kuaför, tekirdağ, sabri çalışkan

tekirdağ haberleri

Genç ama tecrübeli bir isim Kuaför Sabri Çalışkan

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Genç ama tecrübeli bir isim Kuaför Sabri Çalışkan

 


Kuaför salonları şüphesiz ki özellikle hanımlar için vazgeçilmez adreslerin başında geliyor. Hanımlar mutlu günlerinde olsun mutsuz günlerinde olsun soluğu kuaför salonlarında alıyorlar desek mübalağa etmiş olmayız sanırım. Biz de bu gerçeği göz önünde bulundurarak bu haftaki röportaj sayfamızda Tekirdağ’da yeni açılan Sabri Çalışkan Cut Color Club Kuaför Salonu’na yer vermek istedim. Salon her ne kadar yeni açılmış olsa da Kuaför Sabri Bey mesleğe 11 yaşında başlamış bugüne bugün 15 yıllık tecrübeye sahip olan biri. Açtığı keyifli salonu ile Tekirdağ’da son derece kaliteli hizmet sunuyor.

 


Sabri Çalışkan,  mesleğe henüz küçük yaşlarda başlamış, yanında çalıştığı kuaförlerden ve aldığı eğitimlerden kendini yetiştirerek kendi kuaför salonunu çok kısa bir süre önce açtı. 26 yaşındaki genç kuaför Sabri Bey disiplinli ve azimli yapısıyla kalite ve güler yüzü de ekleyerek memnuniyet verici hizmet sunuyor. Geniş bir müşteri portföyü olan Sabri Bey işine gönülden bağlı biri. Göze hitap eden salonunda kendisi gibi başarılı ve dinamik ekibiyle kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Sabri Bey’in salonuna girdiğinizde zaten kendinizi iyi hissetmeye başlıyorsunuz. Bu hissi size veriyorlar. Bu yüzden deneyimlemeyenler var ise mutlaka bir hizmet almasanız bile kahve içmeye gidin derim ben. Şimdi  isterseniz gelin mesleğe nasıl başladı, zorlukları, güzellikleri nelerdir kendisinden öğrenelim.Habibe Tilki Üzel: Sabri Bey öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Sabri Çalışkan: Elbette, ben Sabri Çalışkan 1993 doğumluyum. 11 yaşımda mesleğe giriş yaptım. 15 bu işin içindeyim. İlk olarak 100. Yıl’da bulunan Murat-Yasemin yanında başladım. Çırak olarak girdim. Aslına bakarsanız 11 yaşında iken ilk iş için başvurduğumda erkek berberi olarak bilip içeri girmiştim. Fakat kadınlar için kuaför olduklarını içeriye girip tanışınca anladım. Böylece tatlı bir tesadüf bugün bana çok sevdiğim işimi verdi.  Çırak dönemimi orada geçirdim. Sonrasında çarşıya geçtim. Çarşı her şey açısından daha hareketli olduğu için pişmem çarşıda oldu. 21 yaşımda Murat Güner’in yanına girdim ve yerimi açana kadar orada idim. Murat Beyin hakkı çoktur. 5 sene yanında çalıştım ve beni pekiştirmek anlamında resmen büyüttü desem yanlış olmaz. Net bir şekilde öğretti. Bizim mesleği öğrenme aşaması zordur. Eskiden boyanın detaylarını saklı yapanları bile gördüm ben püf noktalarını öğrenmeyelim diye. Kendisine bir kez daha teşekkür ederim.

 

H.T.Ü.: Henüz çok genç ve yaşamın başındasınız. Fakat aynı zamanda kendi yerini açmış, kendini kanıtlamış bir kuaförsünüz. Bu genç yaşta bunu başarmak nasıl oldu?

S.Ç.: Çok teşekkür ederim. Çalışmaktan kaçmamak ve bunu yaparken işini sevmek kesinlikle şart. Ben her zaman azimli, çalışkan ve kendine kadar hırslı biriyim. Bizim meslekte herkesin hayali kendi yerini açmaktır. Elbette benim de haylim buydu. Fakat sıradan basit bir dükkan olmasını hiç istemedim. Bu yüzden de yerimi açarken her noktasına çok özendim. Yorumlar da çok tatmin edici. Evet, yaş olarak küçüğüm ama ben meslekte uzun yıllardır varım. Tecrübelerime güveniyorum. Fakat ben tecrübeliyim deyip yerimde saymıyor sürekli eğitimlere katılıyorum. Modayı güncel olarak takip ediyorum. Bizim meslekte tamam ben oldum dersen işte o zaman kaybetmeye başlarsın diye düşünüyorum.

 

 

“Salonuma gelen herkes müşteri değil benim için misafirdir.”

H.T.Ü.: Açılışı ne zaman yaptınız?

S.Ç.: Açılışı 28 Ekim’de yaptık. Henüz çok az bir süre odu fakat şu var ki elbette yeri yeni görüp gelenler ama zaten benim belli bir müşteri kitlem vardı. Onlar şimdi benim salonuma geliyorlar. Onlara ve beni tercih edecek herkese daha iyi hizmet vermek için ben hem ekibimle kaliteli hizmet sunuyorum hem de salonumu olabildiğince nezih ve şık bir hale getirerek gelen herkesin kendini iyi hissetmesini sağlamaya gayret ediyorum. Salonuma gelen herkese ben asla müşteri gözüyle değil de evime gelen misafir gibi bakıyorum. Mutlaka ikramlarda bulunuyoruz, kahvenin yanında kağıt fallar koyuyoruz o anlık bir gülümseme oluşsun diye. İlla kişi gelip bir şey yaptırmak zorunda da değil. Her zaman fikir alışverişine, sohbete kapımız herkese açıktır.

 

H.T.Ü.: Gerçekten salon kendini gösteriyor. Hem dışarıdan öyle hem de içine girince insana ii gelen bir aurası var. Biraz salonun özelliklerinden ve hangi hizmetlerden yararlanabildiğinden bahseder misin lütfen?

S.Ç.: Elbette. Salonumuz 4 katlıdır. 250 m2 civarıdır, 100 m2 bahçe alanımız var. Bahçemizin düzenlemesi ile ilgili de yaza planlarımız var inşallah. Her gün hizmet veriyoruz sabah 08.30 akşam kışın 18.30 saatleri açığız. Yazın kapanış saatimiz değişiyor tabii. Salonumuzda saça dair her türlü hizmeti veriyoruz. Botoks bakım, kalıcı fön, mikro kaynak, bant kaynak, kişisel bakım, ipek kirpik, lifting, manikür, pedikür, kaş kontör gibi her türlü hizmeti profesyonel bir şekilde sunuyoruz.

 

H.T.Ü.: Fiyat politikanız nasıl peki?

S.Ç.: Fiyatlarımız en üstlerde değil. Ancak yaptığımız işin kalitesi ve kullandığımız ürünler kesinlikle kaliteli. Elbette iyi hizmetin bir karşılığı var ama dediğim gibi üst kısımda değil fiyatlarımız malum ülke olarak da ekonomik durumlar çok parlak değilken fiyatları çok yüksek tutmanın da anlamı yok bence.

 

“Her defasında ilk kez yapıyor gibi dikkat ediyorum”

H.T.Ü.: Sabri Çalışkan mesleğinde en çok neyi yaparken keyif alıyor?

S.Ç.: Dediğim gibi ben mesleğine çocuk yaşta bağlanmış biriyim. Benim için ayırım yok. Her zaman yapabildiğimin en iyisini yapmaya uğraşıyorum. Kaç kere saç kesmiş, boyamış olsam da ilk yapıyor gibi dikkat ediyorum. Fakat en çok kesim yaparken çok ama çok keyif alıyorum. Odaklanma, düşünme, hayal etme bunların hepsinin beynimde, parmaklarımda birleşmesi beni ayrı mutlu ediyor.

 

H.T.Ü.: Mesleği öğrenmeye çalışanlara ne tavsiye edersiniz?

S.Ç.: Ben aslında çok bilmişlik yapıp uzun tavsiyeler vermek istemem. Çünkü kıymetli hocalarım, meslek büyüklerim varken çok bilmiş tavırlara girmek bana yakışmaz. Ben sadece 15 yıldır bu mesleğin içinde olan biri olarak şunu söylemek isterim ki; sürekli öğrenmeye devam etsinler, asla ara vermesinler. Kısa bir ara bile bu meslekte kişiye sil baştan yaptırabilir. Hocalarını iyi dinlesinler. Ben bunu yaptım hep gözlemledim hem dinledim. Salonumu açarken dahi meslek büyüklerime danıştım. Bu konuda da özellikle salonumu açarken bana akıl veren, çok destek olan ağabeyim Uğur Durak beye çok teşekkür ediyorum. Tecrübe olarak bana çok yardım etti kendisi.

 

H.T.Ü.: Bu sene renk ve kesimde neler moda? Modayı diziler, televizyon dünyası gerçekten çok etkiliyor mu?

S.Ç.: Bu senede yine son 3-4 yıldır olduğu gibi ombre renklendirmesi çok moda. Bebe kumralları çok moda, kesimde kısa düz kesim, küt tarzı kesimler çok moda. Modayı kesinlikle televizyon dünyası belirliyor. Gelip mesela şu ünlünün saçından istiyorum diyorlar. Doğrusunu isterseniz her renk, her kesim herkese olmaz. Çünkü kafa şekli dahi bu işte çok önemli. Biz bunu da elbette izah ediyoruz. Ama ısrarla istiyorsa elbette yapıyoruz. Bazıları ısrarla saçımı sarı yap diyor. Olmayacağını anlatsak bile istiyor. Fakat saç bundan çok hasar alacaksa biz genelde yapmamayı tercih ediyoruz.

 

H.T.Ü.: Tekirdağlı kuaförler hakkında ne düşünüyorsunuz?

S.Ç.: Bunu net bir şekilde söyleyebilirim ki şehrimizin kuaförleri gerçekten çok başarılı. Bunu eğitimlere gidiyorum ve farkı oralarda da görüyorum. İşini çok iyi yapan kuaförlerimiz mevcut.

 

 

“Tekirdağlı hanımlar bakımlı gözükmeyi seviyorlar”

H.T.Ü.: Tekirdağlı hanımların kuaför ile arası nasıl?

S.Ç.: Tekirdağlı hanımlar bakımlı hanımlar. Özenli gözükmeyi seviyorlar. Düzenli olarak kuaföre geliyorlar. Ayrıca takip de ediyorlar. Öyle gelip sıradan şunu bunu istiyorum demiyorlar. Araştırıp geliyorlar. Bu bizim açımızdan da memnuniyet verici. Benim müşteri portföyüm genelde çalışan kesimden oluşuyor. Bu yüzden de düzenli olarak işlemlerini yaptırıyorlar.

 

H.T.Ü.: Ekibinize de baktığım zaman gayet genç, dinamik, misafirperver ve güler yüzlü olduklarını görüyorum. Sizin hizmetinizi sunarken olmazsa olmazınız nedir?

S.Ç.: 10 kişi hizmet veriyoruz. Genelde randevulu çalışıyoruz. Fakat habersiz gelenleri de asla bekletmek istemiyoruz. Herkesle özenle ilgileniyoruz. Ben yapı olarak da disipline önem veren biri olduğum için disiplin, müşteri memnuniyeti, güler yüz, gerektiği kadar mesafe, hijyenik olmak, kaliteli ürün kullanarak kaliteli hizmet sunmak benim ve ekibimin olmazsa olmazıdır. Hem kendime hem de ekibime çok güveniyorum.

 

H.T.Ü.: Henüz çok yenisiniz fakat gelecek planlarınızda neler var?

S.Ç.: Doğru salonumuzu yeni açtık fakat geleceğe dair güzel proje planlarım aklımda var. Şuan bunları tam anlatmak istemem çünkü henüz zamanları var ama kesinlikle şehrimize yakışır planlarımız mevcut. Yerinde saymayı sevmediğim için daima üzerine koyarak ilerlemek benim en büyük hedefimdir.

 

H.T.Ü.: Sabri Bey bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz. 


Okunma Sayısı : 2467
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4840
Dün : 8134
Toplam : 10229976

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri