedir fakat bunlarla kilo vermede etkileri üzerine çalışılmamıştır. Aksine kalorisi çok yüksektir.

 

11- Atkuyruğu:idrar artırıcı, terletici etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

12- Sinameki:müshil etkisi yapar. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

13- Ihlamur:idrar söktürücü, terletici etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

14- Mate çayı :idrar arttırıcı ve terletici etkili, kafein miktarı yüksek bir içecektir. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

15- Böğürtlen:idrar söktürücü, terletici ve güçlendirici etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

16- Kuşkirazı:Sapı idrar arttırıcı, meyvesi kanı sulandırıcı ve temizleyici, yaprağı müshil etkilidir. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

17- Mısır püskülü:idrar söktürücü ve taş düşürücü etkileri vardır. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

18- Isırgan otu:idrar söktürücü, kan temizleyici,iltihap giderici ve güçlendirici etkileri görülmüştür. Ancak kilo kontrolü üzerine etkileri görülmemiştir.

 

Görüldüğü üzere, kilo verme amaçlı günlük diyete eklenen doğal besin ve bitkilerin genellikle barsak hareketlerini arttırıcı ve vücuttan fazla suyu attırıcı etkileri bulunuyor. Bunun dışında fazla kiloları vermede hiçbir etkileri görülmemektedir. Kullanım tercihleri ise yine size kalmıştır.?!

Sevgi ve sağlıkla kalın.


Okunma Sayısı : 281
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4316
Dün : 4124
Toplam : 6794653

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri