ekrem eşkinat, cüneyt yüksel, süleymanpaşa, tekirdağ

tekirdağ haberleri

KÜÇÜK BİR ANALİZ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


KÜÇÜK BİR ANALİZ


Seçimler sonuçlandı. Herkesin yeri belli oldu. Her bölgede bir kazanan bir kaybeden oldu. Merkez ilçe Süleymanpaşa’da da ipi göğüsleyen isim Cüneyt Yüksel oldu. Ekrem Eşkinat ise kaybeden olarak tarihe geçti. Bunun altında birçok neden yatabilir. Şimdi onlara bakacağız küçük küçük.


Aslında bu yazının birkaç tane başlığı olabilirdi. Mesela, “Ekrem Eşkinat neden kaybetti?” Ya da “Cüneyt Yüksel’in başarı sırrı.” Olmadı “Tek suçlu Eşkinat mı?” bunları çoğaltmamız mümkün. Ancak burada bir de Büyükşehir faktörünü ortaya koymamız gerekiyor. Nereden çıktı bu demeyin açıklayacağım.

 

Tekirdağ’ın 5 yıl önce başlatılan bir alt yapı hamlesi içinde ciddi bir travma yaşadı kent. Her taraf kazıldı, her taraf çamur ve toz içinde kaldı. Her taraf isyanları oynadı. Planlı ve disiplinli bir çalışmadan ziyade, “Bir an önce bitsin” mantığı ile her taraf aynı anda kazıldı ve zaten sıkıntılı olan kent trafiği iyice çekilmez hale geldi. Ciddi sorunlar ortaya çıktı. Kısa sürede bitecek birçok bölge büyükşehirin plansız çalışmasından dolayı zamanında bitemedi.

 

Durum böyle olunca herkes sokakta vatandaşla kucaklaşan ve sürekli gezen Büyükşehir Belediye Başkanına kızmaktan öte, tek sorumlu ilçe belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’mış gibi ona saldırdı(!) Derdini anlatma gayreti içinde olan Eşkinat, ilçede yapılan birçok yatırımın kendisine ait olamadığını bir türlü anlatamadı. Bu durum aslında belkide Kadir Albayrak’ın da işine geldi. Zaten seçim sürecinde Süleymanpaşa’da çok da durmadı. Genelde Çerkezköy, Kapaklı, Saray bölgesinde ağırlıklı çalıştı. Yani merkezde Eşkinat’ı bir anlamda yalnız bıraktı. Buradan kendisine gelecek oylarında çokça değişmeyeceğini gördü. Haliyle tüm ihale Eşkinat’a kaldı ve bu durumu Ak Parti kanadı çok iyi değerlendirdi.

 

İşte bu noktada Cüneyt Yüksel kent siyasetine ismini kazıtacağı 7 yıl önce başlattığı çalışmayı bu dönemde artırdı. Kapı kapı dolaşması ve kendini, projelerini anlatması bir tarafa, Süleymanpaşa’da yaşanan aksaklıkları, eksiklikleri iyi işledi. İyi bir ekiple analizlerini ciddi ortaya koydu ve gece gündüz çalışarak neredeyse 200 bin kişiye tek tek temas etti. Kendisine tavırlı olan insanları bile sabırla dinledi ve anlatmaya çalıştı. Bir önceki seçimde ciddi fark olan sonucu kendi lehine çevirmesini bildi. Kolay değil neredeyse 30 bin oydan bahsediyoruz. Eşkinat’ın son dönemde halkla olan samimi görüntüsünün gerçekten öyle olmadığını anlattı. Kendisinin gerçek halk adamı olduğunu ortaya koydu. Sabırla tek tek işleyerek ve inceleyerek adım adım zafere yaklaştı.

 

Ak Parti’nin iki dönem sonra Süleymanpaşa’da belediye başkanlığını kazanmasına ister Cüneyt Yüksel’in başarısı deyin, ister Ekrem Eşkinat’ın ‘halkın tavrını analiz edemedi’ deyin, isterseniz “Yapılan çalışmalarda Kadir Albayrak’ın hiç mi günahı yoktu?” deyin, sonuçta Yüksel yeni dönem belediye başkanı olarak karşımızda. Hayırlı olsun derken tüm gözlerin bundan sonra kendisini üzerinde olacağını da aktarmak isteriz.

 

Kent hak ettiği hizmeti bu dönem almalı. Cüneyt Yüksel’in 5 yıl sonra Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konuşuluyor. Daha bu yazıyı yazarken mazbatasını almamıştı ve eğer bu konuşuluyorsa Yüksel bu kente çok şeyler yapmak zorunda. Nasıl olacak bilmem ama olmalı ve hak ettiği hizmeti görmeli Tekirdağ.


Okunma Sayısı : 288
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3918
Dün : 4946
Toplam : 8634364

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri